Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
891. 993dda84ef (válaszként erre: 887. - Zsuzsa spain)
2014. máj. 14. 07:26

:)Nem szeretem az önámítást, nem vagyok egy matyóhímzés, de igyekszem kihozni a maximumot, és legfőképpen értékelni azt, ami megadatott, pl. a szabadságomat, és egészségemet, ami alapvetésnek tűnik, de sokak számára csupán egy elérhetetlennek tűnő álom.Közhelypercek vége.:)


Az Avéne napvédőből a krémet vagy a lotiont használod? Sajnos nincs színezett ásványi változat, csak a peónia által használt kémiai, lgbb eddigi kutatásaim eredménye ez. Arra gondoltam, ha lesz krémem, és nem bírok a bohóc képemmel, akkor itthoni laboratóriumomban vegyíteném a kompakttal, és megalkotnám az új színezett krémváltozatot...


A legjobbakat kedves "Spanyolhonba" szakadt sorstárs!

2014. máj. 13. 17:47
Megszakadt...szóval az egésztestre fényvédelem! A mi sokat segíthet de nem garantalja a foltmentes bört!
889. zsuzsa spain (válaszként erre: 887. - Zsuzsa spain)
2014. máj. 13. 17:21

Ja és természetesen minerál változatban!


Egyébként sokat foglalkozom és tanulok évek óta a konfliktusok, érzelmi-lelki problémák és a tudatalatti biologiai válaszreakcióink, testünkben lezajlo folyamatok összefüggéseiröl müködéséröl és hiszek sok mindenben amire a nagytöbbség csak elmosolyodna, persze itt sem akarom eröltetni, mindenkinek magánügye, hogy miben hisz.


Csak annyit,hogy akinél van hajlamosság mint nálam is akkor, a jó idö beköszöntésekor, a meleg és akár csak egy napsugárka érzet a lábujjakon, beindítja a fokozott pigment termelödést az egész testben, mint önvédelmi mechanizmus még akkor is ha bármennyire óvjuk. Nekem minden évben jönnek most is kezdenek a szeplöim elöbújni ,pedig a max fényvédelem, kalap , árnyék stb. mellett napfény még nem érte az arcom!

Szóval, az egész testemre fogom az avene változatot kenni.

888. peonia53 (válaszként erre: 887. - Zsuzsa spain)
2014. máj. 13. 17:17

Szia!


Igaz én nem vagyok érzékeny fehér bőrű, ezt az 50 faktoros színezett fényvédőt ha felkenem és nem megfelelő a színe akkor kenek rá egy másik alapozót.

Nem tudom hogy ez jó megoldás-e, van több alpozóm bb. stb.

Tegnap felkentem este a manulasavat, utána a semlegesítőt és nem mostam le. Kentem rá egy kis

csipkebogyó olajat.

Egyhete voltam kirándulni az őrségbe és vettem mákolajat ezt eszem reggel egy évőkanál (kezdődő csontritkulásomra).

A dióolajat a reggeli zabkásámba csurgaton (mostanába sokszor ez a reggeli, pl. eper vagy alma szeletekkel stb.)

A csipkebogyó olajat is szoktam a zabkásába + tettem egy keveset egy cseppentős üvegbe és picit kenek az arcomra.

Nagyon megtetszettek ezek az olajok a másik fórumra kéne ezt írnom. Elhatároztam, ha elfogynak rendelek postán is. Nagyon sok értékes anyag van bennük. Majd legközelebb, lehet még venni len, tökmag, mogyoró stb.

Azt tervezem kiváltom az olajjal a vitamin kapszulák egy részét.

Dóra

887. zsuzsa spain (válaszként erre: 885. - 993dda84ef)
2014. máj. 13. 16:53

Réka!

Ne mondogasd, hogy vállalhatatlan az arcod, mert a végén még meggyözöd magad és el is hiszed :)!


Igen a kompakt púderes változatot ismerem, de nem használom, mert a kiszerelése olyan, hogy azt a mennyiséget én 2 hét alatt simán elfogyasztom,ha nyakra, dekoltázsra is kenem akkor pláne, és szinte ugyanazon az áron adják a csipetnyi adagot.

Én egy 50ml-is krém változatot keresek olyat mint az eredeti könnyen kenhetö viszont nem fehér hanem enyhén színezett.

886. 993dda84ef (válaszként erre: 884. - Mistery90)
2014. máj. 13. 11:20

Köszi, ma már vagy 10-szer hívtam őket sikertelenül.

Pestiek, ha elhaladtok egy patika mellett, kérlek, ugorjatok be, kérdezzetek rá az AVÉNE 50+ FIZIKAI!!vagy ÁSVÁNYI(mineral) fényvédőre, és ha van, akkor szorgosan pötyögjétek be ide, köszönöm!:)

Nem hívhatom fel az összes fővárosi gyógyszertárat, már vagy 20-on túl vagyok, de beleuntam.


Aki jó hírekkel szolgál, annak hivatalosan is megígérem, hogy 1 hónapig nem szennyezem be a fórum felületét!:)

885. 993dda84ef (válaszként erre: 879. - Zsuzsa spain)
2014. máj. 13. 08:55

Köszönöm! A mandulasav ereje szerintem abban rejlik, így látatlanban, hogy folyamatosan frissíti a bőröd, így mintegy kiváltja az arctisztítás egyéb formáit, de ehhez be kell építeni a napi/heti rutinba. Gondolom én ezt most, a többit majd használat után..:)

Van, aki minden este alkalmazza, lgbb is a makeupalley pont com(ez a magyar krémmánia nagytezsvére) oldalon mindenféle verziót olvasni.

Mindenesetre elsőre sztem a 20-as változatba invesztálok én is.


Igen, hallottam, hogy fehérre meszel a cucc, el is játszottam a gondolattal, hogy talán nem lesz vállalható a fejem(bár az most sem az, csak egy új testben valósulhatna meg:)), akkor majd beruházok egy alapozóba.


Fentebb kérdezted Peóniától, hogy van -e Avéne-nek színezett ásványi fényvédője. Jelentem van, éppen a hetekben költöttem rá egy vagyont(9000HUF), gondoltam kiváltom vele a fényvédő krémet. Hát rosszul gondoltam, mert alapvetően klassz cucc lehet, szépen fed, a szín is meglepően alkalmazkodik a bőrödéhez.(Nekem beige színben van, ez a világos árnyalat, a a másik a honey)

A pontos neve Avéne High Protection Tinted Compact 50+(Beige-világos; Honey-sötét - alkalmazkodik a bőrszínhez, ezt aláírom, mert nagyon sötétnek tűnik, de felkenve nem üt el nagyon.)

Ez egy kompakt púder, de a kenhető típus, a krémesebb változat. Talán ha lenne alapozó ecsetem, akkor jobban kijönnénk, mert bele tudnám ütögetni a bőrbe, de így maszk hatású az egész, főleg a szemeknél, felkenés után, 15 évvel idősebb arc nézett vissza rám a tükörből.:)


Tehát akár jó is lehet, de a teljes arc védelmét nem tudja kiváltani, mert a szemhéjakat nem kenheted vele, ha vállalható külső a cél.


No, azt hiszem ennél zavarosabban nem fogalmazhattam volna.:)

884. mistery90 (válaszként erre: 878. - 993dda84ef)
2014. máj. 13. 00:08
csak készleten nem volt. jó lenne ha minnél előbb kapnának, mert ha nem lesz mire elfogy a la roche,akkor muszáj leszek abból újat venni. pedig a forróságra biztosabbnak tartanék egy fizikai fényvédőt most hogy jó időre fényérzékeny marad a bőrőm, és hogy semmi tapasztalatom fényérzékenység terén.
883. zsuzsa spain (válaszként erre: 880. - Peonia53)
2014. máj. 12. 23:24

Szia Dóra,


kb. 10 percig + 2 perc semlegesítö ami skincaretöl jön a savval, ha nincs a szódabikarbóna is megteszi de én úgy tudom,sok helyen azt olvastam, hogy a bör 30 perc után semlegesítí a savakat és helyreállítja önmaga ph-át,persze gondolom a sav erössége sem mindegy. A maradék 30%-os mandulát ami kicsipte az arcom most a 4 kisebb foltra a lábamon kenem és azt nem semlegesítem és semmi gond.

Én nem tudom, hogy az Avene 50 ami mineral is van-e színezett verziója, legalább is én csak a fehéret találtam, utána fogok nézni.


A kiehlröl nem túl pozitív véleményeket hallottam, drága és nem annyira "bio".


Nem szoktam, de pár napja egy bio boltban vettem egy tubus arcpakolást,nem tudom, hogy nem vettem észre elöbb, de tele van parabénekkel, szóval én inkább az élesztö, mézes-cukros börradir és hasonló dolgokat választom ezek után is.

882. grizus (válaszként erre: 880. - Peonia53)
2014. máj. 12. 21:57

Szerintem kell a semlegesítő, Bella legalábbis korábban azt írta.

Tudok két fényvédőt, persze lehet, hogy nem kémiaiak, igazából nem tudom, de én szerintem a kettő közül valamelyiket fogom venni a nyárra. Az egyik baktériumos. Akit érdekel, megírom priviben.

881. peonia53 (válaszként erre: 880. - Peonia53)
2014. máj. 12. 19:53

A pontos neve: Kiehl s overnight biological peel.

ismeritekezt a termék családott, én húzósnak tartom az árát.

880. peonia53 (válaszként erre: 879. - Zsuzsa spain)
2014. máj. 12. 19:49

Szia Zsuzsa!



meddig hagyod fent a 20 %-os mandulasavat?

Én is elkezdem olyan napokon mikor nem nagyon megyek napra vagy borus idő van. Nekem is gyengének. A semlegesítőt muszály felkenni, ha nem csíp?

Fogyóba van az Avene 50 faktoros szinezett fényvédőm. Most volt 20 %-os akció a patikába pár termékre én vettem la roche- posay 50 faktoros szinezett fényvédőt.

Illatanyagmentes, parabén mentes, erősen vízálló, nem komedogén stb.

Ezt majd júniusba a sziciliai nyaralárkor használom.

Lányom most írta vett egy terméket én eddig ezt nem ismertem Kiehl arc radil helyett ajánlották nek.

879. zsuzsa spain (válaszként erre: 875. - 993dda84ef)
2014. máj. 12. 16:49

Szia Réka,


Köszi! Igen a 20%-os mandulasavat a sr-skincare-röl. A vállakra csak 1x kentem tesztelésre, bár az arcbör sokkal érzékenyebb, de azért arc elött mindent ott próbálok ki, utána kizárólag arcra 3 naponként, mellette minden este 5%-os tonikot szintén sr-skincares. Szerintem nagyon gyenge a 20-as,de náluk nincs magasabb savtartalmú. De is métlem, az ártalmatlannak tünö sav is kimarhatja a még más kezelésböl nem teljesen felépült bört vagy esetleg mélyebb arctisztítás után( mármint nyomkodás, börradír stb)amit én magamnak szoktam végezni, másnap rákentem a 20%-ast ami nekem egyébként olyan mint a tonik, akkor persze csípte rendesen, irritálta, hámlasztotta.


Réka,én is az Avene mineral + 50 szoktam általában használni, gondolom tudod, hogy teljesen bohóc fehér lesz az arc töle, azt mondtad, hogy nem sminkeled magad, akkor te hogy, oldod meg ? mert én ugy nem tudok az utcára kimenni, hogy rá ne kenjek alapozót, ha van kedvem ha nincs! Nekem még a Heliocare 90-es jön be az viszont nem minerál.

878. 993dda84ef (válaszként erre: 877. - Mistery90)
2014. máj. 12. 14:05
Készleten nem volt, vagy egyáltalán nem foglalkoznak már vele?
877. mistery90 (válaszként erre: 876. - 993dda84ef)
2014. máj. 12. 14:04

Réka, nekem Bella a mammutot ajánlotta, de 2 hete ott sem volt....

Tényleg Bella, voltál azóta arra fényvédő miatt? fogytán nagyon a la roche :D

2014. máj. 12. 13:50

Bella, hol szoktad vásárolni Budapesten az Avéne ásványi fényvédőt? Már több patikát felhívtam, de egyikben sem foglalkoznak vele. a sztróbörri-ről én is tudnék rendelni, ill. az iparfumeria pont hu-ról is, de most személyesen átvételi lehetőség érdekelne BP.-en.

Te melyiket használod a krémet vagy a lotion-t?



Ha esetleg vki más is tud ilyen helyet, ossza már meg velem, köszönöm szépen előre is!


A kérdéses termék tehát:

Avéne Very High Protection Mineral Cream / 50+

875. 993dda84ef (válaszként erre: 874. - Zsuzsa spain)
2014. máj. 12. 10:43

Szia Zsuzsa!


A 20%-os mandulasavat az eser.szkinker-től rendelted?

Az arcon is próbáltad, vagy csupán a vállakon, mintha úgy rémlene, hogy csak az utóbbin?


Köszi a választ előre is!


Remélem a pihenőidőben megfelelően regenerálódik majd a kezelt terület nálad is!

2014. máj. 11. 20:25

Sziasztok lányok,

Tapasztalataim az 50%-os kojic acidról, elsösorban a vállaimra kentem a Tca-val váltogatva. A 10%-os Tca-val összehasonlítva teljes felüdülés, szinte egyáltalán nem csíp, minimális viszketés, semmi hámlás. A foltok sokat javultak néhány kisebb el is tünt, de a nagyobbak bár halványultak azért rendületlenül ott vannak. Valószínüleg ösztöl kipróbálom a 70%-ost az a maximális de csak a váll- dekoltázs kettösre!


Viszont! Mindenkinek azt javaslom, hogy az arccal fokozottan vigyázzatok! Egyszer kentem csak a kojic acidot arcra, amikor a rolleres és egy lézeres akció után már külsöleg teljesen gyógyultnak tünt, de a valószínüleg kevésbé regenerálódótt és érzékenyebb részek úgy kisebesedtek, hogy már lassan eltelt 2 hónap és még mindig piros.


Azt mondtam a Tca-át arcra nem fogom kenni de végül is a kiváncsiságom gyözött de azért nem észnélkül és egy-egy nagyon picike foltra kipróbáltam, amik szintén hámlás után halványultak de abból is maradt vissza pár pirosabb foltocska.


Látom a mandulasav is téma a 20%-os nekem meg sem kottyant semmit nem éreztem, viszont a 30%-os amit az ebay-röl rendeltem, amit amúgy nem szeretek mert ócska piacnak tünik de máshol nem találtam, szóval az már más, nem tudom az eredete miatt vagy ugyanazon oknál fogva, amint mondtam az arc folyamatos ingerlése miatt valószínüleg túlérzékenység alakulhat ki, szóval kimarta, tehát nekem is ékes piros pöttyöcskékkel tarkított az arcom itt-ott. Én már késö öszig semmivel nem nyaggatom, pihentetem és az idö sem alkalmas már szerintem sem rollerezésre, sem hámlasztásra vagy bármilyen agresszívebb beavatkozásra.


Mistery, ne stresszeld magad biztos javulni fog az állapotod, véleményem szerint a bör teljes regenerálódása hosszú hónapokon keresztül is eltarthat!

2014. máj. 11. 18:30

Na igen, az én habitisommal..... jól mondod sajnos :))) Mit csinálni tényleg nem tudok őszig, de ha ezeket így levezetem magamban, logikusnak találom, és ha más is így gondolja, még ha nem is bizyosra, akkor meg még meg is nyugszom :)))

Egyébként régen olvastam hogy hámlasztások, lézeres kezelések mellékhatása lehet pigmentáció is. Tegnap pedig a lézeres kezelésnél olvastam, hogy előfordulhat a bőr barnás elszineződése, ami ideiglenes, de akár hónapokig is eltarthat.

Hámlasztás óta kétszer, háromszor újulhatott meg a bőröm...a szemem alatt kialakult barnás foltok pl. már nincsenek meg, a homlokomon letesztelt területet már nem fényvédőzöm, azzal sincs baj.... logikusnak találom hogy idővel majd javul, ahogy a bőröm megújul. csak úgy ahogy nálad Bella, nekem is irritált a terület, és ez ellen nem véd a fényvédő. ezért aggódom nagyon a nyár miatt.Mindenesetre köszi a válaszokat :)

872. 993dda84ef (válaszként erre: 871. - Bellavita21)
2014. máj. 11. 18:04

Igen, lehetséges, mert pl. lézeres hámlasztások után sokan számolnak be arról, hogy más színű a kezelt terület, pirosabb, rózsaszínűbb, mint a test más pontjain. Annak viszont soha nem jártam utána, hogy ez végül normalizálódott, ill. ha igen, mikor, és milyen mértékben. Akár még jó jel is lehet ez a lassú gyógyulás, mert feltételezhető, hogy komolyabb munkára van fogva a bőrszövet, és nagyobb a megújulás mértéke.

Ezek persze csak találgatások.

871. Bellavita21 (válaszként erre: 869. - Mistery90)
2014. máj. 11. 17:57

Kábé másfél hónappal ezelőtt csúnyán megégettem egy foltban a kézfejemet. Bebarnult a bőr, majd szépen lehámlott, ennek más egy hónapja is van talán.

És képzeld Mistery, nekem is azóta van egy nagyon halvány pirosas elszíneződés azon a helyen. Számomra érthetetlen, mert a tca után nem szokott semmi hasonló történni velem.

Nem barnás, inkább pirosas. Szóval nem pigmentálódott, hanem irritáltabb ott a bőr. Nagyon furán néz ki.

Szóval simán el tudom képzelni, hogy a seb után egy ideig picit pirosas lesz a bőr.

Reméljük, egy idő után elmúlik.

870. 993dda84ef (válaszként erre: 869. - Mistery90)
2014. máj. 11. 17:23

Szia!


Csak jelzem, hogy még mindig nem vagyok bőrgyógyász, ill. sőt a saját bőrömön kívül másikat nem nagyon ismerek behatóan. Sztem itt a fórumon talán nekem van a legkevesebb hámlasztási tapasztalatom...szóval hogy jönnék én ahhoz, hogy igennel, vagy nemmel válaszoljak ezekre a kérdésekre.:) Nem tudom, hogy elmúlik -e, vagy csupán időszakos pigmentációs probléma, ami szép lassan oszlik fel, ahogyan megújul a bőröd, ezt majd az idő fogja eldönteni. Mindegy, hogy minek nevezed, égés, hámlasztás, mert mindig a "végeredmény" számít, tehát, hogy milyen mértékben semmisítette meg a felhámot - egy komolyabb égési sérülésnél akár az irhát is változó mélységben-, tehát ez nem változtatna a tényeken, a gyógyulási "esélyeken". Nagyon szeretnélek megnyugtatni egy igenlő válasszal, de akkor hazudnék, mert fogalmam sincs. Én őszig megpróbálnám elpakolni a kérdést, persze megértem, hogy nem könnyű, főleg a te habitusoddal:)), de úgysem tudsz most mit tenni, és ha nem javul, felkeresel egy szakembert.


Nem tudok okosabbat, jó lenne, ha jönne vki hasonló élményekkel, mert bár az sem jelentene bizonyosságot a végkifejletre, de némi támpontot adhatna.

2014. máj. 10. 15:46

Sziaztok! Előre is elnézést kérek az OFF miatt!! mármint a TCA -val kapcsolatos, csak elég egyedi az esetem.


Réka, írtad priviben hogy a savas hámlasztás már egyfajta égési sérülésnek számít, igaz idézőjelbe tetted. Nem tudom hogy milyen oknál fogva van hogy nekem, bizonyos fénynél látszik hogy hol hámlasztottam, de az a logikus hogy megégettem magam, lehámlott, majd pigmentálódással gyógyult. pl. jópár éve leforráztam a lábam... ott ugye sokkal vastagabb a bőr, szerintem 10 év is volt mire teljesen elmult. de ott feltűnően sötétebb volt a folt. tavaly a karomat égettem meg sütőlemezzel, úgy, hogy hámlott is. ott aztán egy erőteljes barna folt keletkezett, amire most néztem rá hogy már alig látszik. Szóval, ha égési folt van az arcomon, akkor az tulajdonképpen egyszerű pigmentáció volna? ami gyakran az égési sérülések következménye... De akkor ennek idővel el kell tünnie, jól mondom? hiszen alig látszik vala

868. 993dda84ef (válaszként erre: 866. - Grizus)
2014. máj. 9. 22:23

Hova, a víz alá?:)))


Hát, az az életmódodtól függ, mindegy hogy erős az a nyári fény, ha 24 órásban garantálni tudod, hogy az arcodat vagy nem éri, vagy folyamatosan védve van.

Én nyáron is szántok, ha úgy adódik, de én ilyenkor nem ismerek tréfát, inkább két kezemmel takarom a képes felem az utcán, vállalva, hogy hülyének néznek, minthogy reggel 9 és este 19 között védtelenül érhessen akár egyetlen napsugár.


Két-három nap az kevés lenne, hiszen a bőröd a látványos regenerálódás végeztével is fényérzékeny maradhat. Kend fel a fizikai napvédőt, vagy vedd fel a kalapot, és akkor elvileg mehet a móka, de tényleg csak akkor, ha következetesen ki tudod védeni a napot. Bár sztem ez szántástól függetlenül is rendkívül fontos lenne az arcbőr védelmében.

867. peonia53 (válaszként erre: 864. - Bellavita21)
2014. máj. 9. 21:39

Szia Bella!


Nekem se csíp a 20 %-os.

Ha nem csíp akkor is ajánlatos a semlegesítőt használni, vagy ellehet hagyni?

Dóra

866. grizus
2014. máj. 9. 19:09
Csajok, voltaképpen meddig nyomható még a sav meg a roller? Gondolom, erős nyári fényben már nem. Vagy ha két-három napig nem megyek ki, akkor akkor is?
865. 993dda84ef (válaszként erre: 864. - Bellavita21)
2014. máj. 9. 07:13

Köszönön! Akkor lehet, hogy én is az eser-szkinker 20-as verziójával nyitok majd, mert nem komolyabb hámlasztásra vágyom - a TCA éppen elég rombolást végzett:))-, inkább állandó jelleggel alkalmazott pórustisztításra, az eltömődött pórusok feloldására, mintegy kiegészítve ezzel a heti rutint, a bőrradírt, szántást.


Remélem hamarosan sikerül rendbe szedned a gépezetet, drukkolok, tudom, hogy állandó és keserves a küzdelem, de mi derekasan álljuk a sarat, nem igaz!?!:)

2014. máj. 8. 23:07

csajok,

Én a mandulát heti 1-2x kenem. Mostanában inkább 1x, mert használom a mandulasavas tonikot is mellé. A 20%-os csak megújítja a bőrt, de nem hámlik tőle, inkább a felszíne lesz csak fényesebb.

Szerintem erősebb hámlasztáshoz kell a 40% is.

Nekem nem annyira csíp, vagy talán egy picit, de nem vészes egyáltalán.

A mitesszereim annyira erősen jönnek a hormonális problémáim miatt (ciklikusan), hogy arra sajnos nem annyira láttam, hogy jó lenne. Semmi sem képes megállítani őket, kenem a tretinoin krémmel, szedek belsőleg is már vagy 5 féle gyógyszert.... szóval nekem ugye a betegségem miatt a hormonális gondokon nem képes elbánni.

Ettől függetlenül érzem, hogy megnyitja a pórusokat is. Én továbbra is ezt szeretem a legjobban.

A dekoltázsomra kétszer alkalmaztam a skinpeelshop-os tca-t, nem lett tőle barna foltos. Talán picit szebb a bőr, de én totál folt vagyok (fehér és sötét felváltva, nagyon gáz), sajna ezt talán tompította, de nem szüntette meg.

863. grizus (válaszként erre: 860. - 993dda84ef)
2014. máj. 8. 18:12
Ez jó ötlet! Ki fogom próbálni a pattikra. Sajnos az államon mindig van néhány.
862. grizus (válaszként erre: 861. - 993dda84ef)
2014. máj. 8. 18:11

Az indoklás az, hogy első pillantásra a 20-as gyengének tűnt. Viszont tegnap végül is felkentem, és baromi büdös higítószaga van. Csípett és a semlegesítő alatt már viszketett is, de biztos az is a savtól volt. Visszaolvastam Bellát és 10 percig hagytam fent, a semlegesítőt meg kábé 5 percig. Nem valami kellemes a használata, ki kell bírni. Utána aloéztem meg tettem rá, amit kell és megnyugodott, de jól meg is kellett vakarnom.

Ma az a tapasztalat, hogy mintha egy kicsivel tisztább lenne a bőröm illetve a homlokom simább és fényesebb. Ez is valami! A legtöbb kezelés után semmi hatás nincs, itt legalább már ennyit látok. Vettem a skincaretől utóápoló krémet is, 100 ml és elég olcsó volt, illetve hyaluronsavat és C-vitamin szérumot is.

Szóval Réka, szerintem a 25-ös mandula is elég. Látod, én a 20-astól viszketek meg csíp. Igaz, másnál azt olvastam, hogy olyan, mintha vizet kenegetne. Ha nem túl érzékeny a bőröd, lehet, hogy nem rossz a 40-es se, de én nem venném meg.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook