Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

2009. ápr. 19. 21:58
Sziasztok! Nagyon jó a cikk. Az én fiam 20 hónapos és minden este fürdés előtt egy kicsit pucérkodik és ha pisilnie kell akkor azt a bilibe teszi. Mindig meg van dicsérve és nagyon tetszik neki. Nem erőltetem, de reménykedni reménykedem, hátha nyáron már szobatiszta lesz a picurkám.
24. erikpipi (válaszként erre: 21. - McKenzi)
2009. ápr. 19. 21:40
Próbáld meg. egyébként is az a véleményem, hogy jobb egy wc ben sza...ni, mint a nappali közepén, mindenki szeme előtt.:)
23. Sznebk2 (válaszként erre: 21. - McKenzi)
2009. ápr. 19. 20:58
Igen, feltétlenül. Nekem valahogy nem akarták a bilit, egyből a wc szűkítőt használták. Talán minket utánoztak, vagy más oka volt, nem tudom, de így volt. Próbáljátok meg. Főleg, ha már a bilitől "elrettent". Igen, csinálunk néha ilyen dolgokat és nem tudhatjuk, hogy hogyan csapódik le a gyerekeknél.
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - McKenzi)
2009. ápr. 19. 20:07

Kicsi lányom nagyon szereti a szűkítőt, néha bilibe, néha nagy wc-re ül.

Sztem próbáld ki, jól tud ülni rajta.

2009. ápr. 19. 19:54

A kisfiam már alig több mint kétévesen belekakilt a bilibe. Meg akarta fogni a kakit mi meg nagy hibát követtünk el: hirtelen felkiáltottunk, hogy nem szabad - azóta (kb. fél éve) nem akar a bilibe kakilni, mindig kér egy pelust.


Szerintetek a wc szűkítő beválhat?

20. bezike
2009. ápr. 19. 18:32
Én az egyik Kismama újságban azt olvastam, hogy lehet próbálkozni, lehet rászoktatni, ültetni, stb. de a gyerek akkor lesz szobatiszta, amikor ő az akar lenni. Ezt úgy értik, hogy amikor a gyerek elég érett lesz ahhoz, hogy tudja szabályozni a dolgokat, akkor már nem lesz szüksége a pelusra. És ahogy olvasom az előző hozzászólásokat, ez tényleg így is van. Nekem még csak 7 hónapos a gyerekem, de valószínűleg én sem fogom erőltetni. Majd meglátjuk...
2009. ápr. 19. 16:15

Az én kisfiam 2,5 éves, és nehezen megy ez az egész téma. A férjem borzasztóan erőlteti, én nem vagyok híve ennek, hiszem saját magamról tudom, hogy az erőltetés semmi jót nem szül.

Ráülünk a bilire, megy is a dolog, de még nem tud szólni.

Jaj de birom én is, mikor elmondják az anyósok, hogy az ő gyerekük már 1 éves korukban szobatiszták voltak. Persze, jó hogy nem úgy születtek.

A kislányomnál minden sokkal könnyebben ment, ő már 2 évesen tényleg szobatiszta volt. Beszélni pedig 1 éves kora után már tudott, de én szinte restelltem a többi anyuka előtt, akiknek a gyereke még nem beszélt, nemhogy dicsekedtem volna vele.

2009. ápr. 19. 16:09

Sziasztok

az én kisfiam most már elmúlt 6 éves a bilizésről csak anyit hogy a kisdolog 2 évesen ment a nagydolgot csak 4 és fél évesen engedte a bilibe.Nem veszekedtem és nem erőltettem bár kicsit kétségbe voltam esve de a dokinő azt mondta hogy ez nem baj 5éves koráig.Úgyhogy majd magától ráérez minden kis gyerkőc lényeg hogy ne erőltessünk rá semmit.

17. Anka71
2009. ápr. 19. 14:59

Az én lányom egyik napról a másikra lett szobatiszta, de: már 3 éves + 1 hónapos volt akkor. Én nem erőltettem, persze, néha ráültettem a bilire, és ragoztam, hogy mi lenne a cél, de ha nem ment, hát nem ment.

Aztán egyszer csak jött az igény magától. Ült az ölemben a kis drágám, persze nadrágpelenkában, és egyszer csak összekapta a lábait, hogy "nem akarok pisilni, nem akarok pisilni". Egyből megértettem, lekaptam róla, rátettem a bilire, és pisilt. Azóta szobatiszta, de onnantól teljesen. Biztosan akkor érett meg rá.

De valahogy nem is idegeltem magamat előtte, mert tudtam, hogy okos, értelmes gyerek, és tudtam, hogy ez így fog bekövetkezni.

Az is számít, hogy egy nagyon laza, jó fej védőnőnk volt.

2009. ápr. 19. 14:53

Sziasztok!

Nekem már hétévesek a fiaim és már csak mosolygok ezen a szobatiszta, meg beszél-e versengésen. Ha most vállalnánk gyermeket, sokkal nyugodtabb lennék, tudnám, hogy rá kell bízni a gyermekre, amikor felkészült rá. Másfél éves kora előtt nem is tudja szabályozni az izmait, akkor kezdi érezni, hogy "ott" történnek dolgok. A mai álláspont szerint, amíg 4-5 éves koráig nem szobatiszta, nem kóros. Sőt, tudok olyan ovit, ahol a 3 éveseknek még cserélik a pelust. Mondjuk nálunk ez már követelmény volt az oviban.

2009. ápr. 19. 14:04

Sziasztok!

Szerintem nem egyszerű, nekem legalábbis nem, de megoldható.

Lánykám szeptemberben lesz 3 éves és még ő sem szobatiszta, de azért haladunk:)

Mikor elkezdtem volna a bilire szoktatni, kétszer került 1 hónapon belül kórházba és ott kényelmesebb volt a pelenka, de amikor másodszorra hazajöttünk (ez volt 2 hete) levettem róla a pelust és már csak éjszakára adok rá. Van amikor reggelre is teljesen üres a pelenkája, de azért azzal még nem próbálkozunk.

Először rosszul kezdtem hozzá, szegénykét folyamatosan kérdezgettem, aztán megfogadtam, hogy nem fogom szekírozni szegény gyereket, mondtam neki, hogy majd szóljon ha kell pisilni és azóta szól is, addig meg inkább bele a bugyiba, nadrágba. Tényleg eljön mindennek a maga ideje és ők tudják ezt.

14. dencsikné (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2009. ápr. 19. 14:00
Előbb utobb leszokunk róla
13. erikpipi (válaszként erre: 11. - Dencsikné)
2009. ápr. 19. 13:58

Én meg most kezdtem sírni, hogy "lassan már pelenka sem lesz, meg jön az ovi" és nem lesz több ilyen pici gyerekem:(

Látod, én meg a pelenkának is örülök:DD

12. 78826dc958 (válaszként erre: 9. - 9bbb5bd983)
2009. ápr. 19. 13:55
Igazad van én ismerek ilyen anyukákat.Elég gáz szerintem.
11. dencsikné (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2009. ápr. 19. 13:54
Nálunk a dédi volt így. Akkoriban az volt a "divat", hogy ha már stabilan ül, már rakták is a bilire. Nálunk is bepróbálkozott félévesen, aztán leállítottam finoman.
10. erikpipi (válaszként erre: 6. - 9bbb5bd983)
2009. ápr. 19. 13:48

Nagyon igazat tudok adni.

A két nagyobbat sem erőltettem, maguktól akartak wc-re menni, a kicsi is látta a középsőt, még nem szobatiszta, de naponta használja a wc-t.

Szeptemberig még bőven van időnk.

Van olyan ismerősöm, akinél anyós erőltette a kicsit alig múlt 1 éves, mert hogy az ő gyerekei már akkor szobatiszták voltak. Persze, hogy azok lettek, mert fél óránként ültette őket a bilire......

Juj de cinikus vagyok, de ez igaz, sok mai anyukára is. És én is nagyon utálom a szóban versengést...

9. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 7. - 78826dc958)
2009. ápr. 19. 13:47
A hozzászólásomat a cikkhez írtam. Aki büszke a gyerekére valami miatt, és ezt sokaknak el is mondja, az nem versenyzés. Joggal vagy büszke, legyél is! Itt arra céloztam, hogy sokan képesek füllenteni, hogy az övé már szobatiszta, aztán fél, hogy le ne bukjon, ez volt a cikkben.
2009. ápr. 19. 13:33

én azt gondolom ez nem szégyen egyik korábban másik késöbb lesz ...

de általában mind elér a célig csak nem mindenki hamar... az én unokám közel három éves de bizony kénytelenek vagyunk pelenkát adni rá mert elő elő fordul ma is ,hogy eljátszuk az időt... az unoka ki pelust hord a naplóm oldalán látható aranyos ő de tisztán nem beszél még de ezeket egy gyerek simán behozza észrevétlen...

7. 78826dc958 (válaszként erre: 6. - 9bbb5bd983)
2009. ápr. 19. 13:30
Én szerencsésnek érzem magam,nem versenyzőnek.Soha nem eröltetnék a gyerekemre semmit csak azért hogy aztán dicsekejek.Majd elér mindent a maga idejében.
2009. ápr. 19. 13:23
Nagyon szomorú, amit írtál, és sajnos igaz. A szülők versenyeznek ebben is, mint minden másban. A tied már szobatiszta? És miket mond már? Megeszi a főzeléket? Az enyém már ezt vagy azt tud... Ilyenkor menekülök. Miért versenyeznek, nem értem. Akkor sem értettem, amikor még nem volt gyerekem, és most se. A szobatisztává válás egy fejlődési pont elérése a gyerek életében, nem arról van szó, hogy a szülőnek könnyebb legyen, mert már nem kell pelenkát venni. Főleg nem a versenyről.
5. ancy
2009. ápr. 19. 12:43
SZiasztok.Nagyon szerencsések voltatok.Az én nagyobbik fiammal annak idején sokáig szenvedtünk,hiába volt szobatiszta,de a nagydologhoz csak pelusba.Sokáig csurogtunk,áztunk éjszakánként.Én sokat görcsöltem régen emiatt. Most a kicsi jul-ban tölti a 3.Másfél éves kora óta nappal nincs pelus,kb 3 hónapja déli alváskor sincs,és 1 hónapja éjszaka sincs.Csak az a nagydolog ne lenne pelusba,de majd az ovira.:)
2009. ápr. 19. 11:29
Én is szerencsésnek mondhatom magamat, dec. 5-én betöltöttük a második évünket, rá egy hónapra szobatiszta lett, azóta csak kétszer pisilt be, de akkor is a játékba feledkezett.Az alváshoz még sajnos kell pelus, hiába mondja, hogy ne vegyük fel bepisil. Remélem ezt is hamar kinőjük.
2009. ápr. 19. 11:17
Én is szerencsés voltam,mert a lányom 5 nap alatt lett szobatiszta éjjelre és nappalra egyaránt!Ö sem ült bilire,egyböl wc!Bölcsibe ö volt az egyetlen szobatiszta a csoportban!
2009. ápr. 19. 11:09
Nekem szerencsém volt.Mivel útálta a fiam a bilit,egyből wc-vel gyakoroltunk.Ott ültem vele szemben egy puffon és tartottam,mert persze a szűkítőn félt,hogy beleesik.Elég korán szobatiszta lett.Éjjelre sokáig gumilepedőt raktam a saját lepedője alá hátha baleset éri.3 éves kora körül szobatiszta lett.
1. pi
2009. ápr. 19. 11:03
A legtöbb Anyuka rémálma a szobatisztaságra nevelés. Ha egy gyermekes társaságba pottyannak, előbb-utóbb felmerül a kérdés: vajon a tiéd szobatiszta-e már? Ilyenkor vagy rávágjuk azonnal, igen, persze (közben imádkozunk, hogy ne bukjunk le) vagy bevalljuk, nem, még nem az, de rajta vagyunk az ügyön. Szerencsés az, aki el tudja magáról mondani, hogy gyermeke viszonylag korán szobatiszta lett.

Ugrás a teljes írásra: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook