Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


46. Bucóka20 (válaszként erre: 44. - Bucóka20)
2009. júl. 27. 13:33
Milyen gyógyszert szedtél?
45. vekvik
2009. júl. 27. 13:32
Üdv Mindenkinek! Kicsit görgettem visszafelé az eddigi írásokat... Nos én járok Pszichológushoz, néha pszichiáterhez, voltam kineziológusnál is. A Pszichológus csak beszélget, a Pszichiáter teletöm gyógyszerekkel, ami az elején nagyon szupi, de egy idő után nem tolerálja már a szervezeted és nem is érzed jobban magad csak rosszabbul... A kineziológus NEM ír fel gyógyszert és nincs is rá szükség, csak lebeszélni fog róla. Ő vitaminokat JAVASOL és homeopátiás szereket, ha nagyon muszáj ezek recept nélküliek. Nálam szorongásos depressziót állapítottak meg, de a gyógyszereknek hála már pánikrohamom is van , de csak ritkán mert már nem szedek tudatmódosító szereket.
44. Bucóka20 (válaszként erre: 43. - F32049905f)
2009. júl. 27. 13:16
De ha gyógyszert akarsz feliratni akkor miért nem mész háriorvoshoz vagy pszcihiáterhez?nem értem:S
43. f32049905f (válaszként erre: 42. - Bree81)
2009. júl. 27. 11:59
figyi, akkor szerinted írhat fel?????????
42. Bree81
2009. júl. 27. 11:59
Én is elmegyek ebédet készíteni:)..addig is lekötöm magam.
2009. júl. 27. 11:59
megvan!!!!!!!!!!! és dr......
40. f32049905f (válaszként erre: 38. - Bree81)
2009. júl. 27. 11:56
itt a lakhelyemen találtam egyet, de nem tudom, hogy dr. -e?? most azt keresem...
39. f32049905f (válaszként erre: 37. - Bree81)
2009. júl. 27. 11:56

pontosan: hogy tereld el a figyelmedet erről, ha minden nap valami negatív dolog ér!!!???!!!!

én esküszöm, megpróbáltam........de ha mindig valami rossz történik körülöttem, hogyan dolgozzam fel???????????

csak gyűlik, csak gyűlik

38. Bree81
2009. júl. 27. 11:55
Mira erre nem tudom pontosan a választ,csak tippelek,h igen.Egy illetékest kellene majd megkérdezned..az a biztos.
37. Bree81
2009. júl. 27. 11:54

Köszönöm szépen a válaszodat.És vszinű sőt biztos ,h igazad is lehet...a környezetemben élők:párom,családom is azt modja,h ne foglalkozzak vele,tereljem el a figyelmemet.

Ilyenkor segít a társaság is.

Csak tudod ez olyan nehéz,ha az emberen a pszihésen már arra gondol,kijön testileg.Félelmetes,de igaz.

Mindig azt szokták mondani nekem:Ne gondoljak rögtön a legrosszabbra!

Elég pesszimista vok..az a baj.De te az írásodból,válaszodból itélve pozitivabban állsz hozzá.

36. f32049905f (válaszként erre: 32. - Bree81)
2009. júl. 27. 11:50
tehát, ha a kineziológus doktorit végzett, akkor írhat fel?????
35. Bucóka20 (válaszként erre: 32. - Bree81)
2009. júl. 27. 11:47

Pszcihologus sem ir gyógyszert csak a háziorvos vagy a pszcihiáter.:)

Nah én meek ebédelni, majd ha vissza értem, vissza olvaslak titeket.:)

34. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - F32049905f)
2009. júl. 27. 11:46
Nem irhat. Csak cseppeket ad (eszenciákat vmiket):O:)
33. Bucóka20 (válaszként erre: 29. - Bree81)
2009. júl. 27. 11:46

Én azt mondom,hogy az a legjobb megoldás ha az ember nem foglalkozik azzal h mennyi a pulzusa meg kihagy a szive stb.Hidd el,mindenkinek kihagy,csak valaki észre veszi valaki meg nem.Ha nem figyelsz rá akkor elmúlik.Nem kell mindig önvizsgálatot tartani,ha hirtelen halál érne,ugyse akkor fog bekövetkezni amikor várod.:)Onnan tudom, h amikor én beteg voltam, én is mindig vizsgálgattam magam, és attol féltem én is h szivinkfartust kapok,de nem történt meg:D Csak stresszeli magát az ember,az meg nem tesz jót még egy egészséges embernek sem, főleg nem egy olyannak akinek pszcihés probkémái vannak.

De ez csak saját vélemény, saját tapasztalat.

Ha lenne vmilyen kérdésed,nyugodtan irj, ha tudok segitek.:)

32. Bree81 (válaszként erre: 31. - F32049905f)
2009. júl. 27. 11:45

Kineziológus szerintem nem,max.a már háziorvos által előírt gyógyszert szedeti veled tovább,de ő nem írhat ki.Gyógynövénytartalmút,ill. vény nélkülit igen.

De lehet h ez attól is függ milyen végzettséggel rendelkezik,mert a kineziológusom nem végzett doktorit,de a pszichológus már igen-ő írt ki gyógyszert.

2009. júl. 27. 11:42
szerintetek kineziológus írhat fel gyógyszert???????????
30. f32049905f (válaszként erre: 24. - Charitable)
2009. júl. 27. 11:41

ez tényleg így van!!!!!!!!!!!!!

de ha azt mondom, hogy nem akarok az lenni, és mégis az vagyok, ott már valami baj van!!!!!!!!!!!

29. Bree81
2009. júl. 27. 11:37

Sziasztok!

Az én problémám a következő:Pánikbetegséget diagnosztizáltak 3 évvel ezelőtt, azóta jártam kineziológusnál, pszichológusnál vmennyire elmúltak a betegségre jellemző tünetek.

De 2hete ismét előjött hirtelen szívdobogás, a pulzusom kb. 120/perc, félelem , feszültség. Aztán probáltam elterelni a figyelmem és megszüntek a tünetek. A múlt 7en pedig az ellenkezője ami a maai napig is tart nem folyamatosan de naponta többször:szívbedobogás, mintha kihagyna utánna gyorsabbasn ver, és alacsony pulzusszám 56-60/perc jelenleg is. De éjjel 47/percet számoltam. Gyengének is érzem magam, fejfájás, rossz közérzet.Xanaxot szedek,de ugyérzem ,h sokat nem segít,de ha abbahagynám-már volt rá példa-visszajönne a roham,v. az egyébb rosszullét.

Az a baj már nemtudom hova tenni a tüneteket. . . :(

Félek-ahogy gondolom sokan akik átéllik ugyanezt.

Tapasztalt más is ilyen tüneteket?Mennyire normális a pulzusszám?Rettegek,h lehet szívritmuszavarom van...nemtudom.

Előre is köszönöm , ha vki megosztja velem a gondolatait. Már annak is gyógyító hatása van:)

28. Bucóka20 (válaszként erre: 26. - Anekati)
2009. júl. 26. 10:46
Ezzel én is igy vagyok.ahogy elkezdtem a gyógyszert szedni..lassacskán elkezdett javulni az állapotom.Kb.. 1 hete már nem szedem a gyógyszert (mindössze fél évig szedtem) napi fél szemet,de már a minden napi dolgok nem jelentenek problémát..(bolt,levinni a kutyum) stb...aminek régen sirva indultam neki.:)
2009. júl. 25. 23:26
megpróbálok
2009. júl. 25. 23:25
Szerintem,bizonyos esetekben lehet gyógyszer nélkül meggyógyulni,de van amikor csak gyógyszerre.Én mikor idegösszeroppanást kaptam ,csak a gyógyszer segített talpraállni nagyjából.Ma már kimerek menni az utcára,bemerek menni a boltba.Bár a klausztrofóbiám megmaradt,de megbróbálok vele eggyütt élni.
25. Bucóka20 (válaszként erre: 24. - Charitable)
2009. júl. 25. 15:16
Én csak akkor mondtam magamra h szerencsétlen vagyok,amikor tényleg tehetetlen voltam (vagyis ugy éreztem), hogy az vagyok .De szépen lassan megváltozott minden,persze nem magától,meg nem az idő oldotta meg,kemény munkába telt elérni,h vissza hozzam u.a. az életet szinte amit éltem.Persze u.olyan sose lesz,mert az már a múlt,egy dologra volt jó ez a betegség (generált szorongás)pontos nevén:), hogy megtanitott kűzdeni.Ami addig sose volt az erényeim közé sorolható.És abban is igazat adok h minden fejben dől el.
2009. júl. 25. 12:41
jah és egyébként ne is próbáljuk magunknak bebeszélni, hogy szerencsétlenek vagyunk, meg depisek. Mert akkor télleg ez fog rögzülni az agyban. Lehet nevetséges, de így van...
2009. júl. 25. 12:40
*szal nehéz időszakokon mentem át, (én is). Bocsi, h elírtam
2009. júl. 25. 12:39

hát... ez tény és való, sajna, hogy a depiből való kijutás csak saját magunk akaratától függ... nem más személyektől, nem gyogyiktól. (azon mondjuk nevetek egyet, mikor azt írják a betegtájékoztatóra, hogy: mellékhatása lehet depresszió, ingerültség, stb... :D). Ez az egész depis ügy olyan, mint a cigi. - fejben döntöd el az egészet. A gyogyikhoz sajnos hozzá lehet szokni, - tudom, mert én is szedtem már, és nem fél évig, - úgy éreztem muszáj lesz, mert bár stem túl nehéz időszakokon. De ha szedtem volna továbbra is, azzal semmit sem értem volna el. A múltat nem lehet megváltoztatni, Anyumat "visszahozni" nem tudom † és lám, mégis élek :))

Felesleges az embernek teletömnie magát ócska szemét gyogyikkal, amik amúgyis csak a pénzt viszik. Nekem ennyi a véleményem

21. Toprengo (válaszként erre: 18. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 21:42

Akkor jó. :-)

A szorongásnak is több foka van, örülhet az, aki csak kicsit szorong, vagy inkább tart valamitől.

2009. júl. 24. 19:34

mindenkinek aki depresszióban szenved vagy hasonlókban.

nagyon vigyázzatok hogy megfelelő vitamin és táplálék jusson be a szervezetbe,mert ha lerobban az immunrendszer akkor igen komoly betegségek is lehetnek belőle.

gondolom senki sem szeretne rákos lenni a depresszió miatt.szóval ha másra nem is figyeltek de a vitaminra az immunrendszerre nagyon figyeljetek!fontos!

egyébkén nekem magánvéleményem hogy a depressziót is vitaminhiány okozza.de ez csak az én véleményem.

2009. júl. 24. 18:32

célozgatni* :)

írni se took☻

18. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - Toprengo)
2009. júl. 24. 18:31
Nem szoktam vélozgatni,ismeretlenül meg végképp nem.Csak olvastam már nem 1 nem 2 olyan hozzászólást h igy szorongok meg ugy szorongok egy kis feleléstöl vagy akármi kis dologtol,akkor az az ember nem tudja h mit jelent a szorongás szó.Meg a mondvacsinált depisek is szánalmasak. De egyáltalán nem rád gondoltam, am is van szülés utáni depresszió,sokmindenkinek.
17. Toprengo (válaszként erre: 16. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 18:22

Remélem, ezzel nem rám célzol, mivel nem ismersz engem. Egyébként csak a véleményemet írtam le, tudom, hogy rengetegen szednek gyógyszert.

Én nem teszem, annak ellenére, hogy többek szerint szükségem lenne rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook