Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves, óvodaköteles, de nem szobatiszta, fel kell hogy vegyék így is óvodába? fórum

5 éves, óvodaköteles, de nem szobatiszta, fel kell hogy vegyék így is óvodába? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. nov. 15. 22:36
Van egy jogszabály, miszerint, ha nem szobatiszta IS fel kell vegyék oviba. Nem reklámozzák. Egy ismerösöm járt igy. 3 éves lett a gyermek és a jogszabályt kinyomtatta, ugy ment el az oviba szeptemberbe, hogy leadja a gyereket oviba :D és nem tudtak mit csinálni. fogadniuk kellett :D
149. zebracsikó (válaszként erre: 148. - Kisskee)
2012. márc. 30. 06:59
persze, nyilván, én is így csinálnám, de szerintem elsősorban az időhiány volt az indokuk arra, hogy nem vetek fel most frissen egy státuszt.
148. Kisskee (válaszként erre: 146. - Zebracsikó)
2012. márc. 29. 23:19
Gondolom megnézi az előző szakértőit, és azt amiket most írtak róla a fejlesztők, meg gondolom felméri ő is elsőnek hogy milyen szinten van a fiam.Biztos tudják a dolgukat, és felveszik a kapcsolatot az előző fejlesztőkkel is.
147. Kisskee (válaszként erre: 146. - Zebracsikó)
2012. márc. 29. 23:17

Ugyanazokban a dolgokban van elmaradása, mint régebben, azt írták a papírra , folytatódjon továbbiakban mozgásfejlesztése, és logopédiája.

Nem is tudtak volna már időpontot adni, úgy bevannak telve, csak valamikor szeptember vége körül.

146. zebracsikó (válaszként erre: 139. - Kisskee)
2012. márc. 29. 16:10

Mikori az előző szakértői vizsgálat?

(csodálkozom, hogy nem vizsgálták meg most! a fejlesztő gyógypedagógus mi alapján fogja elkészíteni a fejlesztési tervét szeptemberben??)

145. Kisskee (válaszként erre: 143. - Lencsy)
2012. márc. 29. 11:35
Én sem bánom hogy 2 évig lesz ovis, járhat még eleget iskolába, és jobb is megvárni míg éretteb lesz és akkor kisebb valószínűséggel lesznek tanulási gondjai majd a suliban
144. Kisskee (válaszként erre: 143. - Lencsy)
2012. márc. 29. 11:22
Ez a jobbik eset:-))
143. Lencsy (válaszként erre: 140. - Kisskee)
2012. márc. 29. 11:18
Nem is baj, ha tovább marad oviban . 3 gyermekem közül kettő később kezdte ( ugyan ők egészségesek ) ..de nem bántuk meg . Kemény a suli , addig jó míg ovisok lehetnek . A 3. gyermekemet csak azért nem engedték visszatartani , mert kiemelkedő IQ szinttel ő már iszonyatosan unatkozott az oviban .
142. Kisskee (válaszként erre: 137. - Zebracsikó)
2012. márc. 29. 11:17

A fiam már néha szól hogy pisilnie kell és akkor el is megy a wc-re és pisil, de sajna a kaksit csak akkor szól mikor már benne van a peluban, és utána akar menni a wc-re kakilni. Ami jó hogy szólna, de hogy vezessem rá hogy előtte szóljon?Vagy rájön majd magától, hagyjam?

Most is 2 perccel előtte kérdeztem hogy nem e kell mennie, és mondta hogy nem.

141. Lencsy (válaszként erre: 136. - Kisskee)
2012. márc. 29. 11:15
Mondtam én neked,hogy ez nem lehet akadály :) Pár évvel ezelőtt még voltak intézmények akik elutasították a nehezebben fejlődő netán sérült gyereket , de mára rájöttek, hogy ha egyenlő esélyekkel indulnak az egészséges gyerekek közt , akkor a sérült gyerekek is jobban fejlődnek és az egészséges gyerekek is időben megtanulnak dolgokat tolerálni és normálisan együtt élni a sérült emberekkel :) A kisfiam most másodikos és az ő osztályában is van egy kisfiú aki autóbaleset következtében szellemileg sérült lett . A gyerekek imádják, támogatják és segítenek neki ..annyira jó látni, hogy nem kiközösitik hanem épp ellenkezőleg , tökéletesen befogadják :)
140. Kisskee (válaszként erre: 138. - Besszi)
2012. márc. 29. 11:14

Nekem most mondták hogy 2 évig járjon oviba

úgyhogy ő 7 évesen kezdi majd a sulit

139. Kisskee (válaszként erre: 137. - Zebracsikó)
2012. márc. 29. 11:06
voltunk a szak.bizottságnál és nem fogják vizsgálni, csak kiadtak egy igazolást arról, hogy a kijelölt intézmény a z az ovi ahová fel is vették, és melette jár neki a fejlesztés ugyanúgy mint eddig, csak így már az oviba fog kimenni a fejlesztő, nem nekem kell bevinnem a városba
138. Besszi
2012. márc. 24. 19:22
Örülök, hogy simán ment a beíratkozás. Az én ovisomat, meg suliban írattam be a napokban. Más problémák, más gondok, tudom.
137. zebracsikó (válaszként erre: 136. - Kisskee)
2012. márc. 23. 20:23
örülök, hogy ilyen gördülékenyen megy a dolog :)
136. Kisskee
2012. márc. 23. 20:21
Sziasztok! Voltunk a beíratkozásokn, elsőként itt a körzeti oviban, és képzeljétek el, szó nélkül felvették:-) mondták hogy ápr.6-án küldik ki az értesítéseket, de hogy beírták hogy felvették:-) Nekik nem gond a szobatisztaság hiánya, de azért jó lenne ha addigra az lenne, és heti 2 órában oda is kimegy egy fejlesztő aki foglalkozik vele majd. A logopédust és amit még gondolunk azt persze nekünk kell majd megoldani, de nagyon örülünk:-) Mondták hogy egy aranyos tapasztalt óvónénije lesz, és egyáltalán nem kételkedtek ,hogy ő ne tudna beilleszkedni:-) Emlékeztek rá tavalyról, és rögtön mondták hogy nagyon sokat fejlődött, és hogy nagyon aranyos:-) Nem gondoltam volna hogy ilyen sima ügy lesz...olyan boldogok vagyunk.....
135. Kisskee
2012. márc. 21. 20:43
Annyira tanácstalan vagyok, hogy hova szabad íratni egyáltalán, mivel teszek neki jót, néha olyan kis ügyes, és mindent megcsinál, de néha meg akaratos mindennek ellenáll, és nem lehet feladathelyzetben tartani, nem tudom hogy fejlődne jobbanm rendes oviban, lehet gyorsabban eltanulna mindent, a specben meg lehet vissza húzná a többi elmaradt gyerek:-(( Jajj csak tudnánk már valami biztosat, vagy valami bíztatót....
134. Kisskee
2012. márc. 21. 20:25
Én csak az utolsó apon tudok jelentkeni mindenhova. Esetleg 1 belefér a holnap délutánba, de a szakértői bizottságnak is le kell adnom a felülvizsgálati kérelmet, én 3 ovit gondoltam ahová jelentkeznénk, de reggel megkérdezem a fejleszőt hogy nem e tudja véletlen.
2012. márc. 21. 17:31

egy 16.kerületi oldal is ezt írja:

"A beiratkozás általában úgy zajlik, hogy az ember elmegy az óvodába (én vittem magammal a kislányom is, vannak óvodák, ahol szeretik, ha a gyerek is ott van), ott beiratkozik, megkérdezik, hogy más helyre jelentkezett vagy nem, ugyanis az óvodavezetők osszák szét egymás között a gyerekeket. Ha valahol nem fér el, akkor másik oviba fogják felvenni, ezért érdemes több óvodát célba venni, több helyre érdemes beiratkozni, mert nem tudhatjuk, hogy hová fogják felvenni a gyermeket, márpedig ha menni kell dolgozni, akkor nem igazán fér bele egy elutasítás. Lehetőleg ne az első napon menjünk beiratkozni, mert akkor sokáig fogunk sorban állni. Érdemes megkérdezni az óvodát előtte, hogy számít a beiratkozási sorrend vagy nem. Ha nem számít, akkor nem érdemes első napon tolongani rengeteg szülő között."

2012. márc. 21. 17:29

utánanéztem a több helyre beíratkozásnak:

lehetséges


"A beiratkozások után az óvodavezetők összeülnek. Először azért, hogy a beiratkozási listákat összevessék. Egyenként átnézik a neveket, hogy kiszűrjék a duplikációkat, azokat, akik két, vagy esetleg több helyre is beiratkoztak.

Később minden óvoda saját hatáskörben dönt arról, hogy mely gyerekeket veszi fel és kiket utasít el. Ezek után ismét összeülnek a vezetők és egyeztetik a listákat. Tájékoztatják a védőnőket a döntésről és kiértesítik a szülőket levélben arról, hogy sikeres volt-e a beiratkozás.

Azok, akiket nem vettek fel, az értesítés kézhezvétele után az Önkormányzat szakbizottságához fordulhatnak fellebbezésükkel. "


ezt egy törökbálinti ovi vezetőjével történt interjúban találtam ( [link] , s szerintem ez mindenhol így működhet

131. zebracsikó (válaszként erre: 127. - Kisskee)
2012. márc. 21. 16:50
szerintem, ha jelzed, hogy később érkeznek még dokumentumok, nem fogják azt mondani, hogy nem írathatod be.
130. zebracsikó (válaszként erre: 128. - Kisskee)
2012. márc. 21. 16:48
én is úgy tudom, hogy csak egybe
129. 67c816cf2e (válaszként erre: 128. - Kisskee)
2012. márc. 21. 12:55
Szerintem csak egybe! De nem biztos.
128. Kisskee
2012. márc. 21. 12:10
Hány oviba lehet beíratkozni egyszerre??
127. Kisskee (válaszként erre: 125. - Zebracsikó)
2012. márc. 21. 09:15
Van egy kis csúszás, a papírok csak csüt. délutánra lesznek meg, de a spec oviba még utána be tudom iratni, de a másik kettőbe szerintem csak pénteken, remélem nem lesz hátrányunk abból hogy az utolsó beiratkozási napon együnk jelentkezni. Arra gondoltam, hogy beíratjuk, és pénteken meg bevisszük utólag a hiányzó papírokat, szerinted ezt lehet így??
126. Kisskee (válaszként erre: 125. - Zebracsikó)
2012. márc. 19. 18:34
Ok, mindenképp írok :-)
125. zebracsikó (válaszként erre: 122. - Kisskee)
2012. márc. 19. 16:37

Örülök, hogy sikerült intézkedned és hogy iylen gyorsan fogadnak is Benneteket!

Majd írd meg az eredményt!

124. Lencsy (válaszként erre: 105. - Kisskee)
2012. márc. 19. 12:30
Erre sajnos nem tudok válaszolni neked !
123. giga455 (válaszként erre: 109. - Kisskee)
2012. márc. 19. 11:27

Persze egész nap :)

Azért jár spec bölcsibe/oviba, mert a szakértő bizottság azon túl hogy kijelölte, foglalkozásokat írt neki elő (logopédia, gyógytorna). Ezt ott megkapja az intézményben :)

122. Kisskee
2012. márc. 19. 09:33
Na beszéltem telefonon a szakértői bizottsággal, kérték az értékeléseket a fejlesztőinktől, már azok is intézve, szerdára minden meglesz, és azokkal mehetünk beiratkozni is, és a felülvizsgálatra is, mondták hogy az akkor adnak mielőbb időpontot, és minden ok lesz. Most úgy áll a helyzet, hogy valószínűleg spec ovi lesz belőle, de a logopédiai csoport, és az a legjobb, ott inkább tényleg beszédben elmaradt gyerekek vannak, nem a legsúlyosabbak, van 4-5 féle csoport és úgy teszik őket össze, hogy jó legyen, ő valószínű a legjobb csoportba kerülne:-)
121. Kisskee
2012. márc. 19. 07:47

A szobatisztaság hiánya miatt úgy tudom mostmár hogy nem utasíthatják el, és már helyhiányra hivatkozva sem, mivel oviköteles!! Valahova biztos árnia kell, de majd elválik hogy hova.

Addig kérek akkor a fejlesztőtől egy értékelést a fiamról és azt elviszem a beiratkozásra, kérek rá egy iskolai bélyegzőt is aztán lesz ami lesz. De még a fejlesztő is a rendes ovit mondta hogy az lene neki a jó, mert ott méggyorsabban fel tudna zárkózni:-)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook