Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
985. martin3
2010. nov. 11. 21:04

sziasztok! szerintem ahány gyerek, annyi megoldás, mindenkinél más válik be.

pl kislányom már 1,5 éves kora körül szobatiszta lett, úgy hogy észrevettem a nagydolgot a szoba egy adott pontján végzi(mindig), hát fogtam a bilit és odatettem. Na első nap nem értette, ráültettem, de hercolt ellene. Másnap úgy tettem oda a bilit, hogy én kimentem de előtte levetettem róla a pelust. (mondjuk ő óra pontosságra kakilt:) na láss csodát odaszaladt a bilihez, mikor kellett, és "alkotott", amit apával úgy megtapsoltunk, hogy szegénykém baromira megijedt, mit vagyunk már ennyire lelkesek...:) onnantól kezdve, a pisit és a kakit is a bilibe tette, 1 hét múlva már a Wc-n ültünk... A 2.gyerkőc egy kisfiú, na ő kb 2,5évesen lett úgy szobatiszta, hogy pisinél szólt, de kakinál a pelusból való kivakarásnál is akkora hisztit csapott, hogy mondtam, ez nem normális. De abszolút éreztem rajta azt, hogy ő úgy éli meg, hogy én most elveszek tőle valamit...és azt ő még nem adja. Aztán közelgett az oviba menés, már azon aggódtam, hogyan megyünk, ha egyszerűen nem hajlandó megválni a kakitól...és 3éves kora előtt 2héttel letette a cumit magától, és egyszer, amikor láttam, hgy kell már kakilnia, egyszerűen levetettem róla a pelust, és ráültettem a bilire, de állandóan leugrott róla, nem akarta "elengedni" a kakit. Aztán már láttam, hoyg most már nagyon jönni fog, ráültettem és megcsinálta! de olyan nagy szemekkel nézett rám! aztán "megvizsgálta" az eredményt, én persze örömujjongásban törtem ki, és onnan kezdve 1-2x a bilibe, majd ő is a Wc-re ment...a 3.babám, most augusztusban múlt 2 éves, gondoltam majd a nyár végén simán menni fog már neki. Hát nem! ő is várat magára, próbáltuk, de én nem vagyok hajlandó 8x ruhát cserélni, kakis bugyikat mosogatni(ki sem jön a folt legtöbbször), így most várok türelmesen. amúgy most kezdte el ő is azt, hogy alig engedi kicserélni a kakis pelust, visít! Amúgy a pisi már 2-3x már ment a bilibe, de csak véletlenül épp fürdetés előtt, ha ráültettem. nem tudatos, és nem is szól nappal, ha kell. a kakit már mutogatja, hogy menjünk a WC-re, rá is ül, de leugrik. Vele amúgy az a bajom, hogy csak 2-3 naponta kakil, így még kiszámítani sem tudom, mikor kell neki kakilni!

2010. nov. 11. 14:42

Sziasztok!

A védőnővel beszéltem a minap. Jeleztem neki, hogy Barnusom (aki 3 éves lesz januárban) még mindig pelusos. Kérésre belepisil ugyan a bilibe, de mást nem hajlandó produkálni, és persze sosem szól önmagától, ha pisil, vagy kakil. A védőnő megnyugtatott, hogy hagyjam, én ne görcsöljek rajta, mert ha a gyerek látja hogy én mennyire akarom, csak azért se lesz szobatiszta. Jövő szeptemberbe megy -menne oviba, mert a kicsi húgával amúgy is itthon vagyok. Szerintetek addig le tudom róla " operálni" a pelenkát?Az a baj, hogy ez egyedül csak engem borít ki, a fiam vígan elvan a kakiban is, sőt néha alig engedi, hogy kipucoljuk..

983. Bun Csilla (válaszként erre: 961. - D0860dee94)
2010. nov. 11. 13:16
És miért adsz pelust? Megmondod nincs, csak pici baba kakál bele! Próbáld meg a wc-be kakáltatni! Nekem is egyik lányom a pelust kérte, aztán wc-re ültettem és azóta csak oda pisil és kakálnak!
982. d0b7178f40 (válaszként erre: 979. - Bichi)
2010. nov. 11. 12:55

ne érts félre nem terrorizálom a gyereket. Próbálom ész érvekkel megfogni, mert szokott nála működni a valamit valamiért. De ha megkapja akkor már az ígéretét nem tartja be tovább. És nem tudom, hogy miért. Minden egyes alkalommal megígéri, hogy nem pisil be, és ez megy 2-3 napig. Aztán újra bepisil.

De mit lehet vele tenni?? Lassan 4 éves lesz és nem tudom a megoldást. És akár hogyan agyalok, hogy mit rontottam el, vagy rontok el, nem tudom a választ. Pedig valamit biztosan nem csinálok jól.

De mit?????

981. Bichi (válaszként erre: 980. - 23443e225c)
2010. nov. 11. 11:36
De ha most csak egy játék a bili, akkor később mitől nem lesz az? Ha meg már ennyire tudja, miért nem ülteted rá "élesben"?
2010. nov. 11. 11:35

sziasztok,


Nálunk pl a bili szem előtt van egész nap és a kisfiam néa fogja magát,ráül ruhástól és mondja hogy pisi:)))Én pedig nagyon nagyon megdicsérem és mondom neki hogy igen abba kell pisilni és kakilni:)) Leszáll róla és játszik tovább.Van hogy naponta 3x végig játszuk.

Remélem nyáron majd élesben megy.Nem erőltetem...

979. Bichi (válaszként erre: 976. - D0b7178f40)
2010. nov. 11. 11:32

Szerintem a terror ezesetben semmit sem ér. Én eléggé szigorú és következetes vagyok a mai napig, de ezen a ponton szerintem teljesen felesleges a fenyegetés. Ha nagyon nem megy, akkor adj még neki egy kis időt. Tudom, mondani könnyű, de ahogy a férjem szokta mondani, minden ember szobatiszta lesz egyszer :)

Amúgy a kutyáknál ugyanígy van, van amelyik már 2 hónaposan az, van amelyik fél évesen sem...

978. Bichi (válaszként erre: 972. - Fmagdi78)
2010. nov. 11. 11:29
Az enyémnek esze ágában sem volt lemászni róla. Minden étkezés után ráültettem, gondolom akkor elég nyugodt volt tele hassal, és ha kellett lekötöttem a figyelmét valamivel. Nekünk tényleg gyorsan ment, szinte pár nap alatt nem volt több kaki a pelusban. De lehet, hogy csak szerencsém volt :)
2010. nov. 11. 11:22

és leszokás után még balesetek sem voltak


egy szűkítőt esetleg érdemes venni, na meg persze egy kisszéket a wc mellé hiszen az elején ott ültünk velük

976. d0b7178f40 (válaszként erre: 966. - Bichi)
2010. nov. 11. 11:22

sajnos ez nálunk sem jött be. Hiába beszéltem vele, hiába voltam türelmes. Lusta,. Mert ha pár alakalommal fel tud kelni, hogy kell pisilni vagy megállja, hogy nem folyatja be akkor utána meg miért? Nem éri olyan hú de nagy stressz. A vérvételt még megértettem. De most?????

Amikor befenyítettem, hogy elveszem a játékát akkor mint a parancsolat olyan volt. Visszakapta be is pisilt. De csak éjjel.

Mit tegyek? terrorban kell tartani???

2010. nov. 11. 11:19

nálunk volt bili, de egyik lányunknál sem használtuk, mi a wc-n kezdtük és ment minden simán, a legkisebbünk most lesz 15 hós de már ő is néha a wc-be kakil, nem hisztiztek nem kellett rajta tartani őket csak fogták magukat és mentek ha kellet nekik,

a legidősebb 3 éves volt a középső 2 a kicsi meg még alakul.


(mindig jöttek velünk wc-re és szerintem így tanulták, meg és óriási élmény volt nekik hogy már ők is olyan nagyok hogy ráülhetnek)


nekünk ez vált be:D

2010. nov. 11. 11:18

Nekem is nagyleánykám van. De nagyon egyszerűen megoldottuk. Persze, ő is kellett hozzá.

Mindig jelezte, hogy bepisil. Na, pellus le, otthon bugyi volt rajta, de nagyon jól megbeszéltük, mi a terv. Hetekig voltak balesetek. Mikor bepisilt, kedvesen ráültettem a bilire, és megint beszélgettünk.

Huszonéves már, remélem, hamarosan ő is ilyesmire tanít egy édes kiskrapekot! :)

Emlékszem, szinte extázisban volt az örömtől, mikor a bilibe termelt valamit!!! :) Nagyon pici volt!

973. jozsi.38 (válaszként erre: 969. - Bichi)
2010. nov. 11. 11:18
pedig nem butaság. én másfél évesen próbáltam először kiönteni a gyerek pisijét a biliből, de legalább kivinnia szobából, elkezdett ordítani és a bili tartalma a szőnyegen kötött ki. klassz volt! :) egyébként próbáljátok ki a jutalmazásos módszert, ha a bilibe sikerül végeznie a dolgát kap egy kis matricát és ha összegyűlik 5 akkor vesztek neki valami kis játékot. 2és fél évesen lett az én nagyobbam is szobatiszta, akkor ért meg rá
972. fmagdi78 (válaszként erre: 962. - Bichi)
2010. nov. 11. 10:57

De én arra vagyok, vagyok kíváncsi, hogy mivel veszed rá hogy ne akarjon lemászni róla?

Honnan fogja tudni, hogy mit akar az anyja tőle?

971. d0860dee94 (válaszként erre: 966. - Bichi)
2010. nov. 11. 10:57

:(


próbáltam, de akkor elodázza a dolgokat és képes több napig nem kakilni :(

970. mágnes74 (válaszként erre: 969. - Bichi)
2010. nov. 11. 10:57

Miért?

A szobatisztaság nem csak a testéről szól, kihat a későbbi lelki fejlődésére is.

969. Bichi (válaszként erre: 964. - Mágnes74)
2010. nov. 11. 10:55
Ezt anno én is olvastam a dr Spock könyvben, na ez volt az a pillanat, amikor letettem a könyvet, és soha nem vettem többet a kezembe...
2010. nov. 11. 10:55

Este visszaolvasok, most mennem kell.

Irigyellek Titeket, az én lányaim már 10 és 12 évesek, olyan nagyok. Itt élem ki a babázást:))

967. mágnes74 (válaszként erre: 959. - Bichi)
2010. nov. 11. 10:54
Igazad van, de nekem lányaim vannak, így szoknyában voltak:)
966. Bichi (válaszként erre: 961. - D0860dee94)
2010. nov. 11. 10:53

Én nem adnék neki pelust...

Az oviban sem adnának. Próbálj vele beszélni, hogy ilyen csak a kisfiúk csinálnak, az ilyen nagy és okos gyerekek már nem. Ilyenkor én azt csináltam, hogy kiválasztottam a környezetből egy kisebb gyereket, olyat, akit ő is kisebbnek lát, és elmondtam, hogy ezt még ő sem csinálja, és tök ciki :)

2010. nov. 11. 10:53
:DDD Etet a fiam. Rakja a számba a kaját. :)))
964. mágnes74 (válaszként erre: 961. - D0860dee94)
2010. nov. 11. 10:53

Ez más dolog.

Szerintem már szobatiszta, hiszen szól, ha kakilnia kell, talán csak a wc gondolata riasztja el.

Erről olvastam egy cikket, az elengedéssel vannak gondjai. gy érezheti, hogy egy darab eltűnik belőle, amit lehúzunk a wc-n.

963. mágnes74 (válaszként erre: 958. - Fmagdi78)
2010. nov. 11. 10:51

Az én anyám is a korai szobatisztaság mellett kardoskodott, gondolom, azért, mert általában egy évesen már bölcsibe jártak a gyerekek, nem voltak otthon három évig.

De végül az én verzióm maradt és bevált:)

962. Bichi (válaszként erre: 960. - Fmagdi78)
2010. nov. 11. 10:51
Nekünk egy kacsás bilink volt, ami nem az a hagyományos kis egyszerű, hanem volt felfelé feje, csőre, meg 2 kapaszkodó a két szélén. Teljesen stabilan ült rajta.
2010. nov. 11. 10:50

Sziasztok!


Most találtam a fórumra, gondoltam írok én is, mert nálunk is van egy csöpp bibi...


A kisfiam már betöltötte a 3 évet, ügyesen szól ha rájön a kisdolog és szalad a wc-be... viszont ha kakilnia kell, akkor pelust kér.

960. fmagdi78 (válaszként erre: 959. - Bichi)
2010. nov. 11. 10:49
Hogy maradt meg a bilin?
959. Bichi (válaszként erre: 956. - Mágnes74)
2010. nov. 11. 10:48

Nálunk is nyár volt, de elég volt az alsó, meg a sort állandó cseréje is, én nem vagyok híve az alsógatyás szaladgálásnak...

Mondjuk az egyém 8 hónapos korától nem kakilt be, mert elég korán kezdtem biliztetni, így ilyen probléma azért nem volt.

958. fmagdi78 (válaszként erre: 957. - Mágnes74)
2010. nov. 11. 10:47
Mi volt más akkor?
957. mágnes74 (válaszként erre: 955. - Fmagdi78)
2010. nov. 11. 10:46
Szerintem kicsi még ehhez. Tudom, hogy anyósod idejében máshogy volt, de talán próbáld meg megértetni vele, hogy ráértek.
956. mágnes74 (válaszként erre: 954. - Bichi)
2010. nov. 11. 10:45

Igen, meg kell érniük rá.

Ezért jobb a nyár, akkor nem kell ruhát cserélni és a gyerek érzi kellemetlenül magát a nedves bugyiban.

Nálunk a kertben még az sem volt gond, ha bekakilt, talán egyszer-kétszer fordult elő.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook