Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütés főzés praktikák fortélyok fórum

Sütés főzés praktikák fortélyok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
25. Bernuska (válaszként erre: 24. - D'or)
2007. aug. 25. 10:04
Nagyon sajnálom, őszinte részvétem... Ilyenek hallatán én is a szüleimre és a családomra tudok gondolni, nem hiszem, hogy fel lehet dolgozni egy ilyen tragédiát. Szerintem az jó, ha vele álmodsz, nem? Vagy rosszak az álmaid?
24. d'or (válaszként erre: 21. - Bernuska)
2007. aug. 25. 06:47

koszi a szép szavakat,az Otletekkel..

ANYUKAM SUPER HAZIASSZONY+ANYA,de sajnos nagoyn kivagyok ,mert 2hete hirtelen csak osszeesett es meghalt..Tudom,lehethogy nem kellett volna leirnom,..de nagyon supi ANYA+haziasszony VOLT...es nagyon hianyzik,ma reggel is vele almodtam!!

BOCS AZ OFFERT!!De remelem megertitek??

Atadott nekem is sok ismeretet...ha eszembe jutnak szivesen megosztom meg veletek majd!!

23. 'szti (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 25. 05:49

hiperszuper és egyéb nagyobb üzletekben itthon is van, de nem nagyon ismerik(jük)


én pl. láttam már, de sose vettem

milyen az íze? édes?

2007. aug. 25. 00:09
Nekem is tetszettek d'or az otleteid. annyit fuznek hozza, hogy a krumplipurebe nagyon finom repa helyett az edeskrumpli, vagy batata, nem tudom otthon mennyire kaphato vagy ismert. A szine is szep lesz tole es az ize is nagyon finom.
2007. aug. 25. 00:04

tök jókat írtál! bizti ilyenre gondolt a téma indítója :)

én bizti elmentem, amit úgy gondolok, hogy hasznos...

20. d'or
2007. aug. 24. 21:23

3OTLET:HAMIS TUROGOMBOC: 1liter tejbe tenni 1kifacsart citromot+annyi grizzel felfozni ami osszeall+mehet bele kicsi cukor is..es KÉSZ!!utana csak prezlibe megforgatni es talalni porcukor v. lekvarral, v. tejfol is aki ,hogy szereti..

ANYUKAM SUPER HAZIASSZANY!!!En meg a sarkaba se léphetek..

19. d'or
2007. aug. 24. 21:20

OTLET anyukamtol:

Muffinsutobe suti mindig a fasirtokat.igy csak belekanalazza, vagy kezzel kiformalja es sutobe superul megsul es igy zsirszegey finom lesz, nem lesz olajos, mintha olajba sutned!

2OTLET:mindenki szereti a fincsi rantotthusit,rantott csirkemellet..anyukam ezt is sutobe suti, igy tobb husit is egyszerre meg tud sutni +nincs budi olaj szag.a suto aljara tesz kis olajat amikor meleg rateszi a szelet husikat, majd be a sutobe...es bekukkant forgatni..stb ,,hamarabb kesz+nem olajos+nincs budi a konyhaban!!!!!!!!!!!!!

18. d'or (válaszként erre: 16. - Birogaby)
2007. aug. 24. 21:17

szio, otlet a krumplipurehez ,en bele szoktam tenni nehany kb 4-5 db fot sargarepat is es igy szep szine is lesz +super repaspure izu lesz..de tehetsz bele. pl.sajtot-parom mindig ugy csinalja..vagy kis kockara vagott baconnszalonnat..stb

tobbfele képpen igy a gyerekek is jobban szeretik

2007. aug. 24. 17:27

Gôz fölötti krémkavaráshoz én is olyan edényeket használok amik pontosan illeszkednek egymásba,szintén nem az áramütéstôl félek,sokkal inkább a gôztôl,ami megégethet.

Amúgy,ha tojásfehérjét kell habbá vernem,ahhoz mindig a spirál alakú kézi habverôt használom,sokkal jobb hab verhetô vele,mivel több levegôt kap verés közben,mintha géppel kavarnám,és a tojásfehérje habnak ez a lényege.

16. birogaby (válaszként erre: 13. - Bernuska)
2007. aug. 24. 17:20

A krumplipürét én is gépi habverôvel kavarom ki,igaz,elôtte krumplitörôvel összetöröm egy kicsit,mert így már könnyebb a géppel kavarni.

Szerintem is fontos a jó minôségû gép,nekem még soha nem volt gondom a gôzzel.

És egy ötlet a püréhez: szoktam 1-2 tk.cukrot tenni bele,nagyon finom lesz az íze tôle.

15. Bernuska (válaszként erre: 12. - D@nu)
2007. aug. 24. 17:04
Hogy csinálod a krémleveseket? Nekem nagyon szeretik a gyerekek, egyszer próbáltam brokkolikrémlevest csinálni, a családom meg is ette, ízlett neki, de a hugom begrimaszolt már a láttán is...
14. Bernuska (válaszként erre: 11. - Eb504c2fac)
2007. aug. 24. 17:01
:) akkor megnyugodtam :)
13. Bernuska (válaszként erre: 10. - Eb504c2fac)
2007. aug. 24. 17:01

:D Pont az írtam, hogy veszélyesnek tartom, hogy az elektromos gépet odaviszem a gőzölgő vízhez...


A krumplipürét meg azért csinálja úgy, mert az mondja, ha fakanállal keveri ki, neki vannak benne apró pici csomócskák... :( hát ez nekem is van benne, de engem ez nem zavar...:)

12. d@nu (válaszként erre: 7. - Bernuska)
2007. aug. 24. 14:34
Én mindig gépet használok a krémleveshez, a tojáshabhoz - kesztyű nélkül. Korábban gépi habverőt, mostanában botmixert - ez utóbbinak teljesen zárt a borítása. Fontos, hogy ne használj sérült elektronikájú gépet, mert az valóban megrázhat, de ehhez nincs szükség gőzre. A gőz feletti munkánál hatalmas előny, ha a felső edény pontosan illeszkedik az alsóra, enélkül a gőz a réseken kiszabadul és így már veszélyes - nem az áramütés miatt, hanem mert megégetheti a kezedet.
11. eb504c2fac (válaszként erre: 6. - Bernuska)
2007. aug. 24. 13:35
a sárga borsó főzelék egy idő után keményítő nélkül is kemény lesz. Amolyan késsel szeletelhető :)
10. eb504c2fac (válaszként erre: 7. - Bernuska)
2007. aug. 24. 13:34

a krémet gőz fölött én lyukas fakanállal keverem. Nem szeretem a kézi habverőt mert beleragad a massza:)


A krumli főzit pedig én is fakanállal keverem.


Szerintem ne kísérletezz elekrtomos habverővel főzés közben.

9. csehe (válaszként erre: 6. - Bernuska)
2007. aug. 24. 13:31
Lehet, hogy kevés volt a borsón a víz. Szerintem ezt a főzeléket a legnehezebb besűríteni pont jóra, még liszttel is. Különben a keményítővel jól lehet dolgozni.
8. csehe (válaszként erre: 7. - Bernuska)
2007. aug. 24. 13:29
Saját tapasztalat szerint gzfelett elég a kézihabverő, krumplipürénél meg a fakanál, esetleg kézihabverő.
2007. aug. 24. 13:02

engem az érdekelne, hogy ti hogy főzitek gőz felett a sütikrémet? Anyukám gépi habverővel csinálta emlékeim szerint, és neylon kesztyűt húzott hogy ne rázza meg az áram.... hát ez én nem nagyon értettem, ez annyi, mint halottnak a csók, nem....

Ja, és a forró krumplit is haberővel krémesítette... nem veszélyes 1 kicsit, ha a gőz a motorba kerül?...

2007. aug. 24. 12:58

idáig életemben 1x használtam keményítőt, mert elkezdtem a 90 napos diétát, és profin mindent be akartam tartani, a sárgaborsó főzeléket ezzel habartam be. Akkor frissen jó volt, de mikor este elővettem, a fakanál úgy állt benne, hogy megmozdítani is alig bírtam :)

Kb. 1 liternyi főzihez 1 ek. keményítőt tettem a doboz utasítása szerint...

2007. aug. 24. 12:27

Étkezési keményítõ sokoldalúan felhasználható, egészséges alapanyag a konyhában:

Használható:

levesek, mártások, öntetek és desszertek sûrítéséhez

helyettesíti a rántást ételeinkben, így kevesebb zsiradék kerül ételeinkbe

sütemények, torták és egyéb tésztafélék könnyítéséhez, minõségének javításához

használatával a sütemény jobban megtartja formáját krémek, pudingok elkészítéséhez


Felhasználási javaslat:

Sütéshez: Az Étkezési keményítõt a liszttel mindig alaposan el kell keverni és át kell szitálni. A sütemények, omlettek, metéltek, rétesek, piskóták és sütõporral készült tészták minõségének javításához a receptben megadott lisztmennyiség 1/4 - 1/2-ét az Étkezési keményítõ pótolja.

Fõzéshez: Az Étkezési keményítõt kevés hideg folyadékkal (víz, leves) tejsimára keverjük és állandó keverés közben a forró ételhez adjuk, majd egyszer felforraljuk.

Fontos: Az Étkezési keményítõvel sûrített leveseket és mártásokat nem szabad hosszabb ideig fõzni, különben a keményítõ hatása csökken.

2007. aug. 24. 12:03

bármi:)

Pl hogyan kell magas piskótát sütni? Állítólag keményítővel. Bár még nem próbáltam ezt, de még szép piskótát sem sütöttem :)

2007. aug. 24. 11:59
Nem elég konkrét a cím. Mi érdekel?
2007. aug. 24. 11:56

sziasztok

Kezdő sütő-főző "asszony" vagyok aki szívesen kísérletezik mindenféle fincsi dologgal :)

Ha valakinek bármilyen praktikája vagy fortélya van a konyhai ténykedéssel kapcsolatban, ide nyugodtan leírhatja.

És remélem hogy sok mindenki megfordul majd itt :)

2007. aug. 24. 11:54
Sütés főzés praktikák fortélyok
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook