Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió fórum

Szülés utáni depresszió (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

154. baf0728231 (válaszként erre: 152. - Lizoka)
2008. szept. 26. 11:23

köszi!

én hétfőn mindenesetre megnézetem szakemberrel, mivel, hogy bukik is, meg kaki sincs, ez már sok így együtt.

2008. szept. 26. 11:20

sziasztok!

ez a harmadik éjszaka, ami alvás helyett nyűglődéssel telik. a kiságya mellettem van, de mostmár mellém is kell venni, mert ott benn nem jó neki. szóval félek, hogy a helyzet egyre rosszabb lesz....lehet, hogy most rontom el????

152. lizoka (válaszként erre: 149. - Baf0728231)
2008. szept. 26. 09:25
SZia!Ahogy elkezdtük a szilárd kaját elmúlt.kb.5-6 hónaposan.nem voltunk vizsgálaton mert azt mondta a dokink ,hogy ez normális mert rendesen fejlődik.ha nem hízna akkor lenne gáz.ne aggódj azt írtad a te babád is szépen hízik.A szorongásod múlik?
2008. szept. 26. 09:15

Sziasztok csajok!


Batikám jobbulást kívánok, remélem hamar rendbe jössz. Nekem is volt becsípődésem a lapockámnál 1 hónappal ezelőtt, én egyől csontkovácshoz mentem és helyre is tett. De abban a 1,5 órában, amíg csinálta azt hittem megzavarodok. Én sem tudtam felemelni a babát, és nagyon rossz volt.

Ugye mennyire jó, hogy Apa mellettünk van. Nem tudom mi lenne nélkülük.

Tegnap nagyon kiborult a bili. Írtam, hogy a kicsi hisztizik hajnalban és nem vettem fel (amúgy bevált, mert tegnap este már aludt rendesen). Szóval öcsémmel egy szinten lakunk. Délután amikor haza jött elkezdett velem ordítozni, hogy mit képzelk én magamról, hogy hagyom a gyereket sírni. Mondtam neki, hogy senki kedvéért nem fogok vel fel alá sétálni, és nem vagyok hajlandó vele együtt aludni. Aztán jött a huzzatok már el minél hamarabb duma. Hogy lehet valaki ennyire önző. Bezzeg amikor hétköznap is elmegy bulizni, csapkodja a rohadt ajtót, meg vihog a barátnőjéval késő este, hogy a gyerek fel is ébred rá, az nem baj. Ahhoz nekem nincs közöm. Annyira gyűlölöm, hogy itt kell lenni. Legalább a gyerekkel kapcsolatos dolgokkal ne basztatnának. Amikor elmeséltem Apának teljesen kiakadt, és ő is jól megosztott, hogy ez az én családom oldjam meg, neki meg ne is mondjam. Na utánna már nagyon sírtam. Persze amikor lehiggadt fel is hívott vagy 3X, hogy ne haragudjak, csak már ő is kivan a sok marhaságtól. Szóval köszönöm kérdésed Riadám, de most eléggé szarul vagyok.

Tényleg eléggé monoton mindennap, de én nem tartok olyan hajszál pontos napirendet. Igazodok a kicsi igényeihez. Ahogy telnek a napok hidd el egyre könnyeb lesz. Legszivesebb én is elrohannék valahova, de vinném a gyereket is. Hogy szegénynek ne keljen hallgatni azt az éktelen nyivákolást, amit itt lerendeznek.

Riadám szoktatok sétálgatni a babával? Nekem attól már jobb lett, hogy felkerekedtünk és két etetés közötti időt végigsétáltunk. Persze igyekeztem a vén nyanyákat elkerülni, mindig jönnek a hülye tanácsaikkal.

Mesélek még valamit: az utcánkban van egy vén tata, az kifejtette nekem, hogy nehogymár tápszert adjak a gyereknek, mert az szar és beteg lesz tőle, hanem csak kecsketejjel itassam. Na tessék a butaság határtalan :-)Súlyos...

Írjatok Hogy vagytok?

2008. szept. 26. 08:24
mizujs eracica? eltűntél!
149. baf0728231 (válaszként erre: 132. - Lizoka)
2008. szept. 26. 08:23

Kedves lizoka!

annyit szeretnék kérdezni csak, hogy nálatok meddig tartott a bukós időszak? Gasztroenteorológián voltatok?

2008. szept. 25. 20:38
A monoton hétköznapok, tisztába tenni, felöltöztetni, szopizni, és ezt beszorozva mondjuk 6-tal. és ami közte van:a háztartási munka(azt nem részletezném:mindenki fújja kívülről, gondolom)Foglalkoni a nagyobb gyerekkel, na meg apával is, és akkor rájön az ember, hogy magára nincs 5 perce se. Mert, ha befekszem a kádba azonnal elkezd sírni. Na, kb ennyi. A monoton,és fárasztó hétköznapok. Amúgy semmi gond, hiszen, ha lenne nem érnék rá sajnálni magam. Bocs Lányok, de ma ilyen napom volt!
2008. szept. 25. 20:29
jó lenne kikapcsolódni, elutazni, feltöltődni. na, de majd mindennek eljön az ideje. az az egészben a vicces, hogy én ezt már egyszer végigcsináltam, olyan sokszor gondolok rá, hogy lehet, hogy bevállaltam még egy gyereket. úgy szeretnék már csak visszanézni erre az időszakra. imádom ezt a babát, de most olyan nehéz
146. baf0728231 (válaszként erre: 144. - Bati)
2008. szept. 25. 20:24
aranyos vagy, köszi már jobb. annyira fáradt vagyok, kb. csak ennyi. ebbe a mindennapos bezártságba elfáradok néha...
145. lizoka
2008. szept. 25. 19:51
sziasztok!Bati te szegény gyógyulj meg gyorsan de mindennek van jó oldala is apa holnap veletek lesz.Riadám én is itt vagyok írd ki magadból .
144. Bati (válaszként erre: 143. - Baf0728231)
2008. szept. 25. 18:59

iTT VAGYOK A GÉP ELŐTT.


mIT ÉRZEL? hÁTHA MEG TUDLAK VÍGASZTALNI

2008. szept. 25. 18:29

Sziasztok!

látod Bati, ha baj van átértékeli a dolgokat az ember.

nekem most épp nincs bajom, mégis rám tört ez a nyomorult szorongás, rossz hangulat. pedig alapvetően egy jó kedélyű, vidám,temperamentumos nőci vagyok, de ezek az átkozott hormonok......

kitartás!HOLNAPRA MÁR SOKKAL JOBB LESZ, NA MEG, HA APA OTTHON LESZ, AKKOR FŐLEG!

lizoka! Méry mizujs?

142. Bati (válaszként erre: 127. - Csibebaba07)
2008. szept. 25. 18:05

Szia!


Köszönöm szépen hogy írtál és "nem ijesztettelek el", bár most hogy ide írtál és gondolom hogy nem zavar senkit, láthatod milyen "klassz kis depis csapat" vagyunk.

Babuska még nem kapta el, szerencsére, de apa igen, innentől szerintem még rosszabb a helyzet.

Most a derekam, látod?

Nem tudom mi ér még el...

Hamarosan írok többet!

Nektek jó egészséget!:-))))))))))

141. Bati
2008. szept. 25. 17:57

Végre megjött apa!


Lányok ez a férfi egy tündér! SZabit kért holnapra, mert ilyen nyomorultul vagyok! :-)))))))))))

Ezt nem is vártam, pedig ismerem mint a tenyeremet, gyerekkori legjobb barátom!

140. Bati
2008. szept. 25. 17:16

Idevonszoltam magam a géphez!


Örüljetek, hogy TUDTOK foglalkozni a babákkal!!!!!!!!!!

Nekem eddig fel sem tűnt hogy mennyit dajkálom és babusgatom napközben, csak most hogy nem tudom. A szívem megszakad! Ő meg bújna csak bújna, nem érti miért nem veszem fel.

Nem értem hogyan kételkedhettem benne hogy szeretem-e.

Már bőgtem is! Iszonyúan fáj, de nem azért sírtam hanem mert nem tudom Őt felvenni.

Az anyukámról egyébként jobb ha nem beszélünk. Sajnos. Igen, jó hogy itt van és vigyáz rá. Neki mégis az jön le az egészből hogy nem is fájhat az annyira, ha jövök megyek. csak megjátszom... ( hogy lehetne azt megjátszani hogy előre hajolva kb. egy ajtókilincs magasságáig és a jobb lábam lábujjhegyen - csak így tudok menni. Kaptam már szurit is, de szopizás alatt nem adhatnak erőseket. )Hát igen, jövök, megyek, megszoptatom ha odaadják, csak éppen kiegyenesedni nem tudok és nem tudom a karomra venni. Már 8,5 kg. Ilyenkor egy nagyszótárt is egy mázsának érzek, nem még egy babát.

SZorítsatok hogy elmúljon!

Köszi Riadám!

2008. szept. 25. 15:24

szia Bati!

Hát ez borzasztó! még jó, hogy van segítséged! az én anyukám tőlem 50 km-re van (ez persze néha nem baj, de azért sokszor jól jönne a segítsége)

jobbulást!!!

138. Bati
2008. szept. 25. 13:17

Gyerekek!


Becsípődött a derekam! NEM TUDOM FELVENNI BABUST!!!!!!!!!!!!! Iszonyatos! ha az eddigi nem lett volna elég...

Anyukám van vele.

Drukkoljatok nekem, hogy mielőbb elmúljon!

2008. szept. 25. 11:26

Sziasztok


Ma hajnalban bekeményítettem, ment a hiszti fél kettőkor, hogy hurcibáljam a fenekét. Már számon sem tartom hanyadik este....hát fogtam és letettem a kiságyba. Ordított is 15 percig, aztán aludt reggelig. Húúú de sz.r anyának éreztem magam, még aludni sem tudtam utánna rendesen.

Riadám nem vagy nyavadt, maximum fáradt, nyúzott. Írtam iwiwen. Kitartás mindenkinek

136. lizoka (válaszként erre: 135. - Baf0728231)
2008. szept. 25. 11:04
SZIA!NAGYON JÓ ANYUKA VAGY DE EMBER LEGYEN A TALPÁN AKI ENNYI ÉJSZAKÁZÁS UTÁN NEM INGERÜLT.MÁR LASSAN VÉGE A HASFÁJÓS IDŐSZAKNAK ÉS EGY KICSIT KÖNNYEBB LESZ.AZ ÉN SZORONGÁSOM IS ITT VAN HŰSÉGES HOZZÁM NAGYON BÁR NAPRÓL NAPRA JOBB.
2008. szept. 25. 08:45

Ma se aludtunk sokat! Ez a pocakfájás már igazán elmúlhatna. Ilyenkor az bánt legjobban, hogy a nagyobbik gyerekkel is türelmetlen, ingerlékeny vagyok.ÚÚÚgy sajnálom szegénykémet. Hiszen ő nem tehet arról, hogy én fáradt, nyűgös, nyamvadt anyuka vagyok.

Ti hogy vagytok????

2008. szept. 24. 15:16

ez most olyan gúnyosnak hangzott, de csak kínomban írtam, én most nem állok a helyzet magaslatán


Írjatok!!!

2008. szept. 24. 15:15

köszi a tanácsokat!

infacolt, espumisant, meg ilyesmiket adom, tápszert, beba ha ar-t is minden szopi előtt egy picit.

dehát nem sokat javul.mondjuk ezek nélkül biztosan még rosszabb lenne

hogy vagytok, mi van már senki se depis????:-)))))

132. lizoka (válaszként erre: 130. - Baf0728231)
2008. szept. 24. 13:12
Riadám!A lányom is bukós volt.A DOKINK TANÁCSÁRA HUMANA BABYFITT TÁPSZERT PÓTOLTUNK AMI REFLUXOS BABÁKNAK JÓ.IGAZ NEKEM A SOK STRESSZELÉS MIATT NEM IS VOLT OLYAN SOK TEJEM.ÉS TÉNYLEG NEKI IS SZÖRCSÖGÖTT ÉS NEKEM IS AZT MONDTA A DOKI HOGY A BUKÁS MIATT.MONDJUK MI KÖZBEN ÖSSZESZEDTÜK A HÖRGHURUTOTT ÉS AKKOR MÁR NEMTUDTUK MIKOR MIÉRT CCSAK SZÍVTUK SZÍVTUK.
131. Méry1984 (válaszként erre: 130. - Baf0728231)
2008. szept. 24. 13:02

nagyon remélem, a tűréshatáramat súrolja az idiótizmusa...na mindegy

Nálunk nem volt gond a kakival, sőt szinte folyt belőlle. naponta 5-6szor volt, tisztára kivoltam ,mert állandóan mosnom kellett a ruháit, mert minden olyan lett :-(

A hasra fektetés sem segít neki, vagy a simogatjátok a pocakját körkörösen? szegény babóka, gondolom az Infacolt adjátok neki.

2008. szept. 24. 11:38

Sziasztok!

Nálunk éjjel 3 körül kezdődött a nyűglődés!Fájt a pocakja. Mostanában 3-4 naponta kakil, és 3 nap után már teljesen ki van akadva szegény. Meg ő is szörtyög, állítólag azért, mert bukós. most azt mondta a védőnő, hogy porszívózzam a nóziját. kaki mág mindig nincs, és még mindig nagyon nyűgös!

Méry!nyugi! minden megváltozik, ha elköltöztök!

129. Méry1984 (válaszként erre: 128. - Lizoka)
2008. szept. 24. 11:19

szia Lizoka


nem tudom meddig bírom cérnával, bár én vissza pofázok: állandóan közlöm vele, hogy nem érdekel amit magyaráz, meg leszarom az egészet (bocsi,de nem tudom szebben kifejezni), de csak dumál állandóan. Plussz úgy nyávog a gyerekemhez, mint valami idióta holdkórós, ha már meglátom kiráz a hideg meg kerülget a hányinger, mindennap nyaggatom apát, hogy mikor költözünk, és még legalább egy hónap. A saját anyám, ja meg állandóan azzal basztat, hogy ő lesz a gyerekkel én meg mossak, főzzek, takarítsak rájuk. Hát fix, hogy semmihez sem nyúlok, nehogymár ő akarja nevelni a gyerekemet. Az egyetlen dolgog amivel eddig megtudott és meg akart fogni, hogy nem vigyáz a gyerekre ha dolgom van vagy ki akarok egy kicsit kapcsolódni. Semmi gond apával megbeszéltük veszünk egy ügyést a bringára és menni fogok a kicsivel inkább anyósomékhoz. Aztán leshet. Remélem ha elköltözünk nem jön majd sűrűn, én biztos nem fogok hazarohangálni, és ha beindul a suli akkor nem fogok hívni őket, apát is csak idegesítik. Állandóan basztatják, minden szar amit ő csinál a lakásunkon, mert ők persze másképpen csinálnák. Ugyanezt nyomják a gyerekkel, közölte velem anyám, hogy örülni fog ha elmegyünk, mert nem fogja lárni a sok hülyeséget amit csinálok. Igenis jól nevelem a kicsit, gyöbyörű egészséges jó kedvű baba és ez nem nekik köszönhető. Állandóan rám akarja tenni, hogy szar anya vagyok, na ezt benézte. Semmit sem csinálok úgy ahogy ő mondja ez a baja. Lassan oda jutok, hogy csak ne keljen vele találkozni, meg beszélni. Nagyon elegem van.

128. lizoka (válaszként erre: 126. - Méry1984)
2008. szept. 24. 10:53
SZia Méry!Együtt érzek veled én szülés után az anyósomnál laktam fél évig mert nem volt kész a lakásunk.Reggeltől estig azt hallotam,hogy nem akar beleszólni DE......!JA és persze,hogy az ő lakásába ő mondja meg,hogy mi lesz.Akkor lett munkanélküli és egész nap otthon volt és engem b....ot.Mindig arra gondolj,hogy már nem sokáig kell türnöd és hozzád majd csak vendégként megy és akkor mikor te is akarod.
2008. szept. 24. 10:45

Sziasztok!


Bati!

Ha nem baj, ha senkit nem zavar, inkább ide írok neked. Nem feledkeztem meg rólad, csak mindig el vagyok foglalva, vagy a lányom nem enged írogatni.

A kérdésedre válaszolva, az én babócám is kb. ugyan azokat a dolgokat csinálja, mint a tied: kúszik, mászik, tapsol, pápázik, puszit küld, mutogat, megérteti magát.

Olvastam mi van veletek, sajnálom, remélem hamar jobban leszel, ugye nem kapta el a picúr?

2008. szept. 24. 10:13

Helló csajok!

Teljesen kivagyok!!!!!!!!!!!!!

A mi éjszakánk is katasztrófális volt, tudtam, hogy nem lenne szabad elszólni a dolgot. 02.30 körül elkezdett nyöszörögni, aztán sírni, aztán ordítani, ment a hiszti. Apa felvette, lerakta....ordítás, úgyhogy pelenka csere, bekentem az ínyét, 2x orrszívás, mert szörcsögött, utánna ittunk, de a kiságyban csak nem maradt meg, én hülye közénk tettem kínomban.........tuti elkapattam ezzel, de egyszerűen nem bírom cipelni. Úgyhogy 04. 40 kerül elaludt, én meg ismét zombi kategóriába kerültem. Kicsit lepasszoltam anyunak....kis tusolás, bögre kávé indulhat a nap.

Csajok tegnap minden ok volt, aztán találkoztam anyámmal és oda a nap. Tuti nem normális. Ilyenekkel zaklat, hogy tőle senki sem veheti el az unokáját, mert akkor bírósághoz megy és harcol a jogaiért.........azt hittem megörülök, sosem akartuk megtiltani, hogy lássa a gyereket, teljesen sz.r napom volt utánna. Atán jöttek a szokásos napi hülye kérdések, miért annyi tápszert adsz, miért pürésíted annyira az almát....költözzünk már el, lassan kirajzolódik, hogy miatta vagyok depis. Felidegesít és már a gyerekhez sincs türelmem.

Riadám olvastam a privit, nemsokára írok.

Mi vot éjszaka?

125. lizoka (válaszként erre: 123. - Baf0728231)
2008. szept. 24. 08:31
Mi történt?Nem aludt a picur?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook