Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió fórum

Szülés utáni depresszió (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

94. Bati (válaszként erre: 92. - Lizoka)
2008. szept. 19. 10:26

Szia Lizoka!

Köszönöm ! Én is!

2008. szept. 19. 08:40

Bírjátok még ezt a remek időjárást?

Méry, mi van veled? Eltűntél!

92. lizoka
2008. szept. 18. 20:25
SZIA BATI!írtam privit.
91. baf0728231 (válaszként erre: 87. - Bati)
2008. szept. 18. 15:37

Mi is szopizunk, rendületlenül....persze így gyógyszerről szó se lehet. Azt gondolom bírom még pár hónapig, ha van tejcsi, nem foszthatom meg tőle a babácskámat. Ez van.Képzeld kedden én is voltam fodrásznál, hiába, mi nők...

Nekem csak öngyilkossági gondolataim voltak, amikor több éjszakai nem alvás után próbáltam délután a babával aludni, de nem ment. Csak feküdtem mellette, egyre jobban behergeltem magam azon, hogy nem tudok aludni, és akkor gondoltam erre a "remek" megoldásra. Ennek már kb. 3 hete. Azóta tűrök. Hiányzik sokszor a szabadság, a baba nélküli régi életem. A társaság, a kollegák....hát most ez van, lehet, hogy visszasírjuk még ezt is. Amikor már nagyok lesznek és örülünk, ha néha-néha meglátogatják drága szüleiket.

PUSZI! kitartás mindenkinek!

2008. szept. 18. 11:54

Drága Bati!

Semmi titkolózás, csak megértekeztük, hogy kinek milyen antidepiket írt fel a doki, meg, hogy hány évesek vagyunk.

89. lizoka (válaszként erre: 87. - Bati)
2008. szept. 18. 10:45
SZIA BATI!A HOMEOPÁTIÁS BOGYÓKROL ÉN IS AZT HALLOTAM HOGY AZ ELEJÉN VISSZAESHETSZ DE BIZTOS MOSTMÁR JÓL LESZEL .A FODRÁSZOD AZÉRT VÁGOTT RÖVID FRUFRUT MERT Ő MEG UGY LÁTTA HOGY SEMMI RÁNCOD ÉS EZT MEG KELL MUTATNI.
88. lizoka (válaszként erre: 86. - Baf0728231)
2008. szept. 18. 10:34
RIADÁM!ÉN IS.
87. Bati (válaszként erre: 79. - Lizoka)
2008. szept. 18. 10:26

Sziasztok!


Köszi a kérdést, most épp elvagyok.De csak elvagyok, türelmetlenül és fáradtan. A hét vége volt katasztrófa. Be kellett vennem azt a golyócskát amit 4 hetente kell és mintha egy pocsolyát kavarnál fel, minden előjött:rémképek - a szokásos, oszló holttestek - én nem is tudom hogy jöhet ilyesmi szülés után elő. Félek mint a kisgyerekek. Utána nem alvás - pedig eddig is volta héten 2-3 éjjel hogy órákig nem tudok aludni akkor sem ha babus alszik - és a szokásos rossz gondolatok a "minek kellett ez a baba"-tól az "utálom magam"-ig... Rendszerint próbálom nem átadni magam ezeknek, de a hétvégén nem sikerült, nagyon feszült és türelmetelen voltam. Sajnos -bár egy kicsit jobb - a türelmetlenség ma is tart. Babóca nyűgös én meg ettől még jobban. Azt mondja a doktornő h a visszaesés természetes és jó jel, hamar elmúlik és jobban leszek. Remélem mert most megijedtem. Már olyan klassz optimista napjaim voltak....

Antidepikből nekem a Floxet vált be. És kérlek dícsérjetek meg :-) mert nagyon-nagyon mélyen voltam és mégsem nyúltam utána, pedig van itthon. De annyira szeretnék még szoptatni... Valahogy kárpótlásnak érzem amiért nem tudott babus rendesen megszületni...

Mi ez az összefüggés a szopizás és a depi között?

Írjatok lányok legalább hadd tudjam veletek mi van, mert én meg sem állok a kis totyival, megyünk meg megyünk - a bébikompot nem bírja - úgyhogy nem sok idő van írni.

Mi ez a privi? Kimaradtam valamiből vagy csak nem kötitek az orromra?

Ja és hogy egy kicsit mosolyogjunk is már: a dokinő tanácsára elmentem fodrászhoz, kozmetikushoz... tudjátok hogy jobban érezzem magam... erre: a fodrász "hülyegyerek- frufrut" nyírt, a kozmi meg kijeletnetette hogy elkelne már nagyon az a szemránckrém... De legalább már nevetni tudtam az egészen!

Aztán még egy: olvastunk egy mondatot a férjemmel az egyik szakkönyvben: " A szoptatás során keletkező hormonok a kialvatlanság ellenére is ellazítják a kismamát" ??????????? No most akkor vagy nem szopizunk, vagy nem vagyok kismama, vagy nincsenek hormonjaim, de hogy ellazulni nem tudok az tuti... A férjem szerint valószínűleg kialvatlan nem vagyok :-)))))))))

Na, szép napot! Írjatok! Írjatok!

+ érdekelne, de most komolyan hogy nektek milyen kényszergondolataitok vannak... Nem is tudom miért. MErt az enyémek igen ijesztőek...

2008. szept. 18. 09:02
lizoka!küldtem privit!
2008. szept. 18. 08:51

Szia lizoka !

na eszembe jutott, amit én legutóbb szedtem :mianserin volt a neve/az nem volt jó/még 1-2 hónap után is egyre jobban szorongtam, szóval rosszabb volt, mint előtte. Ez már több, mint 2 éve volt.Akkor elhatároztam, hogy semmi gyógyszer, csak, ha nagy a baj.Ja meg elolvastam Szendi Gábor könyvét:Depressszióipar címűt, Naggyon érdekes!!!!!


Egyébként két éjszakát most nem aludtam/ahogy "illik"egy 2 hónapos mellett,úgyhogy én is kivagyok rendesen...

84. lizoka (válaszként erre: 83. - Baf0728231)
2008. szept. 18. 08:18
szia!júliusban voltam pszihiáternél reggeli gyomorideg és állando szorongás miatt ami kb.január óta tart már.na meg persze legjobban a hülye negativ gondolatok miatt ,hogy pl.bántom agyerekemet vagy állandóan attól rettegtem hogy meghal.ő cipralex nevü antidepit írt ki 3 napig szedtem és nagyon rosszul voltam tőle még jobban szorongtam és minden gondom felerösödött.nagyon megijedtem és abbahagytam.állítolag ezek a mellékhatások voltak ami két hét után elmúlik!?és ha nem!?aztán felírt rivotrilt ami nyugtató mert szerinte legalább a szorongást lenyomja .de én nem akarok gyógyszert szedni így aztán eztsem szedtem gondoltam majd a pszihologus segít.hááát nem igazán segít már 6hete járok hozzá és most ő is azt mondta talán egy kis gyógyszerrel rá kéne segíteni.totál kétségbe vagyok esve.nahát ennyi hirtelen de tényleg nem akarlak benneteket fárasztani hiszen a ti bajotok szülés utáni depi ami remélhetőleg gyorsan múlik.egyébbként valoszinü ez is aból indult csak annyira betegesen akartam imádni a picikémet hogy észre sem vettem hogy velem mi van .puszi mindenkinek.
83. baf0728231 (válaszként erre: 81. - Lizoka)
2008. szept. 17. 20:01
Most visszaolvastam és látom, hogy már voltál dokinál. Ő mit írt fel? miért nem volt jó?
82. baf0728231 (válaszként erre: 81. - Lizoka)
2008. szept. 17. 15:20

Igen, min. fél év. De a doki úgyis elmondja. A lényeg:keress egy jó dokit, akiben megbízol.

Írj, feltétlenül, hogy mizujs!

81. lizoka (válaszként erre: 80. - Baf0728231)
2008. szept. 17. 12:04
meddig szedted ezeket mert most azt mondta valaki,hogy legalább fél évig kell szedni.nagyon nem akarom de nagyon nem vagyok jól és a kislányom meg persze a férjem miatt nagyon meg kell gyógyulnom.miért nem tudok olyan lenni mint rég mindig jókedvü nagyszáju vagány csaj voltam.minden okom megvan a boldogságra és jönnek ezek a hülye gondolatok és nem tudom megszüntetni őket.na befejezem mert nem szeretném senkire rárakni depit mégjobban.sziasztok
80. baf0728231 (válaszként erre: 79. - Lizoka)
2008. szept. 17. 11:31

Azt gondolom, hogy vannak jó antidepik, csak meg kell találni a megfelelőt. A seroxat, meg a seropram, amik nekem jók voltak. Egyetlen kellemetlen mellékhatásuk van:a nemi vágyat csökkentik(bár lehet nem mindenkinél) Volt még egy, amit szedtem 2-3 éve, na az brzasztó volt, sokkal depisebb lettem, mint valaha, "M" BETŰVEL KEZDŐDIK A NEVE, HA ESZEMBE JUT MEGÍROM.Ja, meg szoktak mellé xanaxot is fölírni.

Én most ezeket nem akarom, nagyon szeretnék gógyszerek nélkül kilábalni, nekem, miután abbahagytam, ugyanúgy visszajöttek a depis napok, hetek, hónapok után.Persze, ha nagy baj van, akkor jobb szedni őket.

79. lizoka (válaszként erre: 78. - Baf0728231)
2008. szept. 17. 09:26
szia!HÁT MIT MONDJAK ÉN IS ELÉG RAMATYUL VAGYOK.FOLYAMATOS NEGATIV KÉNYSZERES GONDOLATAIM VANNAK AZ ÉN IMÁDOTT KISLÁNYOMRÓL.ÉN IS JÁROK PSZIHOLÓGUSHOZ 4000/ÓRA ÉS NEM ÉRZEM HOGY JOBB LENNE SŐT.MULT HÉTEN AZT AJÁNLOTTA,HOGY LEHET SEGÍTENE EGY KIS ANTIDEPI.DE ÉN NAGYON FÉLEK A GYÓGYSZEREKTŐL .ÍRNÁL A TAPASZTALATAIDRÓL EGY KICSIT?KÖSZI BATI VELED MI VAN?
78. baf0728231 (válaszként erre: 77. - Bati)
2008. szept. 15. 12:13

Szerintem részletezd nyugodtan! Azért vagyunk itt, hátha tudunk segíteni egymásnak.

Különben tényleg nagyon jó, hogy alszik (legalábbis majdnem minden éjjel). Amúgy már sokkal jobban ki lennék bukva. Ma reggel először gondoltam komolyan arra, hogy el kellene mennem dokihoz, vagy legalább pszichológushoz.

De az előző 10 évben már voltam 3 dokinál, 3 fajta gyógyszert írtak fel, mindegyik jó volt valamiért, aztán abbahagytam, pár hónap után, amikor abbahagyja az ember az borzasztó, azt nem akarom többször.

Meg pszichológusnál is jártam, azzal meg jókat beszélgettünk, jó sok pénzért.

77. Bati (válaszként erre: 76. - Baf0728231)
2008. szept. 15. 10:44

Szia!


Milyen jó neked, hogy alszik! Én már nagyon ki vagyok merülve. Az én babusom nappal 4x éjjel még mindig 2x szopizik, már lassan 9. hónapja. Még soha egyetlen éjjelt sem aludt át...


egyébként a hétvégén nekem is végem lett, teljesen... nincs is kedvem részletezni + gondolom nem is kíváncsi rá senki, mindenkinek megvan a maga baja...

Azóta kicsit jobb.


Többiek! Hogy vagytok?

2008. szept. 14. 20:04
Jajjj lányok! Borzasztó nyűgös egy napom van. Egyfolytában arra gondolok, hogy szörnyű anya vagyok, nem lett volna szabad vállalkoznom még egy gyerekre. Iszonyú türelmetlen vagyok, majd megőrülök akkora a feszültség bennem, hogy sír, csak sír. Mikor lesz már kicsit nagyobb, amikor abbahagyja a szopizást, amikor menni, beszélni fog. Azt gondolom,hogy akkor minden egyszerűbb lesz. Nagyon utálom magam, amiért ilyen vagyok. Szeretnék kedves, mosolygós türelmes anyuka lenni.Hiába a tudat, hogy más is ugyanígy csinálja, sőt az én kisbabám, nem is olyan nehéz eset, hiszen éjjel általában alszik, mégis ilyen nehezen viselem ezt az egészet. Szóval haragszom magamra nagyon.
75. baf0728231 (válaszként erre: 74. - Eracica)
2008. szept. 13. 20:25
Olyan jó, hogy más is ír ilyet. Eddig teljesen cikinek, szégyellni valónak gondoltam ezt a szopizás dolgot...persze azért eszem ágában sincs abbahagyni, de azért tényleg jó lesz, ha ritkulnak a etetések. Az én gyerkőcöm 2 hónapos, úgyhogy még ő is pici.Ja meg persze hasfájós is. Ez van.
74. eracica (válaszként erre: 70. - Méry1984)
2008. szept. 13. 17:39
Nekem is hasonló gondjaim voltak-vannak a szopizással, fejéssel, csak elfelejtettem írni...tényleg rabság, már várom, hogy ritkuljanak az etetések..ez különben tudományosan megmagyarázható, mert szoptatáskor olyan hormonok termelődnek, amik a depit elősegítik, ez van....A mai napom rémes volt, pedig pár napig viszonylag nyugi volt. Várom, hogy betöltsük a 3 hónapot hátha megváltoznak a dolgok hasfájás terén.
73. Bati
2008. szept. 13. 09:58

Sziasztok!


El nem tudom mondani mennyire várom hogy kiköltözzünk az új házba és esetleg akkor írjak, amikor kedvem tartja.

Mostanában az anyukám még a leveleimbe is belenéz...

És ma is rendkívül kíváncsi...

Látom hogy másnak is van baja a mamájával...


Ezt még kivesézzük, jó?



Ha jönnek a negatív gondolatok, rugdossátok meg őket gondolatban. ( kb."már megint itt vagy, te rohadék?")


SZép napot!!!!!!!!!!!

72. baf0728231 (válaszként erre: 70. - Méry1984)
2008. szept. 12. 17:32

Nekem nem heti, hanem napi szinten kell kimozdulnom (mondom én, hogy úri huncutság). Amikor tudom meg is teszem, legalább fél órát.

Szóval azelőtt én is mindig mentem. Az egyetemi évek alatt hétvégén csütörtöktől vasárnapig buli. Aztán mikor 28 évesen bekerültem egy hivatalba hivatalnoknak, rájöttem mi az, hogy 8-4-ig dolgozni (néha csak egy helyben ülni. A rabság akkor kezdődött. Aztán meg az első gyerkőc (pedig nem kapkodtam el) 30 voltam, na akkor rájöttem, hogy ez aztán a rabság, most meg 7 év után a másik, háááát tudom miért szántam rá magam ilyen nehezen. És imádom őket, tudom, hogy a picúrt is egyre jobban fogom imádni, már most az első mosolyok levesznek a lábamról. De nagyon nehéz, szerintem senki nem mond igazat, hogy a terhesség, az a pocaknövesztés, hányás, hízás stb...az tiszta gyönyörűség. Ugyan már. Persze sok szép van benne, dehogy minden napja csodálatos lenne, az nem úgy van.

Aztán meg ezek az éjszakák, amikor fölkelsz a babához, azt se tudod fiú vagy, vagy lány, és akkor most melyik cici következik. A férjed meg reggel frissen beszámol az aktuális politikai helyzetről, de te tv-t már kb. fél éve nem láttál. Ez most nem panaszkodás, szerintem ezek csak a tények. nem??? amúgy most jó kedvem van, azért is! Jó hétvégét Nektek!

2008. szept. 12. 16:19

Sziasztok Lányok!

Szép napot mindenkinek! Úgy látom most valami pozitív hullám söpör keresztül rajtunk! Bárcsak hétvégére is így maradna!

Méry! Egyébként mi a baj az anyukáddal? Nekem is olyan fura vele a kapcsolatom. Ha nincs itt hiányzik, ha meg itt van az őrületbe kerget, minden megmozdulása idegesít!Pedig biztosan segíteni szeretne.....csak valahogy nem jön össze.

2008. szept. 12. 13:09

Hahó csajok!


Örülök, hogy itt vagytok. Bati fel a fejjel, biztos lesz nyugodtabb éjszakátok is.

Azt már én is észre vettem, ha egy kicsit kimozdulok, akkor jobb a kedvem, a babához is több a türelmem. Én mindig olyan voltam, hogy mentem amerre csak lehetett, és a szülés után egy börtönnek éreztem az életemet. Még most is nehezen bírkózok meg azzal, ha heti szintem nem mehetek el egy kicsit otthonról. Kell, hogy magunkra is szánjunk időt. Hogy magunk lehessünk a gondolatainkkal, vagy csak kicsit emberek közt lehessünk. Nembeszélve arról, hogy nemcsak Anyák vagyunk, hanem nők is. Akik szeretnének teszeni a párjuknak, és ezért a lehető legtöbbe megtenni, vagycsak egyszerűen maguk miatt, hogy a szülés után szivesebbe nézzenek tükörbe. Nem jó mindig csak a gyereksírást hallgatni. Személy szerint Én kiborulok, ha 7 nappból minden napom csak ezzel telik. Szóval Eracica feltevése nagyon jó.

Kedves Riadám, köszönöm, hogy gondoltál rám. Olvasam a bejegyzéseidet. A tejtől, illetve fejéstől Én is kivoltam, biztos olvastad. Nem vagy egyedül a gondoddal. Bizony állandóan résen kell lenni, mert mire megeteti az ember/szoptatja, rendbe rakja, szinte már megint ugyanott tartunk. Mi ki sem mozdultunk szinte úgy kellett könyrögni, hogy menjek a gyerkőccel valamerre. Tényleg nagy kötöttség.

Tegnap annyira kiborított anyám, hogy a hányás kerülgetett, szinte remegtem az idegtől, aludni sem tudtam. Majd írok, mennem kell......

69. Bati
2008. szept. 12. 08:52

Sziasztok!


Én ma nemigen tudok írni, de aki tud írjon, hogy van!


Hajnali fél háromkor, amikor harmadszorra tettem le babust, nem voltam olyan optimista mint tegnap...


De azóta minden OK :-)

2008. szept. 11. 21:25

SZiasztok!

Még én is megvagyok, de sokkal jobban érzem magam, hogy mitől? magam sem tudom, szerencsére nálam csak néhány hét volt rossz, persze nem mondom, hogy tökéletesen érzem magam. Örülök, hogy egyre többen meritek vállalni a dolgot. Korábban írtam le néhány jó kis trükköt,amit egy dokinő ajánlott, fogadjátok meg lehet, hogy segít -én nem tudom nálam ez segített -e (omega3 zsírsav, testmozgás, alvás- habár aludni nem igazán sikerült többet. Kitartás mindenkinek!

67. Bati
2008. szept. 11. 17:01

Lányok!


Én egyre optimistább vagyok! Higgyétek el, ki fogunk mászni mindannyian!!!!! - egyre többen vagyunk, jól látom?


valaki a homeos bogyókról kérdezett és hogy nem jó...

Szerintem vagy nem a megfelelő szer - szerek voltak, vagy nem megfelelő adagolásban.

Ehhez szerintem tényleg kell szakember!

Én sorolom mikkel jutottam fel 2-3 lépcsőfoknyit a mélyből:

Sepia 15 -30 ch, Phosphorus, Calcium Chloratum, Pulsatilla, Strammonium, Sedatif Pc.


Hát kérem mindegyik csinált velem valamit...az biztos. És mindig elmondtam - el kell, őszintén!!!!! - a doktornőnek hogy miket érzek és úgy váltogattuk a szereket.

Nekem szerencsám van, egy csodálatos doktornőt találtam!

66. baf0728231 (válaszként erre: 63. - Méry1984)
2008. szept. 11. 15:58
Az orvossal, vagy pszichiáterrel, az a gond, hogy nem tudja az ember kihez menjen, kinek öntheti ki a szívét.
65. baf0728231 (válaszként erre: 63. - Méry1984)
2008. szept. 11. 15:55

Szia Méry!

Olyan jó, hogy írtál. Már azt hittem elvesztél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook