Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
365. b8103f009a (válaszként erre: 23. - Bnedora)
2013. jan. 17. 18:28

Az a gyerek szobatiszta, aki jelzi előre, hogy "dolga" lesz, és azt vissza is tudja tartani. Erre pedig meg kell érnie a szervezetnek, idegrendszernek. Van amelyik gyereknél ez 1,5 évesen jön el, van amelyiknél 3,5 évesen. A többi kb olyan, mint a hasonlat amit írt valaki, hogy a kutyát is rá lehet szoktatni hol végezheti a dolgát.Én feleslegesnek tartok mindenféle erőltetést, csak mert valaki spórolni akar, vagy más okok miatt.Szerintem ezzel sokkal többet ártanak, mint amennyit bármelyik pelenka árthat.

Persze tényleg mindenki azt csinál a gyerekével amit akar. Sajnos.....

364. XXXT
2013. jan. 17. 17:27
Nahát, erren em is gondol az ember, pedig milyen kézenfekvő, hoyg izzadunk :DDD Múltkor láttam egy pasast aki ilyen hordozóval vitte a gyerekét, és a kabát a babán is rajta volt, és csak éppen kikandikált a feje, olyan aranyosak voltak :D
363. egypt (válaszként erre: 362. - XXXT)
2013. jan. 17. 12:05
Én is babakocsiztam, volt mei tai is egy darabig, de nálunk nagyon nem jött be, csak összeizzadtunk a gyerekkel, ő sem szerette, úgyhogy maradtunk a kocsinál.
362. XXXT (válaszként erre: 361. - Egypt)
2013. jan. 17. 11:56
Lehet, emlékszem, hogy mutatta, hogy aki nem kendőzni akar, annak ezt ajánlja, mert ugyanúgy van benne a gyerek, csak merevebb a háta, no meg vna pántja, nem kell "szenvedni" vele. Na mindegy, én még ráérek ezen agyalni :D Egyelőre én a babakocsi mellett teszem le a voksom, és remélem, hogy lesz lehetőségem rá :DD
361. egypt (válaszként erre: 360. - XXXT)
2013. jan. 16. 20:26
Mei taiból is van olyan, ami már annyira profi, hogy kengurunak is nézhető, nem az volt?:)
360. XXXT (válaszként erre: 358. - Egypt)
2013. jan. 16. 20:21
De van olyan, amiben terpeszben van a lába. Lááááttam :DDD Lehet nem is kenguru, csak a nő hívta így, mert ahhoz hasonló :D
2013. jan. 16. 20:01

Na, nekünk nem gagyi volt, de UTÁLTA! Én. A fiam is, meg a lányom is imádta. A fiam szigorúan csak kifelé. Még jó, hogy hamar megtanult járni.

Emlegették itt a szoptatást. Ahhoz valami hormon kell, vagy nem? Én 14hónapos koromig szoptam, cserébe a lányomat két hónapos koráig, a fiam meg három hónapos koráig szoptattam, de a fiamat már úgy, hogy az utolsó hónap tiszta küszködés volt. A végén már két nap alatt gyűlt össze egy etetésre való, na akkor adtam fel.

358. egypt (válaszként erre: 357. - XXXT)
2013. jan. 16. 18:57
Nem arról van szó, gagyi -e vagy sem, hanem hogy a láb ortopédiailag helytelenül van benne, lóg, és nem a csecsemőknek ideális terpeszben van.
357. XXXT
2013. jan. 16. 18:51

Van oylan kenguru, ami jó. Meg kell nézni, hoyg ne legyen gagyi. Mutattak olyat is nekünk.


Jajj a terpeszről...AMúgy az tetszett nekem még a kendőben, hogy lehet "oldalt" hordani benne a gyereket, és hogy akkor a láb pont olyan helyzetben van, hoyg a csípőficamot enyhíti. Csak ugye a gyereket mégse vihetjük magunkat 24 órán át :D De tetszett nagyon, hogy erre is megoldás akár.

356. egypt (válaszként erre: 350. - D71ef05a8e)
2013. jan. 16. 13:53
A kenguru mindenképp ártalmas, ortopéd orvosok nagyon ellenzik. Ha hordozás, akkor kendő vagy mei tai (ezt csak olyan 4 hónapos kortól ajánlják), mert ezekben terpeszben van a láb, nem pedig lógva, ami az ízületeket megterheli. Szóval ha valaki rendszeresen szeretné hordozni a gyerekét, akkor ne a kengurut válassza.
355. XXXT
2013. jan. 16. 11:38

Hát én pestezek folyamatosan, és meg tudom érteni azt, aki nem babakocsizni akar... a régifajta villamosokra el se tudom képzelni, hogy én képes legyek felvinni a kocsit. A gyerek meg rajtunk van és csak úgy lehet mókázni a városon át. Oké, h vannak segítőkész emberek, de nem lehet mindig arra hajazni, h valaki majdcsak felsegít :D


Az unokaöcsmének nem is tudom mije volt... olyan, mint egy guruló pelenkázó...egész magas, és lehetett ide oda tolni... és az anyukája így húzta vonta, ha ment zuhanyozni, vagy a koynhában főzött :D Nagyon vicces volt :D

354. Krisz42 (válaszként erre: 353. - D71ef05a8e)
2013. jan. 16. 11:19
Nekem is volt kenguru,szerintem nagyon praktikus,persze ha befelé van a gyerek.Nagyfiam már 17éves és nincsenek gerincproblémái:)Otthon az is jó megoldás,ha autóba használható gyerekülésbe teszed.Akkor tudod cipelgetni a lakásban.Én egyszer úgy sütöttem palacsintát,h a 4hónapos gyerek az asztalon feküdt egy ilyenben.Igaz,h 4órán keresztül csináltam,de ez már más kérdés.Egyébként tényleg sokkal kiegyensúlyozottabb az a baba,amelyikkel szinte egész nap együtt van az anya.Nekem főleg legkisebb,de igazán egyik se aludt el külön,viszont mindig úgy alakult,h meg lehetett oldani.Mikor megszületett a kicsi,5hónapos volt,mikor a nagyfiamnak külön szobája lett,én meg átköltöztem vele a fiam helyée,ami egy emeletes ágy alsó ágya.Felül a lányom aludt.Sokáig mellette aludtam,így a nagy ágyat szokta meg,nem is marad egyedül,mert tesó is ott van.Egyébként kb.négy évesen hajlandók egyedül aludni,de ha megvárod,míg elalszik és utána kimész,akkor megszokja,h reggel,ha felkel,akkor sincs semmi,ha anya nincs ott.
353. d71ef05a8e (válaszként erre: 352. - XXXT)
2013. jan. 16. 10:56

:)


Bizony én sem vagyok stílusban az a kendős anya, úgyhogy elég sokáig tartott elfogadni, hogy nincs más választásunk. Azóta próbálom felfedezni az előnyeit (pl. könnyebb buszra szállás, stb.) De meg kell mondjam, még csak pénzben sem olcsóbb, mint egy középkategóriás sport babakocsi, és azért hátrányai is vannak, hiszen mégis csak egyszerűbb beültetni, befektetni a picikét a babkocsiba, ha elfárad, mint a hátunkra tenni.


Az nekem is túl sok lenne, hogy egész nap magamon hordozzam a kicsit itthon is, házimunka közben:) Esetleg előfordulhatna, ha nem akar megmaradni egyedül, nekem pedig muszáj megcsinálnom valamit, de nem biztos, hogy jó ehhez hozzászoktatni, n ehogy a végén egy tapodtat se tudjunk meglenni egymás nélkül. Az első hónapokban ez persze természetes, de jobbnak tűnik a baba igényeihez és életkorához mérten persze, önállóságra is nevelni.

352. XXXT (válaszként erre: 350. - D71ef05a8e)
2013. jan. 16. 10:41

Aranyos vagy, hogy a véleményemre vagy kíváncsi...hát bevallom, én baromira kendőellenes voltam, úgy, h nincs is gyerekem. Aztán jött egy előadó, aki tartott neknünk ezekről a hordozókról mesét. Azt, hogy éjjel nappal a hátunkon legyen a gyerek vagy rajtunk elöl, azt kicsit soknak tartom.

Viszont beláttam, hogy a kendő vagy akármilyen más jó minőségű hordozó igenis praktikus lehet olyannak, aki nagyvárosban, emeletes házban él.


Szóval szerintem nagyon praktikus, ha nincs lehetőség babakocsizásra. Én nem tervezem, hogy majd használni fogom, de addig még sok víz fog lefolyni a Dunán, lehet szükség lesz rá :)



Igen, egyáltalán nem tesz jót, ha fordítva van benne a gyerek, mert a picinek még C alakú a gerince, és ha arccal kifelé van, akkor az nem tesz jót neki, de fordítva pont jól fekszik a hordozó hasára.

2013. jan. 16. 10:16
én kendőztem, újszülött kortól lehet használni, és remek volt
350. d71ef05a8e (válaszként erre: 346. - XXXT)
2013. jan. 16. 09:44

A hordozókban szigorúan tilos kifelé tenni a gyereket, én úgy tudom... a modern hordozóknál szerintem ez nem is nagyon fordul elő, annyira pontos leírások vannak hozzájuk, de a kenguru, az ránézésre - nem próbáltam - rendkívül kényelmetlennek tűnik az anya szempontjából, ha kifelé van a baba, akkor neki pedig ártalmas.


Azért, még ha nem is ide tartozik, kíváncsi lennék a véleményedre a hordozókról. Nem elvi kérdés nálunk, hanem sajnos kényszer, a negyedik emeleten lakunk, lift nincs, tároló nincs sem a földszinten, sem a pincében, bár oda nem is vinném le a kocsit a mocsokba. Tehát kénytelenek voltunk a hordozó mellett dönteni. Az első időkre a rugalmas hordozókendőt választjuk, csak elöl hordozásra, és kb. féléves korától vagy valamivel később a csatos hordozót, majd a baba súlyától függően elöl vagy hátul.

349. XXXT
2013. jan. 15. 22:08

:) Szörnyű ezt leírnom, meg nem is ide tartozik, de sokaknak csak szükséges kellék a gyerek, amit kényük kedvük szerint "használnak" , már ha lehet így fogalmazni. Én az ilyet nem akartam elhinni, és nem is tudtam elképzelni, h létezik ilyen, hogy valaki csak kelléknek nézi a gyereket. Pedig egyre több ilyennel szembesülök sajnos. Megszüli, mert jól mutat, hogy ő anyuka, aztán még a nyaralásra is bébiszittert visz....borzasztó.

Én még nem szültem, de kisgyermekekkel foglalkozom. Ennek ellenére tudom, h ha lesz gyerekem, 3 éves koráig velem lesz, akárhogy is, de meg fogunk élni így is.

348. Krisz42 (válaszként erre: 347. - XXXT)
2013. jan. 15. 21:24
Ezért nem értem,h mások mièrt nem a picivel foglalkoznak.Ott beszélgetnek,tolják,a gyerek meg vergődik elől,volt h a nap a szemébe sütött,nem is gondolt rá az anyja,sapka rácsúszva a szemére,stb.És mivel itt nagyon sok kismama van minden evben,mindig látom.Egyébként én az első gyerekemnél megtapasztaltam,h igenis az első 3év ròla szól és a másik kettőnél már így terveztem.Tudtam,h sok dologról le kell mondanom,de megérte:)
347. XXXT
2013. jan. 15. 19:48
Eleve, hát le se tudnám venni a szemem arról a csepp gyermekről, eszembe se lenne fordítva tolni:)
346. XXXT (válaszként erre: 345. - Krisz42)
2013. jan. 15. 19:46

Azta mindenit. Nem is gondoltam, olyan egyértelmű, h ha pici, szembe van velem....a hordozóból ha kifelé van a gyerek az meg régen rossz, a gyerek gerince miatt. A hordozók is megérnek egy misét, kendők, kenguruk egyaránt. Ha a gyerek lába ütközik a hordozójával, az sem jó, mert direkt ingereket küld az agyának.


A barántőm kislánya is olyan volt, 3-4 hónaposan húzta fel a fejét, és mérgelődött h ülni akar...babakocsiban néha muszáj volt neki ülőre tenni... de otthon ezek a pihenőszékek nagyban könnyítettek, mert azokban ugye oylan szépen belesimulnak a babák, és nézelődni is tud. Szerette is nagyon.

345. Krisz42 (válaszként erre: 344. - XXXT)
2013. jan. 15. 16:56
Tévedsz,rengetegen teszik háttal a pár hónapost is.Vagy hordozòban kifelé van beletéve,mert egy pár hónapos szerintük már bámészkodni akar.Nekem már a 3.gyerekem se baba,de egyedül ő olyan,h születésétől kiváncsi olyan szinten,h evésnél,alvásnál is fontosabb.3hónaposan fel kellett tennem félig ülő helyzetbe,de akkor is szemben volt velem.
344. XXXT
2013. jan. 15. 16:12

Ééés visszatérnék az ide írt hozzászólásaim magvához, a pelenkázás nem egy felgyorsított folyamat, aminek az a célja, h pikkpakk tiszta pelus kerüljön a gyerekre. Simogatjuk, kacarászunk, beszélünk hozzá. Szemkontaktust is tudunk így tartani vele. Talán azért ez fontos. Ugyanúgy tartalmas kapcsolatot lehet vele így kialakítani, mint azzal, hogy a tál fölé lógatjuk.


Ez a babakocsis téma még foglalkoztat, nekem olyan egyértelmű, h amíg kicsi a gyermek, velem szemben van...létezik olyan, h valaki fordítva használja? Mikor mondjuk nagyobb már, és a külvilág is érdekli, akkor nyugodtan meg lehet fordítani szerintem, na de előtte? Létezik ez? Tudom, van a sportbabakocsi :P De olyankor azért már nagyobb a gyerek, és érti, h azért mert nem látja, attól még anya létezik .

343. XXXT (válaszként erre: 342. - D71ef05a8e)
2013. jan. 15. 16:00

Látom megint felpörgött ez a hely:)


SZerintem ne aggódj! Mondják igen, hogy az anyatej a legjobb, de ha Neked nem sikerül majd szoptatni, ne csüggedj! Van ilyen is. AZ én barátnőm se tudta szoptatni a gyerekét. Szerintem iylenkor sokan azért is élik meg tragédiának, mert most mindenhol ezt sugallják, h szoptasd a gyermeked. Ami persze nagyon jó, csak elfelejtenek azokra gondolni, akik nagyon szeretnék, de mégse sikerül. Ha arra szorultok majd, hogy tápszerezni kell, ne éld meg kérlek tragédiaként, ugyanúgy nagyon jó anya leszel!


Környzeetvédelemről egy régebben olvasott cikk jutott eszembe: Ökoanyu megmondja a tutit, egy oldalas cikket írt arról, hogy miféle cuccot keverjen, amit a mosogatógépbe tud tenni, és lemossa az edényeit.


Én meg azt mondom, hogy ha esetleg kézzel mosogatott volna, sokkkal több energiát spórolt volna. Áramot. Vizet. Szerintem. Egy cseppnyi mosogatószerrel. Mert persze kiderült, h nem szabad telerakni a mosogatógépet, mert akkor nem hat eléggé a kutyulmány. Ergo többször kell mosogatni.


A szobatisztaságnál meg igenis fontos, hogy ne reflex legyen a dolog. A reflex az egy teljesen más asztal. Gondolj arra, mikor a térdednél a kiskalapáccsal a doki megkocogtat.

Persze, minden gyerek máshogy fejlődik, máskor érik, de nicns akkora intervalllum, hogy ő már egy évesen szobatiszta legyen. Egypt jól írta.

Az idegrendszer nem 5 hónaposan fejlett erre.


Az meg, h az anyuka pisiben kakiban hagyja a gyerekét, az nem az eldobható pelenka bűne, hanem az anyáé.


Nemrég volt, mikor órán erről tanultunk, és a tanárunk külön hangsúlyozta, h a szobatisztaságot nem akkor kell elkezdeni, mikortól a gyerek ülni tud, hanem mikor az idegrendszere érett rá. Az idegrendszere! Ha a tankönyveknek nem is hiszünk, azért a józan eszünknek kéne. Gondolkozni kell, darabos ételt sem adunk neki, amíg nincs foga a picinek. és így tovább.

342. d71ef05a8e (válaszként erre: 341. - 9678a02221)
2013. jan. 15. 06:41

Engem anyukám kemény 3 hétig tudott szoptatni. Március végére várom a babám, és már előre félek attól, hogy velem is így lesz pedig nem öröklődik, tudom. Azt is tudom, hogy kevesen akarhatják nálam jobban szoptatni a babájukat. De mivel elvem, hogy minden eshetőségre mindig fel kell készülni, én is igyekszem már előre elfogadni azt a gondolatot, hogy esetleg nem fog menni. Épp ezért már előre együttérzek mindenkivel, aki akart, de nem tudott, és ahogy írtad, nekem is kinyílik a bicska a zsebemben, már eleve attól, ha egy vadidegen rákérdez a fiatal anyukánál, hogy yszoptat-e, és attól is, ha bármilyen negatív megjegyzést, véleményt, okosságot kap, ha nem. Ezt csak azért írtam le, nehogy az a kép jöjjön le róla, hogy én is azok közé a véranyák közé tartozom, akik azt a butaságot szajkózzák, hogy szoptatni márpedig mindenki képes. Ennek egy eredménye van, hogy aki esetleg mégsem, az senkinek érezze magát:(


Hogy az eldobható pelus mérgező-e..... magánvéleményem szerint egészségesebb a jól kezelt, gyakran cserélt, alaposan öblített textil, de hogy egészen őszinte legyek, szegény Földünk ide vagy oda, én elsősorban anyagi megfontolásból döntöttem a tetra pelenkák mellett, másodsorban azért, mert magamon kipróbálva a mosható intimbetétet még anno, és lényegesen kényelmesebbnek éreztem, mint a papírt, illetve mint a legtöbb papírt, mert azért magas áron abból is vannak nagyon jók.

341. 9678a02221 (válaszként erre: 340. - D71ef05a8e)
2013. jan. 14. 22:07

Nem..De ha valaki mar ennyire szeretne visszamenni az oskorba hogy nem ad pelust a babajara,akkor ajanlom neki a barlangot mint lakhelyet,energiatakarekos,onkoltseges stb..Es abszolut kornyezetkimelo!!:DD

Azert talaljuk mar meg az arany kozeputat,konyorgom..Egy kisbabat az eletkoranak megfeleloen kezeljunk,ne beszeljunk hulyesegeket hogy az eldobhato pelus az uveges kaja stb megoli 'mergezi' a gyereket stb..Nem vitatom hogy a vegyszermentes zoldseg gyumolcs egeszseges,es az anyatej jobb mint a tapszer,de pl a tapszernek millionyi ember koszonheti az eletet,mert vannak olyan anyukak akik bizonyos okok miatt keptelenek szoptatni..(errol van mar millio forum,ne menjunk bele az 'osanyak' szerint a nem szoptato anya NEM anya..Ilyenkor kinyilik a bicska a zsebemben.)Szoval mindennek vannak elonyei es hatranyai..Egyebkent az sem lehet veletlen hogy az evolucio elorehaladtaval az eletkor meghosszabodott..Biztosan nem a vegyszer mentes gyumolcsok es a paleolit taplalkozas valamint az EC miatt:)

340. d71ef05a8e (válaszként erre: 339. - 9678a02221)
2013. jan. 14. 21:36

:):):)


Igazad van:) DE azért tényleg annyi alapvető dologról bizonyítják be, hogy jobb volt a primitív, ősi rendszer, mint a mai, legyen az akár a vegyszermentes zöldség-gyümölcs, vagy az anyatej a tápszer helyett, stb. Nem feltétlenül evolúcióellenes, ha valami nagyon ősi.

339. 9678a02221 (válaszként erre: 333. - Cicakaktusz)
2013. jan. 14. 21:05

Hat az oskorban is EC-ztek te!!Akkor meg nem volt pemporsz az osanyak ide oda tartogattak a csecsemoket:)

Az EC jott a paleoilt taplalkozassal:)Meg a kotodeses neveles:)Az is az oskorbol maradt rank,mert akkor meg nem volt babakocsi,a gyerkocok csungtek osanyan,aztan most a 21.szazadban kitalaltak hogy vissza a gyokerekhez...

Hogy te mindig megnevetettetsz:DDD

338. egypt (válaszként erre: 336. - Krisz42)
2013. jan. 14. 19:08

Az enyémek mindig aludtak csecsemőként, egyébként nálam alap volt az átfordítható tolókar. A mélykocsiknál ha fix, akkor amúgy is úgy van, hogy a baba szemben van, az ülőknél meg fordítva, de egy ülni tudó gyereknek már nem kell folyton látnia az anyját, inkább nézegetne.

Mikor már nem a mélykocsi részét használtuk, akkor azt néztem mindig, hogy ne fújja őket szemből a szél és úgy fordítottam a kart. Akkor viszont már a gyerek is akkora volt, hogy nem én érdekeltem, hanem a látnivalók. És mint ahogy írták, én pl. mindig nézegettem őket, beszéltem hozzájuk, ha épp háttal voltak nekem.

337. d71ef05a8e (válaszként erre: 336. - Krisz42)
2013. jan. 14. 15:29

Én is azt venném meg, amiben vagy szemben van a baba, vagy fordítható a tolókája. Viszont én számtalan babát látok, aki jóízűen és édesen alszik a babakocsiban, szerintem nem vagyok ezzel egyedül.


Létezik olyan, hogy valaki hosszú időn át nem áll meg azzal a babakocsival és nem nézi meg a babát, hanem csak tolja, tolja maga előtt, mint a meszes, és sokáig nem tűnik fel, hogy esetleg nem jól érzi magát a baba? Azért kérdezem, mert egy ficergő-nézelődő kisbabán fél perc alatt is félrecsúszhat a sapka, ez még nem a világ vége önmagában...

336. Krisz42 (válaszként erre: 335. - Egypt)
2013. jan. 14. 15:26
Elalszanak?Az enyém soha nem aludt el-már a legkisebb-egyébként meg ha nincs szemben veled,azt sem tudod mi van vele.Én sokszor látom,h a kicsi egyik szemére már rá van csúszva a sapka,anyuka meg nem látja és ez csak egy a millió példa közül,amikor jò lenne,ha tudná,h mi van,de nem látja.Egyébként ha van kétféle babakocsi,akkor inkább azt veszem meg,amiben szemben van,viszont akik gyárják,azoknak az üzlet a lényeg és nem fogják azt reklámozni,h az rosszabb a babának.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook