Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudnátok nekem szülés utáni depresszióval foglalkozó könyvet ajánlani? fórum

Tudnátok nekem szülés utáni depresszióval foglalkozó könyvet ajánlani? (tudásbázis kérdés)


2022. jún. 6. 01:43
Nem kimondottan de Kiss Verus - Hegmesék c könyve nekem segített
2011. márc. 24. 21:54
hogy sikerült?
21. horvathrekusi (válaszként erre: 16. - Camay)
2011. márc. 17. 22:02

Szerencsére engem is elkerült :)

De gondolom a hormonok is rásegítenek. És ott az új "helyzet", no meg az éjszakázás. Az állandó fáradtság, a felborult napirend. És hát persze akkor ébredsz igazán tudatára annak hogy véglegesen és visszafordíthatatlanul megváltozott az életed.

Szerintem ennyi pont elég egy kis depresszióhoz.

20. Camay
2011. márc. 17. 20:19

Koszonom szepen a valaszokat, most igy mar vilagosabb. Depis en is voltam, de nem szules utan, hanem a hazassagombol kifolyolag, de ongyogyitast vegeztem, vagyis kileptem a hazassagbol. :))


Megegyszer koszi a valaszokat es depimentes babazast Mindenkinek! :))

19. mamcili (válaszként erre: 16. - Camay)
2011. márc. 17. 19:59

szia!

sajnos n is voltam kicsit depis...

több dolog szaladt össze az életemben...

apukám haldoklott, a párom akiről azt hittem szeret...eltávolodott, és hiába minden szeretet, ha te nem kapsz, csak elvesznek...

Pótolni nagyon nehéz...

nem tudom... ki, mit ért depresszión, de hihetetlen tág téma...

18. ében11 (válaszként erre: 16. - Camay)
2011. márc. 17. 19:54

Szia!

Sok minden változik szülés után-akkor is így van ez ha egyébként nagyon várják a babát.

Apa anya szerep-nagyszülők-rokonok-barátok.Aztán az otthonlét-és ezeket tetőzi a sok hormonális változás-felborul megváltozik a nő hormonháztartása...ettől alakulhat ki depresszió.azért ez hosszabb folyamat, van aki érzékenyebb ha megváltozik a hormonháztartása-és ha ehhez még egyéb gondok hozzácsapódnak...szóval könnyen "bedilizhet" úgymond az ember.

Egyébként megkérdeztem szakorvostól-ő is mondta a hormonrendszer szorosan összefügg pl. az idegrendszerrel is.

17. Barát1 (válaszként erre: 1. - Katicabogaram)
2011. márc. 17. 19:44

Könyvet nem tudok, de ezen a két linken sok dolgot találsz róla.


[link]


[link]

16. Camay
2011. márc. 17. 19:31

Sziasztok!


Mar tobbszor hallottam a szules utani depressziorol es sehogy sem tudom magamnak elmagyarazni, hogy hogyan lehet valaki depresszios szules utan, plane ha a baba be volt tervezve. Felreertes ne essen, nem kotozkodni akarok, csak szeretnem, ha valaki megtudna mondani, hogy szules utan mitol lehet bedepizni?

Ja es en is szultem es hala a fennvalonak en nem lettem depis. Koszonom, ha barki valaszol, mert tenyleg erdekel. :)

2011. márc. 17. 19:18

szerintem helyi védőnőktől kérj segítséget, hogy beszélgethess pár szülőnővel:)

akiknek pár hetes csemetéjük van...

14. Katicabogaram (válaszként erre: 12. - Mamcili)
2011. márc. 17. 19:15

Kulcsár Zsuzsanna: Egészségpszichológia


a depresszióról van leírás, annyit fel tudok még belőle használni.

13. orsolya33 (válaszként erre: 2. - Katicabogaram)
2011. márc. 17. 19:13
Szerintem ha jó dogát akarsz,akkor nem csak könyvből merítesz,hanem az életből is,pl. akinek most van,vagy átesett rajta,írja meg az érzéseit.
12. mamcili (válaszként erre: 11. - Katicabogaram)
2011. márc. 17. 19:08
melyik könyvet?
2011. márc. 17. 19:04

Köszönöm a segítséget!


A tanár konkrétan egy könyvet határozott meg, amiből dolgozni kell, de erről egyáltalán nincs szó benne (már az első órán le kellett adni a címet).


Netről is fogok dolgozni nyilván, majd átírom, csak azt nem jelölöm meg forrásba.


Még egyszer köszönöm a segítségeket!

10. Réka1984 (válaszként erre: 6. - Remény29)
2011. márc. 17. 19:01

Mióta tart neked,ha gondolod írj róla priviben?

Nekem is volt vagyis még kicsit van is.

9. nikletty (válaszként erre: 4. - Katicabogaram)
2011. márc. 17. 19:00

szia

a netesnek is jónak kell lennie, de azt is ugyanúgy meg kell jelölni mint a könyvet

de csak netből nyílván nem fogadják el, elvárás, hogy mozdulj ki otthonról

2011. márc. 17. 18:59
a szorongás öt arcában is van minimális információ...
7. Réka1984 (válaszként erre: 4. - Katicabogaram)
2011. márc. 17. 18:58

Szia Brooke Shields:És hullott az eső...

Sheila Kitzinger:A szülés árnyékában

Hirtelen ez a kettő ugrott be.

2011. márc. 17. 18:58

Brooke Shields: És hullott az eső... című könyvét nagyon-nagyon tudom ajánlani!!! Ő írta, átesett rajta, tehát a saját személyes tapasztalatát örökítette meg ebben a könyvben. Szerintem ha elolvasod, nagyon jól át fogod tudni érezni, mit él át egy nő, akinek szülés utáni depressziója van... Én azért vettem meg, mert én is benne voltam/vagyok ebben a szülés utáni depresszióban, és kicsit megnyugtatott, hogy elolvastam a könyvét és rájöttem, nem vagyok egyedül.

És itt van még egy:

Dr. Kovácsné Dr. Török Zsuzsanna: Szüléshez társuló pszichiátriai zavarok-Különös tekintettel a gyermekágyi lehangoltság kérdéskörére

Ez a könyv inkább tárgyilagos, nagyon sok kutatómunka eredményét írja le. Ezt nem olvastam végig, csak néhány részt belőle.

2011. márc. 17. 18:56
jeszum, és az miért baj ha neten nézel utána?
2011. márc. 17. 18:51
Házi dolgozatot kell írnom, és kellenek források is, internetes nem jó, mindig rájön a tanár, és gondoltam, ha valaki ismeri, akkor nem kell végig néznem az egészet. Holnap megyek könyvtárba, csak a könyvtáros se ismer minden könyvet.
2011. márc. 17. 18:47

nem könyv kell, hanem egy hely ahol ki tudsz kapcsolódni...

és segítség az első pár hétben...

hogy ne maradj magadra ebben a teljesen új és ismeretlen helyzetben...

kórházban és a védőnőtől rengeteg kérdés...

ha van a közeledben baba-mama klub az nagyon jó tud lenni

mások tapasztalatai, stb...

melyik tetszik...

és ha még a párod sem feledkezik meg rólad :)

2011. márc. 17. 18:43
Ami (lehetőleg) azt az irányt közelíti meg, hogy az anya hirtelen nem tud mit kezdeni a babával, az új helyzettel?
2011. márc. 17. 18:43
Tudnátok nekem szülés utáni depresszióval foglalkozó könyvet ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook