Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1165. mkjudit
2011. febr. 13. 11:30
Nappal 1,5-2,5 órákat alszik. Én nem vagyok híve ennek a felkeltegetősdinek,utána el van rontva az egész napja.
1164. mgagi (válaszként erre: 1163. - Mkjudit)
2011. febr. 13. 11:18

Szia!

Próbáld ki hogy megnézed a délutáni alvásnál mennyi időn belül pisil be. Abban az időben megpisilteted és utána visszafekteted, ha még akar aludni. Nálunk mondjuk 1 óra alvás van, mert általában annál tovább nem bírja ki pisilés nélkül. Nekünk sajna az éjszaka nem száraz éjszaka. Kivétel, ha az átlagnál kevesebbet iszik napközben.

1163. mkjudit
2011. febr. 13. 10:37

Sziasztok!

Mi a véleményetek,hogy kisfiam most 32 hónapos,tavaly nyár óta már csak alváskor kell rá pelus. Elég sokat iszik napközben, délutáni alvás alkalmával még többször bepisil,éjszakánként pedig kb. egy héten egyszer.Minden alvás előtt megpisiltetem.Miért van az,hogy a hosszú éjszakát kibírja, a déluáni alvást pedig többször nem, bepisilés nélkül?

1162. d0b7178f40 (válaszként erre: 1158. - Trapiti)
2011. jan. 15. 09:30

tegnap nem volt oviban. És reggel 6-kor szólt, hogy pisilni kell. ÉS nem pisilt be. Igaz 2* szólt még éjjel, hogy takarjam be. De semmi. Én csak az ovira rudok gondolni, hogy ott nem tetszik neki valami, de nem mondja el. És nem jutok vele dülőre.Most is itt dumál a széken a hátam mögött. kötélmászó bajnok. Azzal rohangál mindenhová. És ez megy. ha nincs ovi nincs pisi. Ha van ovi akkor még 2* is van pisi.

nem mindíg, de elég sűrűn.

1161. jozsi.38
2011. jan. 15. 09:12

tudom hogy nem szabad, de találtam egy nagyon jópofa mesét a bezzeganyán a kakielengedésről :) jól szórakoztam rajta.

bezzeganya.postr.hu ezt keressétek

1160. trapiti (válaszként erre: 1159. - Ében11)
2011. jan. 14. 23:47
Mi nem éjszakázunk :) Nem keltem, pár hétig bepisilt éjjel,, de már nem akarta a pelust. 3 éves múlt és kb. két hónapja nincs baleset éjszaka. Nem kel fel pisilni, csak reggel és nem is pisil be. De én nem keltegettem akkor sem, amikor még nem bírta végig az éjszakát. Ha felébredt a bepisilésre, akkor persze felkeltünk és áthúztuk az ágyat, de legtöbbször édesdeden aludt tovább. Hát én bizony nem keltettem, aludtunk reggelig mindhárman :)
1159. ében11 (válaszként erre: 1158. - Trapiti)
2011. jan. 14. 21:35

Hű...hogy bírjátok ezt az éjszakázást?

Az enyém nappalra lett nehezebben szobatiszta, éjszaka elfogadta a pelust-de amíg aludt nem pisilt.igaz nem is adtam estére sokat inni neki.

ha néha néha felébredt éjszaka-kikísértem wc-re.

De ez nem is jutott eszembe, hogy őt vagy magamat keltegessem.Nagyon fárasztó-és lehet meg is szokja, nem, hogy éjjel is kell pisilni.

Nem egyszerű az biztos.

Amúgy sok különbség gyerekek között.pl az enyém 4 éves már csak akkor szenved balesetet, ha beteg.De az 5 éves múlt unokahúg még mindig pelusos éjszakára.

1158. trapiti (válaszként erre: 1156. - D0b7178f40)
2011. jan. 14. 20:40

Hagyd békén szerintem. Aludjatok, ha nem ébred fel a bepisilésre, akkor na keltsd fel. Be fog érni, ne aggódj! Ha otthoni körülmények között már szobatiszta éjjelre, akkor nincs messze, hogy ovi mellett is az legyen. Valószínűleg az oviban jobban elfárad, és emiatt nem tudja annyira kontrollálni éjszaka. Esetleg valamilyen jutalmazással meg lehet próbálkozni, hogy mootiváld...

Gumilepedő a rendes alá, reggel a pisis cuccokat lehúzod,kimosod, éjjel mindenki alszik és kipiheni magát. Nincs értelme görcsölni rajta, semmivel sem fog gyorsabban menni... sőt, csak a feszültség van miatta mindkettőtökben.

1157. mgagi (válaszként erre: 1156. - D0b7178f40)
2011. jan. 14. 13:08

Szia!

Nehéz tudom. Mert én is ott tartok.

1. Két órával lefekvés előtt már ne adj neki inni.

2. figyelgetni kell, hogy mikor tájt kell éjszaka pisilnie.

Én számolgattam. Nálunk pl ha 8-kor pisil utoljára, utána 2 óra múlva ébresztem. (ezt tapasztaltam) Utána 1-kor. Ha bepisil addigra akkor kicserélem a cuccát. Végül fél 6-kor pisiltetem. Még így is előfordul este baleset. De úgy vagyok vele, hogy este nem baj, csak napközben ne pisiljen be.

2011. jan. 14. 08:07
hát feladom a reményt, hogy valaha szobatiszta lesz a fiam. Nem tuodm mit tegyek. ha oviba megy akkor többségében éjjel bepisil. Ha itthon van 3-4 napot akkor már a második éjjel nem pisil ba. Mi tévő legyek? Mert ötletem nincsen. A pelenkát nem fogadja el, a keltegetéstől meg már én is ki vagyok fáradva.
1155. d0b7178f40 (válaszként erre: 1152. - Adb20ce52a)
2011. jan. 11. 13:48
hát akkor hajráhajrá. Sajnos nem minden dada vagy ovónő olyan, hogy végig lelkesen csinálja a sok sok évet a sok sok gyerekkel. Belelehet fásulin mindenbe. De azért ez bíztató, hogy van jó dadus is akit a lánykád szeret.
1154. adb20ce52a (válaszként erre: 1153. - Cipike75)
2011. jan. 11. 10:01
Amiatt aggódom, hogy a jövő héten a másiknál nehogy visszaessen, mert neki ez most úgy tűnik, úgy jött le, hogy a M. néni nem akarja őt kivinni wc-zni és inkább nem is szól neki, nehogy kikapjon...
1153. Cipike75 (válaszként erre: 1152. - Adb20ce52a)
2011. jan. 11. 09:28
Szia! Örülök , hogy azért normálisabb gondozó is akad. Most tényleg jó lesz a gyerkőcödnek pár normális szó, és segítőkészség, és a mi a legfontosabb, egy kicsivel több szeretet....:)Reméljük ez a gondozónéni többre képes!
1152. adb20ce52a (válaszként erre: 1149. - D0b7178f40)
2011. jan. 11. 07:49

Félreértettél, nem azért szóltak rá, mert bepisilt, hanem azért mert... mivel nem tudott kakálni a fájdalomtól való félelemtől, mindig menni akart a wc-re mert azért kellett neki, csak amikor felültették, vagy felült, mégsem jött neki semmi. Visszatartotta. És gondolom miután ez többször előfordult, küldték ki egyedül, azzal, hogy biztos megint kamuzik. De igazából ő egyszer sem élvezetből kéretőzött, hanem mert szüksége volt, csak félt elengedni. És mint kiderült, volt közte több olyan alkalom is, amikor elengedte.


Tegnap amúgy elküldtem apukát a bölcsibe, mert nekem más dolgom volt és ő beszélt a másik gondozónővel. Úgy tűnik, hogy a kolléganői sincsenek elragadtatva tőle. Amúgy 12 gyerekre vannak 2 gondozónő meg 1 dada.


Annyi szerencsénk úgy látszik, hogy lesz, hogy mivel váltott héten vannak, délelőttös és délutános, most többet van a kedvesebbik gondozónővel (főleg a problémásabb időszakban), aki tényleg normális és tegnap már többször volt kaki, otthon is sírás nélkül. Csak még nem szól, így bugyiba, de ez izgat legkevésbé.

1151. d0b7178f40 (válaszként erre: 1150. - Orsi26.)
2011. jan. 11. 07:22

szerencsés. Nem mindenkinek megy ilyen könnyen.


akkor már mehet az oviba is.

1150. orsi26.
2011. jan. 10. 23:09
Kisfiam 20 hónapos kora óta szobatiszta nappal,28 hónaposan ment bölcsibe és már csak az éjszakai szobatisztaság volt vissza,amitől tartottam,hogy nehezen megy majd.De most karácsonykor (30 hónapos) kidobtuk a cumisüveget,amit egész éjjel ivott (2 liter/éjjel),nem is keresi-kereste azóta sem és már másnaptól nem kell neki pelus,mert nem pisil be,mivel egy kortyot nem iszik.Ettől tartottam a legjobban és ez ment a legkönnyebben.
1149. d0b7178f40 (válaszként erre: 1146. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 21:07

nem olvastam el az összes hozzászólást, de akkor minek van ott a gondozónő? Mert a bölcsiben még sok mindent nem igazán tanulnak, mert eléggé vegyes lehet a dolog életkor szempontjából. És nem mindenki egyforma fejlettségi szinttel keül oda sem be.

Nálunk nem ez volt. Mindíg elmentek vele a vécére, és miott tanultunk meg igazzán leszokni a biliről, meg állva pisilni. De még most is előfordul itthon is, hogy annyira eljátszik, hogy pár csepp a gatyóba megy. ÉS??? Nem dől tőle a világ össze. A gondozónő azért van, hogy amíg TE dolgozol, ellássa csoportosan a gyermek körüli teendőket. Bár csoport létszámát nem tudom de átlagosan 10-15 fő de az már soknak mondható. Akkor neki mi a dolga??? Meg le lehet szidni a gyereket ha bajt csinál. DE azért mert egyedül nem bít felülni a wécére ez nagyon tréééééé.

1148. Cipike75 (válaszként erre: 1146. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 17:47
teljesen igazad van
1147. adb20ce52a (válaszként erre: 1144. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:52
A megoldás szerintem az lesz, hogy amint rendeződik a szobatisztaság kérdése, megyünk az oviba...
1146. adb20ce52a (válaszként erre: 1143. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:50

A gondozónéni mesélte el, hogy nem bepisilt a kislány, hanem lepisilte a nadrágját, mert nem tudott gyorsan felülni... nos, most szerintem ebből egyértelmű, hogy nem volt vele senki, mert akkor felültették volna, nem?


A másik dolog, hogy rászóltak emiatt, ismétcsak a gondozónő szólta el magát. Elmesélte, hogy 3 percenként szaladgált ki, de ő erre nem ér rá, mert ott van még x számú gyerek és ezért ráadták a pelust és mondta neki, hogy ha akar kakáljon bele, de persze nem akart és hogy az én lányom mondta neki, hogy szereti őt és nincs semmi baj, de hát ő akkor sem szaladgálhat vele állandóan. Én meg ismerem a lányom és tudom, hogy a "szeretlek, nincs semmi baj, ne haragudj rám" mondata mindig akkor jön elő, amikor mérgesen rászólok, vagy ingerültebben reagálok pl egy törött pohárra, vagy az ágyra borított üdítőre

1145. Cipike75 (válaszként erre: 1141. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 15:48
az jó, ha nem tud elmozdulni. Lehet, hogy azt is kipróbálom majd.
1144. Cipike75 (válaszként erre: 1142. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 15:47
:) Hát, ebben az esetben tényleg nme tudom, mi lenne a megoldás. Talán ha megkérnéd őket, hogy segítsenek neki minden alkalommal a wc-n, talán hatásos lenne, nem csak kiküldeni szegényt.
1143. Cipike75 (válaszként erre: 1134. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 15:45
Gondolom , nem a gondozó mesélte el az anyukának,hogy egyedül küldték ki a csemetét a wc-re , ő meg szegény nem tudott ráülni egyedül, ezért bepisilt, amiért jól letolták szegény gyereket....Az én gyerkőcöm biztosan nem tudná elmondani, mert még alig beszél pár szót.De a bilikönyvet pl. elmutogatja, hogy a kis Samu kap egy bilit, és mellékakil....Mindenesetre nem szép dolog bántani őket, akárhogy is szól a történet,mert csak további gátlásokat okoz.
1142. adb20ce52a (válaszként erre: 1133. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:44

A megfigyeléses tapasztalatom az, hogy a bölcsődevezető barátnője ez a nő, szóval valószínűleg az eredmény helyett azt kapnám, hogy visszamondja neki. Talán rosszabb, mintha szemtől szembe megrugdosnám. :)

Emlékszem az első szülőin kihangsúlyozta, hogy egészségügyi diplomás gondozónő is van, szóval biztonságban lesznek a gyerekek. Megjegyzem, ha a lányomat bármi baleset érte, mindig akkor történt, amikor ez a diplomás zseni volt műszakban.

1141. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1139. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:38
Ennek a kiképzése is olyan, hogy ne mozduljon el. (Nem emlékszem pontosan 3600 vagy 3900Ft és elég esztétikus.)
1140. Cipike75 (válaszként erre: 1138. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 15:34
létrás?????:))jobbnál jobbak:)és arra hogy mászik fel?Ha szemből mászik fel rá, akkor kisebb akrobata mutatványt kell csinálnia ahhoz, hogy végül rá tudjon ülni....vagy hogy is van ez?
1139. Cipike75 (válaszként erre: 1136. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 15:31
ilyen párnázott szűkítővel még nem is találkoztam...Vettem egy hagyományos szűkítőt is, de arra meg szerintem azért nem akar már ráülni, mert először, amikor ő kéredzkedett rá,elmozdult alatta, és sztem megijedt tőle...
1138. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1137. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:31

:DDD

Nekünk is van 8 ezer forintos létrás wc-szűkítőnk. Csak azt nem vettem figyelembe, hogy magasabban van a falra szerelve a wc nálunk, mint amilyen magas egy átlagos talpas wc. Így aztán a létra olyan meredek, ha neki támasztjuk, hogy használhatatlan az egész.

1137. Cipike75 (válaszként erre: 1134. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 15:29
Pedig látod nem akartam elszállni az olyan hülyeségekkel, hogy zenél, meg már talán forog is, ha ráül a gyerek...,nem tartottam helyesnek,hogy a bilizést játéknak vegye. Ezért vettem a hagyományos bilit meg, gondoltam rászoktatom, aztán elvégezzük a dolgunkat, és megyünk játszani.Aztán sokak sikere miatt vettem a zenélőst, de az meg pláne....Még mikuláskor sem, pedig a hull a pelyhest játszotta :)))
1136. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1135. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:28
Nálunk a biliből egy 3 ezer forint körüli NUK jött be, nagyon jó formájú, öblös, kényelmes. A párnázott szűkítőt a Kenguruban vettük, de nem tudom, hogy mi a márkája. Viszont nem hinném, hogy van ott másik párnázott is:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook