Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. szept. 2. 07:38

Sziasztok

Nekem a 2 héttel ezelőtti nyaralás óta megint nem jött elő. Nem értem én ezt. A nyaralás alatt végig batz papucsban voltam. Lehet, hogy mégis ő a ludas? azóta a szendvicses lúdtalpbetétet hordom ocsmány lapos cipőben, mert csak abba megy bele. Otthon megy a régi rossz papucsomban vagyok a kertben


Nem értem, hogy miért pont a jó kis lúdtalp és harántemelős papucsban jött elő. Vagy csak többet gyalogoltam? VAgy mi lehet?

2012. szept. 1. 21:26

nekem pár éve volt iszonyú fájdalom a sarkam közepén, alul. röntgen szerint 5 mm-es kinövésre az ortopéd doki felírt egy "iszap"-nak becézett gyógyszertárban kevert krémet, egy nagy doboz volt.

azzal kellett éjszakára és nappalra is bedunsztolni a sarkam, 10 napig, betegállományban.

elmúlt, utána újra tudtam sok km-t gyalogolni minden nap. azóta nem jött elő.

211. Peppi (válaszként erre: 210. - F64f0d9a69)
2012. szept. 1. 18:37

Igen, én is zselés talpbetéteket szereztem be, és itthonra csúnya bunkó papucsot, ami belül olyan kis dombocskákkal van tele, kb. 5 cm-es a talpa, pihe-puha, ezek sokat segítenek. Nem úgy a párom, aki egész nyáron használta a kocsit, halogatta a szerelőt, és most kér időpontot, hétfőre kapott is, így megint gyalogolhatom azt a jó kis hosszú utat a suliig, hát, reménykedem, hogy nem rosszabbodik, és hogy hamar kész lesz a kocsi. Tényleg annyit javítottam már rajta, nem szeretném elölről kezdeni, műtétig jutni meg pláne. Még mindig hiszem, hogy a megcsináltatott fogammal a gyulladás is lassanként eltűnik majd a szervezetemből!

Egyébként az évnyitóra le kellett gyalogolnom, és hát nem mehettem csúnya itthoniban, egy totál lapos (papírtalpú) papucsban voltam kénytelen menni, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem lett rosszabb, kop-kop.

210. f64f0d9a69 (válaszként erre: 207. - Peppi)
2012. szept. 1. 17:17

Jegelni szoktam, vagy almaecetes vízben áztatom és tornáztatom.

Szerencsére javulófélben van.

Persze már rengeteget olvastam róla azóta :(

A gyulladás csökkentése a legfontosabb.

Egy jó cipő mindenképpen fontos, mert helyre kell billenteni az egyensúlyt. Régebben eltört a lábam kis ujja és rosszul is léphettem miatta egy ideig. Talán ez is besegített.:((

209. vakri
2012. szept. 1. 17:08
Én is nagyon szeretnék a melóhelyre gördülőtalpú cipőt, csak sajnos acélbetétesben már nem gyártanak. Pár éve még volt az MBT Safety, de beszüntették, pedig nekem 8 óra állómunkához nagyon jó lenne. Van edzőcipőben (koreai) és szandálban (Dr Batz) gördülőtalpasom, de a munkahelyen csak acélbetétesben lehet dolgozni. Azt én is észrevettem, hogy ahogy felveszem a benti cipőt megsokszorozódnak a fájdalmaim, de nem tudok mit tenni. Annyira lapos a sarka, hogy jóformán magasabban van a lábfejrész mint a sarok. Van benne lúdtalpbetét meg sarokemelő is, de így is kész kínzás a 8 óra.
208. Peppi (válaszként erre: 207. - Peppi)
2012. szept. 1. 17:03
Ja, és nekem is akkor jött ki, amikor 1 hétig napi 3 órát kellett gyalogolnom a fiam sulijáig meg vissza, s tettem mindezt -a jelek szerint- nem túrázáshoz tervezett cipőben. Egyre rosszabb lett, majd az 5. nap már alig bírtam ráállni reggel, azt hittem összecsinálom magam a fájdalomtól.
207. Peppi (válaszként erre: 206. - F64f0d9a69)
2012. szept. 1. 16:59

Hát, nagyon sajnálom, de azért megpróbálnám a helyedben azt a mezei zsúrló borogatást éjszakára, még ha csak a fájdalmat is csillapítod vele, másnap kész felüdülés, és tényleg 1-2 perc megcsinálni!

Én is érzem még néha, de csak halványan, akármi is legyen ez!

206. f64f0d9a69 (válaszként erre: 205. - Peppi)
2012. szept. 1. 16:00

Akkor jó, de inkább nem jó!

Én biztosan tudom, hogy egy "papir" talpú cipő okozta a gondjaimat. :((

Már késő...

Rendbe tenni pedig elég nehéz.

205. Peppi (válaszként erre: 201. - F64f0d9a69)
2012. szept. 1. 07:07
Igen, én is erről beszéltem:-)))
204. f64f0d9a69 (válaszként erre: 202. - Papája)
2012. aug. 31. 14:52

Ez is egy jó ötlet, köszi!!! :)

Már én is nézegettem ezeket a cipőket és nem is gondoltam, hogy többféle változata is van.

Azt hiszem megnézem közelebbről is!


Mondjuk eddig csak webáruházakban láttam, de próba nélkül cipőt nem veszek :((

203. papája
2012. aug. 31. 13:46
elnézést, helyesen 0,8 cm
202. papája
2012. aug. 31. 11:46
Először kb. 12 éve fájt a sarkam. Rtg.-en 0,8 mm-es sarkantyút diagnosztizáltak.Nagy fájdalmaim voltak, különböző cipőkkel és betétekkel próbálkoztam eredménytelenül. Végül nem szteroid tip.gyulladásgátló segített, az a sarkamm azóta sem fájt.Dr. mondta vigyázzak,mert elég egy kavicsra rálépni, azonnal begyulladhat újra. Másik sarkam néhány éve fájdult meg.Valami miatt a gyógyszer most nem volt hatásos, viszont épp divatba jöttek a gördülő talpú cipők.A cipő kialakításánál fogva épp tehermentesítette a sarkamat, így néhány hét alatt rendbe jöttem, azóta sem fáj. (el ne szóljam magam kopp-kopp-kopp)
201. f64f0d9a69 (válaszként erre: 200. - Peppi)
2012. aug. 31. 11:13

Nem, csak mi egészen másról beszélünk...

[link]

200. Peppi
2012. aug. 31. 10:45
Húúú, blokkoltam a fórumot?
199. Peppi
2012. aug. 24. 06:28

Sziasztok!


Nem lehet ritka, hogy sarkantyút állapítanak meg, és épp csak egy rossz fog okozza a problémát (akár úgy, hogy szinte észre sem veszed), érdemes megnézetni!!!

Velem ez történt, és pont azért mentem el megnézetni, mert hallottam ilyen sztorit,valaki ezzel vígasztalt, hogy hátha nekem is ez az ok. Februárban alakult ki a sarkamban ez a bigyó, 4 hete cseréltek fogtömést, azóta napról-napra jobb lett, talán tegnap volt az első nap, hogy nem találom a kis "csomócskákat" a sarkamban. Nagyon örülök neki, hiszen totál elvetettem azt, hogy nálam is a rossz fog lehet az ok, hiszen nemrég tetettem rendbe őket, inkább csak próba-szerencse alapon mentem nézetni!

Érdemes előtte átnézetni, hátha elkerülhető egy felesleges műtét!


Amennyiben mégis sarkantyú (bár ha nem, akkor is) érdemes mezei zsurlót venni a gyógynövényesnél, persze ha a mezőn szedsz frisset még jobb, mert a gőzborogatása éjjelre betekerve a sarkadat, sokat enyhít a fájdalmon, igaz nekem csak 2 éjszakát volt alkalmam kipróbálni, akkor a páromnak is betekerük, neki a talp beívelő részén volt állandó izomcsomósodás. Mindketten meglepődtünk a másnapi könnyebbségen.

Erről egyébként M. Treben régi gyógyfüves könyvben olvastam, innen jött az ötlet, hogy kipróbáljam.

Fogalmam sincs, hogy a daganat alatt rákos daganatot értett -e, vagy esetleg valami más lehetett:

" 49 éves gazdáról van szó, akinek a lába talpán daganat támadt, nagy fájdalommal. Nem tudott már felállni. néhány napig kórházban volt, ahonnét hazaküldték. Zsurló gőzborogatást ajánlottam, amely még a rosszindulatú daganatot is feloldja. Elképzelhető a meglepetésem, amikor dec. 22-én tehát 5 nappal később felhívtak telefonon és közölték: a daganat elmúlt. A bőr még kissé ráncos és puha volt, de a kemény daganatot már nem lehetett érezni"


Sok sikert a teljes "gyógyuláshoz", utáltam ezt a tehetetlenséget, együtt érzek veletek!

198. f64f0d9a69 (válaszként erre: 197. - Geridina)
2012. aug. 23. 11:54

Sziasztok!

Szerintem az időjárás befolyásolja a gyulladásokat.

A jegelés, az almaecetes, majdnem hideg víz segít a gyulladáscsökkentésben.

A lökéshullám terápia is ezt teszi - talán hatásosabban.

A papucs és a talpbetét is sokat segít szerintem a tünetek csökkentésében. remélem :)

2012. aug. 22. 19:03

Sziasztok lányok!

Érdekes, mert nekem is újra kezdett fájni pont egy hete, és minden nap fáj kb 3szor 4szer. De nem azzal a nagy erővel, csak kicsit. Aztán abbahagyja. Ma például még nem fájt...

Mi lehet ez? Ilyenkor nem gyullad be annyira?

VAgy az segíthet, hogy hordom a b..tz papucsot, meg a lúdtalp betétet?

196. f64f0d9a69 (válaszként erre: 195. - Summer40)
2012. aug. 22. 15:20

Remélem minden kívánságod teljesül!

Egyelőre én csak ismereteket gyűjtök, mert nem fáj mindig. Hátha sikerül rendbe tenni...

Persze nem árt tudni a jó lehetőségeket és véleményt kapni attól, aki már végigjárta ezt a terápiát.

Mondjuk az meglepett kicsit - nagyon :( - hogy fájdalmas a kezelés. Na de hát az eredmény a fontos!

Drukkolok, hogy sikeres legyen a kezelés!!! :))

195. summer40 (válaszként erre: 194. - F64f0d9a69)
2012. aug. 21. 19:04
Szia! Nem olcsó bizony és amin meglepődtem,hogy a kezelés nagyon fádalmas.Szivtam,szoritottam a fogamat közben.A doki szerint én még jól birtam.Azt mondta,hogy a fájdalom erősségével arányos a kezelés hatékonysága.Azt mondta,hogy legközelebb még több lökést kapok,most még nem állitja olyan erősre.Tényleg feltérképezte a műszerrel a fájdalmas pontokat a sarkamon és a talpamon,csak oda célirányosan kezelt.Szerintem már most jobb.Hogy el ne kiabáljam, most csak ilyen viszkető,bizsergő valamit érzek azon a területen.Mindent megpróbálok,mert visszaakarom kapni a régi életem.Sétálni a kiskutyámmal,kirándulni a párommal,futni a csónakázótón és a mi a legfontosabb fájdalom nélkül ébredni,dolgozni,létezni..Ha van kérdésed még csak nyugodtan.
194. f64f0d9a69 (válaszként erre: 193. - Summer40)
2012. aug. 21. 18:30

Erről én is olvastam. Majd írd le légyszíves a tapasztalatodat! :)


Nem olcsó mulatság... :(

Ha jó, akkor megéri. Remélem beválik!!!

193. summer40 (válaszként erre: 192. - Geridina)
2012. aug. 21. 18:08
SziaT Örülök,hogy újra itt vagy,de annak nem ,hogy megint fáj a lábad.Nekem egyre rosszabb.Ma eljutottam végre orthoped orvoshoz aki lökéshullámterápiát javasolt.Ma volt az első alkalom.4-5 alkalmat javasolnak,a doki szerint lehet,hogy három is elég lesz.Keress rá a neten,állitólag nagyon szép eredményeket lehet vele elérni.
2012. aug. 21. 11:38

Sziasztok!

Sajnos újra előjött a fájdalmam, lehet, hogy tényleg az egyszeri röntgenezéstől múlt el átmenetileg.

De mivel az ortopéd orvos semmit nem mondott a fájdalomra, nem írt fel semmiféle kezelést, azon gondolkodom, reumatológushoz kéne mennem, az nagyon rendes volt velem a gerincfájdalmamnál.

Valaki közületek volt a sarkantyújával reumás orvosnál?

2012. aug. 1. 20:26

Nekem egyelőre egy török, puha sarkú papucsom van. Kényelmes, ezt utcán lehet hordani.

Itthonra pedig vettem egy olcsó puha strand papucsot. Kínai :) Ez is nagyon kényelmes.

190. summer40 (válaszként erre: 189. - Vakri)
2012. aug. 1. 19:13
Igy van a lúdtalpbetétben van harántmelő.Csak lúdtalpbetétnek hivják,de h.boltozat süllyedésére való.Nekem a zselés szilikon sarokemelő a legkényelmesebb,csak az a baj,hogy két számmal nagyobb cipő kell mindkettő viseléséhez.ma vettem éppen egy futócipőt,amibe lehet hordani,ez kényelmesnek tünik. csak hát nyáron meleg.
189. vakri (válaszként erre: 188. - Geridina)
2012. aug. 1. 18:40
Ha jól tévedek a lúdtalpbetétben van harántemelő is, nem? Én amióta az eszemet tudom lúdtalpbetétet és betétes szandikat hordok. A munkahelyi cipőmben a lúdtalpbetéten pedig rajta van zselés sarokbetét. De semmit nem ért nekem.
188. geridina (válaszként erre: 187. - Summer40)
2012. aug. 1. 08:46
nekem mutatott a gyógyászatiban az eladó harántboltozat emelőt is, meg lúdtalp betétet is. nagyon rendes volt, nem akarta rám tukmálni, pedig övé a bolt, de a háromszor annyiba kerülő lúdtalp betétet már el is tette, mikor mondtam, hogy tulajdonképpen mi a bajom. A kettőt együtt nem lehet használni az a gond. De lúdtalpam is van meg harántsüllyedésem is. Plusz nem lehet ezekkel kombinálva használni ezt a zselés sarokemelőt.
187. summer40 (válaszként erre: 185. - Geridina)
2012. aug. 1. 08:38
Nem tudom,hogy segiteni fog-e de nincs más választásunk mindent meg kell próbálnunk.Én is ugyanebben a fázisban vagyok,mint Te azzal a különbséggel,hogy nem mentem el az orvoshoz.mert mikor lábra sem tudtam állni csak egy lábon ugráltam,meg a fiam mankója került elő(na akkor kellet volna a Diprophos injekció) akkor persze szabin volt.Még maszekba is csak egy hét múlva fogadott volna.Addig pedig jegeltem,Voltaren kenöcs,Tigris tapasz,flector tapasz ,pihentetés..mást úgysem tudna mondani ő sem,ezt az asszisztense mondta akit ismerek.Én is csináltattam betétet de cipőt bizony nehéz hozzá beszerezni.Én egy hónapja nem értetem miért kell egy számmal nagyobb cipő,papucs,minden feltörte a lábamat,vagy elszakadt az MBT-szandál,vagy kényelmetlen volt.Most már én is rájöttem pár napja hogy a harántboltozat süllyedése miatt terül szét a láb.Nálunk a boltban ahol csináltattam a lúdtalpbetétet,csináltak száitógépes feltérképezést a lábról,az is ezt mutatta ki.Sokba van már ez a ,,betegség,,.De ez felháboritó,hogy az orvos azt mondta Neked,hogy fog ez még jobban is fájni!!!
186. f64f0d9a69 (válaszként erre: 185. - Geridina)
2012. aug. 1. 08:37

Sok helyen műszerrel mérik be a lábat.

Minden ember más, szerintem senki sem tudja a tutit... :(

Én csinálom a gyakorlatokat egyelőre.

Szerintem ki kell tapasztalni kinek mi a jó.:(

185. geridina (válaszként erre: 184. - F64f0d9a69)
2012. aug. 1. 08:12
szerinted tényleg segíteni fog, ha csak simán megveszem a betétet és abban járok?
184. f64f0d9a69 (válaszként erre: 183. - Geridina)
2012. aug. 1. 07:55

Mert akkor nem jársz feleslegesen a dokikhoz, meg nem rendelgetsz meg mindenféle sok pénzbe kerülő dolgot.

Az üzlet az üzlet... :((

Az eü. az egyik legnagyobb üzlet...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook