Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
261. Arón1 (válaszként erre: 258. - Igazmici)
2013. nov. 4. 09:53

Megtisztítom a bőrt. Felkenem az első réteg 20%-os tca-t. Várok tíz percet, majd kenem a következő réteget. Nekem nem elég 4 réteg. Sokkal több réteget kell fel kennem, hogy eljussak a frostingig. Akkor elég mély a hámlasztásod, ha kezelés közben kifehéredik a bőr. Az utolsó réteg után kenem be Bioderma Cicabioval. Ez egy sebgyógyító krém. Vízzel vagy közömbösítővel én nem szoktam lemosni. A biztonság kedvéért használhatsz közömbösítő folyadékot, de a tca-nal nem szükséges.

A Cicabio egy sebgyógyító krém. Volt olyan is, hogy Bepantennel kentem.

Szépen hámlik. Nagy darabokban, nem lemezesen. Persze, mint mondtam, ez függ a hámlasztás mélységétől.

Milyen orvosi hámlasztásod volt? Mit kent rád? Milyen típusú a bőröd?

260. igazmici (válaszként erre: 258. - Igazmici)
2013. nov. 4. 09:50
Köszönöm az útbaigazítást!
259. Arón1 (válaszként erre: 254. - Tretyakov)
2013. nov. 4. 09:36
Ja és a friss bőr rózsaszínét már el tudod fedni alapozóval.
258. igazmici (válaszként erre: 256. - Arón1)
2013. nov. 4. 09:34
Orvosi hámlasztásaim voltak eddig. Jól bírta az arcom, de nem nagyon láttam eredményt. Csalódott voltam, pedig elég sokba került. Szerintem gyenge volt a sav. Kicsit piros volt, kicsit hámlott, de ennyi kábé. A 20% hagyod rajta ennyi ideig? Mit kensz rá azután? Ez milyen krém? És így szépen hámlasz néhány nap alatt?
257. Arón1 (válaszként erre: 254. - Tretyakov)
2013. nov. 4. 09:31

Szia Tretyakov!

A még le nem hámlott terület nagyon csúnya, persze attól függ, hogy kifehéredésik kened a tca-t, vagy csak pirosodásig.

Nekem olyan volt a homlokom két oldala, mintha két nagy barna anyajegy lett volna ott. Megvastagszik és bebarnul a bőr. Én nem is tudtam sminkkel elfedni. Aztán szinte egyben lejön. Akkor pedig rózsaszínű a bőr, de az egyéntől függően elmúlik pár nap alatt.

Az is számít, hogy napoztattad vagy szoliztattad-e a bőrödet, mert elképzelhető, hogy sokkal világosabb lesz a bőröd hámlás után.

Nálam ez a veszély nem áll fenn. Nem napozom, szolizom soha.

256. Arón1 (válaszként erre: 255. - Igazmici)
2013. nov. 4. 09:25

Szia Igazmici!

Bőrtípustól függ. Van egy kezelési útmutató a skinpeelshop.com-on. Nézd meg.

Én például nem szoktam a tca-t lemosni, mert magát közömbösíti, csak kenek rá egy kis Bioderma Cicabiot és kész. Azonban a rétegek között 10 percet várok.

Ráncokra jó e? Én még nem vagyok ráncos. A szemem körül csúnya, de oda nem kenem.

Gondolom a ránctalanító hatása egy mély hámlasztásnál mutatkozik meg.

Azért elsőre légy nagyon óvatos, mert ez egy erős sav. Előtte használtál valami más hámlasztót?

2013. nov. 4. 08:49
Sziasztok! Nagyon jó ez a fórum. Én most rendeltem meg a 20% tca-t. Azt szeretném kérdeni, hogy ráncokra is jó? Tapasztalat van ezzel kapcsolatban? És a 20% hány rétegben és mennyi ideig hagytátok már fönt? Valaki kipróbálta? Köszönöm szépen!
254. tretyakov (válaszként erre: 253. - Arón1)
2013. nov. 3. 08:41

Köszi Arón!


Igyekszem vigyázni!


Azon gondolkoztam, hogy ha csak részletekben, területenként savaz az ember, nem lesz egyenetlen foltos az arca? Úgy értem, nem csúnya a még le nem hámlasztott és hámlasztott területek együtt?

Szerintetek a 30%-os TCA-t is 5 percig kell fent hagyni? Kíváncsi vagyok mit ír a használati az időről és a rétegekről....

253. Arón1 (válaszként erre: 252. - Tretyakov)
2013. nov. 2. 12:20

Igen külföldről, bár van olyan patika ahol adnak ki szalicil savat. Eléggé szárít, de nagyon jól tisztít. Most keresgélem gyakoribb használatra az 5%-os töménységűt, de most nem láttam az ebay-en, csak erősebbet. A mitesszerektől jó lenne megszabadulni.

A száraz részekkel vigyázz! A 30%-os tca elég erős.

252. tretyakov (válaszként erre: 250. - Arón1)
2013. nov. 2. 07:06

Nagyon köszönöm Arón1!


Száraz vízhiányos bőröm van. De a homlokomon és az államon inkább zsírosabb. Ott azt látom, hogy mintha vastagabb is lenne a bőr. A pórusaim is tágak. Most egyelőre megpróbálom a TCA-t (30%). A szalicilsavat is csak külföldről lehet beszerezni?

251. Arón1 (válaszként erre: 242. - 2bd7ab0c9a)
2013. nov. 1. 21:58
dekoltázst szoktam, de csak egy rétegben. Egy kis frissítésnek. Ott azért nem olyan vastag a bőröm, mint az arcomon.
250. Arón1 (válaszként erre: 249. - Tretyakov)
2013. nov. 1. 21:55

Szia Tretyakov!

Attól függ milyen a bőröd. Ha egy zsíros, vastag bőrre 1 réteg tca-t rákensz, nem fog hámlani. Egy szárazabb, vékony bőrnél gondolom más a helyzet. Az enyém zsíros, vastag. Nekem egy réteg pórusösszehúzásra jó. Ha van aktív aknéd akkor a szalicil sav lehet még jó barátod. Az erősebb mint az ugyanolyan töménységű tca. Nekem abból 20%-os van és ha felkenek egy réteget, csíp rendesen. Viszont már egyáltalán nem kell így használnom pattanástalanítót. A szalicil savból elég lett volna nekem is egy 5-10 %-os töménységű.

249. tretyakov (válaszként erre: 248. - 2bd7ab0c9a)
2013. nov. 1. 12:31

Köszi Réka!


Én is így fogok tenni! Vagyis előbb kisebb területeket kezelek.


Lányok!


Kent már magára valaki teljes arcra 30%-os TCA-t? Gondolom 1 rétegben alkalmaztátok. (?) Mi történt azután?


Békés, csendes hétvégét kívánok mindenkinek!

248. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 246. - Tretyakov)
2013. okt. 31. 21:28

Hát, ez egy jó kérdés. Nincs konkrét tapasztalatom a témában, de már mindenféle verziót olvastam a kérdésben. Leginkább nem ajánlják aktív pattanásokra, mondván lekerül egy teljes felszíni réteg, és így a könnyebben fertőződik el a jelenleg egészséges terület is, illetve a lesavazott, elhalt bőrréteg, ami "összeáll" a bőrödön, és napokig ebben formában borítja az arcodon, csapdába csalja a baktériumokat, mintegy melegágya lehet a szaporodásuknak. Ezt aláírom, mert nekem is könnyebben eltömődnek a pórusaim ebben a gyógyulási időszakban.

Másrészről az igaz, hogy a lekerülő bőrréteg segítségével könnyebben tisztul meg.


Nem tudom mit tennék, szerintem magamat ismerve letesztelném gyakorlatban egy kisebb területen, vajon hogy reagál a bőröm. Ha a táplálkozással függ össze, miért nem teszel ellene?:)

247. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 245. - Tretyakov)
2013. okt. 31. 21:07
Azért próbáld meg leírni, legalább a címed!:)
2013. okt. 31. 21:00

Lányok!


Azthiszem volt már róla szó, de én most mégegyszer rákérdeznék: Mit művel a sav a meglévő, burjánzó vagy éppen lappangó pattanásokkal? Nekem ugyanis nincs olyan, hogy nincs pattanás. Nálam főleg a táplálkozással függ össze és a hormonális változásokra is gyanakszom.

245. tretyakov (válaszként erre: 244. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 31. 20:54

Szia Réka!


Ismét köztünk? Nagyon örülök!

Nem is tudom mit mondjak....Annyira rendes vagy, hogy az leírhatatlan, leríhatatlan :-)

Azt hiszem élek a lehetőséggel!

Még egyszer köszönöm és írom a privit!

244. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 233. - Tretyakov)
2013. okt. 31. 20:34

Szia!


Én szívesen lebonyolítom neked a bulit, írj rám priviben, aztán egyeztetünk, a s-k-i-n-p-e-e-l-s-h-o-p-tól 2-3 hét alatt megérkezett legutóbb a cucc, ha jól emlékszem.

Jelenleg nem Budapesten élek, de a te címedre rendelem a szállítmányt, így tulajdonképpen mindegy is honnan fúj a szél...:)

243. peonia53 (válaszként erre: 238. - Tretyakov)
2013. okt. 31. 20:17

Szia!


Majd várjuk a beszámoló a hámlasztás eredményéről!

242. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 241. - Arón1)
2013. okt. 31. 17:12

Szántok, ha nem is ezerrel, de igyekszem némi rendszerességet vinni a dologba! Most újra kedvet kaptam a triklórecetsavhoz, szerencsére jelenleg nem engedhetem meg magamnak, ismerem magam, a végén még hirtelen felindulásból két kezelés között használnám!:)


Szerintem nincs szükséges az 5%-os oldatra, éppen elegendő az eddigi rutinod, ne vállald túl magad, sajnos ezeknek a kezeléseknek a hozománya, hogy néha a lelkesedésünk okozta ködfátyol elhomályosítja a józanság radarjait!(Ez első osztályú képzavar volt, hagyom is, hadd szégyenkezzek csak miatta!:)


Testkezeléseket hol végzel, milyen gyakorisággal, hány rétegben?

241. Arón1
2013. okt. 31. 12:43

Szia Réka!

A friss bőr egy picit rózsaszínes, de ez kb. 1 napig tart.

Persze külföldi oldalakon vannak olyan kommentek, hogy hetekig élénk rózsaszínű volt a bőrük a mély hámlasztás után. Biztos van olyan is. Gondolom egy vékonyabb, szárazabb bőrnél inkább előfordulhat, illetve olyanoknál akik magukra kentek mindenféle "savas előélet" nélkül, durva 40%-os vagy még töményebb tca-t.

Most éppen útban van nekem egy 30%-os tca.

Gondoltam arra is, hogy kellene rendelni egy 5%-os tca-t daily exfoliatornak.

Te szántasz ezerrel?

240. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 226. - Arón1)
2013. okt. 31. 10:45

Oppá, elnézést, gyorsabban reagáltam, minthogy végigolvastam volna a fórumot, így nem vettem észre, hogy előbb érkezett a válasz a kérdésemre, minthogy feltettem volna.:)


Ezek szerint visszanyerted a természetes bőrszíned, ugye?!:)


Téged olvasva megint belelkesedtem, amint módomban áll, én is megutaztatok Svédországból egy 30%-os különítményt!:)

239. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 222. - Arón1)
2013. okt. 31. 10:39

Szia!:-)


Gratulálok az eredményekhez, örülök, hogy ennyire elégedett vagy!

A mikrodermabráziós masina nálam is régóta bakancslistás.

Teljesen felszívódott a pigmentálódás, homogén maradt a bőrfelszín? Milyen a bőrkép, a megszokott arcszíned látszik, vagy inkább rózsaszínbe hajló? Azért kérdezem, mert azt vettem észre, hogy ezek a kémiai hámlasztások, illetve a lézeres kezelések ugyan képesek egységesíteni a bőrszínt, felszámolni az elszíneződéseket, de a legtöbb esetben zavaróan rózsaszín bőrt hagynak maguk után. Mivel én csak a 10%-os cuccot próbáltam, nálam ez nyilván nem alakulhatott ki, ezért kérdem, hogy te mit tapasztalsz.

238. tretyakov (válaszként erre: 237. - Peonia53)
2013. okt. 30. 23:10

Köszi Peonia! Tényleg nagyon rendes vagy! Sajnos szerintem nekem valami erősebbre van szükségem a pattanás helyek (nem hegek!) miatt. Szóval muszáj lenne, hogy tényleg hámlasszon az a bizonyos szer.

Aházgatok évek óta. Picit hámlik is a bőröm tőle, ha olyan kedve van, de kb. mint halottnak a csók. Sajna ez van.

Decemberben azt hiszem elmegyek Ignácz doktornőhöz mélyhámlasztásra, kerül amibe kerül, ha addig nem találok valami maszek megoldást. Muszáj, mert régóta tervezem és igen randa a képem. :-)

237. peonia53 (válaszként erre: 233. - Tretyakov)
2013. okt. 30. 21:37

szia!


Kipróbáltam a 20 %-os glicol és a 20 %-os mandulasavat.

Nekem nem volt erős, nem csíp nem hámlik a bőröm. Most bőrdoki által felírt krémet használom, mellette savakat nem lehet használni.

Ha gondolod és elfogadod adok ebből a 2 féle savból (saját felelőségre)

5-5 ml -t.

van pici ampullám abba tudok önteni.

Jövő héten megyek pestre.

A rendelés nekem sem erősségem, nekem is bella segített, és utána a lányom segítségével megrendeltük, ha szeretnék rendelni valamit, megint gonba lennék.

236. Arón1 (válaszként erre: 234. - Ildicke)
2013. okt. 30. 15:33

Én próbáltam azt is, hogy egyszere kis területet hámlasztottam. Például csak a homlokom foltos részét. Csak az a baj, hogy ha igazán mélyen, frostingig hámlasztasz, akkor azon a részen olyan ronda sötétbarna vastag bőr lesz, hogy képtelenség sminkkel eltüntetni.

Úgyhogy most én is csak 1-1 réteget felkenek, hol tca-t, hol szalicil savat. Attól én még nem hámlok, viszont gyönyörűen összehúzza a bőröm.

Illetve csak estére zsírosodik be a bőröm és nem két óra elteltével, mint korábban.

235. Arón1 (válaszként erre: 234. - Ildicke)
2013. okt. 30. 15:22

A testemen nehezebben indul be a hámlás. Nálam legalábbis.

Hétvége előtt 3 nappal? Ha frostingig savazol, akkor vagy hat hét nap mire helyre jön a bőr. Lehet, hogy neked gyorsabban lezajlik. Az államon két nap után lejön a bőr, a többi területen 4. nap után.

234. Ildicke (válaszként erre: 226. - Arón1)
2013. okt. 30. 14:53
Köszi Arón. Akkor ez azt jelenti, hogy nem lehet hétvége előtt 2-3 nappal megcsinálni, aztán hétfőn dolgozni, igaz? Bár a próba jó ötlet, meg úgyis akarom a nyakamon meg a dekoltázsomon is megcsinálni, akkor látni fogom, hogy működik.
233. tretyakov (válaszként erre: 232. - 8f3f70de10)
2013. okt. 30. 13:48

Természetesen a felelősséget mindenki maga vállalja. Vagyis mindenki a saját bőrét vinné a vásárra. Dóra te már túl vagy a TCA-s hámlasztáson? Mert végigolvasva a fórumot, láttam, hogy nagyon tervezgeted. A mandulasav bevált neked végülis?


Lányok, nekem az lenne a legnagyobb segítség, ha legközelebb rendel valaki magának, nekem is rendel egy üveget. Természetesen az árat előre rendezem, sőt még a postát is (ha van) bevállalom a szívességért cserébe! Lehetséges lenne egy ilyen opció? Én is Budapesti vagyok. (Nincs saját számlaszámom ugyanis és nem is szeretnék nyitni emiatt. Örülök, hogy megszabadultam tőle. Enélkül meg fogalmam sincs, hogy hogyan rendeljek...)

232. 8f3f70de10 (válaszként erre: 228. - Tretyakov)
2013. okt. 30. 12:35

Ez jó ötlet.

én benne vagyok a találkozásba személyesen.

én pest megyei vagyok, még jó idő van addig szivesen elkirándulok.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook