Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ez belefér a szülés utáni depresszió fogalmába? fórum

Szerintetek ez belefér a szülés utáni depresszió fogalmába? (beszélgetős fórum)


2015. aug. 3. 20:45

A gondolatok pedig csak jönnek és jönnek...

Holnap már 7 hetes a pici kincsem,hihetetlen,hogy elrepült ez a néhány hét...

Bár újraélhetném azt a napot,mikor született...

21. CsengiBoti (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2015. júl. 24. 13:41
Köszi :)
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - CsengiBoti)
2015. júl. 24. 13:35

SZeretettel gratulálok picihez és a nagyobbakhoz is! Jó egészséget Mindannyiótoknak!


Milyen jó ilyet olvasni :)

2015. júl. 24. 13:32

Sziasztok :)

Hátha olvassa még valaki...Anno 2 évvel ezelőtt én indítottam ezt a fórumot,nagyon érdekes és mulatságos volt most újraolvasni.

Főleg,mivel azóta megszületett a negyedik kicsi fiunk,aki kedden volt 5 hetes <3


A gondolataim újra előjöttek,mármint hogy hiányzik a pocak,a szülés,de imádom a babázás minden pillanatát,bár néha nem könnyű 2 naggyal és 2 picivel,de napról napra jobb a helyzet.


Ha most újra leírom,hogy fáj,hogy többet nem lesz részem ebben a csodában,akkor 2 év múlva újra várandós leszek???

a szívemnek jól esne,de már 4 gyermek után 40 évesen merész gondolat még egy kisbaba.


Inkább hálát adok a sorsnak,hogy négyszeresen átélhettem a világ legcsodálatosabb érzését,életet adhattam 4 gyermeknek :)


Belül sírok,de majd elmúlik.Remélem...

Különben is,tekintve,hogy legnagyobb fiam már 17,a kisebb 15 éves,lassan új szerepre kell készülnöm ;) De már most tudom,hogy NAGYON irigy leszek...


További szép napot mindenkinek ;)

18. CsengiBoti (válaszként erre: 17. - Alexa77)
2013. jún. 26. 15:12

Nagyon aranyosak lehetnek.Nincs is náluk nagyobb boldogság :D

Bár nálunk már nagyon a fiúk (13 és 15),meglepően sokat segítenek.Ők,ugye,már kamaszodnak,élik a maguk kis világát.mégis volt már,aki azt mondta,hogy a középső fiam mintha pótmamája lenne a kicsinek,olyan sokat dajkálgatja-szeretgeti.A nagyobb is szokott vele sokszor játszani,főleg most,hogy szünet van.

Ha a pelus csak pisis.még azt is kicserélik.Ezt sokan nem hiszik el,hogy bár fiúk,mégis mennyi mindent csinálnak a pici körül.

17. Alexa77 (válaszként erre: 16. - CsengiBoti)
2013. jún. 26. 12:48

Köszi! :-)

Azért nem olyan vészes, szépen kialakult a napi ritmusunk, nem panaszkodhatom. Nem mondom, hogy nem kell néha zsonglőrködni, de többnyire azért jól összejön minden. A gyerekek is partnerek, sőt, az ötéves lányom már egészen sokat tud segíteni is. Most pl. ő játszik a picivel, építenek. :-) A középső meg most aludt el. :-)

16. CsengiBoti (válaszként erre: 13. - Alexa77)
2013. jún. 26. 09:15

Gratulálok hozzájuk!

Nem lehet könnyű 3 picivel...Van ismerősöm,akivel együtt szültem,hasonló cipőben jár,mint te...2 és 4 évesek a nagyok,és ott van ugye,a 3 hónapos pici :)

Nekem a nagyobbak között van 2 év korkülönbség,de nem is tudom,hogy bírtam.Néha az 1 kicsi mellett is "behavazódok" ;)

15. CsengiBoti (válaszként erre: 14. - 9506be6952)
2013. jún. 26. 09:10

Dehogy köveznélek!!!


Mindenki maga ismeri a saját lehetőségeit,ezért van az,hogy SZÍVEM szerint vállalnék még babát(babákat),de az ESZEM nem engedi.

DE:lehet,hogy egy-két éven belül mást fog diktálni...Több időnk már biztosan nincs,de vágyakozom...Idővel lehet,hogy csillapodik majd,de most nagyon sokat gondolok egy újabb várandósságra-kisbabára :)


Ami a fórum elindítását illeti,az pusztán érzelmeken alapul,de valahol legbelül érzem,hogy hálát kell adjak a sorsnak a 3 gyönyörű gyermekemért.Főleg úgy,hogy pár évvel ezelőtt már lemondtam arról,hogy-bár minden vágyam az volt-legyen még egy gyermekünk.

14. 9506be6952 (válaszként erre: 10. - CsengiBoti)
2013. jún. 26. 07:23
De,tudhatom. Ha valami csoda folytán mégis lenne,akkor se tartanánk meg. Éhezésre nem szülök gyereket,márpedig többet nem tudunk eltartani,helye se lenne. Ennyi. (Lehet kövezni.)
13. Alexa77 (válaszként erre: 11. - CsengiBoti)
2013. jún. 25. 19:37

Persze, mind a férjemtől van, 5, 3 és 1 évesek. :-)

Nem zárkózik el a férjem még egy babától, de egyelőre azt mondta, várjunk egy kicsit, hiszen egyik kicsi, másik pici...

12. Alexa77 (válaszként erre: 10. - CsengiBoti)
2013. jún. 25. 19:36
Na ezzel az utolsó mondatoddal nagyon egyet tudok érteni... :-)
11. CsengiBoti (válaszként erre: 9. - Alexa77)
2013. jún. 24. 20:50

A párod mit szól a "tervedhez"?Mármint ő is szeretne 4. gyermeket?

Ne haragudj,ha megkérdezem:mindhárom gyermeked ugyanabból a kapcsolatból született?(ezt tőlem nagyon sokan megkérdezték,mivel úgy gondolják,hogy ilyen nagy korkülönbséggel csak más apukájuk lehet,pedig nem)

A férjem hozzáállása egyébként nagyon érdekes:ő eredetileg csak kettő gyermeket szeretett volna,most meg sokszor mondogatja,hogy milyen jó volt,hogy a nagyok együtt nőttek fel,a kicsinek is biztos jó lenne egy játszópajtás...

Komolyan még nem beszélgettünk róla,de lehet,hogy ő sem zárkózna el teljesen ;)

10. CsengiBoti (válaszként erre: 8. - 9506be6952)
2013. jún. 24. 20:46

28 évesen még nem tudhatod,hogy nem lesz több!!!Én anno mindig 3 gyermeket szerettem volna,a párom azt mondta,elég 2.De ez a kis Picurka nagyon akart jönni...Kétszer spirál mellett maradtam terhes,sajnos,ők elmentek.Aztán Danikám teljesen véletlenül fogant,bár tudom,hogy a megszakításos védekezés nem túl megbízható...

Szzóval én "nyertem",3 kisbabánk már van.Most viszont úgy érzem,nagyon-nagyon szeretnék még egy babát...Biztos sokan felelőtlenségnek gondolják "ebbe a mai világba",de,ha belegondolok abba,hogy a nagyok ott voltak egymásnak játszótársnak és Danikám egyedül nőjön fel?

És amúgy is :ha tehetném,egész életemben várandós lennék és szülnék és babáznék...

2013. jún. 24. 05:55
Én ugyanígy vagyok vele, pedig nekem egyéves már a legkisebbem. De amióta megszületett tudom, hogy bizony nekem kell negyedik gyerek, én nem bírom itt abbahagyni, az nem lehet, hogy többé ne legyen pocakom, hogy ne szüljek, hogy ne legyen egy pici babám... :-)
8. 9506be6952 (válaszként erre: 7. - CsengiBoti)
2013. jún. 23. 16:01

Aranyos vagy :) Én 28 évesen érzem ugyanezt, 2 gyereket akartunk,nem többet, öcsi most 5 hónapos. ÉS sokszor fáj a szívem,h nem lesz több újszülöttem,tényleg olyan sírós módon,kétségbeesetten. Mondjuk a pocak annyira nem hiányzik,hanem,h abban a csodában nem lesz többet részem,ami onnantól kezdődik,h kibújik.

Úgyhogy nyugodj meg,ez nem depresszió,ez valamilyen szinten gyász,hogy ennek a korszakodnak vége. De el fog múlni. Remélem,a magam érdekében is :)

2013. jún. 23. 14:48

Csak azért furcsállom ezt,mert mikor a két nagyobb született (most ők 13 és 15 évesek),akkor nem éreztem így...

De mióta ez a Picike megszületett,amúgy is sokkal érzékenyebb vagyok.Sosem voltam bőgőmasina,most meg sokszor elsírom magam,néha látszólag ok nélkül

6. CsengiBoti (válaszként erre: 3. - 38fe15a10d)
2013. jún. 23. 14:46
Nem lenne ellene kifogásom ;)
5. panini (válaszként erre: 1. - CsengiBoti)
2013. jún. 23. 14:44

Ez nem depresszió, "csak" a hormonok.

Ugyanezt éreztem én is, sokat sírtam a pocakom után, a terhesség után, még egy újszülött után.

Nem gondoltam volna, de mostanra úgy elmúlt, mintha sosem éreztem volna ezeket a dolgokat. (februárban szültem).

2013. jún. 23. 14:40
Ez nem depresszió.Természetes ha ezt érzed.
2013. jún. 23. 14:35

:) Ismerős :)

Vigyázz, mert én addig vágyódtam a pocak után, hogy alig 5 hónappal a fiam születése után már 2 csíkos voltam újra :D

2013. jún. 23. 14:35
Szia!Azért érzed,mert valóban nemrég adtál életett a picinek,és hiányzik a terhességed,szerintem ez nem terhesség utáni depresszió!Nekem volt,ez korántsem hasonlít a tünetekre!
2013. jún. 23. 14:33

Április elején,37 évesen szültem meg harmadik kisfiamat.Nagyon boldog vagyok,mert nagyon vártam rá,igazi ajándéka a sorsnak.

A problémám az,hogy -bár nevetségesen hangzik-,"hiányzik" a pocakom...

Talán ő utána már SOHA TÖBBET nem leszek várandós,SOHA TÖBBET nem lesz -saját- pici babám...SOHA TÖBBET nem fogok szülni...

Már most hiányoznak ezek a dolgok,pedig még olyan picike Ő is.

Szerintetek normális,ha ezt érzem?

Nagyon sokszor ezen jár az agyam,és kicsit azért már kezd aggasztani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook