Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudatos jövőtervezés-házi praktikák, tanácsok, ötletek, sütés-főzés-háztartás fórum

Tudatos jövőtervezés-házi praktikák, tanácsok, ötletek, sütés-főzés-háztartás (beszélgetős fórum)

12. martini64 (válaszként erre: 9. - Muizé)
2013. nov. 18. 19:31

Ez attól függ, hogy rendszeres-e a havi jövedelem, vagy változó. Ha rendszeres a havi jövedelem, akkor inkább csak egy hónapra előre érdemes vásárolni. Ha rendszertelen, akkor a jobb hónapokban be lehet tárolni a rosszabbakra.

Először azzal kell tisztában lenned, hogy pontosan mik is a kiadásaid. Érdemes egy negyedéven át minden fillért kiadást felírni. Nemcsak a konyhapénzt, hanem mindent. Sok olyan kiadás van, ami nem jut eszedbe, ha csak úgy leülsz tervezni vagy alultervezed esetleg. Minden hó elsején írd fel a gáz-, víz- és villanyóra állásokat. Ezután az első negyedév mérlege alapján tervezd meg a következőt úgy, hogy miben lehetne csökkenteni a kiadásokon.

11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2013. nov. 18. 18:48
tusfürdőt, mosószert öblítőt csak akcióban veszek
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 9. - Muizé)
2013. nov. 18. 18:46

mikor a pénztárhoz mész nézd át a kosarat, hogy biztos hogy minden kell amit beleraktál?


és a blokkokat gyűjtsd majd hónap végén látod mire mennyi pénz ment el, feleslegesek pl az üdítők, és drágák is, meg a csokik is helyette egy kis édes gyümölcs egészségesebb.


fizu után egy nagybevásárlást csinálok, ekkor veszek fagyasztóba húst főleg daráltat, meg konzerveket Bab kukorica zöldborsó, hónap végefelé jól jön. chilisbabnak, bolonyainak stb. tészta mindig van itthon, , nagyobb akciós de finom sajtot elszelem és egész hónapban van sajt a fagyasztóban, zsemlét kenyeret is fagyasztok le, hogy ha elfogy a friss nem kell boltbarohanni

2013. nov. 18. 18:21

Ez jó ötlet. Ma és holnap pl mustáros karaj volt/lesz sütőben sült krumplival de akkor utána beiktatok egy főzeléknapot. Mi kerüljön még a füzetbe? Kiadások/bevételekre gondoltam vagy esetleg havi bevásárlólista?


Hogy érdemes vásárolni? havonta egy nagyobbat hetente egynagyobbat vagy naponta?


Ami kifogy vagy tárazzak be?

2013. nov. 18. 17:58

Nagyanyáink még használták, szinte hagyomány volt, amitől nem is igen lehetett eltérni, mert még megszólják az ember lányát :) Arról van szó, hogy van húsnap, tésztanap, főzeléknap, egytálétel nap, leves+kelttészta nap, aztán meg jön a hétvége (akkor hagyományosan szombaton pörkölt volt nokedlivel, vasárnap meg húsleves és rántott hús, persze ezt nem kell követni).

Oszd be a hetet ez szerint az elv szerint, írd fel a kontrollfüzetedbe (most már a sokadik oldalra), hogy melyik nap melyik ételre koncentrálsz. Ezután a következő oldalakra írd fel, hogy Ételek hétfőre stb. Ezután kezdd el felírogatni, hogy ha hétfőre mondjuk tésztanapot terveztél, akkor milyen egyszerű levesek és tészták jutnak eszedbe. Pl. paradicsomleves, zöldségleves, krumplileves, mákos, túrós, diós tészta stb. Elsőre nem fog sok minden eszedbe jutni, a lényeg az, hogy ezután, ha eszedbe jut egy étel, vagy találsz valamit a szakácskönyvben vagy a neten, oszd be valamelyik naphoz a héten, így néhány hét után egész jó kis segédleted lesz a menütervezéshez.

7. Muizé (válaszként erre: 6. - Martini64)
2013. nov. 18. 17:28
Természetesen nem én válogatnám ki, hanem jönne mindenki a saját ötletével :)
2013. nov. 18. 17:20
Hú, azt nagyon megköszönné mindenki, ha ide kiválogatnád a lényeget :)
2013. nov. 18. 17:16
Ismerem a csapatot csak gondoltam létrehozok egy újabbat pont a rengeteg információ miatt. :)
2013. nov. 18. 17:13
Na tökjó, ugyanazt írtuk :)
2013. nov. 18. 17:12

Szia. Amit spórolás, beosztás, háztartási praktika, energiafelhasználás, menü (ünnepekre is), diéta témában ebben a fórumban nem írtak le, az nincs is.


[link]


Tudom, hogy bénítólag hat a 45000 hozzászólás, de érdemes kimazsolázni.

2013. nov. 18. 17:10

Itt nagyon sok mindent találhatsz gyakorló háziasszonyoktól :)

[link]

2013. nov. 18. 17:03

Sziasztok,


A cím elég érdekes lett, de remélem sokatmondó. Kezdő hziasszony vagyok, év elejétől dolgozom és vagyok önálló.A párommal közel 4 éve vagyok együtt, 3 éve élünk egy háztartásban külön a szülőktől. Mivel már önálló keresettel rendelkezünk, és önfenntartóak vagyunk, úgy gondolom tudatosan kell építeni a jövőnket.


Szeretnénk hamarosan gyermeket és kocsit is, lakás már van, bár egy részére hitelt fizetünk.


Spórolási tanácsokért, háztartási praktikákért nyitottam ezt a topicot, gyűjtsünk ötleteket mivel lehetne tudatosan spórolni, gyűjtögetni.


Kinek milyen ötletei vannak?


A héten pl. gondot okoz nekem mit kellene főznöm...


Remélem sokan gyűlünk össze.


Szép napot kívánok mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook