Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió fórum

Szülés utáni depresszió (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

124. lizoka (válaszként erre: 122. - Baf0728231)
2008. szept. 24. 08:26
SZia!sajnos nálunk ez azért nem megy mert mert nagyon fél a porszivótol.4hónaposkorátol kb.1éves koráig kicsi szünetekkel hörghuruttal szenvedtünk és mindig szívtuk neki.de most ébredt a drágám és talán jobban van.
2008. szept. 24. 08:22

Húúúú, de nagyon nehéz éjszakánk volt!

Ti hogy vagytok?

122. baf0728231 (válaszként erre: 121. - Lizoka)
2008. szept. 23. 17:37

lizoka!én még porszívóztam neki ilyen idős korában.mondtam, hogy csinálja magának, mert már olyan ügyes....,/ez nálatok nem megy?/ meg adj neki valami köptetőt

jobbulást!!!

121. lizoka
2008. szept. 23. 13:53
SZIASZTOK!MINDEN MENZESZELÖNEK ÉS VÍRUSSOSNAK JOBBULÁST!AZ ÉN KISLÁNYOM IS MEGFÁZOTT.SZEGÉNYKÉMNEK NEM AKAR MEGINDULNI AZ ORRÁBÓL A CUCC.MIKOR PICI VOLT PORSZIVOZTAM DE MOST HOGY FOGJAK LE EGY MAJDNEM 3 ÉVES GYEREKET.BATI A TE ORVOSOD HOMEOPÁTIÁS PSZIHIÁTER VAGY CSAK SIMA HOMEO.ORVOS.ERICICA AZÉN KISLÁNYOM OLYAN CIMISÜVEG FÜGGÖ VOLT,HOGY ANÉLKÜL SEHOVÁ .UGY SZOKOTT LE RÓLA,HOGY LEVÁGTAM A CUMIJÁBÓL MINDEN NAP EGY KICSIT ÉS AZT MONDTUK NEKI ŐRÁGTA KI. 1-2 HÉT UTÁN ELDOBTA.KÉT ÉVES ELMULT MÁR AKKOR.MINDENKINEK SZÉP NAPOT!
120. baf0728231 (válaszként erre: 119. - Méry1984)
2008. szept. 23. 08:48

Szia Méry!

Annyira jó, hogy ilyen optimista vagy!!!Most engem is kicsit felráztál! Köszi!

2008. szept. 23. 07:56

Szisztok csajok!


Remélem jól vagytok. Batikám kitartás. A dokim feltette a spirált és nekem is megjött a tejcsi mellett. Nem elég az éjszaka, a gyerkőc ellátása, még a görcsök, fejfájás, és a nyűgösség is kínozza az embert. Amúgy meg nincs mit szégyelni, nők vagyunk, ez is az élethez tartozik. Ha felvállaljuk a depinket, a gondolatainkat, akkor nyugodtan írhatunk egymásnak a havi bajról is. most is megvan szenvedek mint egy kutya, pedig nekem még szoptatni sem kell. Emelem a 10 kilós gyerekemet és majd leszakad a derekam, meg olyan mintha ki akarna szakadni a hasfalam.

Egy jó kis vírusfertőzésen mi is túlvagyunk. Amikor még anyatejes volt apával lázasan feküdtünk mellette és semmi baja nem lett. A tejcsi megvédi, tele van immunanyagokkal. Ne aggódj. A suli dolog meg egyik napról a másikra jött, bele kell vágni.

Lizoka ne add fel, turi nélkül, nem tudom mi lenne a kismamákkal. A legtöbbnek nincs pénze drága holmikra, mi is onnan öltöztetjük a babát, és simán ki lehet fogni olcsó és szép cuccokat. Mondjuk undorító ez a hozzáállás, hogy csak akkor segítenek az embernek ha megtöm pár zsebet.......

Az új napirend úgy látszik bejön, bár nem akarom elkiabálni, a tegnap estét is átaludta. Hála az égnek, már kivoltam én is ettől az örökös felugrálástól, és én sem tudok egyből visszaludni.

Ja a költözés hamarosan bekövetkezik, ha apa befejezi a felújítást, még 1-1,5 hónap és irány surány, már alig várom. :-) Sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz a életem, ha nem lohol a nyakamban anyám a hülyeségeivel.

Kedves Riadám nyugodtan hagyhatod a babót aludni, mert ha éhes lenne úgyis felkelne, vannak ilyen kis csodák, hogy nagyon hamar átalusszák az éjszakát. Viszont unokanővérem is úgy volt mint Bati. A kicsije a mai napig szopizik, pedig másfél éves. Emlékszem, hogy 9 hónaposan még simán szoptatnia kellett éjszaka, és hajnalban is. De amikor elmúlt egy éves, már nem igényelte, magától leszokik, és már csak a lefekvés előtti szopit igényli. De szerintem az is csak azért van, mert a cicin szeret elaludni. Kitartás.

Húha Eracica, gondolom nem lesz könnyű menet a nagyobbikkal megértetni, hogy bili van és cumimentesség. Ja képet meg nemis akartam felrakni eddig, mert könnyebb volt így írni, de már fontolgatom. CSajok kezdek jól lenni, doki és gyógyszer nélkül. Már jópár napja nem jöttek elő a gondolatok, az önutálat, a türelmetlenség. Szeretem a kicsit, és magamat is kezdem elfogadni. Van egy csomó tervem és nem vagyok elkeseredve. Örülök minden percnek amit a kicsivel tölthetek. Remélem így marad, és remélem másba is sikerül lelket öntenem. Köszönök mindent, azóta vagyok jobban, hogy ti itt vagytok, és érzem, nem vagyok egyedül.

Írjatok

puszi mindenkinek

118. baf0728231 (válaszként erre: 117. - Eracica)
2008. szept. 22. 17:25
Biztosan nehéz, hiszen még pici a nagy is....én sokszor elcsodálkozom, hogy más hogy bírja, akinek 3, vagy még több gyereke van. Egyszerűen totál felemészti az ember energiáját.Nekem a nagy elsős, hát ez se egyszerű. Csoda, ha néha depisek vagyunk???
117. eracica (válaszként erre: 116. - Baf0728231)
2008. szept. 22. 15:18
Alig -alig alszik a kicsi, sokat sírdogál, csak kibírok még pár hetet, a nagy már aludt kicsit, őt meg le kéne végre szoktatni a pelusról, meg a cumisüvegről, hisz jan-ban oviba kéne menni....
2008. szept. 22. 14:33

szia eracica! látom Te is itt vagy

hogy vagy /tok/? alszik a gyerkőc?

115. baf0728231 (válaszként erre: 113. - Bati)
2008. szept. 22. 14:29

Ne félj, nem kapja el! Nagyon erősek ők!!!!

Nekem is megjött már, mert a 6 hetes kontrollon fölrakott a dokim "Mirena" nevű spirált. Na az jól bekavart. Gyakorlatilag folyamatosan pecsételek...

114. eracica (válaszként erre: 113. - Bati)
2008. szept. 22. 14:27
Jobbulást! Mi nem vagyunk betegek, csak a szokásos napi rutin...Nálam nem lesz mensi, míg szedem a cerazettet. 2 napja én is kómás vagyok nem tudtam visszaaludni 1-1 szopi után...ez jellemző rám.
113. Bati
2008. szept. 22. 11:47

Sziasztok!


Lányok! Kivagyok! Tegnap megjött a mensim ( ezek szerint nem a szopizás befejezése után :-( ) - már bocs hogy ilyenekről írok, de...

+ iszonyúan kijött rajtam valami nátha.


Na, ha eddig fáradt voltam a keléstől meg a szopizástól, akkor ezt a hármat együtt nem kívánom senkinek!!!!!!!!!!!!!!!


Drukkoljatok hogy a babuskám nem kapja el. Bár erre gyakorlatilag zéró esély van. :-(((((((((


Remélem Ti jobban vagytok.

Írjatok!

Bati

112. lizoka
2008. szept. 21. 13:49
SZIASZTOK CSAJOK!ÉN KÉRTEM,HOGY ÍRJATOK A BABÁK RÓL,DEMOST MEG NEM TUDOK MIT ÍRNI HISZEN SZOPIZÁS NÁLUNK MÁR RÉG NINCS.ÚGY VESZEM ÉSZRE MINDENKI MEGY KIFELÉ A DEPIBŐL AMI TÖK JÓ!ÉN NAGYON HESEGETEM A NEGATIV GONDOLATAIMAT DE NEM MINDIG SIKERÜL. BATI!KÉRDEZTED MI GOND A TURIVAL.KÖZÖLTÉK VELEM A POL.HIVBA 90NAP AMIG MÜKÖDÉSI ENGEDÉLYT ADNAK.HÁT PONT LEMEGY ASZEZON MIRE MEGNYITOK.A BARÁTNŐMNEK VAN A SZOMSZÉD VÁROSBA KÉT BOLTJA Ő MONDTA NEM ÉRDEMES AKKOR MEGNYITNI MERT DEC.-JAN. A TURIBA NAGY NULLA.EGYÉBBKÉNT AZT MONDTÁK A POLGIBA HA VAN PÉNZEM MINDENT EL LEHET INTÉZNI.
111. Bati
2008. szept. 21. 08:21

Elfelejtettem megkérdezni milyen volt az éjjeletek? Én ma nemigen leszek itt. Írjatok!

Szép napot!:-)

110. Bati (válaszként erre: 108. - Eracica)
2008. szept. 21. 08:19

SZia!


Igen, van Hála a JóIstennek!!!!!!!! Egyébként alacsony vagyok nagyon és 47 kg, hatalmas cicikkel... Pont mint egy boci, csak S-es...

2008. szept. 20. 20:46

Kedves Bati!

Mostmár kezdem szégyellni magam, mert nem szopizik éjjel....a nagyobbik gyerkőcöm szopizott éjjel is, sőt 1 éves koráig nem is nagyon aludt.

Egyébként biztosan ennyire különbözőek a babák. Szerintem amúgy 9 hónaposan már kibírná éjjeli evés nélkül.Persze lehet, hogy még az enyém is visszaszokik. Én már nem merek semmit elkiabálni, mert ha azt mondom valakinek, hogy milyen jó baba, akkor aznap éjjel tuti nem alszik.

108. eracica (válaszként erre: 107. - Bati)
2008. szept. 20. 18:43
Elég tejed van még?
107. Bati
2008. szept. 20. 18:14

Sziasztok!


De jó hogy a napirendekről van szó. Az én babusom 8- fél 9-kor alszik el és éjfélkor kel szopizni, aztán 3-4 felé újra és 6-fél 7-kor kel, akkor megint szopizik. EZek csak a szopizások, a nyöszörgéshez is kelünk, meg aztán ha kipottyan a cumika... Szerintetek ez így rendben van? Ő már 9 hónapos és még soha nem aludt át egyetlen éjjelt sem. Én rontottam el?


Lizoka!

Mi a gond a turis terveddel? SZerintem tök jó ötlet, meg kell mondjam turik nélkül igen nehezen élnénk... Nálunk nagyon jó turik vannak. Beszélsz angolul? Vagy nem kintről szeretnéd behozatni? vagy mi a baj?


Méry!

Nekem is van ilyen másoddiplomás álmom! Nem tudom még hogyan vágjak bele...


Eracica!

Szerintem kifejezetten jó hogy "személytelenek" vagyunk... bár igazság szerint nekem időm nem volt képet feltenni... Sőt azt sem tudtam hogy van adatlapom :-)


Egyébként a babákról eddig azért nem nagyon beszéltünk, mert olyan jó volt egy kicsit egymás közt panaszkodni és magunkról beszélni , nem? Körülöttünk úgyis mindenki a babáról beszél. Mi meg mintha eltűntünk volna. Főleg a terhesség alatt kapott figyelmességek után olyan furcsa ez.Nem?

Valaki írta hogy nem tudja fiú-e vagy lány amikor kel a babushoz, és hogy melyik cici következik. HÁt nálam ez már 9 hónapja így van és kb. abból tudok viszonyítani hogy melyiket felejtem ki a melltartóból amikor bezuhanok... :-)


Méry! Kilátás sincs hogy elköltözzetek?


Egyébként ma egész jól vagyok. Ti?

Szép estét!

Bati

106. baf0728231 (válaszként erre: 104. - Eracica)
2008. szept. 20. 17:46
szerintem direkt, mert tök ciki depisnek lenni....pedig lehet, hogy nem is vagyunk olyan "súlyos esetek"
105. baf0728231 (válaszként erre: 101. - Eracica)
2008. szept. 20. 17:43
Az a helyzet, hogy szépen gyarapszik, 2,64-el született, két hónaposan pedig már több, mint 5 kiló. Szóval, ha nem hízna biztosan adnék neki enni, vagy akár föl is ébreszteném, de sírni sose szokott, így meg legalább kiürül , a még problémás kis pocakja. (mert azért még hasfájós, meg bukik is....)na meg a védőnő is azt tanácsolta, hogy, hagyjam aludni. ez van.
104. eracica
2008. szept. 20. 15:42
Egy ártatlan kérdés, direkt akartok személytelenek lenni?(gondolok itt arra, hogy nem raktatok fel képeket)
103. eracica (válaszként erre: 102. - Méry1984)
2008. szept. 20. 15:37
Az első fiam is rengetegszer fölkelt éjszaka. Most jöttem rá miért...hosszú történet, de még mindig velünk alszik, tehát mellettem aludt és akár óránként szoptattam, mert csak emberközelben volt el. A tejem egyik gyerekemnél sem elég, valószínű ezért kelt fel olyan gyakran szopizni. Nem is tudom, a h.. fejemmel miért nem tömtem meg tápszerrel este...
2008. szept. 20. 15:20

Sziszatok


Nálunk a napirend a következő: reggel 7 kor tápszer, 10 kor almapüré vagy más gyümi, 13 kor főétkezés húsos bébiétel, 16kor gyümölcs, vagy tejpép, 19 kor tápszer vagy gyümölcs vagy tejpép, 20kor fürdés, 21kor tápszer aztán alvás. Csajok tudnátok adni valami tanácsot!? A kicsim már 7 hónapos és még mindig 5-6 alkalommal kell kelnem hozzá, már teljesen kivagyok. Itatom napközben is és éjszaka is ha felébred. Napközben rendesen eszik és alszik. Azt mondták ilyenkor már átalukálják az éjszakát. Nálatok hogy volt?

Hogy vagytok?

Minden elismerésen a kétgyermekes anyukáknak. Nekem egy is sok néha

Pusz

101. eracica (válaszként erre: 100. - Baf0728231)
2008. szept. 20. 15:02
Hogy csinálod, hogy nem adsz neki enni? Az enyémnek korog a gyomra....
2008. szept. 20. 14:56

Szia eracica!

Valószínűleg ez az álmosság az ellazulás. Mi se alszunk ám minden éjjel, de enni már nem szokott. Este 8-kor fürdünk, utána szopizás. Kb. 9-fél 10-kor alszik el, aztán jó esetben hajnal 4-ig, fél 5-ig alvás, akkor evés, és reggel 8-ig megint alvás. Közben a nagyobbat megreggeliztetem, elviszem suliba. Na és, ha ez nem jön össze, akkor már hajnal 2-3-kor elkezdi a nyöszörgést, de enni akkor sem adok neki csak 4 körül. Aztán napközben k b. 3 óránként szopizás.Mostanában nem eszik valami jól, meg már a kezdetektől bukik elég rendesen, úgyhogy azért minden nem tökéletes. Amúgy szerintem én nem panaszkodhatom,

Többiek! Nálatok, hogy van a napirend?

2008. szept. 20. 13:29
Sziasztok!A szoptatás és a depi között, mint említettem egy hormon a közös kapcsolódási pont, az gerjeszti. Különben én észrevettem, hogy szoptatás közben gyakran rámtör a hirtelen álmosság, de ha üvegből etetem akkor is...ez lehet az ellazulás? Az én kicsim is jövő héten tölti a 2 hónapot és nem akaródzik átaludni az éjszakát...remélem lesz javulás, napközben is 3 óránként evés...húú de unom már ha lehet ilyet mondani. A nagyobbik gyerekem is csinál olyan cifra dolgokat, hogy az idegeim pattanásig feszülnek, még jó hogy a szorongásom nagyjából elmúlt, különben megőrülnék.
2008. szept. 19. 18:56

Sziasztok csajok!


Megvagyok, volt pár kemény napunk, amikor eljutottam a zombivá válás legvégső stádiumába. A gyerkőc vírusos fertőzést kapott az egyik rokon gyerektől, és nekem is sikerült rá két napra megfázni. Teljes volt családi idil amikor apa is elkezdett torokfájásra panaszkodni. Persze az éjszakázás ugyanúgy az enyém volt, egyik este már közénk tettem a kicsit, pedig ellene vagyok az együtt alvásnak, de úgy éreztem, hogy elejtem, ha még egy tapottat kell tennem.

Az előző levelemhez még annyit hozzá fűznék, hogy anyuékkal mi is együtt lakunk. Mindenbe bele szólnak, állandóan a lelki problémáikkal bombáznak. Ők mindig jobban tudják, hogyan kell nevelnem a kicsi lányomat. Na mindegy, jópár kiabálós vitán túlvagyunk. Teljesen kivoltam, bömbőltem egymagamban. Nagyon pesszimisták.

Bati a privi azt jelenti, hogy lehet egymásnak privát üzenetet küldeni.

Lizoka ne add fel, nekem is vannak terveim, csak nekem tanulással kapcsolatos. Most szeretném a másoddiplomámat megcsinálni. Anyu reakciója az volt, hogy az egész család előtt leosztott, hogy nem fogom rendesen nevelni a gyerekemet és nem fogok vele eleget foglalkozni.Mert Ő annak idején............berágtam, már azért is megcsinálom. Úgyhogy leadtam a jelentkezési lapot, csajok szorítsatok 2 hét és megtudom, hogy mehetek-e tanulni. Nem áll meg az élet, mert van egy gyerekem, és amúgy is van apja is a gyerkőcnek Ő is lehet vele naponta pár órát.

Amikor tehetem én is megszoktam nézni az oldalt és örömmel nyugtázom, hogy mindneki itt van. Jó olvasni a bejegyzéseket és látni, hogy valamivel mindenki derülátóbb.

Nekem is vannak rossz napjaim, de már lényegesen kevesebb, mint akkor, amikor még nem kezdtem nektek írni. Írnék én többet is,de a manó már 7 hónapos múlt és alig alszik napközben, estem meg örülök, ha bezuhanhatok az ágyba. Apa nemis tudja, hogy fórumon irogatok, úgyhogy este pláne elkerülöm a netezést, mert neki nem számolok be a bajomról. Mostanában, hogy elkezdtem intézni a sulis ügyeket, több a türelmem, azt vallom, kell más elfoglaltság is a gyerkőc mellet.

Mennem kell megjött apa, meg lassan fürdetünk.

Riadám majd írok privit.

Mindenkinek szép estét, fel a fejjel.

Remélem hamarabb sikerül jelentkeznek

Puszi mindenkinek

2008. szept. 19. 16:35

Sziasztok lányok!

Én többnyire úgy tudok írni, hogy a kisbabám közben szopizik. Ezért nekem se mindig stimmel a helyesírásom. én is benézek, egyből reggel, és olyan jó, mikor nem az én nevem van legfölül, mert akkor írt valaki.....itt egész héten, mindig csak esik az eső, nem tudunk elmenni sétálni sem. Eléggé nyomorult így az élet.na de azért se leszünk depisek, hát nem???

jajjj egy gyerekduri az nagyon jó lenne, de sajnos egy vállalkozást elindítani ebben az országban, hááát...

alig várom már, hogy az én gyerkőcöm is nagyobb legyen....szerintem, egyre jobb, ahogy telik az idő, ő még csak alig múlt 2 hónapos.

puszi! írjatok!

96. lizoka
2008. szept. 19. 11:26
sziasztok csajok!ÉN IS MÁR FÉL NYOLCKOR KAPCSOLOM A GÉPET ÉS OLVASOM KIVEL MI VAN.ÍRJATOK MÁR A BABÁITOKROL EGY KICSIT.AZ ÉN KISLÁNYOM MÁR KÉT ÉS FÉL ÉVES ÉS IGAI NŐ .MINDEN REGGEL MEG KELL VELE KÜZDENI MERT HATÁROZOTT ELKÉPZELÉSE VAN ARRÓL MIT VEGYEN FEL.PL.30FOKBAN KÖTÖTT SAPKA VAGY MA A HIDEGBEN UJJKÖZES PAPUCS.FELÉNK MA HÉT ÁGRA SÜT A NAP DE HIDEG VAN.ELINDULTAM HIV. ÜGYEKET INTÉZNI KITALÁLTAM UGYANIS ,HOGY NYITOK EGY ANGOL GYEREK TURIT.HÁÁÁÁT NAGYON GYORSAN LEBESZÉLTEM MAGAM NEM EGYSZERÜ.MOST ITT ÜLÖK ÉS SZOMORKODOM ,HOGY HOGYAN TOVÁBB.GONDOLOM ÉSZREVETÉTEK HOGY PROBLÉMÁS A HELYESÍRÁSOM.EZÉRT ELNÉZÉST KÉREK .DE OLYAN JÓ VELETEK BESZÉLGETNI.PUSZI
95. Bati (válaszként erre: 93. - Baf0728231)
2008. szept. 19. 11:07

Szia Riadám!


Az idő rendesen "betesz" nekünk.:-( Hogy vagy egyébként? Én azt figyeltem meg hogy reggel első dolgom hogy benézzek ide hogy vagytok. Csak sokszor nem tudok írni babustól...

Méry, én is sokat gondolok rád!!!!!!!!!

Szép napot !

SZiasztok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook