Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió fórum

Szülés utáni depresszió (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2011. máj. 24. 10:05

Úgy érzem,lezártam ezt az időszakot,jól vagyok,és boldog.Nem érdemes felhozni,csak,ha valaki kéri a véleményem.Nem jó ilyen dolgokra emlékezni,mikor alig vártam,hogy megszabadúljak tőle,de sikerült.Köszönöm,hogy segíteni akarsz,de már jártam az orvosomnál is,és közöltem vele,hogy nincs szűkségem már segítségre!Oda is csak azért mentem,hogy lássa,teljesen beszámítható,normális és felelősségteljes ember vagyok.Ezzel kivédek minden felém irányuló támadást!Oda is előszőr mentem,és szerintem utoljára.Mostmár nyugodt vagyok affelől,hogy teljesen rendbejöttem,hiszen ezt szakember erősítette meg:)

Ha kérik,én is szívesen segítek,de szerintem ilyenkor a fizikai segítség az,ami segíthet egy problémáival egyedülmaradt embernek.

243. ce53b9ff5e (válaszként erre: 242. - Antipink)
2011. máj. 23. 21:29

:-(!

Ha tudok segiteni,akar priviben,akar mailben-szivesen.Néha jo csak ugy kiirni,stb..

Ezek szerint olvassák,amiket irsz?Hüüüha,az nemno:-(

242. antipink (válaszként erre: 241. - Ce53b9ff5e)
2011. máj. 23. 21:26

Nem írtam le mindent,de ebben volt sajnos sok olyan dolog,amit nem tudok ide leírni,mert a családomból valaki azt figyeli,mikor hibázok,és árulok el olyan dolgot,amivel rosszat tehet nekünk.Sajnos ez is benne van a pakliban.

És hidd el,amit én éreztem,az olyan volt,mintha a pokolban történne,és nem volt kiút,amit annyira kerestem...De ez egy nagyon hosszú történet,és a rossz érzésnek vége,de újabb problémát kell megoldanom,nagyon komolyat,de ez nem a fejemben létezik,sajnos...

2011. máj. 23. 20:50

Szia!Köszi,h leirtad. Ismerös sorok voltak, ez ilyen szülés utáni mizéria,amig az ember átáll arra,h anyuka..nemcsak a gyermek születik,anya is és fejlödünk anyuka mivoltunkban is,nemcsak a gyerek fejlödik naprol-napra.

Ismerem a faradtsagot,a sirast,a ketsegbeesest,az egyedüllétet,mindent.

De ez nem az orvosilag is ismert betegség,amit szüles utani depresszionak hivnak.Az ennél sokkal iszonyatosabb.Ha visszaolvasod ezta fórumot,akkor biza voltak köztünk,akik megjartak a poklok poklát.

Persze ne értsd félre,nem azt mondom,h ez,amit Te irtal ez hejehuja ..!Es a lenyeg,h ma mar mosolyogsz Te is;-))!

240. antipink (válaszként erre: 239. - Ce53b9ff5e)
2011. máj. 23. 18:34

Hú,hát hol is kezdjem...Szerintem egy észrevétellel.Amiszerintem kihozza ezt az érzést,az a nagyon erős anyai szeretet,és az első gyerekkel járó változások,a túlzó aggódás a tapasztalatlanság miatt és ,hogy nincs az embernek segítsége.Az.hogy előtte még terhesen is sok helyre lehetett menni,de pici gyerekkel igen csak korlátozottak a lehetősségek.Gyakorlatilag a legnehezebb feldolgozni a szabadság elvesztését.


Nálam sok minden volt.Első gyerek,semmisegítség,hasfájós állandóan síró baba,és én is le voltam gyengülve,és mindíg attól féltem,hogy valamit nem jól csinálok,valamilye fáj,vagy lehet,hogy nem evett eleget.Ott voltam egy csöpp lánnyal egész nap egyedül egy 1 hónapos vágott gyulladt sebbel,néha még felemelni sem tudtam.Mindíg az a gondolat járt a fejemben,hogy mi lesz,ha történik velem valami,és ő egyedül marad,én ott leszek magatehetettlenül,és a pici csak sír,és sír,éhes,szomjas,és nem tudom ellátni.Szerencsére az én erőm emberfeletti teljesítményre is képes volt,és nem omlottam össze.Mindig a kislányomra gondoltam,hogy neki szűksége van rám,csak rám!Minden erőt belőle merítettem!Nagyon sokat sírtam,soha így még nem zokogtam.Iszonyú lelki fájdalom volt.Nem ettem,nem aludtam,csak épp egy kicsit,nehogy a babám éhes legyen,vagy szomjas,vagy fáj valamije én meg alszok.Most,hogy írom ezeket,színte el sem hiszem,hogy én voltam.Nagyon erősnek tartom magam,főleg,hogy mindketten majdnem meghaltunk.Túléltük,és ami még szülés előtt zavart,azon ma már mosolygok!

2011. máj. 23. 08:28
semmi baj,azert varom.olyan keveset tudunk a temarol.
238. antipink (válaszként erre: 237. - Ce53b9ff5e)
2011. máj. 22. 23:23
Ne haragudj,de ma sem tudtam gépközelbe kerülni,de ígérem,leírom,mi volt,és hogyan küzdöttem le.
2011. máj. 22. 07:59
oki:-)
236. antipink (válaszként erre: 235. - Ce53b9ff5e)
2011. máj. 21. 23:24
Holnap leírom az én történetem,mert már nagyon elálmosodtam!
2011. máj. 21. 21:02
Mesélj kérlek!
2011. máj. 16. 21:39
Sziasztok!Én tudnék mit mesélni a szülés utáni depresszióról.Kislányom 1 éves,és úgy érzem,talán túl vagyok rajta.Nem volt könnyű,hiszen a poklok-poklát éltem át a kislányommal,csak párom volt mellettem segítségnek,de ő is csak munka után.Császárral jött másfél hónappal korábban,első baba,és semmi tapasztalatunk nem volt. hónapot töltött kórházban,mire hazavihettük,ezaladt furcsa érzés kerített hatalmába.Aztán a kezembenyomták a kislányt,meg egy tápszerreceptet mert a tejem elapadt,és útnakindítottak.Még most sem tudom,hogyan csináltuk végig...
2011. ápr. 1. 18:17
Segitett sokat,nyugodtan menj el.
232. Vick81
2011. ápr. 1. 15:12
hát sajnos napi probléma, már ott tartok, hogy jobb lett volna nem is szülni, de nagyon szeretem a picit is, cak ez az érzés... Neked a pszichológus segített? neked mennyire volt ez erős, mindennapi gond volt?
2011. ápr. 1. 14:45
Hormonok és a nagy változás-aztán még sorolhatnám.Mehetsz háziorvoson keresztül is,meg magán úton is .Érdeklődj ,a környékeden lévő kórházban,kinek van magánrendelése.De ezt magadnak vagy a családodnak kell tudni mennyire nyomja rá a bélyegét a családi életetekre.Mert ha néha néha szipogsz egy kicsit én azt nem találnám bajnak.
230. Vick81
2011. ápr. 1. 14:29
És kihez mentél? hogy segített? Mitől van ez? Mi váltja ki, a hormonok?Mert a kisfiam születése előőt soha nem fordult meg a fejemben, hogy milyen kár, hogy megnőtt a nagyobb (pedig még csak 4,5 éve) meg, hogy már nem bölcsis, most meg állandóan ez jár a fejemben, hogy hogy elment az idő és hogy soha többet nem leszünk már 3-an!
229. Szimbamacska1 (válaszként erre: 228. - Vick81)
2011. ápr. 1. 13:48
Hát persze néha sír az ember,igen én is szoktam régebben,már belenyugodtam,Akkor is az én lányom marad.Én akkor sírtam sokat,mikor Kislányomnak vége lett az ovi,közben meg már terhes voltam.Na én olyankor nagyon szenzibilis vagyok.El is mentem pszichológushoz,neked is azt aljánlom Segít hidd el.
228. Vick81
2011. ápr. 1. 13:32
Nincs mellette más, csak ez, hogy sajnálom, hogy már nem olyan pici, hiányzik az amikor csak ő volt és összebújtunk amikor kettesben voltunk. Visszamennék legszívesebben az időben. Nagyon hiányzik.és megőrjít ez az érzés. Már az egész család próbált segíteni, ha nem vagyok egyedül minden ok, de amikor egyedül vagyok, állandóan sírok.
2011. ápr. 1. 13:19
Sajnos folyamatosan érzem,hogy a lányom egyre távolodik,és nemcsak azért mert van egy két éves öccse .Ez így természetes,az élet rendje.Néha cinálun ketten programokat a 10 éves lányommal ilyenkor ismét közel érzem .Az már nem jön vissza amikor ketten voltunk otthon együtt. Neki is fáj szokta mondani.De az élet rendje az,hogy leváljanak rólunk.Szerintem nem vagy depis viszont,nem tudom van e mellette más is.Ha pszichológussal beszélsz az mindenképp jó.És ajénlom a kettesben lévő programokat a nagyobbal.
226. Vick81
2011. ápr. 1. 13:04

Sziasztok!

Azt hiszem én is deprssziós vagyok. Második kisfiam született és úgy érzem elvesztettem a nagyobbat! megőrjít ez az érzés! Volt valakinek hasonló érzése?

225. ce53b9ff5e (válaszként erre: 224. - Beus0903)
2011. ápr. 1. 12:15
Örülök,hogy elmentél!Kiváncsi vagyok mi lesz,és remélem,hogy minden ok lesz. Varom a hirt!!!
2011. ápr. 1. 12:09

Szia!

Ma voltam orvosnál. Vettek vért, vizeletet. Az orvosom szerint nem úgy nézek ki mint egy derpressziós, így a reggeli hányásoknak, rosszulléteknek, ételmegvonásnak valószínűleg szervi oka lesz. Eredményt jövő héten tudok. Ha meglesz jelentkezem.

223. ce53b9ff5e (válaszként erre: 222. - Beus0903)
2011. márc. 28. 18:00

Sztem egyaltalan nem gáz.Itt Németo-ban ugy tudom,h féleves koraig tartjak ok-nak. Nem hiszem,h ezen aggodnod kellene.

Minden rendben lesz!!!

2011. márc. 28. 17:48

Szia!

Sajnos még nem érzem a csodás érzést, de nagyon reménykedem benne, hogy hamarosan túlleszünk az allergia nem allergia kérdésen, illetve a GOR gyanun. Most az alternatív orvoslás felé fordultam, szerencsére nagyon sok ismerősöm van aki ezzel foglalkozik, így remélem tudnak segíteni. Szerinted nagyon gáz az, hogy 16 hetes és még nem fordul oldalra sem? Lelkileg már jobban vagyok, bár még vannak rohamaim, de tényleg kezdem pozitívabban látni a világot. Látom a kiutat! Azért itt megtalálsz, illetve nyugodtan küldj emailt privátban is. Puszi

221. ce53b9ff5e (válaszként erre: 220. - Beus0903)
2011. márc. 28. 09:56

Sziaa,nekem 2eves lesz apr.22-én!hidd el,ugy rohan az idö.Neha ezen is sirni tudnek:-))!!!Vicces,mi?

Nem irigylem a tejallergiat..

Anyanak lenni kimeritö,de csodas dolog!!!Töltekezz neha fel!!!

Örülök,h jobban vagy.Puszi

2011. márc. 28. 08:23

Szia Wixyke24!

Köszönöm a segítséged! Elmentem kineziológushos, és most jobban érzem magam. Szombat óta nem akarok bőgni, és elfogadom a helyzetet amiben élek. Úgy látom, hogy a törpikém is jobb kedvű, kiegyensúlyozottabb. Remélem ez így is marad. A GOR-ral mélg mindg problémánk van, nagyon félek, hogy történik vele valami. Sajnos antirefluxos tápit nem kaphat mivel tejallergiás, és nincs ilyen tápi, így most a nap 24 órájában figyelem szinte minden mozdulatát. Remélem a gyümölcslevek megoldják ezt a problémát is. Neked mennyi idős a babád?

2011. márc. 25. 14:38
Én sem vagyok szakember,de szerintem sürgősen ki kell kapcsolódnod és a helyedben én felkeresnék orvost is,mert a szorongásodat csökkenteni kellene.Ne aggódj el fog múlni.
218. ce53b9ff5e (válaszként erre: 217. - Beus0903)
2011. márc. 25. 13:13

Nem vagyok szakember, de szerintem nem vagy depressziós. Szerintem arról van szó, hogy anyává vállni nem könnyü. Én is így voltam,ahogy Te. Egyszerüen furcsa volt,hogy nem tudok reggel pisilni menni sem nyugodtan,mert annyit sirt a kislanyom. Es a rengeteg éjszakázástól kikészültem és közben meg azt gondoltam,hogy nem vagyok elég jó anya és rosszul csinálom.

Az én tanácsom az lenne,hogy valahogy meg kell oldanod,hogy egy kicsit Te is kikapcsolj. Ez jár szerintem Anyának. Beszéld meg valami rokonnal,hogy jöjjön,kicsit segitsen,vegye át. Vagy baráttal.És menj el otthonról egy kozmetikaba vagy valahova,ahova szeretsz járni.

Kell találj vmit,amiben örömödet leled. Sokan elitelik azokat az anyakat,akik 1-1 órára beadjak csemeteiket ilyen megörzökbe vagyjatekhazaknak is nevezhetnem. De ha anya men töltödik fel,akkor a család hogyan?Kell a feltöltödés.

És amúgy pár hónap és a baba nagyobb lesz, elmúlik hamar a büfike is. LAssan adhatsz neki ugye darabos ételt is. Gyere ide és dumáljuk ki,ha baj van;-)!

De amúgy tudom milyen ,amikor az ember olyan egyedül érzi magát.

2011. márc. 25. 12:31
Sziasztok! Kérlek segítsetek! 3,5 hónapos a kisbabám, és a születése óta vannak gondjaink (a baba tejallergiás, és nagyon ronda a bőre, illetve sokat bukik ami miatt sokat félrenyel, fullad). Az a gondom, hogy folyamatosan sírok, reggelente hányingerem van,sokszor hányok is (nem várok babát), iszonyatos magányt érzek, és nem érzem azt a boldogságot amit a fiamnak kellene jelentenie. Sajnso apa menekülőre fogta a dolgot, napi 12-15 órát vagyok egyedül, egyedül etetek, büfiztetek, ellátom, fürdetek stb. A háztartásra nincs sok időm, így szalad a lakás, de ez nem is nagyon érdekel. Szerintetek depressziós vagyok? Hova menjek, hol segítenek rajtam? Mert ez így nem mehet tovább, meg akarok gyógyulni! Előre is köszönöm!
2011. márc. 19. 20:20

Sziasztok!

Sajnos úgy látom Nekem is csatlakoznom kell, 1 hónapja született meg a kislányom, kb.1 hete kezdődött az egész, hogy borzasztóan aggódok mindenen, félek a haláltól, nem a sajátométól, attól nem félek, hanem a férjemétől, a gyerekemétől, éjjel nagyon nehezen alszom el, mert ezek járnak az agyamban, hogy meghalhatnak, illetve hogy milyen jövője lesz a gyerekemnek, hogy fog felnőni, milyen világ lesz, néha már rettegek. Tegnap egy kisebb roham is rámjött, leizzadtam hirtelen, szívdobogás jött rám, remegett a kezem, nem mertem felvenni a kislányomat sem, mert féltem, hogy elejtem.

Ha valaki tud Pesten olyan szakembert, aki ezzel foglalkozik, kérem hogy írjon Nekem privát üzenetet, szeretném ha nem súlyosodna el ez a dolog, mert megőrülök már ezektől a gondolatoktól, nincs egy felszabadult nyugodt percem, amikor nem ezeken agyalok.

Előre is köszönöm.

2011. márc. 13. 13:07
Elmesélem röviden.A szüléssel nem volt semmi probléma.Gyors volt,viszonylag könnyen ment.Szépen hazamentünk,minden okés volt.Eltelt 3 hónap és jött a rémálom,szószerint. Hallucinációk,rossz gondolatok a gyermekemmel kapcsolatban. Állandó rémálmok,félelem mindentől.Szellemek,démonok stb.Úgy éreztem magam,mintha nem én lennék.Mintha más világban élnék.Szval elég szarul voltam.Ez már nem tetszett senkinek sem,millió kényszergondolat,rossz hangulat meg ilyesmik.Elmentünk a férjemmel a pszichiátriára,ott egyből ondták,h mi a baj.Szülés utáni pszichózis,ami 1000 nőből,egynél lép fel.Hát én voltam pont az az egy,sajnos. Nem maradtam a pszichiátrián,mert féltünk a gyógyszeres kezeléstől,előtte sohasem szedtem gyógyszert,főleg nem ilyeneket.Tovább álltunk mentünk pszichoterápiára,pszichológushoz,de nem segített.Elmentünk egy másik pszichiátriára,ahol azt mondták,h megőrültem...Na ott végképp nem akartak hagyni a szüleim meg a férjem sem.Utólag hallottam,h azon a pszichiátrián lekötözik a nőket és csak zárt osztály van.Ez elég félelmetes...Még húztuk,halasztottuk a dolgot,de én már beszélni se nagyon tudtam,nem értettem mit beszélnek körülöttem,egy totál elszeparált világba csöppentem.Iszonyat volt...Amúgy végig naplót vezettem,mert már akkor elhatároztam,h könyvet írok belőle.Még nem született meg,de tervezem.Na rövidre zárva írom a végkifejletet. Végül csak bekerültem egy pesti pszichiátriára és elkezdtek kezelni.Többféle gyógyszert kaptam,amik 2 hét után elkezdtek hatni,kezdtem jobban érezni magam,de a gyógyik mellékhatása a zabálás.Nagyon durván elkezdtem hízni egy hét alatt 7 kg ment fel.2 hétig voltam a kórházban,utána hazamehettem.Most kezdem azt érezni,h lassan teljesen helyreállok.A kislányom teljesen ép,elmentünk több vizsgálatra és nem állapítottak meg semmit ezzel kapcsolatban,h kihatott-e rá.Biztos valamilyen szinten,de nem vettünk észre mi sem semmit,ami rossz lenne. Nagyon vidám,kedves,okos 2,5 éves kislány.Most járok ég pszichoterápiára,mert az még használ,nagyon jó kezekbe kerültem.Gyógyszert már nem szedek.Lassan tervezzük a kövi babát,de nem félek,mert már felkészült vagyok.Ha érdekel még benneteket valami ezzel kapcsolatban vagy doki ajánlás,akkor szívesen segítek.Egy weboldalt szeretnék nyitni,szerintetek érdemes lenne.Segítségnyújtás alapon...üdv Réka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook