Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


111. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 109. - 8f3f70de10)
2013. máj. 29. 12:54

Lehet, hogy éppen az volt a baj, hogy dokikra bíztad, akiknek kevésbé volt fontos a bőröd állapotának javulása, mint neked. Most van lehetőséged az otthoni kezelésre, kísérletezésre, persze csakis kellő óvatossággal, és mivel te ismered legjobban a bőröd, talán az eredmények is megérkeznek. Nekem hiába állítja egy kozmetikus, vagy orvos, hogy kizárólag az ő szakértelmével lehet belefogni bizonyos kezelésekbe, ha értem a metódust, ismerem az anyagokat, ugyan már, mi egyebet tudna hozzátenni egy klinikai, vagy kozmetikai környezet, parasztvakítás....


Félreértés ne essék, nincs azzal gond, ha valaki úgy dönt, nem vacakol vele otthon, inkább rábízza magát egy megbízható szakemberre, de ezt ne abban a hitben tegye, hogy ő nem tudná mindezt kivitelezni otthon, ahogyan ezt egyre erőszakosabban próbálják elhitetni velünk, hanem abból a megfontolásból, hogy így kényelmesebb neki, de ha úgy alakulna, ő is elvégezhetné a kezelést.


Jelenleg talán a lézeres eljárások, illetve a sebészi beavatkozások orvosi privilégiumok, előbbi a gépek csillagászati ára miatt, utóbbit talán nem kell magyaráznom, ott valóban megkérdőjelezhetetlen a szaktudás szükségessége.


Ez már nem az a világ, ahol az orvosi szó szent és megkérdőjelezhetetlen, bár sokak számára ennek a mélyen berögzült tévképzetnek a tudatlan fejekben való hibernálása volna a legkényelmesebb, de manapság szinte minden információ, legyen az a legrészletesebb szakmai törzsanyag, könnyen elérhető bárki számára, így az igényesebb érdeklődő már nehezebben megvezethető, remélem ez a tendencia csak tovább erősödik...

110. grizus
2013. máj. 28. 04:54
Otthoni, kézzel készített savas hámlasztókkal lehet próbálkozni nyáron?
109. 8f3f70de10 (válaszként erre: 108. - 2bd7ab0c9a)
2013. máj. 27. 21:13

Szia!


Nagyon pozítiv vagy én is igyekszem, azért kicsit mosolyogtam, igy legyen 60 évesen miért ne.

legalább nagymamának legyen szép a bőröm, a dokik nem tudtak mit kezdeni vele 47 éven keresztül, majd mi összefogunk és megmutatjuk mit tudunk.


Dóra

108. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 107. - 8f3f70de10)
2013. máj. 26. 20:25
:-) Azt jól is teszed, ha tudod, hogy élvezni szeretnéd, és fogod közvetlenül a napot, akkor sztem ez a legjobb döntés. Különben is, pár hónapon semmi nem múlik, majd jövő nyárra igazi sima képű leszel!:-)
107. 8f3f70de10 (válaszként erre: 106. - 2bd7ab0c9a)
2013. máj. 26. 20:08

Oké!


szeretem a nyarat nem sietettem az időt, várom türelmesen a megfelelő őszi időszakot.

köszönöm:Dóra

106. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 103. - 8f3f70de10)
2013. máj. 26. 19:36

Szia!:-)


Nem ajánlom, mert hiába borús az idő 2 napig, a bőröd hámlasztás után hosszú ideig védtelen, hiszen éppen a legfőbb védelmét, a külső hámréteget "lenyúztad" róla, és még akkor is védtelen marad, ha már jól lehámlott, ilyenkor jó pár hétig, vagy inkább hónapig fényérzékeny maradhat.


Én kizárólag annak ajánlom a tavaszi-nyári nyúzást, aki megengedheti magának, hogy ne menjen a napra egyáltalán, vagy ha mégis, akkor szigorúan!, minden percben kalappal védve az arcát, a fényvédőkben nem hiszek, azok a fényérzékeny bőrt nem védik meg, arra építenek, hogy a bőr természetes védelmének idejét növeljék meg(ezt is max. 1-2 óráig tudják meg tenni egy ellenállóbb bőrtípus esetén), egy sérült bőr helyett ők sem tudnak védekezni.

105. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 102. - 006bde0fba)
2013. máj. 26. 19:28

Szia!:-)


Jaj, de szuper, amit írsz, gratulálok az eddigi eredményekhez, igazán biztatóak, szerintem én is a 20%-os cuccal indítok, már elég tapasztalt vagyok a bőr kínzása terén, nem leszek Hűbele Balázs.

Nekem sincs konkrét hegem, "csak" pigmentfoltok, és tág pórusok, illetve sebek utáni piros foltok.

Mindenképpen várjuk a további beszámolót, én is ígérem, hogy ha lesz miről, jövök, és regélek nektek!

Hajrá!:-)

104. 006bde0fba (válaszként erre: 103. - 8f3f70de10)
2013. máj. 26. 17:25
Szia! Én személy szerint ősszel fogom a teljes arcos kezelést kipróbálni. Addig még egy pigmentfoltszerűséggel megküzdök a lábamon. Itt nem éri nap a bőröm ezért nem lesz vele gond + szerzek még személyes tapasztalatot a kezelésről.
103. 8f3f70de10 (válaszként erre: 102. - 006bde0fba)
2013. máj. 26. 15:21

szia!


nagyon pozitív amit írsz, ha e gyerekkori sebhely eltünt az már valami , akkor már megérte a próbálkozás. Ebbe a borus időbe mertek további kezelést végezni?

Dóra

102. 006bde0fba (válaszként erre: 99. - 2bd7ab0c9a)
2013. máj. 26. 14:31

Szia! Szerintem ez attól is függ mire kell. Hegek? Pigmentfolt? A sötétebb pigmentfoltra 20% minimum és lehet rétegezni. Halványabb pigment hibákra lehet elég a 10%. Nekem hegem nincs csak egy kisebb úgyhogy erről nem tudok nyillatkozni.

A pigmentfoltra két rétegben kentem az nem volt nagy kiterjedésű kb. pici egyforintos. Az a fülem alatti részen volt. A teljes homlokomra is kentem az egy réteg volt. Ahol kifehéredett a kezelés közben a bőr ott volt erősebb csípő érzés de szépen fokozatosan elmúlt. Ezt a fájdalmat simán ki lehet bírni. Ami még pozitívum, hogy volt egy régi varrot sebem a homlokomon (gyerekkori fejbetörés) az teljesen simává tette mondjuk oda két rétegben kentem. Szinte teljesen eltűnt ez kitüremkedő heg volt amit már kezeltem savval de ettől a cucctól szuper lett.

101. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 100. - Bellavita21)
2013. máj. 26. 13:01

Szia!:-)


Köszi, igen, ezeket olvasgattam már, de ami zavaró (ebben a témában is), hogy számos egymásnak ellentmondó információt olvasni különböző fórumokon.

Ahogy neked is írtam már korábban priviben egy alkalommal, a skinpeelshop pont com oldalon a TCA oldatokhoz 3 napos, kihagyás nélküli kúrát javasolnak, mindegyik koncentrátum mellé, amiről korábban máshol még nem olvastam, így nem tudhatom mennyire merész elgondolás, ugyanakkor nem szeretném azt hinni, hogy egy efféle honlapon tudatosan tönkre akarnák tenni a vásárlók bőrét nem megalapozott javaslatokkal. Még nézelődöm persze, majd jelentek, ha úgy érzem lesz mit...:-)

100. Bellavita21 (válaszként erre: 99. - 2bd7ab0c9a)
2013. máj. 26. 12:38

Rékabéka,


A Makeupartischoice-on találsz egy csomó infót, meg a [link] -en is.

Hát nem tudom, tapasztalat miatt érdemes kóstolgatni a témát, én bátor, de azért körültekintő vagyok és inkább lassan haladok, mintsem tönkrevágjam a bőröm meggondolatlanságok miatt.

Amúgy a hámlasztás is hasonló, mint a roller, a bőr hámlik és szépen lassan beindul az öngyógyító folyamat, nem feltétlenül rövid távú a hatása.

Én a tca cross iránt érdeklődöm most, nem sok infót találtam eddig.

99. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 91. - 006bde0fba)
2013. máj. 24. 15:31

Sziasztok!:-)


A dermaroller fórumról jövök, Bellavita jelezte, hogy indított egy külön topikot a témában.

kis pulya vagyok még a témában, nézelődöm, informálódom...

Kedves Dana, az arcod melyik területét kezelted a 20%-os anyaggal, mekkora kiterjedésben, illetve több réteget vittél fel? A fájdalom mekkora volt?

Nem tudom eldönteni, hogy a 10%-os, vagy a 20%-os cuccal indítsak, bár tudom, hogy óvatos duhajnak kellene lennem, de a bőröm már edzett a szurkálások miatt, nem szeretnék kidobni az ablakon pénzt értelmetlenül, mert nem tudom, hogy ha teszem azt több rétegben felviszem a 10%-os oldatot, akkor elérhetem -e a 20%-os cucc hatékonyságát, mert elvileg el kellene, matematikailag mindenképpen...

98. dddd
2013. máj. 22. 16:52
Igen,koszi :-) en is varom vele az oszt,addig informalodom.Meg megvenni se most fogom,nehogy kisertesbe essek :-)
97. 8f3f70de10 (válaszként erre: 96. - Bellavita21)
2013. máj. 22. 08:35

szia!


Köszönjük a a tájékoztatást, hogy megosztod sikereidet, így többen várjuk már a megfelő időszakot ,hogy szépüljük.

Mindenkinek további szépülést!


Dóra

2013. máj. 22. 01:02

Sziasztok,


Én jópárszor csináltam tca hámlasztást, most mandulasavval próbálkozom.

A tca szépen megújítja a bőrt, egyetértek enci-vel, hogy óvatosnak kell lenni és orvosi kezelésnek is minősül, de totál felesleges 20 ezreket meg néhol 100 ezret kiadni egy kezelésért. Én voltam a legjobb klinikán pár éve, ahol skintech easy tca-s kezeléssorozatot csináltattam, és szebb lett a bőröm. Utánra ráálltam a rollerre, de pár év után sem kielégítő a változás a lyukak terén, és még szebb akarok lenni.

A tca úgy működik, ahogy Dana leírta. Én már jópárszor csináltam, másnap simán rá lehet kenni bármit és közelekedtem vele, úgy a 3-5 nap között a legdurvább a hatás. Ha csak felszíni foltjaid vannak, azaz nem dermisz szintű a pigmentáció, mint nálam, akkor pikkpakk eltűnik.

A tca cross-sal én is most barátkozom, nagyon jó eredményeket olvasok, viszont ott tényleg magas koncentráció kell. Nekem eddig 12, 5%os tca-m volt eddig, de 5 réteget kentem fel, ami hatás szempontjából a sokszorosa. A rétegek sokat jelentenek, és mindig írom, hogy lassan, alacsony koncentrációval kell kezdeni és lassan kísérletezni, hogy mit bír a bőr.

Szerintem az orvosok sem tudnak többet, mint felkenni majd lemosni. Ehhez szerintem nem kell orvosi diploma.Főleg, hogy az ember a saját bőrét ismeri a legjobban, míg az orvos akkor találkozik vele először.

Nyáron semmiképpen sem ajánlott a kezelés, ezt én is mindenkinek mondom!!!!

95. dddd
2013. máj. 21. 19:40
Neztem....bar angol nyelvu.Majd kisilabizalom,hogyan lehet rendelni.Forintban fizetted?Azota hogy alakul a borod?
2013. máj. 21. 12:07
skinpeelshop.com oldalról rendeltem. Ingyenes a szállítás és egy kóddal nyomon is követheted a csomagot épp merre jár. Ha jól emlékszem 10,20,30%-os erősségű TCA kapható a shopban. Egyébként a google-ból találtam rá az oldalra körbe lehet nézni hátha van még jobb ajánlat más oldalakon.
93. dddd (válaszként erre: 92. - 8f3f70de10)
2013. máj. 21. 08:32

Jaj,azt csak ugy mondtam....mindig figyelek,van-e vmi,amit meg nem probaltam.A fahejas kutyagumin kivul :)

Dana,Te hol vetted a TCA-t?Nekem osszel is csak a foltra kene:-)

92. 8f3f70de10 (válaszként erre: 90. - Dddd)
2013. máj. 20. 21:44

szia!


ne add fel, én 60 évesen itt vagyok és keresem a megoldást, vannak nagyon aranyos fiatalok akik megosztják a tapasztaltot egyes termékekkel kapcsolatba.

Többen várjuk az őszi időszakot, hogy kipróbáljuk a TCA-t.

Dóra

2013. máj. 20. 20:54
Sziasztok! Én jópár hete rendeltem TCA-t és ki is próbáltam egy nagyobb pigmentfolton. Csodaszer! 20%-os anyaggal a halványabb foltot lerobbantotta egy kezelés után. Sötétebb foltra szerintem kell ismétlő kezelés. Nekem közvetlenül a felkenés után kifehéredett a kezelt teület de pár perc után már nem látszott semmi. Azután kb két nap múlva megvastagodott a kezelt felületen a bőr és utána még két nap míg lejött hámlással. Alatta rózsaszínes a bőr de még pár napig kentem shea vajjal, E vitamin olajjal mert érzékeny volt. Természetesen napot nem ért a terület. Az eredmény pigmentfoltmentes bőr :) Az biztos, hogy teljes arcon alkalmazva pár napig nem szalonképes az ember. Ősszel teljes arcon is kipróbálom mert szerintem ez tényleg egységesíti a bőrszínt. 30 ml kb 7000 Ft volt és ez sok kezelésre elég lesz.
90. dddd (válaszként erre: 87. - Enci61)
2013. máj. 20. 17:52

Szia :-)

Mar nemigen hiszek semmiben,de azert megkerdezem,pigmentfoltra mid van?

89. enci61 (válaszként erre: 88. - Grizus)
2013. máj. 20. 12:14

Szia grizus!


Lehet csinálni, de én mindenképp szakemberre bíznám, mert nem mindegy hogy melyik cégtől, mennyit, meddig, hogyan stb amit alább leírtam:)

Ki lehet menni a fényvédővel,ami szintén nem mindegy hogy milyen és mivel van előtte lekezelve az arc. Ezeket pl civil ember meg sem tudja venni, mert csak klinikán orvosi konzultáció után vásárolható meg, illetve annál aki ezzel dolgozik(még nem sokan vagyunk)

Megfelelő odafigyelés mellett lehet menni napra, kalappal, fényvédelemmel(de még egyszer hangsúlyozom, nem a piacon található fényvédő krémekkel),kontakt napra szoliba napozni stb TILOS. De ha csak elmész dolgozni, boltba, gyerekekért oviba, suliba stb, lehet nyáron is fényvédelemmel!! Ha nem azt és úgy használod, ártassz a bőrödnek és pigmentáció léphet fel, és azt még nehezebb aztán eltüntetni.

Ezek orvosi beavatkozások, ami már közepes és mély peeling!!!

Ha érdekel, írj privit)

Szép napot!

88. grizus
2013. máj. 20. 07:43
Szia enci61, úgy látom, Te értessz hozzá. Tényleg nem lehet már csinálni gyümölcssavas hámlasztást? Vagy ha igen, utána hány napig nem szabad kimenni? Van olyan hámlasztás, amit mostanában is lehet csinálni? Tudom, ez nem TCA-s téma, de érdekel. Köszi.
87. enci61
2013. máj. 19. 23:03

Sziasztok!

TCA-t semmiképpen ne csináljátok otthon, csak orvosok csinálhatják, nem mindegy mi a menete, mivel tisztítjátok, fertőtlenítitek a bőrt és mivel viszitek fel, utána mit tesztek rá és otthon hogyan és mikkel àpoljátok!!!

És nem minden bőrre szabad!!!!

És nem mindegy hogy milyen zink oxid tisztaságú a fényvédő amit utána kötelező használni!!!! Kontakt napra és szoliba menni előtte is ès utàna is tilos!!!

Én peelingekkel foglalkozom, nap mint nap, rengeteg tanfolyam után, amit orvosoktól, esztétikai szakemberektől tanultam klinikán. Van kellemesebb peeling is mint a tca, nem kell lehámlasztani drasztikusan a bőrt ha nem muszáj!! És ez is mèly peeling) kötelező az otthoni ápolàs szettje, anélkül el sem kezdem.

Ha valakit èrdekel írjon ide, sokféle peeling van akár rosaceára, pigmentfoltokra, acnés bőrre, mély ráncokra!!!

Nem drasztikus az ára, ès gyönyörű az eredmény) bőrgyógyásszal dolgozom össze, aki szintèn ezekkel az anyagokkal dolgozik, klinikán)

86. netci
2013. máj. 18. 08:16

2, Pufferezett triklórecetsav az idősödő bőr olcsó kozmetikuma

Ez a savas folyadék a bőrrel érintkezve annak lehámlását, gyulladását ,elhalását okozza a koncentráció és a behatási idő függvényében. Az okozott viszketés-égés –fájdalom is ezekkel arányos. Különösen kedvező hatás az ecsetelés felnőttkori, időskori bőrelváltozások kezelésére , így pl. májfolt, ráncosodás, arci- fejtetői szarumegvastagodás /keratosis/, törzsön elszórtan található nagy szám, barnás-fekete színű, szemölcsös felszínű képletek /vérruca seborrhoica/ , persze hasonlóképpen jó közönséges szemölcsök, hegek stb. kezelésére bármely életkorban. A kezelést a beteg maga végezheti otthonában kórképtől függően napi 1x , heti 1x gyakorisággal. Mellékhatás: muló 1-2 perces égő érzet ,kipirulás , hámlás, a gyulladás lehúzódása után pár hétig fennálló színeltérés.

A kezelést azok válasszák a fenti jelenségek miatt , akik a laser eredményét a laserkezelés költéségének 5%-ért kivájnák elérni.


szerintem tök normális a pasa biztos ad tanácsot mit hogyan kell csinálni


[link]

85. 8f3f70de10 (válaszként erre: 84. - Midnightshine)
2013. máj. 17. 21:46

szia!


látom leszünk már egy páran akik szintén szeretnék kipróbálni a TCA-t. Itt biztos kapsz tanácsot, van aki már próbálta és nagyon segítőkész. Én is ősszel kezdeném,

ha tartjuk a kapcsolatot akkor majd ősszel beszámolunk a sikerekről, addig is szépülést mindenkinek.


Dóra

2013. máj. 17. 21:07
sziasztok! itt úgy látom a teljes tca hámlasztásról beszéltetek, engem viszont a cross része érdekelne. valaki el tudná mondani, hogyan kezdjek majd bele ősszel (hány százalékossal, mit hogyan stb). Dermarollereztem 2 mmes tűvel 3 hónapon keresztül, de eddig nem sok javulást tapasztaltam a lyukacskáim terén. előre is köszi
2013. máj. 16. 01:53

Itthon is lehet kapni mandulasavat:


[link]

82. Bellavita21 (válaszként erre: 80. - F758a7200f)
2013. máj. 14. 15:09
Azt hiszem, mandulasav, gondolom, mandulából készül. 20%-osat vettem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook