Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1015. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1014. - Trapiti)
2010. dec. 6. 16:14

Valami ilyesmit sejtettem én is. Hogy a koraiság lehet a háttérben, de nem nagyon tanulmányoztam a témát.


A fiam pár hete ágytiszta (most lesz 3 a jövő héten) és olyan 5 hónapja hagyta el a pelust. Mindkét lépés szinte átmenet nélkül történt és elég "öreg" volt már.


Lehet, hogy ezért nem tapasztaltunk az elmúlt 5 hónapban semmi "balesetet".


Mondjuk nem a mi érdemünk. Így alakult, most vált szobatisztává magától. Szerencse.

1014. trapiti (válaszként erre: 1012. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 5. 22:28

Most nerég a kislányom miatt beszélgettem gyerekpszichológussal, és Ö mondott egy nagyon érdekes dolgot:

azok a gyerekek, akik nagyon korán válnak szobatisztává, vagy kezdenek el még pelus mellett bilire-wécére járni, késöbb bármilyen lelki problémára könnyebben reagálnak bepisiléssel, bekakilással mint azok akik késön. És ami érdekes, hogy ebböl a szempontból egyformák azok akiket korán szoktattak bilire és azok akik maguktül kezdék el korán.

(Igaza is lehet, az én lánykám 1.5 éves volt amikor elkezdett wc-re járni, igaz a pelus végülis csak 2.5 évesen került le róla, mégis az elsö komolyabb zürnél ide ment vissza... ezek regressziós tünetek akkor, ha már elötte stabilan szobatiszta volt egy gyerek - meg kell keresni az okát, és ha sikerül orvosolni, akkor a gyerek nagyon hamar visszaáll a korábbi rendre, ezt mi is tapasztaljuk most. :)

1013. trapiti (válaszként erre: 1010. - D0b7178f40)
2010. dec. 5. 22:24

Egy ideig nálunk is ez volt (az ovikezdés elején), nem lehet mást tenni, mint türelemmel mosni :) Ettöl még szerintem el kell mondani minden alkalommal, hogy Te azt szeretnéd, hogy szóljon, mert Ö már ügyes nagyfiú... stb.

Nálunk végül átment a dolog óvodai bepisilésbe, majd bekakilásba, aminek egyértelmüen lelki okai vannak-voltak. Mostanra ezeket sikerült (remélem) az óvónök és az ovipszichológus segítségével megoldani, úgyhogy több mint egy hete nem volt "baleset".

1012. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1010. - D0b7178f40)
2010. dec. 5. 21:58

Ez az elejétől kezdve így volt vagy este szobatiszta volt egy darabig és csak később kezdődtek a problémák?


Nem lehet, hogy korán vetted le róla a pelenkát?

1011. tündér74 (válaszként erre: 1010. - D0b7178f40)
2010. dec. 5. 21:49
Erre szerintem nincs megoldás, siettetni semmiképpen sem szabad a dolgot, nem is lehet, mert a szobatisztaság elsajátítása nem csak testi, hanem lelki folyamat is a pici számára, így gyerekenként eltérő lehet, hogy mikor állnak készen.
2010. dec. 5. 13:44

Arra tudna nekem valaki megoldást mondani, hogy mit tegyek, mert a csemetém szinte minden éjjel bepisil. Van amikor el tudom csípni, hogy ne menjen az ágyba van amikor nem. De van amikor meg napokig semmit. Tehát nem pisil be. 3,5 éves.

És már kezdek belefáradni, hogy éjjel többször fent vagyok. Terhességemből kifolyólag is többet kelek fel, meg a fiatalember miatt is. És nem tudok rá hatni. Sem szép szóval sem büntivel. Úgy döntöttem adok rá pelenkát, mert nem állapot, hogy tavasz óta ezt játsszuk, hogy szinte minden nap ágyneműt mosok, és éjjel meg ágyat húzok. Belefáradtam.

Volt valaki ilyen helyzetben?

Ha igen és megoldotta legyen szíves segítsen.


köszönöm

Tudom, hogy ez türelem játék, de uszkve 1/2 évnem volt elég??? Meg van amikor szépen felkel, és szól, hogy pisilni kell , és utána meg zsinórban bepisil.

Miért????

1009. Boléna
2010. dec. 5. 11:42
első idökben amikor nincs rajta a pelus,gyakran ültesd rá,eleinte kevés kérdezni, rákell rakni. mi kb félóránként ültünk rá. aztán kérdezgettem.most meg már ő szól
1008. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 997. - Boléna)
2010. dec. 2. 23:47

Alapvetően a gyerekek megérnek erre szoktatás nélkül. Egyszerűen ki kell várni türelemmel.


Többektől hallottam, hogy megérte várni, mert egyik napról a másikra tökéletesen szobatiszta lett a gyerekük. Magam is ezt tapasztaltam. Pénteken még pelusban volt a fiam, a hétvégét a bili körül töltöttük és hétfőtől nem kellett neki pelenka csak estére (legalábbis én úgy gondoltam, hogy kell neki, pontosabban az új ágyának:)). Három hónap múlva már este sem használt pelenkát (addigra összeszedtem a bátorságomat:D).

1007. tündér74 (válaszként erre: 1005. - Hanyatka85)
2010. dec. 2. 17:57
Az nem baj, kezdetnek jó. Szerintem folytassátok a biliztetést, mert az nagyon jó, mégha csak néha is, de belepisil/kakil a bilibe. Lényeg, hogy lazán vegyétek a biliztetést, inkább fogjátok fel jó kis játéknak.
1006. Boléna
2010. dec. 2. 17:42
eleinte nekünk is így volt nyugi :) átlag 2-4 hét biztos mire már megtanulja de legalábbis kezd ráérezni
1005. hanyatka85 (válaszként erre: 1001. - Tündér74)
2010. dec. 2. 17:38
általában esemény után:(
1004. hanyatka85 (válaszként erre: 1002. - Erikpipi)
2010. dec. 2. 17:36
jaj dehogy:-) csak tájékoztatásul írtam...
2010. dec. 2. 17:35
ha van kedve néha belepisil a bilibe ma délelőtt vagy 3*ötöztettem át mert mindig bepisilt vagy épp kakilt.néha szól ha bekakilt.ha én wc n vagyok általában bejön ő is.
1002. erikpipi (válaszként erre: 994. - Hanyatka85)
2010. dec. 2. 17:35
ötödikéig?
1001. tündér74 (válaszként erre: 994. - Hanyatka85)
2010. dec. 2. 17:34
Jelzi, hogy pisilnie, vagy kakilnia kell?
1000. mandella
2010. dec. 2. 17:28
szerintem halaszd nyárra
999. Boléna
2010. dec. 2. 17:26

ja igen: én a fiammal másfél évesen kezdtem,de alányom aki most 1 éves és látja a bátyját a bilin,már ő is szól h pisilni,kakilni kell és sokszor sikerül is neki. szóval nem kor függő,nem korai és nem késői,de majd megklátod h a lánykád mennyire együttműködő. lehet h azonnal megtetszik neki és akkor mehet,lehet h megijed,akkor viszont picit várj még.


a lényeg h azt lásd ő is érdeklődik,akarja

998. giga455
2010. dec. 2. 17:24

Szerintem is várj vele, amíg ő szól.

Többször kínáld fel neki a bili lehetőségét, mást nemigen tudsz csiálni.

Én nyáron próbáltam, hogy nem adok a fiamra pelust, de csak annyi volt a reakciója, hogy addig nem pisilt-kakilt míg vissza nem kapta. Akkor hagytam abba, amikor 2 napig egyáltalán nem volt széklete, mert visszatartotta :( Azóta se szobatiszta, hallani se akar a biliről :(

997. Boléna
2010. dec. 2. 17:23

menjetek el együtt bilit,kisbugyit venni. ez fontos-ne nevess ki nálunk ez bevállt :)

vegyél bugyipelust is.


a frissen mosott vasalt kisbugyikat együtt tegyétek a szekrénybe legyen egy külön helye. mondogasd neki h ő már nagykislány,ezért kipróbáljátok,milyen pelus nélkül lenni. a bili legyen mellettetek akárhol vagytok,egyelőre fontos lesz,amig még nem tudja tartani ha kell neki.


lesz pár ide-oda pisilés,de egyre ügyesebb lesz,és már ő fogja kérni a bilit.


a kinti és az éjszakai pelusnélküliséget a hideg miatt nem ajánlanám még,de a napközbeni mehet.


a kakilás viszont lehet h kicsit nehezebb lesz,a fiam 3 éves és még mindig előfordul h pelust kér a kakiláshoz. a dokim azt mondta ez nem baj, a bilibe-wc be kakilás nehezebb ügy egyeseknek,az akár 5 éves korig is lehet "gond" nekik.


nekem ezek válltak be.

996. homern
2010. dec. 2. 17:22

Inkább nyáron próbáld majd,amikor sokáig lehet pelus nélkül :)

Persze most is lehet,csak úgy egyszerűbb szerintem.

2010. dec. 2. 17:20
Várj tavaszig, vagy amíg a lánykád is megérik rá. :-))
2010. dec. 2. 17:17
Kislányom december 5én 2 éves lesz szeretném a pelenkáról leszoktatni tippeket szeretnék!
993. fmagdi78 (válaszként erre: 990. - Martin3)
2010. nov. 23. 07:19

A védőnőm azt mondta, hogy játszon csak a bilivel, mert ha majd eljön az ideje a ránevelésnek akkor majd nem fog félni tőle. addig ültessem rá ruhástul is játékból.

Hát ezek után nem tudom mi a jó, ha játékosan vezetem be, vagy egyből.

Lehet, hogy inkább azt csinálom, hogy odateszem a wc mellé, és amikor én végzem a dolgom, és ő odajön nézni, akkor mutatom neki, hogy ez az anya wc-je, ez meg a baba wc-je. Hátha felfogja.

Már érdeklődik a nagy lehúzhatós wc iránt, mindig sikongat, ha lezúdul a sok víz. :)

992. Ritmus (válaszként erre: 990. - Martin3)
2010. nov. 14. 09:04

Félreértés ne essék, az én kislányom sem játszott a bilivel, csak első alkalommal a fejére tette. De a WC mellett volt a helye, és mindig magyaráztuk, h mire való.

Egyébként másfél éves már elmúlt, amikor megvettük a bilit.

Jah, én megvártam, amig ki tudta mondani, h "pisi", mert egyébként hogy fog szólni? :) Szerencsére ez nyáron volt, rá egy hétre már szokattuk is :)

991. fmagdi78 (válaszként erre: 990. - Martin3)
2010. nov. 13. 07:21
Köszönöm a tanácsot, megfogadom! Elteszem a bilit, majd tavasszal, vagy nyáron újra megpróbáljuk. :)
990. martin3 (válaszként erre: 989. - Fmagdi78)
2010. nov. 12. 22:18

1éves? és szobatsiztaságra szeretnéd nevelni? nem fog menni, ehhez fejben is meg kell érnie, illetve szervi akadályai is vannak, állítólag 1,5-2éves korában tudja tudatosan tartani a dolgokat(kicsit és nagyot egyaránt), szóval ne erőltesd még. Ráérsz majd az elkövetkező tavasszal, nyáron belevágni a dologba...

amúgy a bilit ne használjátok játéknak, világos legyen neki, hogy az nem játék, különben egyáltalán nem fogja érteni, mit vársz "bele"...:)

989. fmagdi78 (válaszként erre: 988. - Ritmus)
2010. nov. 12. 11:39
Köszönöm! Ez igazán kimerítő válasz volt, tanulok belőle. Mikor kezdted bevinni magaddal a WC.re? Ő mennyi idős volt? Az enyém 1 éves. Persze lehet, hogy ez nem számít, nem tudom. :S
988. Ritmus (válaszként erre: 987. - Fmagdi78)
2010. nov. 12. 10:15

Mi még januárban megvettük a bilit, és betettük a WC mellé. Először a fejére tette, és nem akart ráülni, mi hagytuk, nem erőltettük. Aztán azt vettük észre, h magától ráült, persze ruhástól, amíg a fürdővize készült. Persze hozzátartozik, hogy én mindig vittem magammal, ha nekem WCzni kellett, mert mindig ketten vagyunk, és egyedül nincs meg. Én mindig meséltem, h mit csinálok, és hogy neki majd a bilibe kell. De a szoktatással megvártam a nyarat, a jó időt. Kis bugyit kapott, és magyaráztuk neki, h a bilibe kell pisilni. Ő már első alkalommal szaladt a bilihez, csak előbb becsurgott, mint ahogy rá tudtuk volna ültetni. Ez 1 hétig ment így, rengeteg bugyit használtunk el, és csak napi 2-3 órát próbáltuk szoktatni. Aztán 1 héten belül észrevettük, h nem pisil a pelusba, hanem szól, ha kell. Gyakorlatilag 1 hét alatt bilire szokott, ekkor volt 2 éves.

Az első kakinál sírt, megijedt tőle, de mi mindig agyondícsértük, a mai napig is :) Alvásnál még van pelus.

2010. nov. 12. 07:19

Hogyan ismerkedjen meg a bilivel?


Játékként, vagy egyből ültessem rá akár felöltözve is?


Szobában ismerkedjen vele, vagy a WC mellett könnyebben rájön mit akarok?


Ha én megyek kakilni, pisilni. Vigyem magammal, hogy lássa mit csinálok, és hova? Úgy felfogja? Töröljem ki előtte a fenekem, ha kell?

2010. nov. 11. 22:38

Hát az én fiam kb napi 2-3x kakil, és a reggeli kakit azt tudom mikor végzi, de a többi összevissza jön.. Reggeli után próbáltam már többször, hogy odatettem a bilit, de a kakit nem "engedte el" csak pisilt, és kérte a pelust. Persze rá 1 percre belekakilt...mármint a pelusba.

Viszont ma már hisztizett, ha csak megemlítettem a bili szót, és nem volt hajlandó még ráülni sem!Lehet, hogy várok egy -két napot és hanyagolom a dolgot..vagy inkább legyek következetes és újra tegyem elé a bilit???

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook