Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1045. mgagi (válaszként erre: 1044. - Jozsi.38)
2010. dec. 13. 11:59
Beszéltem a védőnővel és ő azt mondta, hogy nyugodtan ültessem éjszaka bilire egy párszor.
1044. jozsi.38 (válaszként erre: 1043. - Mgagi)
2010. dec. 13. 11:56
akkor még egyszerűbb ha éjszakára pelust adsz rá. ha nem ébred fel éjszaka az ingerre, fölösleges.azt mondják az okosok hogy az éjszakai szobatisztaság később jön, kb. 5éves korig alakul ki
1043. mgagi (válaszként erre: 1042. - Jozsi.38)
2010. dec. 13. 11:41
Nálunk az a gond, hogy napközben nem iszik rendesen és amikor hazajön akkor pótolja be a folyadék mennyiséget. Akkor nagyon pisis volt a pelenkája. Az éjszakai bepisilés változó. Van hogy 3x cserélek lepedőt de van olyan is hogy csak 1x.
1042. jozsi.38
2010. dec. 13. 11:17
háát mi már ezen túl vagyunk, de a lényeg, ha reggelre folyamatosan száraz marad a pelenkája, akkor érett rá. kábé két hétig figyeltem aztán levettem éjszakára. előfordul időnként egy-két baleset, ez benne van a pakliban, a legjobb jel ha éjszaka is kikéreckedik pisilni
1041. mgagi
2010. dec. 13. 11:09

Sziasztok!

Régen voltam már itt.

Egy kérdés.

Ki az aki már ott tart, hogy az éjszakai szobatisztaságot gyakoroljátok? Hogyan csináljátok?

1040. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1039. - D0b7178f40)
2010. dec. 7. 19:11

Jó kis feladvány:)

Látszólag minden ok. Lehet, hogy tényleg nem is kellene "erőltetni", hogy megtaláld az okát, mert nem feltétlenül sikerül. Valószínűbb, hogy hamarabb kinövi, mire kitotóznád. Passz...

1039. d0b7178f40 (válaszként erre: 1037. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 7. 18:40

nem tudom.....

nem kerítek neki feneket, mert szó nélkül lecserélem az ágyneműt, még altatnom sem kell, mert könnyen visszaalszik.

Nem teszek neki megjegyzéseket.

Akkor van vita, ha raplisan ébred, és nem akar segíteni, csak hisztizik. Na akkor álmosan el tud önteni a harciideg. De akkor sem szidom, hanem csendesen mondom neki el a magamét.

Meg szoktam neki mondani, amikor átölel, hogy én akkor is szeretem amikor tiszta dinka.

Ma pl kitalálta, hogy én nem szeretem őt. És ezt a zs nevű haverja mondta neki. Én meg mondtam neki, hogy ez butaság. Mert Ő jelenti nekem a világon a legtöbbet.

Persze apát is imádom, de Őt másképpen.



próbálok másképpen állni a dolgokhoz.

1038. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1036. - D0b7178f40)
2010. dec. 7. 18:37
Ááááááááá, kizárt, hogy ezzel egyedül legyél. Tudtommal az ágytisztaság 5-6 éves kor körül "elvárás". Az se lehet véletlen.
1037. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1035. - D0b7178f40)
2010. dec. 7. 18:36

Hm, te nem lehet, hogy valami hasonló "hibába" estél, mint amikor valaki nagyon akar babát, de valahogy mégse lesz terhes?


Esetleg, ha nem különösebben foglalkoznál a témával. Elfogadod, hogy ez van, aztán lehet, hogy pár hét múlva már csak emlék lesz az egész bepisilősdi... :)

1036. d0b7178f40 (válaszként erre: 1034. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 7. 18:30
hát köszönöm. CSak reménykedtem benne, hogy hátha valaki hasonló cipőben jár vagy járt. De sajnos nem...
1035. d0b7178f40 (válaszként erre: 1033. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 7. 18:29

zsebpénzt nem adunk neki. Amiket aprópénzeket elkunyizik a nagyitól azt perselybe gyűjtögeti. Meg locsolópénz, meg ilyenek. Én sem tartom értelmét a zsebpénznek.

Dícsérem amikor nem pisil be, mert alapban Ő is úgy kel fel, hogy ana nézd nem pisiltem be. És nagyon meg van érte dícsérve. És tisztában van vele, hogy nem jó ha bepisil, mert aranyosan megkérdezte egyk éjjel, hogy ana te nem szereted ha bepisilek?? Én erre annyit mondtam neki ,hogy Te szeretsz éjjel átöltözni meg fázni a pisitől?? És nem-et mondott. Tehát innét veszem, hogy tisztában van a dolgokkal.

De nem tudom mivel hassak rá.

Mondta egy gyermekpszichológus ismerősöm, hogy ne aggodalmaskodjak, mert az ő fia középsős volt már amikor teljesen elhagyta az alvós pelenkát is. A dokinéink is mondta, hogy nem kell aggódni, mert nincsen elmaradva. Mivel hamar megtanult menni, így valami ennek kárát látja. Hát akkor ez lett az. Ezek szerint.


Tudom kitartás...... mivel más is végigcsinálta ezt.

2010. dec. 7. 18:22
Gyorsan megtoldom, mert úgy látom, hogy nem nagyon sikerült jól leírni, amit akartam. Véletlenül se azt hozd ki belőle, hogy nem csinálod jól a dolgokat. Egyszerűen nincs erre egyenmegoldás. Próbálgasd, menni fog :))
1033. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1032. - D0b7178f40)
2010. dec. 7. 18:20

Tobzocska, nem egy tinédzser értelmére próbálsz hatni!

Nekik még nincs érteleme a logikai érveléseknek. Éppen ezért a zsebpénzt tök felesleges bevezetni, mert csak az értelmét veszíti el. Persze, csináld a saját meggyőződésed szerint (viszont ne csodálkozz, ha nem úgy reagál, mint egy nagy gyerek:))


A bepisiléssel kapcsolatban is, mint minden más esetben, nem a sikertelenséget kell kiemelni, hanem a száraz éjszakák után kell a mennyekbe magasztalni, hogy milyen ügyes és biztosan sikerülni fog neki máskor is!


Kitartás! Mindenkinek vannak gyenge pontjai vagy periódusai.

1032. d0b7178f40 (válaszként erre: 1022. - Trapiti)
2010. dec. 7. 18:14

Sajnos ez a kistesó fogantatása előtt is így volt. Így nem mondhatom azt, hogy miatta van. Természetesen mondom neki, hogy majd mennyi minden lesz amiben tud segíteni. Minden egyes alkalommal megkérdezi, ha megyek dokihoz, megkérdezi, hogy mikor hozom haza a tesóját próbálom megértetni vele, hogy amikor megszületik a tesó akkor kórházban kell lennem. Tehát már most adagolom készítem fel a dolgokra. De egyszerűen a nyár elején szépen leállt a bepisilésről, nem 100%-osan, de leállt, és nyár vége felé, ahogy beszéltük az ovit egyre sűrűbben.

Aztán meg beállt arra, hogy szinte minden éjjel bepisil. 7-5* tuti.

És apa a megmondhatója, hogy rongyosra beszélem a számat, és nem érdekli a gyermeket.

Mire odajutok, hogy butaságért rácsapok a kezére vagy a seggére, mert olyat tett, addigra 25* elmondom mit nm tett jól. És nem halgat rám.

De követelőzni azt tud.

Próbáltam már neki elmagyarázni, hogy csak akkor áll az, hogy kér valamit boltban ha tesz is érte valamit. Ma is az újságos előtt állt és hisztizett, mert neki egy 750 ft-os újság kellett, mert szeretett volna még 1 helikoptert. Pedig már van neki, mert a múlthéten a perselypénzéből megkapta.

Mert mondtam neki, hogy én 750 ft-ot nem adok ki újságért amit meg sem néz mert a játék a lényeg. Előtte meg a 100-asban az eladónőnek panaszkodott, hogy nem veszek meg neki egy kardot 2000 ft-ért. Hát hogyan vagyunk akkor? Ő követelőzhet én meg nem???

Nem értem.

De ezt a plüssdolgot kipróbálom. Mert van neki 3 állatka amit szeret.


köszi

1031. trapiti (válaszként erre: 1030. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 6. 22:54
:) igyekszünk :)
1030. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1029. - Trapiti)
2010. dec. 6. 22:50
A lényeg, hogy mindent megtesztek érte, hogy jobb legyen neki, mint az első 5 héten volt... :)
1029. trapiti (válaszként erre: 1026. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 6. 22:47

Igen. Sokmindent befolyásol, és bármennyire is mindent megteszünk hogy boldog, ép lelkü kis emberke legyen, ezeket a dolgokat (is) mindig vinni fogja magával. Persze valamilyen "csomagot" mindenki felszed az élete során, ki elöbb, ki késöbb. Neki elég korán jutott...


Sokat tudunk arról, milyen körülmények között töltötte az elsö heteit, és igyekszünk megérteni mi van a reakciói mögött :) Egyébként összességében kiegyensúlyozott és nagyon életvidám kisgyerek, akit néha komoly dolgok foglalkoztatnak... na de ez már elég off itt :)

1028. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1027. - Trapiti)
2010. dec. 6. 22:43
Ez a szorulásosdi a szomszédom lányánál is előjött. Ráadásul ez egy mókuskerék. Mert, ha szorulása van, akkor egy idő után már visszatartja, mert tudja, hogy fájni fog neki. Persze, ez csak tetézi a bajt:(
1027. trapiti (válaszként erre: 1025. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 6. 22:42

Lehet, hogy egyre gondolunk, de nekem is van egy ilyen ismerösöm itt... :)


Az ovikezdés önmagában is nagyon befolyásolhatja a kaki-pisi ügyeket, barátnöm kislánya pl. olyan szoulásos lett mióta ovis, hogy szinte sír amikor kakil... :(

1026. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1024. - Trapiti)
2010. dec. 6. 22:41
Sose fogod megtudni, hogy számára mit jelentett az élete első hónapja, amikor nem volt veletek. Meg ugye a váltás is nagy változás volt számára, még akkor is, ha jobb lett neki veletek. Ezek olyan dolgok, amik simán bezavarhatnak időnként, ha valami miatt felszínre kerülnek.
1025. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1023. - Trapiti)
2010. dec. 6. 22:39
Van itt egy csajszi a hoxán, akivel egyszerre vártunk babát. Az ő lánya szobatiszta az oviban. Bezzeg otthon bepisil, sőt be is kakál. Ő is sejti, hogy neki szól a dolog, csak még nem jött rá, hogy mit tegyen.
1024. trapiti (válaszként erre: 1020. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 6. 22:38
Nálunk 3/4 órás zokogások voltak egy-egy pici bepisilés után is. Pedig én sem szidtam, söt alig gyöztem magyarázni, hogy neki még ezt nem kell tudnia, Ö még nagyon picike. Ez szerintem személyiségtöl függ, az én lánykám nagyon sokat vár el saját magától, állandóan bizonyítani akar, neki mindent azonnal és tökéletesen tudnia kell (némiképp magyarázza ezt a története is, 5 hetesen fogadtuk örökbe). Pedig napjában kismilliószor erösítem meg benne, hogy épp eléggé okos, ügyes, és akkor is szeretem ha nem megy minden rögtön :) de neki ez kevés, neki éreznie kell hogy sikere van. Ilyen és kész :)
1023. trapiti (válaszként erre: 1019. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 6. 22:35

Igen :)

Végülis nálunk úgy néz ki, a helyzet rendezödik. Annyira "látványos" jelét adta ezekkel a bekakilásokkal a lelki bajainak, hogy mindenki hamar reagált rá, és szinte napok alatt szünt meg a dolog.

1022. trapiti (válaszként erre: 1016. - D0b7178f40)
2010. dec. 6. 22:33

Talán a figyelmedért harcol ebben a formában. Hiszen így felkeltek, foglalkozol vele, átöltözteted, vissza kell altatni.

És nem akarlak elkeseríteni, de ez a kisebbik érkezése után még romolhat, ami teljesen érthetö reakció a nagyobb testvér részéröl.

Amit lehet tenni szerintem: az otthon töltött idöben sok-sok figyelem, próbáld ezt az idöt intenzíven együtt tölteni Vele. Sok dícséret, akár jutalmazás akkor amikor nem pisil be. Legyen a dícséretnek kézzel fogható eredménye, mindig mondd el neki pontosan hogy miben volt ügyes, miért dícséred meg. Nálunk pl. az müködött, hogy ha bepisilt az ágyba kivettem az összes plüss állatot, és minden alkalommal amikor száraz marad visszakap egyet, amit Ö választhat ki. Ötletesnek kell lenni, csak Te tudhatod igazán, hogy mi jön be. Mindenesetre a kulcs az érzelmi biztonság és a pozitív megerösítés, és akkor meglesz az eredmény!!! Verni, szidni, megszégyeníteni értelmetlen és kegyetlen dolog.

1021. Boléna (válaszként erre: 1010. - D0b7178f40)
2010. dec. 6. 22:31

nekem annyit mondott a doki,h elalvás előtt pisiltessem meg,alvás előtt max 1 órával adjak csak neki inni,éjjel ne igyon.


jobbat ő se tudott..

1020. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1018. - Trapiti)
2010. dec. 6. 22:29
És most, hogy mondod. Egy barátnőm számolt be hasonlóról. A kislánya annyira rosszul érezte magát egy bepisilés után, hogy hetekig szorongott miatta. Pedig aztán ők se az a fajta, akik akár egy kicsit is leszidták volna a kislányt emiatt.
1019. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1018. - Trapiti)
2010. dec. 6. 22:28
Értem én. Azért is mondom, hogy nálunk szerencse, hogy a fiamat nem érdekelte túl korán a téma. Semmi esetre se könyvelem el az eddigi eredményeinket a szülői zsenialitásomnak, inkább szerencsénk volt vele.
1018. trapiti (válaszként erre: 1015. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 6. 22:26

Nálunk a kisláynom 1.5 évesen magától kezdett el wc-re járni. Akkor viszont annyira kiborult ha véletlenül bepisilt, hogy végül én döntöttem úgy hogy nem hagyom pelus nélkül. Bugyipelust használtunk, és ha akart mehetett wc-re (járkált is). Tehát én inkább késleltetni igyekeztem a dolgot, hogy akkor foglalkozzunk vele, amikor már nem viseli meg annyira ha nem sikerül valami.


A pszichológus szerint mindegy hogy a szülö hatására vagy magától kezd el ezzel "túl korán" foglalkozni, akkor is ide nyúl(hat) vissza ha valami érzelmi gondja-baja van.

1017. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1016. - D0b7178f40)
2010. dec. 6. 20:48

Persze, hogy nem jó senkinek, de a veréssel tényleg csak a bajt tetéznéd szerintem.


Hogy ez lustaság vagy mi, azt nem tudom. Lehet, hogy igazad van, csak ettől még nincs megoldva.


Esetleg valami szakértőt kellene erről megkérdezni. Elég széles kört érinthet a probléma, csak van, aki szakmailag is foglalkozik ezzel...

1016. d0b7178f40 (válaszként erre: 1012. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 6. 20:39

Akkor vettem le a pelust, amikor jelezte már teljesen jól, hogy pisilni kell. A kaki akkor már régen a bilibe vagy wécébe ment. Azt nem tudom pontosan mennyi idős volt. De 2 körül. És a bölcsiben volt az, hogy át lett szoktatva biliről teljesen wécére.

A szobatisztaság meg még úgy alakult, hogy párszor szól teljesen jól, éjjel, hogy anya pisilni kell, amire átérek ott áll az ágya mellett, én meg tartom neki a bilit, pisil és visszamászik az ágyra és alszik. De utána meg napokig már csak arra ébred fel, hogy fázik, mert bepisil. Próbáltam azt is, és most is ezt teszem, hogy éjjel 2* keltem. Csak ez fárasztó. Neki is meg nekem is. Mert oké, hogy Ő könnyen visszaalszik, de nekem a másik babó a pocakomban felébred és utána még legalább 1/2 v 3/4 órát nem hagy aludni mert akárhogyan fekszek nem jó.

És reggel bizony olyan vagyok mint a mosogatórongy.


És nem tudom mit is tegyek. Mert este fürcsi után ha rá akarom adni a pelust szedi le magáról meg kitalál mindent, csak ne maradjon rajta. Én amondó vagyok, ha párszor meg tudja tenni , hogy felkel és szépen szól, akkor ez már csak lustaság az egész. Kényelmesebb bepisilni.

Mert gondoltam arra is, hogy talán itthon nyugodtabban alszik, és mivel mélyebb az alvás így nem ébred fel arra, hogy pisilnie kell???


Ötletem nincsen. Nem bántom érte, csak elmondom neki, hogy nem tetszik. És éjjel is félálomban is tisztában van vele, mert többször megkérdezte, hogy ana nem szereted ha bepisilek? Én meg mondom neki, hogy Te szeretsz éjjel átöltözni, mert én nem szeretek ágyazni.



Annak értelmét nem látom, hogy drasztikus fenyítést alkalmazzak, mert volt aki ezt tanácsolta, hogy fenekeljem el, ha át kell öltöztetni.

Szerintem ez butaság.


Csak nem tudom a megoldást. .........

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook