Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depressziót gyógyszerek nélkül hogyan győzzem le? fórum

Szülés utáni depressziót gyógyszerek nélkül hogyan győzzem le? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 28. 11:39

Jol tetted, hogy nekifogtal a gyogyszernek, amit az elejen irtal, az nem "enyhe baby blues", az tuti. Plane hogy elötte se voltal teljesen jol.

A szoptatas miatt ne aggodj, tök fölösleges, jo, ha tud valaki szoptani, de ha nem, na es?? Nem ettöl leszel jo anya, hidd el. Csak a környezetemben több csaladot tudnek felsorolni, ahol a szoptatott, söt sokaig szoptatott babakkal örökke a korhazakat jarjak tüdögyulladas, krupp, stb. miatt, a gyerekek nehezen es rosszul esznek, betegesek, allandoan. Es ellenpelda: nem egy ismerösöm nem akart vagy egyaltalan nem tudott szoptani (4 het alatt majdnem kiszaradt meg ehen halt a gyerek, hiaba volt napi 20 orakat mellen, mert egyszerüen tenyleg nem volt tej, stb.), es megis kutya baja a gyerekeknek.

Igaza van azoknak, akik azt mondjak, a babanak legfontosabb egy nyugodt, kiegyensulyozott anyuka, nem az anyatej a lenyeg.

Nekem a te tüneteidnek töredeke volt csak meg, az valoban baby blues volt, es kitartott vagy 2-3 evig, mire rajöttünk, hogy a hormonhaztartasom nem regeneralodott a szüles utan. Akkor 3 honapig szedtem baratcserje csepeket, kapszulat (ennyi idö kell, meg hat), valoban, 2,5 honap utan egyre kevesebb volt a depis nap, siras, hangulatingadozas, halalos faradtsag. Probald ki, hatha bejön!

Kitartas, es kerj segitseget, vedönötöl, orvostol, szakembertöl, ez nem termeszetes, ahogy erzel, gyogyulj meg!!

2013. máj. 28. 09:08
Én pontosan ugyan ebbe a cipőbe jártam, rajtam az autogén tréning, és egy kis antidepi tabi segített.1 éves lesz a kislányom, kezdem elhagyni a dogyót, jobban érzem magam.Szerintem inkább ne szpotass, de TE legyél rendben, mert ha Te nem vagy rendben otthon is minden borul.
46. mell (válaszként erre: 44. - Nicator82)
2013. máj. 27. 10:52
Na akkor ugyanazt szeded mint én, és abba az adagban. Citogen, Citralex, Citaloprm-Zentiva, Citopram, ezekben ugyanaz a hatóanyag. Mindenkinél máképp hat és kezd beállni, de kb 2 hét több kevesebb 1 hét szerintem így várd a hatást. Fela fejjel, nagyon jól megleszel a kislányoddal.
45. Nicator82 (válaszként erre: 43. - Ubi pretium)
2013. máj. 26. 21:31
Jah akkor jólvan :) Édes nem? Nagyon imádom :)
44. Nicator82 (válaszként erre: 40. - Mell)
2013. máj. 26. 21:30
Jaj a macska nálam most nagyon depis téma, volt egy gyönyörűséges cicám 9 évig de mivel pici a lakásunk és a cica nagyon kajla és féltékeny oda kellett adnom :( Most 10 mg cipralexet rendelt el a doki. Ez a régi gyógyszerem is. Nem emlékszem viszont mennyi idő míg ez elkezd hatni?
43. ubi pretium (válaszként erre: 41. - Nicator82)
2013. máj. 26. 21:29

Én látom minden nap,lesem a friss fotókat odaát :)

Puszi nektek!

42. Nicator82 (válaszként erre: 38. - Zizisicc)
2013. máj. 26. 21:27
Felhívtam a pszichiáterem aki kezel. Nem akartam tovább várni sokan írják ha időben el van kapva a betegség akkor jó eséllyel nem tart hónapokig :)
41. Nicator82 (válaszként erre: 36. - Ubi pretium)
2013. máj. 26. 21:26
Aranyos vagy és tudom hogy nem kellene aggódnom, de a körülmények a szülés körül, meg a sok változás kihozta az amúgyis meglévő pánikomat, tudod milyen ez. Holnap már megyünk sétálni, a kislányról rakok fel képet nemsokára :)
40. mell
2013. máj. 26. 19:24
Jó persze tudja hogy van egy másik apukája is, csak úgy tudja, hogy bekapta egy bálna és azért nem tud jönni hozzá. Azt javasolom hogy szedjél valamit és jobban leszel, utána lehet, hogy le is állhatsz. ha lesz lehetőséged szerezz majd egy cicát is mert a macska nagyon jó hatással van az idegekre.
39. mell
2013. máj. 26. 19:22
Szia! Nekem is ez volt, csak én 5és fél hónapig csináltam azt amit te, aggódtam, szorongtam, nem aludtam, de semmit. A kislányom apja elhagyott minket, látván hogy elhagytam magam, közben csak a betegségemmel küszködtem, ami szüléskor jött ki, előtte is enyhe fokú szorongásos voltam, de szülés után felerősödött, nekem fél évig volt tejem, szoptattam, de kevés volt a tejem és hozzátápláltam.amíg terhes voltam és amíg szoptattam nem szedtem semmit csak azután és azóta is 10 mg Citopramon vagyok. És minden oké, a lányomat egyedül nevelem azóta is és kiegyensúlyozottak vagyunk. Névházasságot kötöttem egyik nagyon régi jó barátommal, mert imádta a kislányt azóta is apának hívja, mivel azt hiszi ő az apja.
38. Zizisicc (válaszként erre: 35. - Nicator82)
2013. máj. 26. 18:39
Ezt ki mondta? Voltál háziorvosnál, pszichiáternél?
37. ubi pretium (válaszként erre: 21. - Nicator82)
2013. máj. 26. 17:50
Kapcsold ki a netet azonnal és irány a levegő,menjetek sétálni egy nagyot!!!
36. ubi pretium (válaszként erre: 8. - Nicator82)
2013. máj. 26. 17:48

Drága Szilvi!A terhességed is túlaggódtad.Látod most már,hogy felesleges,hisz egészséges,gyönyörű kislányod lett.Én megértelek,és tudom min mész keresztül.De hidd el,ez is szép lassan elmúlik majd,hisz nagyon jó anya vagy,csak még mindig erősen stresszes.Legyél picit lazább,ne tedd magad tönkre!Már csak a pici lányka miatt sem!!

Ölellek!! :)

2013. máj. 26. 17:16
hát nem, a régi gyógyszereimet újra.
34. adry06
2013. máj. 26. 17:15
valami gyengébbet?
2013. máj. 26. 17:13
Nos helyzet a következő, szoptatás ugrott, gyógyszert kell szednem :S
32. Carpediem* (válaszként erre: 8. - Nicator82)
2013. máj. 26. 14:55

Tyyyyyyűűűű,

ez nem babra megy már ilyen szinten.

Tessék elkisértetni magad az orvoshoz, ő meg ad majd beutalót egy pszihohoz, hidd el nem ártana.

És egy kicsit legyél baba nélkül amikor alszik, menj le valakivel csavarogni addig.


Ez sajnos nagyon komoly probléma ami nálad előjött.

Terhességed előtt sem mertél egyedül elmenni sehová?? és már előtte is Hipohonder voltál??

31. 569a7df0cf (válaszként erre: 28. - Nicator82)
2013. máj. 26. 14:41
Mivel a ferjed nem szakember, nem neki kene eldonteni...
30. Zizisicc (válaszként erre: 28. - Nicator82)
2013. máj. 26. 13:56
Próbáld ki a Bach-virágterápiát. Oldja a lelki problémákat, de nem nyugtató, nyugodtan szoptathatsz mellette.
29. Cippora (válaszként erre: 28. - Nicator82)
2013. máj. 26. 13:44
Ezt úgy gondolom elsősorban neked kell eldöntened...felnőtt ember vagy,azt nézd mi a te és a gyermeked érdeke.És az nem az,hogy depressziós legyél,szorongj,és ki se tudj lépni a lakásból.Hogy fogod akkor így később ellátni a babád?Vagy majd ha bölcsis,ovis lesz,orvoshoz kell vinni?Én sem vagyok gyógyszerpárti amúgy,de mérlegelni kell mi a rosszabb...
2013. máj. 26. 13:42
az a baj a férjem nagyon nem támogatja a gyógyszerezésemet, ha ő is azt mondaná vegyem be nem is gondolkoznék.
2013. máj. 26. 13:03
Én esetedben mindenképpen gyógyszert szednék,hiszen nem újkeletű probléma ez nálad.Az anyaság,az első hetek szerintem mindenki számára megterhelőek,én is végig szorongtam,míg meg nem szoktam pedig nem voltam depressziós.A gyermekednek egy kiegyensúlyozott,nyugodt anyukára van elsősorba szüksége.Az hogy anyatejet vagy tápszert kap már mellékes,hidd el,akárhogy istenítik is az anyatejet,nem attól függ,hogy egy gyerek mennyire lesz beteges.Bölcsőhalál pedig nagyon-nagyon ritka esetben következik be,és nem is egészséges babáknál,hanem koraszülött vagy sérült gyerekeknél általában.Ha meg van légzésfigyelő végképp nem kell aggódnod.Muszáj az is,hogy kimozdulj,sétáljatok,mert be fogsz csavarodni.
2013. máj. 26. 13:00

Szoptatás persze fontos de nem minden áron.Ha nincs akkor nincs tejci.Rengeteg olyan gyerek van aki tápszeren cseperedett és egészséges.A mai tápszerek már nagyban hasonlítanak az anyatejhez.Most már kiviheted sétálni jó nagy köröket.Mozogj az tényleg segít.

Természetes ha úgy érzed nem bírsz el a feladattal.Ezt mindenki érzi ilyenkor.Légzésfigyelők pedig megbízhatóak és jó hangosan visít ha gondot érzékel.Garantáltan felkelsz rá és ha véletlenül a pici ényleg nem vene levegőt észbekap tőle és mire odaérsz már rendeződik is a dolog magától.Nekünk is 1 éves koráig alatta volt így voltam nyugodt.

25. kisj (válaszként erre: 21. - Nicator82)
2013. máj. 26. 12:56
ne csináld már:)
24. kszb (válaszként erre: 18. - Nicator82)
2013. máj. 26. 12:56
attól nem lesz baja! Sokaknak nincs tejük, a baba meg egészséges!
23. vova (válaszként erre: 8. - Nicator82)
2013. máj. 26. 12:50

Rajtam 7 hónap szenvedés után csak az tudott segíteni, hogy visszamentem dolgozni. Hiába jártam pszichológushoz is a végé már olyan szintű lelki fájdalmam volt a nap 24 órájában, hogy azon gondolkodtam, hogyan vessek véget az egésznek, aztán meg jött a gondolat, hogy a babámat nem hagyhatom itt. A túlélésre csak az volt a módszerem, hogy fizikai fájdalmat okoztam magamnak, hogy a lelki kínról elterelődjön a figyelmem. A család akkor vette észre, hogy igazán baj van, mikor sebek meg foltok voltak rajtam. Végül anyósom vigyázott a babámra míg dolgoztam. Azóta eltelt egy év és most azt mondom, hogy kb. 95%-ban újra a régi én vagyok. Babával 2 napnál többet még nem bírok kettesben lenni segítség nélkül, de tudom, hogy ez is helyre jön idővel.


Ne hagyd hogy így elfajuljon a dolog, kérj segítséget akitől tudsz ha úgy érzed nem vagy jól. Én utólag a gyógyszert is bevállalnám, akkor lehet hogy nem maradtam volna le az első lépésekről sem.

22. c0dfe81001 (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2013. máj. 26. 12:42
Pszichológus felketerésén nem gondolkodtál még? Szerintem érdemes lenne.
2013. máj. 26. 12:30
Azt olvastam, hogy a bölcsőhalálban meghalt gyerekek 96%-a tápszeres. Meg hogy gyakran alakul ki immunbetegség a nem anyatejes babáknál :(
20. kisj (válaszként erre: 18. - Nicator82)
2013. máj. 26. 12:24

Ez a hozzászólásod nagyon depisre sikeredett.

Nagyon jó és hasznos dolog a szoptatás, de ha nincs tejed, az még nem a világ végét jelenti.

Fel a fejjel!!:)

19. adry06
2013. máj. 26. 12:22
Nekem is hasonló problémám van, viszont nekem a szoptatást hangsúlyozzák minden áron, viszont tény, hogy fontos a kiegyensúlyozottság akár szoptatással akár anélkül is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook