Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


76. Csiby
2009. júl. 28. 18:46

Sziasztok!


Én is pánikos vagyok. Én kb. fél évig szedtem egy nagyon enyhe szorongásgátlót. Sokat segített, de a legfőbb támaszaim a nővérem meg a pszichológusom. Néha úgy érzem nélkülük már sehol sem lennék.


A gyógyszerszedést szükséges rossznak tekintettem a gyógyulásom érdekében. Igyekeztem lélekben tisztázni, hogy jó-jó hasznos a bogyó, de fontosabb hogy én magam akarjak gyógyulni. Ameddig ezt nem ismertem fel addig ragaszkodtam is hozzá. Utána viszont kb 2-3 hónap alatt letettem.

2009. júl. 28. 17:15
bocsi, hogy elírtam, az a szó a 3. sorban "*vesém" lenne!!
74. charitable (válaszként erre: 29. - Bree81)
2009. júl. 28. 17:15

Szia Bree81! :)

Sajna én is szenvedek pánikbetegségben, én is érzem, h a szivem maj ki ugrik, legtöbbször ok nélkül jön elő... heves szívdobogás, a vseém körül érzett zsugorító fájdalom, nehéz levegővétel, - amit csak kapkodok olyankor, azt érzem, menten elájulok. Anyum is pánikos volt (de már nincs, mint ember † :( ), de neki még súlyosabb volt, mert ezek mellett még le is zsibbadt mindene, és megszólalni sem tudott, megmozdulni nem bírt szal a mentőknek kellett, h elvigyék...

Nem tudsz róla esetleg, h szüleid, v vki a családban szenved-e pánikbetegségben?? A tudomány szerint örökletes általában... :S

73. vekvik
2009. júl. 28. 16:33
Köszi. Szia. Jó pihenést! Nekem is van kutyám! A naplómba van kép róla:D:D:D
2009. júl. 28. 16:32

nálam is ugyan ez a helyzet. inkább pörögnék egész nap,de ez az unalom még annál is sokkal rosszabb mint ha nem lenne megállásom.de tényle zárok én lassan,mert sose érek haza,és még vár rám egy kis kutyus séta meg pakolás.:)

majd késöbb mé felmézek (8-9 tájékán)

szio

jo munkát:)

71. vekvik
2009. júl. 28. 16:29
elhiszem. Én is. alig jönnek csak kockulok a gép előtt...
2009. júl. 28. 16:27
fehérneműs boltunk van. itt vagyok eladó..de már hulla vagyok:S
69. vekvik
2009. júl. 28. 16:23

mit dolgozol?

Én egy cukrászdában és 6-kor zárok:( Pedig mennék már!!!

2009. júl. 28. 16:22
Én itt vok.:) Lassan majd zárok,és meek haza.:)
67. vekvik
2009. júl. 28. 16:21
nagyon eltűnt mindenki:(
66. vekvik
2009. júl. 28. 11:16

oké. remélem eszedbe jut

Engem minden ilyen érdekel:):)

65. Bucóka20 (válaszként erre: 64. - Vekvik)
2009. júl. 28. 11:07
Húú van egy nagyon jó könyv,amit mindenki ajánlgatott nekem,de nagyhirtelen nem jut eszembe.Bár nem is olvastam el,de lehet h egyzser ha sok időm lesz kiolvasom.Ha eszembe jut akkor megirom,hátha érdekel vkit.:)
64. vekvik
2009. júl. 28. 11:02
Igazad is van! Csak a néha mikor az ember "belezuhan" a gödörbe, úgy igazán, nem mindig gondolkodik józanul. Tanultam 2 évig pszichológiát (mondjuk nagyon az alapokat) és nagyon érdekes volt. Ajánlom mindenkinek az Atkinson féle pszichológia könyvet. Nagyon drága de könyvtárakban is megtalálható. + én a mesterkurzus sorozat nagyon sok könyvét vettem már meg azok is hasznosak. kb 1000 ft a Libribe egy könyv.
63. Bucóka20 (válaszként erre: 61. - Ddba37bd80)
2009. júl. 28. 10:36
Én megtaláltam a megfelelő gyógyítót magamnak:Ami ÉN vagyok:) Csak magamon tudok segiteni,én alapjáraton is félek az ilyen hipnózistól..meg hasonlóktól.Amikor kineziológusnál voltam,akkor is féltem, h nehogy véletlenül hipnotizáljon és ne keljek fel.:D Bár azt mondta h badarság,és h nem arrol szól az ő gyógyítása.És tényleg használt amit először csinált,nem tudom mi volt az de csodát tett:)) A 2.-3. alkalommár szinte hasztalan volt,és nem is értettem, h ha elsőnek segitett akkor a továbbiakban miért nem?!
62. vekvik (válaszként erre: 61. - Ddba37bd80)
2009. júl. 28. 10:22

Én pontosan ezért kerestem fel egy pszichológust, mert segítséget szerettem volna. Nagyon szerencsés vagyok, mert egy nagyon jó embert találtam, akire mindig tudok számítani. (Ajna most épp szabadságon van, de azt mondta ha bármi van, nyugodtan írjak neki smst)

A pszichiáter meg, mivel nem írhat már fel gyógyszert így nem törődik velem. Azt mondta hogy meggyógyultam. he he . Én nem így érzem. Csak már nincs belőlem pénze. Ennyi.

2009. júl. 27. 22:10
Ha valaki felismeri, beismeri, hogy problémája van, hogy valamilyen pszichés betegségben szenved,akkor megtette az első lépést a gyógyulása felé. Biztos, hogy keresi a kiutat, a megoldást. Innen kezdve, már csak idő kérdése, hogy kellő akarattal, kitartással megtalálja a neki legmegfelelőbb gyógymódot. Midnyájan képesek vagyunk meggyógyulni önmagunktól, csak a kezdet a nehéz. Megtalálni azt a megoldást, amiben bizalmunk van. A pszichés betegségek önmagukban is tünetei egy sokkal mélyebben gyökeredző problémának. Ezeket a a problémákat kell megtalálni, felkutatni. Ezek lehetnek akár gyermekkori, akár a közelmúlban történő negatív élmények, traumák. Ezek a lélekben bújtak meg, oda bezárultak. Ha ezeket kiszabadítjuk (kiöntjük a lelkünket szó szerint) azzal a traumákat feldolgoztuk és nem tudnak tovább ártani. Ha hiszitek, hogy gyógyszer nélkül is meg lehet gyógyulni, akkor sikerülni is fog. Én az energiagyógyászatban hiszek,(aurán, csakrán keresztül energiablokkok feloldása, pozitív gyógyító energiával feltöltése), de ettől függetlenül a többi természet és spirituális gyógymódokat is feltétlenül elismerem. Ezeknél fontos, hogy a nektek legmegfelelőbb gyógyítót találjátok meg, aki azonosulni tud veletek, akivel őszinte, bizalmas kapcsolatot tudtok teremteni, akivel érzitek, hogy közös frekvencián vagytok
60. Bucóka20 (válaszként erre: 59. - Toprengo)
2009. júl. 27. 21:46
Őszintén szolva,akkor kezdtem el jobban lenni rohamosan,amikor már szedtem a gyógyszert,persze minden megtettem azért h kijöjjek abbol a szarbol.Lehet,hogy gyógyszer nélkül is ment volna,csak sokkal,de sokkal több időmbe telt volna.Azt meg nem birtam volna ki,olyan mint egy rossz rémálom.:S
59. Toprengo (válaszként erre: 57. - Bucóka20)
2009. júl. 27. 21:40
Ennek örülök, de szerintem nem a gyógyszer segített neked, hanem te magadon. :-)
2009. júl. 27. 21:37
xanaxot* :D leirni se toom:D
57. Bucóka20 (válaszként erre: 55. - Toprengo)
2009. júl. 27. 21:37
Én nem szedek,életembe 1 xanacot vettem be,attól is rosszabbul voltam mint előre.Bár hazudok,mert fél évig szedtem napi fél szem citopramot,de amint lehetett le is tettem,próbáltam gyógyszer nélkül,ilyen-olyan lötyökkel..de asszem h az én helyzetem már elég súlyos volt.Utálom a gyógyszereket,én ezt a pszcihiáternek is megmondtam amikor felirta,irni akart rivot is,mondtam h azt adja ami a legfontosabb,mondom attol h "beteg"vagyok hülye nem.Nem ugy akartam léni a mindennapjaimat,h bevagyok nyugtatózva. És sikerült ,lám itt vagyok,és ezt fél évvel ezelött nem gondoltam vna,h menni fog.☻
56. Toprengo (válaszként erre: 52. - Vekvik)
2009. júl. 27. 21:30
Így igaz! :-))
2009. júl. 27. 21:30

Szedhet bárki gyógyszert, de azzal nem fog meggyógyulni, csak a gyógyszeripart gazdagítja, és a saját szervezetét teszi tönkre.

Mondhatjátok, hogy könnyen beszélek, de én tudom, hogy nem így van. Én tudom, milyen életem volt eddig, számtalanszor rászokhattam volna a nyugtatókra. Mégsem tettem, mert erős akarok lenni, és magam akarok kilábalni az egészből. Persze ez nagyon nehéz, de nem lehetetlen. Persze vannak kegyetlen pillanataim, de valahogy mindig meg tudtam állni eddig, hogy gyógyszerhez nyúljak.

Szerintem mindenki meg tudná állni, csakhogy sajnos egyszerűbb bekapkodni a pirulákat.

Senki ne vegye bántásnak, amit írtam, mert megértem, ha valaki gyógyszert szed, de a véleményem az, hogy az nem megoldás semmire.

54. Toprengo (válaszként erre: 51. - Bucóka20)
2009. júl. 27. 21:25
Szerintem ez nem igaz.
53. f32049905f (válaszként erre: 44. - Bucóka20)
2009. júl. 27. 20:35
talán mert nem tudok elmenni....
52. vekvik
2009. júl. 27. 16:37
én is ezt gondoltam sokáig, és mostanság se vagyok a toppon, de nem kell a gyógyszer. Vannak pánikrohamaim néha, de ilyenkor arra gondolok, hogy muszáj magam összeszednem!
51. Bucóka20 (válaszként erre: 50. - Vekvik)
2009. júl. 27. 15:53
Néha gyógyszer nélkül nem megy, szerintem ezzel mindenki tisztába van.
50. vekvik
2009. júl. 27. 15:41
Ha valkinek van kérdése ezzel kapcsolatban, akkor kérdezzen nyugodtan, ha tudok segítek, csak könyörgöm ne szedjétek a szemetet (ha szedi valaki)!!! Főleg Xanaxot ne!!!
49. vekvik
2009. júl. 27. 14:48
OK:D:D Értettem :D:D:D
48. Bucóka20 (válaszként erre: 47. - Vekvik)
2009. júl. 27. 14:44
Jah igen, tőled.. nem tudom miért az én hozzászólásomra tettem fel a kérdést. :)
47. vekvik
2009. júl. 27. 14:17

Nem tudom biztosan hogy engem kérdezel e...

Én Xanax 0,5 és Cipralex

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook