Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütés főzés praktikák fortélyok fórum

Sütés főzés praktikák fortélyok (beszélgetős fórum)


115. win (válaszként erre: 114. - D@nu)
2007. szept. 14. 19:23

Ha van valami jól bevált kenyérrecepted, akkor lécci írd le! Köszike! :)))


Már én is elterveztem, hogy sütök itthon kenyeret meg zsömit, néztem is ki recepteket, de valahogy nem igazán tudtam dönteni. Meg szinte mindegyiknél az van, hogy dagasszuk be előző nap. Na, ez az, ami nálam szinte lehetelenség. Kitalálom, hogy sütök, akkor sütök, nem mááásnaap... :(((

114. d@nu (válaszként erre: 111. - Birogaby)
2007. szept. 14. 11:41

Szoktam kenyeret sütni, bár biztosabb az, amikor a sütőben sütöm meg, a gépi nem mindig sikerül. Dagasztáshoz-kelesztéshez viszont kiváló :D, főleg gyerek mellett, vagy amikor kis mennyiségű tésztával akar dolgozni az ember.


Nálam mindig van instant élesztő, utálom, amikor kitalálom, hogy sütnék valamit és még boltba kell rohangálni hozzá. A Buda.oki pl. ugyanolyan jó, mint a friss társa. Frisset akkor veszek, amikor előre tudom, hogy sütni fogok, ha "csak úgy" berakom a kosárba, az általában a kukában végzi. :S

113. win (válaszként erre: 112. - Birogaby)
2007. szept. 14. 07:44
Na, igen. Vékony tészta, jól megpakolva, úgy hogy kézbe végképp nem lehet venni! :DDDDDDD
112. birogaby (válaszként erre: 109. - Win)
2007. szept. 14. 07:11

Nálam is a vékony tészta a nyerô,Z-nek mindegy,csak legyen ugyanannyi vastagon feltét is rajta!:DDDDDDD

De mivel én csinálom,vékony lesz,és kész!!:DDDDDDDDDD

111. birogaby (válaszként erre: 108. - D@nu)
2007. szept. 14. 07:09

Hát így könnyû!!!:DDDDDD

Én persze gyúrom-dagasztom!:( Amúgy friss élesztôt szoktam használni,nem szeretem az instant élesztôt.


Kenyeret is szoktál sütni?Megéri kenyérsütôt venni,ki lehet használni? Nemrég beszéltük Z-vel,hogy talán jó lenne venni egyet,de nem tudtuk eldönteni,érdemes-e,és ha igen,milyet?:DDD

110. d@nu (válaszként erre: 109. - Win)
2007. szept. 14. 02:01
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
109. win (válaszként erre: 103. - D@nu)
2007. szept. 13. 20:14
Én ugyanezt a tésztát csinálom! :))) Csak én 3 kerek pizzát szoktam belőle nyújtani. Nálunk a vékonyabb tészta a nyerő. :)
108. d@nu (válaszként erre: 107. - Birogaby)
2007. szept. 13. 19:43

Ha instant élesztőt használsz, azt nem kell felfuttatni. ;DDD

Én egyébként sem szoktam, mert csalok. Van kenyérsütő gépem és azzal dagasztom-kelesztem a tésztát, abba mindent csak beledobok és hajrá...

107. birogaby (válaszként erre: 103. - D@nu)
2007. szept. 13. 17:02

Köszi,azt hiszem holnap ki is próbálom!:DDDD Majd beszámolok az eredményrôl.

Eddig mindig tejjel futtatam fel az élesztôt,egyszer próbáltam olyan receptet,ahol vizzel írta,és az nekem jobban ízlett.Ebben látom mindkettô vantalán ez lesz a befutó!:))))) Holnap kiderül!:DDD

106. 'szti
2007. szept. 13. 06:35
Ügyes konyhatündérek, segítsetek nekem! Bevált, finom májgombóc receptet szeretnék, az enyém mindig túl puha lesz.
105. d@nu (válaszként erre: 104. - Mongi)
2007. szept. 12. 22:29
Hát, ha általános, akkor szerintem gépsonka. A füstölt húsokat általában jelzik, kivéve, ha egyértelmű, hogy az kell bele - mondjuk bableves. A továbbiakban pedig a tárcád a meghatározó, ha emelni akarod a lécet, akkor nem gépsonkát használsz, hanem valamilyen alacsonyabb víz- és nagyobb hústartalmú finomságot.
104. mongi (válaszként erre: 101. - D@nu)
2007. szept. 12. 21:38

Nem konkrét receptre gondoltam,csak úgy általánosan.

Köszi.

103. d@nu (válaszként erre: 102. - Birogaby)
2007. szept. 12. 15:17

Szoktam kenyértésztából csinálni, ugye eredetileg abból kellene, de hogy az olaszok hogyan készítik a kenyeret, azt senki nem teszi hozzá. :DDD Szóval, finom szokott lenni, de nagyon el kell találni a tésztát ahhoz, hogy jó legyen, így inkább egy másik receptre szavazok:

500 gr liszt

2 dkg élesztő

2 dl víz

1 dl tej

0,1 dl olívaolaj

2 db kockacukor

1/2 evőkanál só

Ez mindig tuti. Vagy két kerek pizza, vagy egy nagy tepsi jön ki belőle - viszonylag vastag tésztával. Én egyszer kelesztem, mielőtt cipókra osztom és nyújtom.

102. birogaby (válaszként erre: 95. - D@nu)
2007. szept. 12. 14:51

Milyen pizzatésztát szoktál készíteni?Én már egy csomó változatot kipróbáltam,de eddig egyik sem volt az igazi.:((

Na jó,tudom olyan sosem lesz,mint egy pizzeriában,ahol kemencében sütik,de azért legalább megközelíthené azt!:DDDDD

101. d@nu (válaszként erre: 100. - Mongi)
2007. szept. 10. 16:42

A sonka a kajától függ - milyen ételről van szó?


Ricotta = túró, Mascarpone = krémsajt. Tehát szerintem nem.

100. mongi
2007. szept. 10. 16:40

1.Ha egy receptben azt írja:sonka-milyen sonkára gondolnak?Felvágott,tarja,füstölt sonka,vagy miii?


2.A ricotta és a Mascarpone felcserélhető?

99. d@nu (válaszként erre: 98. - Gyopár)
2007. szept. 9. 13:16

Szóval, azt a mártást írom, amit egyébként nem szoktam készíteni, mert én püréből csinálom. :)


A friss paradicsomból készült sugo:


30 dkg paradicsomot leforrázol, meghámozod és apróra vágod vagy leturmixolod. Egy kevés vizet adsz hozzá és kiforralod vele. Ezután sózod, borsozod, reszelt gyömbérrel ízesíted, majd ismét kiforralod.


Az "extra" paradicsomos pizzához ezt a fenti mártást egy kevés rozmaringgal ízesíted (akkor teszed hozzá, amikor a többi fűszert). A mártással kened a tésztát, majd paradicsomot karikázol - kb. 2 mm vékonyra - és ráteríted a tésztára. Vékonyan befeded mozzarella szeletekkel és mehet a sütőbe. :)


Lehet bolondítani sonkával, kukoricával, olajbogyóval... nem kell mondanom... :))


Ja, az én mártásom már kész, mindjárt megy a sütőbe a cucc. :D

98. gyopár (válaszként erre: 95. - D@nu)
2007. szept. 9. 12:58
Köszi, érdekelne ez az extra paradicsomos, milyen hozzá a paradicsomos alap.
97. d@nu (válaszként erre: 96. - Anita0810)
2007. szept. 9. 11:02
Majd írd meg, hogy sikerült-e, mert ha igen, akkor lehet, én is rászánom magam... :DDD Gonosz vagyok, nehogy nekem kelljen kísérleteznem... :D
96. anita0810 (válaszként erre: 93. - D@nu)
2007. szept. 9. 09:42
igen ez az köszi szépen. ne tudd meg mióta keresem. azt hiszem jövő héten meg ia csinálom
95. d@nu (válaszként erre: 94. - Gyopár)
2007. szept. 9. 00:34
Extra paradicsomos: paradicsomos alap (ha érdekel, keresek 1-2 receptet neked), feltét, sajt és a tetejére paradicsomszeletek - szigorúan nagyon vékonyra szeletelve -, vagy félbevágott koktélparadicsom - vágott felével felfelé... Mmm, azt hiszem, holnap pizza lesz. :D
94. gyopár (válaszként erre: 91. - D@nu)
2007. szept. 8. 23:38
Jó paradicsomosat akartam, igazi paradicsommal jó is lett, csak ázott. A ragu viszont jó ötlet.
93. d@nu (válaszként erre: 90. - Anita0810)
2007. szept. 8. 22:36

Én még nem sütöttem ilyet, de szerintem erre a sütire gondolsz... Remélem, beválik.



Barackmag


Hozzávalók


a tésztához:

15 dkg porcukor

20 dkg sütőmargarin

1 db tojás

10 dkg darált dió

1 evőkanál kakaó

30 dkg liszt

tej


a krémhez:

1 db tojás

15 dkg porcukor

10 dkg dió

0,5 dl tej

10 dkg margarin

néhány csepp mandula aroma


A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk a tojást, a cukrot, a diót, a kakaót és annyi tejet, hogy könnyen gyúrható tésztát kapjunk, majd összegyúrjuk. Ezután a tésztából egy-egy kicsit lecsípve megtöltjük az előzőleg olajjal kikent mandulaformákat, oly módon, hogy a formát vékony rétegben fedje a tészta. Előmelegített sütőben megsütjük, és még melegen kivesszük a formákból. Ha a tészta a forma peremére is került a felesleget levágjuk, hogy a két fél jól illeszthető legyen. A krémhez a cukrot, a tojást és a tejet gőz fölött felfőzzük, majd hozzákeverjük a diót. Ha kihűlt, a kihabosított margarinnal összekeverjük, ezután hozzáadjuk ízlés szerinti mennyiségben, a mandula aromát, majd összekeverjük. Amikor a tészta kihűlt megtöltjük a krémmel, és kettőt-kettőt összeragasztunk. A kész „barackmagokat” megforgatjuk porcukorban. Ezután legalább egy napig állni hagyjuk, hogy megpuhuljon.

92. d@nu (válaszként erre: 89. - Mongi)
2007. szept. 8. 22:26
:)
91. d@nu (válaszként erre: 88. - Gyopár)
2007. szept. 8. 22:25

Az bizony áztat, nem is kicsit. :( Miért nem csinálsz valami jó kis ragut?

Én a tészta tetejét nem szoktam olajjal lekenni, csak a sütőlapot, amiben sütöm és így sem szokott elázni. Ha lusta vagyok ragut készíteni, egyszerűen ketchupot használok...

2007. szept. 8. 21:23
sziasztok,én 1 süti receptjét szeretném megszerezni. ma már nem igazán sütik inkább régen a lagzikban volt divat. a nevét sem tudom pontosan,valaki "brackmag-nak" vagy "mandulamagnak" hvja. lényeg hogy pici formákban kell sütni nagyon macerád. ha a formákból kiszedik ilyen mandulás krémmel kenik meg és 2db-ot összeragasztanak. napok múlva a legjobb. kérlek ha valaki tudja a receptet írja meg.régóta keresem. köszi
89. mongi (válaszként erre: 87. - D@nu)
2007. szept. 8. 21:03
Köszi.Erre voltam kíváncsi,mert nekem is mintha rémlett volna olyasvalami,hogy nem az elején kell a cukrot hozzáadni.
88. gyopár (válaszként erre: 86. - D@nu)
2007. szept. 8. 16:35
Az tény, hogy a paradicsomot tettem alulra. Rendes paradicsomszeleteket. Szóval ez áztathat.
87. d@nu (válaszként erre: 84. - Mongi)
2007. szept. 8. 15:29
Én mindig teszek bele egy csipet sót - így tanultam. Biztosnak viszont az biztos, hogy a cukortól keményebb lesz, vannak receptek, amikor kifejezetten cukorral kell felverni a fehérjét, mert csak így lesz a süti megfelelő állagú. Tanácsos piskótánál is egy marék cukrot dobni bele, de a lényeg ilyenkor, hogy kb. félkeményre fel kell verni a fehérjét, mielőtt hozzáadnád a cukrot.
86. d@nu (válaszként erre: 83. - Gyopár)
2007. szept. 8. 15:25
Szerintem a feltéttel van gond... Mit szoktál rátenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook