Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre fórum

TCA hámlasztás és TCA cross- hegekre, foltokra, öregedésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
561. Bellavita21 (válaszként erre: 560. - Mistery90)
2014. febr. 17. 14:35
Mistery, menj ki nyugodtan a szabadba, kenhetsz rá vékony alapozó réteget - oszt ne törődj a vizslató tekintetekkel. Én simán járkálok, mert pszichésen inkább az otthonlét visel meg, mintsem a hámlás.
560. mistery90 (válaszként erre: 559. - 993dda84ef)
2014. febr. 17. 13:07

:))))

a mai napot leginkább filmnézéssel töltöm a sötét szobában, bújkálok az ablakon beszűrődő fény, és a cukkoló családtagok elől :)) csodás hétnek nézek elébe :)))

559. 993dda84ef (válaszként erre: 558. - Mistery90)
2014. febr. 17. 12:19
Inkább kétszer, mint egyszer sem, miközben reszketve ülsz a tükör előtt, bűvölve a hámlásnak egyelőre fityiszt mutató bőrödet!:)
558. mistery90 (válaszként erre: 557. - 993dda84ef)
2014. febr. 17. 12:06
:))) bár péntek lenne már :))) a privát levélben kérdezettre itt a válasz, bocsi, utólag vettem észre:)
557. 993dda84ef (válaszként erre: 556. - Mistery90)
2014. febr. 17. 11:58

Ahogy írtam privát levélben is, mély levegőt mélyen beszívni, és finoman, egyenletesen kiengedni!:))


Nem kell több ápolószer, le fogsz hámlani, ez egészen biztos, nyugalom, még az én droid képem is lehámlott, te lennél az első, akire "ráfagyott" a savazás utáni bőre, és soha többé nem vetette le a felhám elhalt borítását!:))

556. mistery90 (válaszként erre: 542. - Tajine)
2014. febr. 17. 07:18
Tajine, hogy lehet hogy neked a negyedik napon már látszik az új bőröd is? :O nekem a próbaterület csak száraz de még nem hámlik. lehet több mindennel kellene nekem is ápolnom mint a shea vaj?
2014. febr. 16. 22:33

Na, végeztem a hámlasztással! Lehet nem vagyok elég bátor, vagyis inkább túlságosan aggódok mindenen, de kentem fel a TCA - t csak az arcom két oldalára. Itt van az a probléma amit orvosolni szeretnék. Aztán később, ha már tudom hogy regenerálódik, akkor végzek egy egész arcos kezelést.

Szóval, az arcom két oldalán nem volt olyan egyértelmű a kifehéredés, és az első réteg fájdalmát nem túlzok ha azt mondom hogy meg se éreztem. Végül 3 rétegben tettem fel, még ekkor is csak egy erősebb, fátyolszerű réteg jelent meg. Talán bírta volna még a bőröm a negyedik réteget is, de nem akartam túlzásba esni, úgyhogy megálltam a harmadik rétegnél. Bevallom, aggódom, de gondolom úgyis felesleges :))

554. 993dda84ef (válaszként erre: 553. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 22:25

Tudom Bella, én is gondoltam már rá, sőt, sztem nálam még a roller is kiválthatja ezt, de azt akkor sem hagyom abba, mert ettől függetlenül eredményes.

Haragszom magamra, amiért rosszabb pillanataimban kitöröltem minden korábbi képet magamról, nincs fotóm egyáltalán, semmi, nem is emlékszem a 3-4 évvel ezelőtti állapotra pigmentügyileg, csak azt tudom, hogy az arcom sokkal jobb állapotban van, mint akkor, de a foltosodás tekintetében fogalmam sincs mi változott, már nem emlékszem.

553. Bellavita21 (válaszként erre: 551. - 993dda84ef)
2014. febr. 16. 22:15
Réka, ha a sav elszíneződést okoz nálad, akkor én be nem vállalnám a CO2-t. Én is ezért nem merem, mert lehet, h rosszabb lesz.
552. 993dda84ef (válaszként erre: 549. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 22:11
Bella, nyugodtan jelentkezz a naplómba, ott vannak képek a pofázmányomról, mondjuk nem ebben a vonatkozásban, és nem a legjobb minőségű képek, de némelyiken egész jól kivehető, hogy milyen nagy területeket, szinte az egész arcot érinti a pigmentálódás.
551. 993dda84ef (válaszként erre: 549. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 21:49
Egy jó kis CO2 lézeres kezelést azért bevállalnék bármikor, szeretném tudni, hogy a pigmentálódásom vajon hogy reagálna rá, miben különbözik a sav illetve a roller hatékonyságától. Az egy dolog, hogy elméletben értem, de szívesen le is tesztelném, látod, hogy a sav is mindeninél másként működik.
550. 993dda84ef (válaszként erre: 549. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 21:46
Igen, gondolom, de sajnos ritka az az életszakasz, amikor minden tökéletes, a bőr még egy kiegyensúlyozott szervezeti működés mellett is állandóan más képet mutat, nehéz megítélni a változásokat ha alapvetően sem makulátlan bőrképről van szó, én is így látom. Mindig másképpen fest, rövid időközökön belül is. Az a gyanúm, hogy ez egy életre szóló küzdelem marad...:)
549. Bellavita21 (válaszként erre: 548. - 993dda84ef)
2014. febr. 16. 21:27

AZt látom, hogy a hangulatom nagyban befolyásolja, hogy szépnek látom-e magamat vagy foltosnak, csúnyának....

A képek viszont elég objektívek. AZért a közel 8 év alatt már marha sokat öregedtem is, ez elképesztő.


A szottyadt bőröm feltöltődött- ez a roller eredménye, ez objektíven mérhető,látható a képeken is, erről írtam is.

Sajnos nekem dermisz melasmám van, ezért érdemben nem segítenek a felületi kezelések, se az ipl, se a hámlasztás. Viszont a fiatalontartásban azt gondolom, segített a folyamatos hámlasztás, a roller is jó a a bőrömre.


Ugye nekem valszeg már korábban voltak endokrin bajaim, így a melasma jön-megy, most ugye hipopigmentált foltok jöttek rám, szóval tele a hócipőm. Ugye ha mondjuk közben a hormonjaim nem tombolnának, objektívebben mérhető lenne a kezelések eredményessége.

548. 993dda84ef (válaszként erre: 546. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 21:21

Tudom Bella, igazad van, de jelenleg nem áll rendelkezésre értékelhető minőséget produkáló eszköz, de amint lesz, megörökítem a helyzetet, ez tényleg nagyon fontos lenne, ahogyan az is, hogy mindig ugyanabban a napszakban, ill. fényviszonyok mellett, és ugyanott készüljön a fotó, hogy összevethető legyen.


Miért, nálad a képek ellentmondanak a tükörben látottaknak?

2014. febr. 16. 21:19

Mielőtt valaki megijedne: miután felkened a tca-t, az első napokban nem hámlik a bőr, csak kicsit bebarnul (nem mindenkinél), húzódik, feszül és ráncosodik.


Utána kezdődik a berepedezés, főleg a mimikai ráncok vonalánál megindul a hámlás, majd lehámlik a kezelt bőrfelület. Minimum 5 nap, de eltarthat 7 napig is, ez attól függ, hogy milyen a bőröd, milyen mély hámlasztást csináltál és mivel kened.

Szerintem a hámosító krémek gyorsítják a folyamatot.


Itt a képek magukért beszélnek:


[link]

546. Bellavita21 (válaszként erre: 545. - 993dda84ef)
2014. febr. 16. 21:01

Réka, kezdjél el képeket készíteni! Még akkor érhet meglepetés, mert pl. erős fényben gyönyörűnek tűnik a bőr, nekem sem látszanak a foltjaim annyira. Megfelelő fényviszonyok kellenek hozzá, ugyanazok a szögek, hasonló napszak.... s ez az igazi objektivitás, saját szemünk is becsapós tud lenni néha.

És ezt mindenkinek ajánlom! Én 2006 óta készítek képeket.....hát néha azt érzem, hogy sokkal sokkal szebb vagyok,aztán megnézem a képeket és elkeseredek....szóval nem nézem meg a képeket :-)

545. 993dda84ef (válaszként erre: 543. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 14:11

Azért egy hámlasztás utáni, fényérzékeny bőrre nézve van ereje ilyenkor is, de ahogy mondod, kell a vakolat, vagy a sál, és akkor nem lehet baj.


Egyre inkább az a benyomásom, hogy esetemben a 30%-os TCA a pigmentálódáson semmit nem változtatott, néha még rosszabbnak is látom a helyzetet, persze ez hangulat, és fényviszonyfüggő is. Sajnos nem készítettem felvételeket a korábbi ill. a jelenlegi állapotról, így könnyen megtréfálhat a túl közeli ismeretség, a tény, hogy minden nap látom a képes felem, így könnyen megszokja a szemem a látványt, és nem érzékeli a különbséget.

544. Bellavita21 (válaszként erre: 542. - Tajine)
2014. febr. 16. 14:02

:-)

Elsőre amúgy baromi ilyesztő. Hány réteget nyomtál?


Én részletekben szoktam végezni a műveletet, hol a homlokom, hol itt hol ott, mert az egész arc ha húzódik, akkor az elég kellemetlen:-)


hajrá tajine, nemsokára teljesen lepotyogsz és gyönyörűséges lesz a bőröd!!!

543. Bellavita21 (válaszként erre: 541. - Peonia53)
2014. febr. 16. 14:01
Ne vicceljetek, február van, áprilisig nagyon gyenge a nap! Kenjétek 50+ Mineral-al, s okés lesz!
542. tajine
2014. febr. 16. 13:44
Azért leírom , hogyan alakulok. Tegnap volt a 3. nap, Bella nem volt mákom maradtam a fenekemen. Szörnyen néztem ki és bizisten a szemhéjműtét 3. napján éreztem ilyet. Fájt a bőrőm ,nagy barna húzódo foltok mindenütt , a szám is alig bírtam mozgatni. Az alsol nekem nagyon bevál , azzal kentem vastagon ,sűrűn. Mára a 4. napra ez teljesen elmúlt , már nem fáj picit sem és a területek külön váltak, orca, áll homlok stb. emiatt pedig minde sokkal konfortosabb. Már elkezdődött a leválás , látszanak a rózsaszínes friss bőröcskéim. A nap pedig ezer ágra süt!:( Én pedig nagyon félek, ha már ennyit szenvedtem , semmiképp nem lenne jó ha májfoltos maradnék.A szőlőmag olaj és az alsoltól szinte lelehet símítani a hámló bőrt. Ha nem kenném száraz rosz tapintású lenne. Nem tudom mi a helyes, de ha nagyon kenem , konfortosabb. Bella , szinte a forgatókönyved szerint alakulnak a dolgok.
541. peonia53 (válaszként erre: 540. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 11:14

Szia!


Én is inenn rendeltem a segítségeddel.

Már efogyott minden,a 20 %-os glicol és a 20 %-os mandulasav még megvan, kezdődik a napsütéses időszak. Tudom még használéni?

Mi a véleményetek a legközelebbi rendelésnél próbálkozzak másnál?

Dóra

Nincs nagy gyakorlatom.

540. Bellavita21 (válaszként erre: 539. - Arón1)
2014. febr. 16. 11:07

A mandulasavat az sr skincare-től rendeltem először, nekik 20% a legmagasabb.

Elég olcsó amúgy, 7 font körül van egy mandulasavas szett, közömbösítővel.

[link]

539. Arón1 (válaszként erre: 538. - Bellavita21)
2014. febr. 16. 07:38

Nem egyáltalán nem hámlok. Amikor kezdtem a hámlasztók használatát- kb. egy éve- 24%-os Anaconda szérumot használtam és attól sem hámlottam. Tca-tól hámlok (nagyon is) ha sok rétegben felkenem.

Nincsen hozzá közömbösítő, mondjuk nem is kerestem. Azt gondoltam, hogy ha lemosom vízzel, az elég. Valamelyi oldalon azt írják, hogy szódabikarbónából kell készíteni semlegesítőt. Még nem próbáltam.

Valaki egyáltalán hámlik az AHA savaktól?

Mi az az SR oldal?

2014. febr. 15. 13:58

Aron, a 30 és 40%os mandulasavtól sem hámlasz? S nincs hozzá közömbösítő?

Mert akkor inkább rendelek az sr-től, ott 20%os a legmagasabb.

Most nézegetem, van nekik 5%-os mandulasavas tonikjuk is, olyat is veszek....

537. 993dda84ef (válaszként erre: 536. - Arón1)
2014. febr. 15. 11:57
Esetleg teszteld csak az egyik heget, azt, amelyik kevésbé feltűnő helyen van, ha egyáltalán van ilyen. Sztem ha eddig nem mutatkozott pigmentációs gond, túl erős kifehéredés, foltosodás, néhol elütő színárnyalat, akkor nem valószínű, hogy a helyi kezeléstől lesz, bár nem is garantálom.:)
536. Arón1 (válaszként erre: 530. - 993dda84ef)
2014. febr. 15. 07:23

Nem szántottam soha. Egy időben szimpatikus volt nekem, de aztán még sem vágtam bele. Félek attól, hogy maradandó sérüléseket szerzek.

3 hegem van összesen, ami alapozóval nem is látszik. Lehet, hogy a három heget kellene folyamatosan mélyen hámlasztani a 30%-os tca-val. Csak attól félek, hogy folt alakulna ki a kezelt területeken.

535. Arón1
2014. febr. 15. 07:10
Ja és elég drága a magyar oldalon, meg kell venni 50ml-t. Sajnálom, hogy nincs kisebb kiszerelés.
534. Arón1
2014. febr. 15. 07:09

Valamiért nyáron nem voltak jók nekem az AHA-k. illetve biztosan a bőrömmel volt valami. Kozmetikusok oldaláról rendeltem még 20%-os ampullákat, pyruvic savat, mandula savat. A Pyruvic jó lenne nekem, mert akkor is éreztem, hogy nagyon szépen összehúz, de már így is háromféle savat is használok. Bár most kétségtelenül a mandulasav a kedvenc. Szalicilsavam van 20%-os is, meg 5%-os is. Erős nagyon, elég az 5%. 20%-os nagyon csíp.

Az a furcsa, hogy gyakran "savazok" és még soha nem tudtam kivitelezni egy egészarcos mély hámlasztást. Csak kis területen, mélyen.

533. Arón1 (válaszként erre: 532. - Bellavita21)
2014. febr. 15. 06:48
A savashámlasztás.hu oldalon rendeltem, még akkor amikor nem volt netkártyám és csak magyar oldalról mertem rendelni. Van nekik glikol, pyruvic és mandula sav. 30, 40, 50%-os töménységben, glikol 20 és 70%-os is. 50 ml-es kiszerelések.
2014. febr. 14. 22:51

Aron, 40%os mandulasav??? Azt honnan veszed? AZ SR-től 20% a max, nem?

Én a mandulasavat közömbösítem, kaptam hozzá közömbösítő gélt is. A pattanásaim miatt most szaliciles- mandulasavat vettem, csíp is nagyon, meg hámlok tőle, de a bőröm nem olyan szép, mint a mandulától. Szóval vissza a mandulasavhoz :-)


A mandulasavat, szalicilsavat közömbösíteni kell!


A TCA self-neutralizing, azaz magától közömbösödik, vagy hogy mondják, nem is lehet lemosni, vagy ilyesmi. Felkened, vársz és kész.... :-)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook