Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » South Beach fórum

South Beach (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1290. kisgé (válaszként erre: 1289. - C299b9bcdc)
2007. aug. 21. 15:18

Nagyon szépen ettél, mármint jókat!


Arra figyelj szerintem, hogy a főétkezéseknél egyél tartalmasan: husi, zöldség, sajt. A harmadik nap reggelijénél kevésnek találtam a fél liter joghurtot.

1289. c299b9bcdc (válaszként erre: 1288. - Kisgé)
2007. aug. 21. 13:59

Hát igen, nagy megdöbbentő újdonsággal már egyik diéta sem szolgál :)


Leírom, miket ettem eddig:


Vasárnap

reggeli: gombás rántotta, 1 natúr Activia

tízórai: tejes brokkolipüré

ebéd: marhapörkölt(csak hús) uborkasaláta

uzsonna: tejeskávé, 1 medve light sajt

vacsora: kapros túrókrém 0,2% zsír, édesítőszerrel, 1 zsírmentes joghurt


Hétfő:

reggeli: gombás rántotta, 1 medve joghurtos sajt

tízórai: tejes brokkolipüré

ebéd: lazac és hekk grillezve, hagymás, zöldpaprikás paradicsomsaláta

uzsonna: madártej édesítőszerrel

vacsora: kőrözött lilahagymával, zöld- és kaliforniai paprikával


Kedd:

reggeli: fél liter 0,1%-es natúr joghurt

tizórai: egy natúr Activia

ebéd: saláta uborkából, paprikából, retekből, paradicsomból, joghurtos salátaöntettel, 2 főtt tojás, 5 dkg pulykamellsonkába tekert medve light sajt.

uzsonna: 5 dkg pulykamellsonka, 125 gramm Cottage Cheese light zöldfűszeres

vacsora: majd talán szójatej lesz, kávéval (mintha tejeskávé lenne) meg egy pár baromfivirsli

1288. kisgé (válaszként erre: 1287. - C299b9bcdc)
2007. aug. 21. 12:45

:)))

Ha megnézed, az összes jó diéta teljesen hasonló, de végül is egy dolog működik: kevesebb finomított ch, sok zöldség, fehérje és mindezt életünk végéig!:)

1287. c299b9bcdc (válaszként erre: 1286. - Kisgé)
2007. aug. 21. 12:28
Hát a SBD első szakasza nem más, mint a 90 napos szétválasztós diéta fehérjenapja, csak itt ezt 2 hétig kell csinálni :))
1286. kisgé (válaszként erre: 1285. - C299b9bcdc)
2007. aug. 21. 11:53

Nagyon jó lesz neked ez a diéta, illetve életmód változás.:) Gratulálok az eddigiekhez is, nem baj, ha néha elszalad a ló, csak tudni kell megállni.

Igen, én is tiszta zizi vagyok, mert számoltam már kalóriákat, meg csináltam body buildinges diétát, ahol ugye nagyon kell figyelni a ch-zsír-fehérje arányokat...:))) Szétválasztás is működik, és ebben a diétában lehet alkalmazni nagyjából.

1285. c299b9bcdc (válaszként erre: 1284. - Kisgé)
2007. aug. 21. 11:16

Köszi a gyors választ. :)


Vasárnap kezdtem az első szakaszt, ma van a 3.napom, eddig jól birom, én imádom a fehérjéket, egyikkel sincs semmi bajom. 165 cm-hez 78 kiló voltam vasárnap reggel, de ebbe az is benne volt, hogy szombaton előtte jól bezabáltam főleg szénhidrátból! :) (kapuzárási pánik :DDD)


Tavaly augusztus óta diétázom, akkor az induló súlyom 126 kg volt. 90 napos szétválasztós diétával kezdtem három hónap alatt lement 23 kilót. Utána sima kalóriaszámlálós diétával lementem 73 kilóra, de most egy ideje elszaladt velem a ló. Ezért gondoltam hogy akkor legyen SBD, mert minden fehérjetartalmú kaját szeretek. :)

Szerintem vasárnap reggel nagyon tele volt a hasam, mert most kedd reggel 75 kilót mutatatt a mérleg. Ennek nagy része tuti csak gyomorürülés.


Egyébként én a brokkolit is fehérjeforrásnak tekintem, mert gyakorlatilag annyi fehérjét tartalmaz a CH-hoz képest arányaiban , mint pl. a tej vagy a gomba. (a szétválasztós diétánál eléggé megtanulja az ember 90 nap alatt miben mennyi fehérje van)

1284. kisgé (válaszként erre: 1283. - C299b9bcdc)
2007. aug. 21. 09:47

Sziasztok!


Előszöt is, nyugodtan egyetek tejtermékeket, főleg zsírszegény verziót. Én ugyan ettem zsírosabb sajtokat is, de csak kis mennyiséget.


Én csináltam többször is a diétát és az első szakasz először a leghatásosabb. Akkor érdemes megint első szakaszt csinálni, ha teljesen átlagosan ettél sokáig, nem a diéta szerint. Egyáltalán nem viseli meg a szervezetet az első szakasz, csak nem fogyunk tovább, ha nem térünk a második szakaszra. Ha valaki nagyon nem bírná a ch mentes első szakaszt, nyugodtan egyetek napi 2-3 szelet wasa kenyeret (ismeritek? Nagyobb boltokban lehet kapni).

2007. aug. 21. 08:55

Az első szakasszal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Gondolom a túl sok fehérje evés két héten keresztül, meg a hirtelen fogyás megterheli a szervezetet egy kissé.


Szerintetek mennyi az az idő, ami után meg lehet ismételni ezt az első szakaszt? Ugyanolyan hatásos, mint az első '1.szakasz' volt? Csinálta már valaki közületek a SBD-t többször is egymás után?

2007. aug. 8. 16:09
én azt olvastam, hogy az első szakaszban csak sovány sajtot lehet nenni, de sokan eszenke mégis joghurtot meg tejet, gondolom így is működik
1281. Wanda
2007. aug. 7. 06:19

Akkor egyből a másodikkal kezded?

Lányok, a tej akkor most megengedett az elsőben vagy nem? És a joghurt?

amúgy a diéta és fitnesz legújabb számában megjelent egy south Beaches cikk de nem nagyon használható (pl. az első hetes étrendben van répa egyebek)

Ti főzöcskéztetek otthon?

2007. aug. 6. 22:21
ÉN holnap kezdem (nem először, de most megint visszatévedtem ide). az 1. szakaszt csináltam már, de a másodikban besűrűsödtek a családi események, így felhagytam vele.
1279. h.editke
2007. aug. 5. 21:22

Én csinálom. Egy hónap alatt éhezés minden lemondás nélkül lement 3,5 kg. Ha kevesebbet ettem volna, lehet hogy több is. A könyv szerzője azt írja, hogy az adagot-mennyiséget nem kell nézni, én nem is néztem és mégis fogytam. És rögtön a második szakasszal kezdem, ugyanis ettem gyümölcsöt.

Röviden összefoglalva: nem ettem kenyeret, tésztafélét, édességet, krumplit, rizst.

Ettem: húst, virslit, csirkemájat, pulykasonkát, sajtot, tojást, zöldségféléket lecsónak, lecsós tojásnak, káposztasalátát, paprikát, paradicsomot a húshoz stb.

1278. Wanda
2007. aug. 4. 09:20

Sziasztok!

Én most kezdeném, már vagy 3 hete olvasgatlak benneteket de először kiművelt akartam lenni a témában mielőt kezdem. Van még valaki aki csinálja?

1277. kisgé (válaszként erre: 1276. - Fogyibaba)
2007. máj. 16. 16:01

Jól van, sok sikert!


Hát, lehet, hogy nem csinálja senki.:)))) Én igyekszem így élni, általában nagy részben sikerül is, már rászoktam.

1276. fogyibaba
2007. máj. 16. 12:02

Holnaptól kezdem! Már nagyon várom, mert a * után végre ehetek! :)


Mostanában nem csinálja ezt senki, hogy ilyen kihalt a topic?

1275. kisgé (válaszként erre: 1274. - Fogyibaba)
2007. máj. 14. 10:57

Szia!


Az egy nagyon jó ötlet, mert az SBD hosszabb távú és egészséges, nem éheztet ki.

1274. fogyibaba
2007. máj. 11. 17:54

Sziasztok!


Van valaki, aki a * után tért át az SBD-re?

1273. Darien (válaszként erre: 1272. - Kisgé)
2007. ápr. 16. 09:16

Úgy-úgy. :-)


Eleinte azzal voltak gondjaim, hogy hová állítsam be magamnak az álomsúlyt. Azt már régen tudtam, hogy a BMI-t, alkatot, stb. érdemes figyelembe venni, de valahogy nem tudtam, mi lenne az ideális. Aztán arra gondoltam, hogy talán arra kellene megpróbálnom visszaemlékezni, hogy mikor éreztem magam a legjobban. :-) Úgy döntöttem, jó lesz nekem a 68. :-)

1272. kisgé (válaszként erre: 1271. - Darien)
2007. ápr. 14. 20:02
Na, akkor most legyen a neved Darien az erős!:))))
1271. Darien
2007. ápr. 14. 15:21
Rendben, köszönöm, akkor csak folytatom. :-) Összesen 16 kg-ot szeretnék leadni, vissza szeretném nyerni pár évvel ezelőtti versenysúlyomat. Hiába, akaratgyengeség Darien a neved. :-) Leginkább ennek köszönhetem a túlsúlyt.
1270. kisgé
2007. ápr. 13. 10:38

Szia!


Mindenképp csak folytasd, ne legyen az, hogy végül hónapokig koplalsz. Folytasd és állj vissza, meglásd, működni fog!:))

1269. Darien (válaszként erre: 1268. - Kisgé)
2007. ápr. 12. 11:18

Szia, még nem értem az első szakasz végére az első alkalommal. Ebben az esetben is csak folytassam?


Köszi:

D.

1268. kisgé (válaszként erre: 1267. - Darien)
2007. ápr. 11. 09:20

Szia!


Ne kezd újra szerintem, hanem folytasd, ahol abbahagytad. Semmi értelme mindig újra kezdeni, mert beindul, feljön, megint megvonás, megint feljön a súly, ez totál yoyo! :(

Folytasd inkább! Megvolt az első szakaszod???


g

1267. Darien
2007. ápr. 10. 19:51

Sziasztok!


Visszatértem, de újrakezdő vagyok, mivel utóbb egy hirtelen jött betegség miatt fel kellett hagynom a diétával. Holnap kezdem újra.


Remélem, ugyanolyan könnyen fog menni, mint az első "próbálkozás" (bár remélem, ezúttal nemcsak próbálkozás marad).


Sok sikert és kitartást mindenkinek.


D.

1266. kisgé (válaszként erre: 1265. - Laciii)
2007. ápr. 2. 09:54

Szia!


Igen, az a lényege, hogy 5* eszel, ettől indul be az anyagcsere. Ha csak 2 falatot eszel tízóraira, meg uzsira, már jó. Meg így nem leszel soha farkas éhes!!! Hozzá lehet szokni, évek óta minimum 4* eszem egy nap!

1265. Laciii
2007. márc. 30. 23:56
Ennél a diétánál baj ha nincs tízórai meg uzsonna?
1264. kisgé (válaszként erre: 1263. - Szlívia)
2007. márc. 23. 15:17

Szlívia!

Akkor kezdj el enni ch-t!!! Ezt komolyan mondom. Jobban beindul a fogyás! Kezdj el enni napi 1* előszőr 1 sz teljes kiőrlésű kenyeret és napi 1 gyümit.

1263. szlívia
2007. márc. 23. 13:22

Kisgé!

igazából én már 1 hónapja nem eszem ch-ot...na jó a múlt hétvégén volt egy kis szünet, akkor ettem rendesen, aztán ennyi. Talán a gyümölcs hiányzik, mert azt azelőtt ettem, ha elkapott a nassolhatnék.

A mennyiség, szerintem nem sok... 4-5 szem kesu, ugyanennyi mandula, és a mogyoró...az kicsit több... 15-20 szem..hmm .. talán nem vészes, vagy?

1262. kisgé (válaszként erre: 1261. - Szlívia)
2007. márc. 23. 09:41

Szia!


A harmadik nap körül már jelentkeznek a ch elvonási tünetek. Pár nap és nem fogsz vágyódni rá, addig bírd ki!:)))

Egyél változatosan és 5*, akkor is, ha nem vagy éhes. A magokkal meg óvatosan, egyszerre csak keveset!:)))

1261. szlívia
2007. márc. 22. 16:48

Sziasztok!

Így a harmadik napnál, kapott el egy kis péksütire vágyódás, de ettem mogyorót mandulát és kesudiót, így azthiszem elleszek vacsoráig.

Eddig elég jól megy, sok-sok salátát eszem és jól is lakom vele, a reggeli necces, mert abszolút nem vagyok éhes, de mindig eszek egy kis salátát, mikor készítem az ebédet-reggelente...szóval jól haladok..egyenlőre

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook