Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1225. mgagi
2011. jún. 20. 13:50
Tudom már mi a legnagyobb bajom. Az hogy ha vmit nem érek el a gyereknél kudarcként élem meg. Ezért úgy gondolom hogy én vmit nagyon nem jól csinálok.
1224. tündér74 (válaszként erre: 1223. - Mgagi)
2011. jún. 20. 13:45

4 évesen általában már ágytiszták a gyerekek. Sok kisgyermek azonban nem. Mint minden másban, itt is vannak nagy különbségek gyerekek között.

Engem nem szokot érdekelni egyébként az sem, hogy pl. a szomszéd gyereke már 2,5 évesen teljesen szobatiszta volt, vagy hogy a rokonság egyes tagjai bizonyos megjegyzéseket tesznek a szobatisztasággal kapcsolatban. (különben sem tudják, hogy van még pelus éjszaka, mert egyszerűen nem tartozik senkire sem)

Ki kell várni, amíg a gyerkőc megérik testileg-lelkileg teljesen a szobatisztaságra, ha viszont mindig ez a téma a családban, akkor szerintem még nehezebben fog menni a dolog.

1223. mgagi (válaszként erre: 1222. - Tündér74)
2011. jún. 20. 13:04
Én sem erőltetem. Na, de nem értem miért írják akkor a kiskönyvbe, hogy 4 évesen a gyereke már ágytiszták. nálunk még 1x sem volt száraz a pelenka. Viszont a pisi mennyisége válozó. próbálkoztam már azzal is hogy nem adtam neki inni lefekvés előtt 2 órával. egy darabig ment is de aztán kijátszotta a dolgot. ha nem adtam inni föl kellett hívni apát telefonon hogy beszéljen velem hogy adjak a gyereknek inni mert ő szomjas. pedig tudja, hogy már nem lehet de ő csak azért is. azóta már nem is figyelem hogy mikor iszik lefekvés előtt.
1222. tündér74 (válaszként erre: 1221. - Mgagi)
2011. jún. 20. 12:48

Szia!:) Kisfiam 4 éves lesz, és éjszakára még pelusban alszunk. (vagyis csak ő:))Igaz, hogy párszor már ébredt tök száraz pelussal, de kéri éjszakára és sokszor bizony tele van, igaz eléggé sokat is iszik lefekvés előtt.

Gyermekorvosunk és védőnőnk is mondta, hogy az ágytisztaság 6 éves korig alakul ki 100 %-osan, úgyhogy ne erőltessem az éjszakai ágytisztaságot. Természetesen soha nem erőltettem semmit a gyereknél, előbb-utóbb úgyis minden gyerkőc leszokik róla.:)

1221. mgagi (válaszként erre: 1219. - D0b7178f40)
2011. jún. 20. 09:29

Én megmondtam Verának, hogy mivel most nyári szünet van meleg van pelus nélkül alszunk. Balesetek vannak minden éjszaka.

Mi is elmúltunk már 4 évesek és hiába mondom neki hogy ekkora gyerekek már nem szoktak bepisilni, csak azok akik betegek. Á mintha a falnak beszélnék. Nem is izgatom már maham. inkább mosom a lepedőt minden nap. Legalább a nyári szünetben. Ha 5 éves korára sem lesz ágytiszta nem is tudom mi lesz. Bár az ovó néni mondta régebben ,hogy volt olyan fiú aki csak az iskolakezdés után lett ágytiszta. Komolyan mondom szerintem a lányom lusta felkelni. Sajna napközben is előfordul, hogy nem szól, vagy nem megy el időben és becsurog neki. Nem tudom, hogyan szoktassam le róla.

1220. d0b7178f40 (válaszként erre: 1218. - Kingi7)
2011. jún. 20. 07:25

hát én az éjjeli ivást lekorlátoztam. és 2 évesen én még nem is álmodtam arról, hogy elhagyjuk az ééjjeli pelust A nappalit kezdtük el levenni, de voltak balesetek. Többen dícsérik a leszoktató bugyipelust. valamennyi nedvességet felfog, de a gyerkőc könnyen le tudja húzni. mosható, így gazdaságosabb.

próbálld meg.


volt olyan ismerősöm aki szintén a leszoktatással küzdött a terhesség alatt, és amikor bement a kórházba szó szerint apa annyira meg tudta reulázni a csajszit, hogy 1,5 hét alatt full szobatiszta lett. De hozzá kell tennem, hogy Ő 3 éves volt. nem 2.

Így csak a sok sok türelmetr tudom javasolni. :)

1219. d0b7178f40 (válaszként erre: 1217. - Mgagi)
2011. jún. 20. 07:21

Ágikám én már ott tartok, hogy varrok neki 3-4 mosható pelust veszek hozzá külsőt. És a többi pelussal(a kisebbikről) kimosom.Mert ez nem állapot, hogy a gumilepedő nem mindíg szárad meg, rossz időben a kár fölé teríteni, hogy odacsöpögjön, mert nem lehet rndesen kicentrizni....


elegem van.Elmúlt 4 és 1* bepisil.7-4* bepisil.

nem tudom az okát. Mert terhesség előtt is ezt csinállta.

Bár most szó szerint fossa(elnézést)a hülyeségeket, 1ik percben dícsérem, hogy jól csinállt valamit a másikban már csinállja bolondságot. Pl.: unatkozik és ollóval kivágja magán a ruhát. de csak is lyukakat.v a dinnyét szétmaszatolja a nappali asztalán.mielőtt bármit is megtenne a kérésemre hisztizik legalább 5 percet. (de aztán én győzök.)

1218. kingi7
2011. jún. 19. 22:28
Nekem most lesz 2 éves a leányzó júliusban. Fürcsi előtt és reggel általában pisil a wc-be. Napközben meg amikor minket lát, akkor eszébe jut"picsi" és akkor is pisil egy keveset, ha ráültetem. Nem tudom, hogy csináljam, az igazság az, hogy nehéz elkapni, mert a második babánkat várom és 31 hetes vagyok, elég nehéz ekkora pocakkal. Valaki tud valami okosat hogyan tovább? Ja és éjszaka sokat iszik...
1217. mgagi (válaszként erre: 1216. - D0b7178f40)
2011. jún. 2. 14:19
Verának tök mindegy. Amikor levettem róla nem hadakozott hogy ne. Amikor meg visszaadtam akkor sem mondta, hogy ő inkább pelus nélkül szeretne aludni.
1216. d0b7178f40 (válaszként erre: 1215. - Mgagi)
2011. jún. 2. 14:15
nekünk nincsen pelus valami ürüggyel de leveszi. :(
1215. mgagi (válaszként erre: 1214. - D0b7178f40)
2011. jún. 2. 13:42

Azért az is vmi.

Éppen azon gondolkoztam, hogy levegyem e éjszakára a pelust ebben a melegben. De a NEM erősebb. Mátéhoz azért most is 3x keltem.

2011. jún. 2. 13:38
remélem. mi is átlag 2 napot nem pisilünk be aztán meg éjjel becsurog. aztán megont 2 száraz. :(
1213. mgagi (válaszként erre: 1208. - D0b7178f40)
2011. jún. 2. 13:37
Mi is várunk 5 éves koráig. Valószínű, hogy megviseli az apja távolléte. Ha már megoldódott a távolság dolog akkor hátha megkönnyebül majd.
1212. fmagdi78
2011. jún. 2. 13:31

Sziasztok!

Az én fiam 19 hónapos. Néha vesszük elő a bilit, fürdés előtt, ha épp nincs bekakilva, akkor ráültetem, de pár másodperc és feláll, és odébbmegy. 1 hete belepisilt, nagyon körbedicsértem, nagyon boldog voltam, de azóta semmi. Rájöttem, hogy ez még sokidő lesz nagyon, de az udvari meztelen rohangálást még nem próbáltam.

Nincs ennek valami hátránya?

1211. ében11 (válaszként erre: 1207. - A60ebd7f8a)
2011. jún. 1. 09:15

Szia!

Jön a jóidő-le lehet venni a pelust-főleg ha van udvar.Ez azért jó mert látja hogy csurog pisi-kaki.Elsőre csak ezzel ismerkedik.Közben lehet neki róla beszélni-vagy bemehet amikor a felnőttek intézik a dolgaikat a wc-n.

Nálunk a fürdés előtti pisi volt az első-persze elsőre a kádba végezte-utána ráültettük a wc-re.

Én pisinél is leültettem(fiú),így nem zavardott össze a kakinál.Figyeltem-napközben ha aludt, vagy éjjel száraz maradt a pelus-jó jel.Így napközben alvásnál lekerült a pelus, majd furcsa mód nálunk éjszakára.Az esti illetve alvás előtti ivásra oda kell figyelni, illetve az enyém nem ivott álmában.

majd a következő-ha rövid sétára mentünk szintén levettem a pelust-előtte pisi.

aztán egész napra levettem a pelust-kisgatyát is-mert arra azt hitte pelus-és becsorgott.Bili wc ülőkke előkészítve-wc-ben.És ebben az időszakban csak otthon voltunk.Egyszer mentünk mamához-de akkor visszaesett-pelusra-így jobbnak láttam h nem utazunk.Ha mégis több időre mentünk pelust adtam.

Ami nehéz volt az a kaki, sokáig kért pelust-és abba intézte.De egy tavasz-nyár elég volt-nappalra teljesen szobatiszta lett-mehetett oviba.

Baleset csak betegségkor vagy ha tl sokat ivott akkor volt.

1210. d0b7178f40 (válaszként erre: 1209. - Tündér74)
2011. jún. 1. 07:36
emlékszem nálunk először kalapnak használlta. azzal rohangállt. :)
1209. tündér74 (válaszként erre: 1207. - A60ebd7f8a)
2011. máj. 31. 21:58

Szia! Kb. másfél évesen vásárolhattok együtt egy szép kis bilikét:) El kell neki magyarázni, hogy mire való, de persze ne várd el egyszerre, hogy rá is fog ülni. Egyenlőre csak játszani fog vele. Aztán ha rá-ráül a bilire ruhástul, akkor esetleg megpróbálhatod levenni róla a pelust, hátha tetszeni fog neki a dolog.:)

Egyébként nincs rávezető módszer a bilihasználatra, meg úgy egyébként a szobatisztaságra nevelésre, sok függ a gyerkőc fejlettségétől, személyiségétől.

A lényeg, hogy ne parázz ezen, ne érezze a kicsi, hogy elvárásaid vannak vele szemben, a lehető legtermészetesebb módon kezeld a helyzetet.:)

1208. d0b7178f40 (válaszként erre: 1206. - Mgagi)
2011. máj. 31. 21:27
hát nálunk ritkult valamejjest a bepisilés. 7-3* 4* bemegy. Lasan ott tartok, hogy már ennek is örülök. A okinéni szerint 5 éves korig normális. HÁÁÁÁÁT ezt azrt vitatnám. De Ő az orvos.
2011. máj. 31. 21:07

Sziasztok!

Úgy látom nem nagy az élet a fórumon, de remélem valaki jár erre:)

Őszintén, én kicsi parázok ezen a témán.Kisfiam 14 hónapos lesz, és nem tudom, hogyan kell majd hozzákezdenem.Mikor?Egyáltalán mennyi idősen készek erre a kicsik?Két éves koruk körül?És hogyan csinálja asz ember?nappal nem kap pelust?

1206. mgagi (válaszként erre: 1205. - Mkjudit)
2011. ápr. 6. 13:42

Én már hallottam ilyenről. Minden esetre érdekes.

Nálunk a nappal szobatiszta, de az ágytisztaság még nem megy pedig már 4 éves. Egyébként napközben is van olyan hogy nem akar szólni, hogy pisilnie kell, vagy letagadja ha rákérdezek.

1205. mkjudit
2011. ápr. 6. 12:57
Járt már valaki úgy,hogy a kicsije éjszaka már nem bisilt be,de a nappali alvás folyamán szinte többször van pisi a pelenkába minthogy száraz maradna,annak ellenére,hogy este rengeteget iszik még éjszaka is egyszer kétszer felkel inni egy-egy kortyot,mégsem pisil be,ezzel szemben nappal....
1204. mgagi (válaszként erre: 1203. - D0b7178f40)
2011. márc. 21. 09:30

Így megértelek.

Még mindíg egyben vagy?

Hogy bírod?

Nem félsz mi lesz ha a nagyobbikat itthon kell hagynod egy hétre amíg befekszel a kórházba?

1203. d0b7178f40 (válaszként erre: 1202. - Mgagi)
2011. márc. 21. 04:10

itt sajnos sok a beteg gyerek. az egyik még ki sem gyógyul már a másik beteg. és oda vissza fertőzik egymást. és én hiába fogom itthon, hogy kikupálom, mert most itthon vagyok, visszamegy és pá nap múlva megint visszaesik.

ezért szeretném itthon fogni.

1202. mgagi (válaszként erre: 1201. - D0b7178f40)
2011. márc. 17. 12:49
Én nem. Ment ugyanúgy oviba. 2 Havonta Máté is elkapta. De olvastam, hogy így erősebb lesz a kicsi immunrendszere mire bölcsibe megy. Egyébként nem volt vészes a betegeskedés.
1201. d0b7178f40 (válaszként erre: 1200. - Mgagi)
2011. márc. 17. 10:38
köszi a tanácsot. bohóckodni azt nagyon tudaz én fiam is. Te otthon fogtad Verát egy időre miután hazajöttetek a kórházból? hogy ne hordjon haza semmi bacit? mert én itthon fogom.mert nagyon sok a beteg gyerek nálunk az oviban.
1200. mgagi (válaszként erre: 1199. - D0b7178f40)
2011. márc. 17. 09:30

biztos a jobb időt várja a picúr:)

Biztos, lesz majd az elején egy kis féltékenység. De én úgy szoktam, hogy ha Máté nyűgösködik és Vera is már itthon van akkor együtt játszunk vmit. Pl szórakoztatjuk Mátét, mert hogy Vera ahhoz nagyon ért:)

1199. d0b7178f40 (válaszként erre: 1198. - Mgagi)
2011. márc. 17. 09:10

na az tuti.néha azért érezteti, hogy féltékeny.

nem tudom mit vált ki ez a bolond időjátás. most nagy a nyugalom a hasamban.

1198. mgagi (válaszként erre: 1197. - D0b7178f40)
2011. márc. 17. 08:38

Szia!

Az utolsó hetekben, napokban, már nekem is kellemetlen volt az oviba menet Verával. Féltem, hogy az utcáról megyek szülni, mert Vera is állandóan szalad, és hát akkor nekem is sokat keményedett a hasam.

Nálunk még idáig semmi változás. Sajnos. Hétfőn megyek Mátéval tanácsadásra, és majd akkor rákérdezek a doktornőnél, hogy akkor most mit csináljak, hogy midkettőnknek jó legyen.

Drukkolok, hogy nálatok minden rendben legyen ha a kistesó megszületik. Majd úgyis megírod, hogy viseli a kisfiad, hogy a kistesó már veletek van.

1197. d0b7178f40 (válaszként erre: 1196. - Egypt)
2011. márc. 17. 08:21

én az ok nélkült úgy értettem, hogy nagy katasztrófát bajt nem okozott. Mert a bepisilérért értelme nincsen bántani. Főleg éjjel. Mert sokszor még arra sem emlékszik, hogy felkelt és átöltözött.

voltunk dokinál vele, és nem találtak semmit.

innéttől türelemmel kell lennem. mert ha el kezdem piszkállni mondogatni neki, hogy már 4 éves lesz és még mindíg bepisil meg stb stb ..... azzal szerintem csak hátrálltatom a dolgokat.


annyit szokatm kérdezni, hogy mst akkor mi legyen? és ilyenkor odabújik hozzám és ölelget.

a dühöngésen már túl vagyok. ELfogadtam a tényt, hogy valamiben korábban csináélt meg néhány dolgot a társainál ebben meg később érik be.

ha szét idegesítem magamat attól nem lesz jobb. Főleg most a terhességem utolsó pár napjában.

biztosan ez is rátesz egy lapáttal. Próbálok erőbő telően foglalkozni vele, játszani... De pl. amit nagyon szeret futkározni. Az már nem megy. még a sietéstől is keményedek nem hogy a futástól.



vlt aki azt mondta, hogy náluk is volt lyen gond, és amint megjött a kistesó a órházból szinte egyik napról a másikra elvágták a dolgot.

1196. egypt (válaszként erre: 1192. - D0b7178f40)
2011. márc. 16. 22:59

Hogyhogy ok nélkül? Ezt nem értem...

Mikor bocsánatot kér, nem mondod neki, hogy nem kell bocsánatot kérnie, és semmi baj, nem tehet róla, ez bárkivel előfordulhat? Szerintem fontos lenne ezt hangsúlyozni, mert ha bocsánatot kér, szerintem azt hiszi, valami rosszat csinált. Nem szabad, hogy a gyereknek bűntudata legyen ezzel kapcsolatban.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook