Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1135. Cipike75 (válaszként erre: 1131. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 15:25
Talán tényleg ez a legjobb megoldás. Na, ilyen komolyabb dolgokban,hogy bicaj, meg ilyesmi, én is inkább a csemetére hagyatkozom majd. A bili meg nem egy hatalmas összeg, még ha a 3.-at is venném már:))
1134. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1128. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:25

Szerinted a kislány el tudná otthon mondani, hogy pontosan mi történik vele a bölcsiben. És még ha el is tudná mondani (amit kétlek, mert ilyen idős gyerekekből tanult, gyakorlott szakembereknek is igen nehéz kiszedni, hogy ténylegesen mi történt velük), szóval, ha valami csoda folytán el tudná mondani, akkor is már késő lenne, mert az azt jelentené, hogy valamilyen módon bántalmazták és attól sérülhet.


Nagyon kényes kérdés, hogy hol van a határ, mivel teszünk jobbat, ha szólunk mindenért vagy ha csak figyelemmel kísérjük a dolgokat és szélsőségesnek ítélt esetek megelőzése céljából avatkozunk be.


Még középiskolásokat is simán megnyomoríthat egy felnőtt pszichésen, nem egy ilyen csöppséget. Na, éppen ezért nem szabadna akárkit felvenni. Csak az a baj, hogy olyan kevés pénzért vadászni kell, hogy ki megy oda dolgozni és sajnos kevesekben van meg a szükséges hivatástudat és tisztelet a gyerekek iránt.

1133. Cipike75 (válaszként erre: 1130. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 15:23
akkor ha konkrétan neki nem akarsz szólni, menj el a bölcsivezetőhöz, meséld el neki, mi történik,és akkor majd ő oda fog figyelni arra, hogy mi is történik az intézményében.Így legalább kérheted, hogy incognitóban maradj...
1132. adb20ce52a (válaszként erre: 1131. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 15:21
:) Ez jó
1131. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1126. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:20

Talán több esély van rá, hogy használja, ha valamilyen módon kötődik hozzá.


Ezeknek a felesleges biliknek, meg időnap előtt megvett és az időjárás által tönkretett (de nem használt) triciklinek köszönhetően, most úgy fogunk rollert venni, hogy húsvét előtt elmegyünk a Decathlonban, aztán amelyiket ott se nagyon akarja hagyni a fiam azt hozza majd véletlenül a nyuszi.

1130. adb20ce52a (válaszként erre: 1128. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:19

Azért nem szólok neki, mert esetleg a gyereken csattanna. Így is eléggé utálatos...


Időnként szívesen megkérdezném tőle, hogy ha nem tetszik a meló, akkor miért nem húz el a bánatosba?


Meg miből fizetné a számláit, ha mi dolgozó szülők nem vinnénk a gyerekeinket a bölcsődébe???

1129. Cipike75 (válaszként erre: 1128. - Cipike75)
2011. jan. 10. 15:03
Egyébként a bölcsiben még csak tanulják szegénykék ezeket a dolgokat, nem iskolás gyerekekről van szó, akinek szégyellnie kéne magát.../De nekik okuk van rá, ha ez velük még megtörténik , és rajtuk is inkább segíteni kéne/
1128. Cipike75 (válaszként erre: 1125. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 15:01
Szerintem ne fogd vissza magad, állj ki a gyerkőcöd mellett.Egyszer kell csak rápirongatni, kicsit erélyesebben, aztán már észbe kap , meglátod!Milyen undorító dolog ilyen pici gyerekeket megszégyeníteni!Én biztos leordítanám a fejét a nyakáról.....de szó nélkül nem hagynám, az tuti..
1127. Cipike75 (válaszként erre: 1123. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 14:58
Hát igen, a gondozókkal is probléma van,pedig nekik pont ez lenne a feladatuk, hogy segítsenek a picinek.
1126. Cipike75 (válaszként erre: 1118. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 14:55
akkor lehet, hogy nekem is azt kéne még megpróbálnom, a hagyományos, majd a zenélő bili után, hogy válassza ki ő a boltban, hogy melyikre akar ráülni, és akkor talán hajlandó lesz bilizni?
1125. adb20ce52a (válaszként erre: 1124. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 12:59

Ja, hát ez a nő sem egyszer fejtette már ki, hogy mennyire nem szeret dolgozni... mert ő többre tartaná magát. Csak akkor nem értem, hogy miért nem keres olyan munkát amit szeretne...


Érdekes, hogy a gyerekek ezt mennyire megérzik, mert amíg ő ki tudna szaladni a világból egy-egy délután, a másik gondozónő vígan elfurulyázgat meg énekelget velük. Mindig festenek, vagy gyurmáznak. És a lányom még sosem volt festékes vagy piszkos.


Múlt héten egy nap alatt 2 nadrágot pisilt össze, mert mint kiderült, egyedül küldték ki és szegényem nem tudott felülni a wc-re mert magas neki és mellette állva bepisilt. És még meg is szégyenítik ilyenkor, hogy ejnye, meg ugye át kell öltöznie, pedig nem rajta múlott. És akkor is ez a pi@sa volt ott. Sokszor megérem visszafogni magam...

1124. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1122. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 12:41

Ez mindenhol probléma, hogy emberek elvállalnak olyan munkát, amire alkalmatlanok vagy nincs is kedvük csinálni és mások isszák meg a levét. Ráadásul egy kisgyerek nem is tud ellene tenni.


(Én ma egy eladónál hagytam a felvágottat, mert átjött a húspultból a felvágottakhoz, a nyers hús mancsolása után felvett az egyik kezére kesztyűt, amit persze összefogdosott a másikkal és összetapicskolta a felvágott csomagolópapírjának a belsejét is. Aztán azzal védekezett, hogy szoktak kezet mosni. Nem értette, hogy a húsos kezeit meg kellett volna mosnia, mielőtt kesztyűt húz.)

2011. jan. 10. 12:36
Na és persze ott van 4 gondozónő egy rakáson... ha ilyen gond van, nem hiszem el, hogy a 4-ből egy nem lenne nélkülözhető egy kis időre...
1122. adb20ce52a (válaszként erre: 1121. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 12:34

Na hát ez a bajom nekem is, hogy az egyik gondozónénink rendes, ha mást nem is, vígasztalja vagy megsimogatja neki a pocakját ha fájlalja, de a másik... volt már pár nézeteltérésünk egymással.


Pénteken szerintem simán megszidta amiért nyughatatlan volt (ugye ahelyett, hogy segítene neki könnyíteni magán, amíg gondja van vele) Mert ez is ördögi kör. Nem is tudom, hogy várhatja el egy gyerektől, hogy nyugton ücsörögjön amikor tudja, hogy mi a baja és ő sem tudna nyugton ücsörögni. (Simán bedugaszolnám az ilyennek a kivezető nyílásait, hogy megtudja milyen érzés)


Mert ő nem ér rá arra, hogy ott ücsörögjön vele, vagy 5 percenként rohangáljon. Inkább adjam vissza rá a pelenkát. Még az sem lenne baj, mert vissza adom rá, ha neki ettől könnyebb lenne, de nem ez a baja.

1121. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1120. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 12:26

Nem egyszerű az már biztos. Tulajdonképpen egy hét alatt rendbe lehetne hozni, csak ahhoz vele kellene lenned vagy valakinek, aki "foglalkozik" vele.


Dodi óvónénije - amikor szóltam neki, hogy kimaradt egy napunk és bár ez normális, de nem lesz jó vége, ha hagyjuk - leült a wc mellé énekelni, hogy ne pattanjon le a wc-ről és rohanjon játszani a többiekkel. Ilyen apróságon múlik az egész. Persze, később ez már megy magától, mert ha nagyobbak lesznek, akkor könnyebben megértik, hogy saját maguknak csinálnak bajt azzal, ha nem mennek időben wc-re bármi miatt (Dodi a játszás miatt akarta halogatni, de időben sikerült leszoktatni róla).

1120. adb20ce52a (válaszként erre: 1118. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 12:21

Ja, tudom... nekünk 3 wc szűkítőnk van, van párnás is, de azt amit most kapott, nagyon szereti, rajta ül ha kell, ha nem. Azt élvezi legjobba, hogy kivehető a tartálya és ő öntheti ki, szóval ez nem gond már, megvan az igazi.


Azért nem tudok igazán okosat kitalálni, mert ugye lazítom a székletét, de mivel visszatartja, az eleje kiszárad, kemény lesz, aztán mikor az kijön, után meg a vízözön (kis túlzással) ugye a székletlazító hatása... ilyenkor csikar a hasa is.


Az lenne a jó megoldás, ha minden nap rá tudnám venni, hogy intézze el, attól függetlenül, hogy tudom, hogy fáj neki a sok elszenvedett visszatartásos ügye miatt...

2011. jan. 10. 12:17
Attól meg odzkodok, hogy túlságosan meghajtsam, annyira hogy ne tudja visszatartani, mert attól meg a pocakja fog fájni. Meg a hasmenés sem jobb érzés, mint a székrekedés :S
1118. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1117. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 12:16

Igen, alapvetően a visszatartás a probléma, de mindenképpen igyekezni kell lágyítani a székletét, mert ahogy mondod ez egy ördögi kör. Remélem, hamar megoldódik.


Mi sokadikra találtunk olyan wc-szűkítőt, ami bejött. Biliből se volt jó akármelyik:D

1117. adb20ce52a (válaszként erre: 1116. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 12:14

Székletlazítónk van, igaz másfajta és nem is eszik olyat ami megfogná. Baracklevet adok neki naponta 2-6 dl-t, attól függően, mennyire hajlandó.


A wc szűkítő nem jött be. Kapott egy nagyon jó kis bilit, elégedett is vele, a pisi nagyon klasszul "csurgik" bele.


Csak arra nem tudom rávenni, hogy ne tartsa vissza! Hiába normális a széklete, ha visszatartja, még a lazított széklet is bekeményszik...:(


De talán veszek ilyen Laevolac-ot, hátha...

1116. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1115. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 11:34

Patikában kapható Laevolac vagy valami nagyon hasonló nevű székletlazító folyadék. Már babakorban is használható.


Addig, amít nem alakul a helyzet ezt kellene az italába vagy ételébe keverni, a megfelelő mennyiségben. Kérd a gyógyszerész segítségét.


Hasznos lehet a körtelé is, csak ne vidd túlzásba ezeket, mert hasfájást okozhat!


Bili helyett próbáld a párnázott wc-szűkítőt, nagyon sokaknak bejött (felnőttes és kényelmes:))

2011. jan. 10. 10:50
Ez a bajom nekem is, csak gondoltam hátha mással is volt már ilyen és tud megoldást.
1114. egypt (válaszként erre: 1113. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 10:45

Értem.:(

Sajnos akkor nem tudok semmi okosat...

1113. adb20ce52a (válaszként erre: 1112. - Egypt)
2011. jan. 10. 10:41

A fájdalomtól fél biztosan. Én csesztem el amikor legelőször vártam, de akkor sem tudtam volna jót tenni, mert az sem lett volna jobb ha akkor meghajtom. :(


Nem tudom, valami kenőcs kellene neki, fájdalomcsillapító, vagy nem tudom. Mert szerintem nem is aranyér, hanem csak a megkeményedett cuccot nehéz neki kinyomni és az fáj. Ha minden nap tudna, akkor ez megszűnne, csak nem tudom rávenni, mert már csak akkor engedi ki, amikor már nem bírja tartani. :(

1112. egypt (válaszként erre: 1111. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 10:33
Ez valami pszichés dolog akkor?
1111. adb20ce52a (válaszként erre: 1110. - Egypt)
2011. jan. 10. 10:31
Ráadom én, azon nem múlik, de őneki nem a bilivel van gondja, hanem magával a folyamattal. Az elmúlt 2 hétben glicerin kúppal sikerült kakálnia, pelus és bugyi nélkül, pucéran, állva, a nyakamba kapaszkodva, visítva. :(
1110. egypt (válaszként erre: 1109. - Adb20ce52a)
2011. jan. 10. 10:27

Szia!:)


BArni sem volt hajlandó sokáig bilibe kakilni, kakiláshoz mindig kérte a pelust. Ráadtuk, belekakilt, levette. Aztán vettünk közösen egy trónszékes bilit neki (Régió játék), és onnantól megoldódott a dolog.

Esetleg ha a pelenkát kipróbálnád? Kérdezd meg, kéri -e kakiláshoz.

2011. jan. 10. 10:22

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vagy ötleteket.

3 éves a kislányom és 2 héttel ezelőtt elkezdődött nála a szobatisztaság. Levettük a pelust a kérésére és attól kezdve, pisi talán ha 6-8 alkalommal ha befolyt, ebből 2 a bölcsiben, mert nem kísérték ki időben, 2 pedig alvás közben, tehát azt gondolom ez így jó.


Viszont a kakival hatalmas gondjaink vannak, mert a pelust már nem szívesen tűri meg magán, de a bilibe nem akarja elvégezni a dolgát. Első alkalommal azt gondoltam, nem erőltetem, mert jobb ha inkább kivárom. 3 nap után olyan keményet és sokat kakált, hogy fájt neki, azóta fél, így visszatartja. Márpedig minél tovább tartja, annál rosszabb ugye, mert újra bekeményedik.

A háziorvostól kaptunk székletlazítót, székletrendező étrendkiegészítőt, de mellette próbálok olyan kajákat is adni neki amitől nem keményedik, baracklevet itatni vele. Kakaót, csokit teljesen levettük, de nem is az a gond, hanem, hogy visszatartja.


Minden nap az van, hogy szól, hogy kell neki, de annyira fél a fájdalomtól, hogy nem engedi el. Mivel ő bölcsődés, ez elég kellemetlen, mert ugye az ingere megvan, egész nap a wc-re ugrálna fel és le, amiért ott rászólnak, hogy nem lehet, de nyugodtan játszani sem tud, mert állandóan érzi hogy kakálnia kell. Nem tud tőle nyugodtan aludni, így a többiek sem, de a gondozónőkre nem nagyon számíthatok. Ma reggel már sírt hogy nem akar menni, gondolom azért, mert ő szenved ugye a kaki téma miatt és még tesznek is rá neki egy lapáttal amiért nyugtalan. :(


Tanácstalan vagyok, hogyan rendezzük ezt a dolgot...


Bocsi a hosszú hsz-ért

1108. Cipike75
2011. jan. 9. 14:34
Gratulálok!Olvasom, hogy császárral is szültél.Én is.Kornéllal én is márc.20-ra voltam kiírva, de ő meg előbb jött 2,5 héttel,márc.3-án született. Nem tudom, hogy a 2. gyerkőcnél mennyire szorgalmazzák a sima szülést.
1107. Cipike75 (válaszként erre: 1106. - Cipike75)
2011. jan. 9. 14:31
Na kezdem összerakni.Szóval az a kép, amit az előbb néztem rólad, az a mostani pocaklakóval készült.:)
1106. Cipike75 (válaszként erre: 1105. - Cipike75)
2011. jan. 9. 14:30
Megint kismama vagy?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook