Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
303. júliusi (válaszként erre: 301. - Viva70)
2017. júl. 25. 08:14
Nekem is az a baj, hogy nyáron vékony talpú papucsot cipőt hordok, és megfájdul a sarkam talpam benne...Én is zselés talpbetétet vettem.De sokat álltam egy koncerten,és abban is megfájdult megint...:(
302. júliusi (válaszként erre: 294. - Papája)
2017. júl. 25. 08:12

Az Apranax az nem fájdalom csillapító (és gyull. csökkentő)?Attól elmúlt a sarokcsont kinövés?

Az Apranaxot menstruációs fájfalmakra is javasolják..

Szerencsés vagy ha használt a gyógyszer.

Azóta vissza se tért?

301. viva70
2016. nov. 1. 17:35

Végig olvastam a fórumot. Sarokfájdalommal küzdök sajnos én is közel fél éve már. Hogy van-e csontkinövésem, azt nem tudom, mert nem nézettem még eddig sehol. December közepére kaptam az ortopédiára időpontot, talán akkor többet tudok majd. Bár, a tényen nem változtat szerintem.

Tudom, hogy a nyári időszakban hordott vékony talpú cipőkkel csesztem el az amúgy sem egészséges lábamat. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz a gyógyulás.

Sok jónak tűnő tanácsot olvastam a fórumon, amiket ki fogok próbálni. Elsőnek zselés talpbetétet, meg Yoja cipőt vettem. MBT cipőm is van, de az sajnos teljesen leamortizálódott már. Egy ideig még hordtam az ősz folyamán, tény, hogy jobb volt a menés benne, de csak egy ideig. Hosszabb városi séta után abban is fájt a sarkam.

Na, meg a talp tornáztatást fogom kipróbálni és rendszeressé tenni. Aztán majd kiderül...

2016. szept. 10. 20:12
Mbt cipőn mi is gondolkodunk. Non szteroid gyulladáscsökkentöt nem szedheti a párom, mert vérnyomását durván megemeli. Pont a sarkára kapott gyógyszer miatt került kórházba 210 -es vérnyomással.. szóval érzékeny a szteroidokra, ez kilőve. Remélem az mbt beválik.
299. papája
2016. szept. 10. 18:43

A 294-es hozzászólásomat olvasd el, azóta is ezt vallom, amit oda írtam. Próbáljátok meg a gördülő talpú cipőt.

A férjem nemrég leesett a létráról, rá a sarkára. A Rtg 5 mm-es sarkantyút mutatott, amit alaposan megütött. Egyáltalán nem tudott a lábára lépni. Szedte az Apranax 550 mg-os filmtablettát kb. 10 napig és a bokáját jól fogó cipőt viselt, így egy hét után felkaros mankó és fájdalom nélkül ismét tudott járni. Vagyis reggel még egy kicsit nehezen indul el.

2016. szept. 10. 15:05
Sziasztok. Látom mostanában nem aktív a fórum, de hátha vki tud tanácsot adni. Páromról van szó. 2 éve fáj a bal sarka, terhelésre. Reggel semmi baja, de sokat kell sétálnia a munkahelyén és nap végére csak sántikálva tud menni annyira fáj neki. Voltunk ortopédiánál, aki csinált röntgent és semmit nem talált. Kapott sugárkezelést, de semmi. Most voltunk lágyrész ultrahangon és ott sem találtak semmit. Hova tovább? Már kifogytunk az ötletekből.
2015. nov. 10. 11:07
Nekem minkét sarkamon 6 mm-es sarkantyú van. Mindent kipróbáltam, de végül is a 10 célirányos lézeres kezelés segített, amit évente lehet kérni az ortopéd, vagy a házi orvostól.Én 3 éve kaptam azóta tünetmentes a sarkam .
2015. aug. 17. 10:46
Nekem 6 mm-es sarokcsont kinövésem van. Újabban lágylézerrel kezelem.
295. szikmár (válaszként erre: 294. - Papája)
2015. jún. 11. 09:36

Az MBT cipő a lehető legjobb választás, nálunk is bevált. Néha ugyan még lehet érezni a fájdalmat de az enyhe és nem folyamatos. Valóban sokat számít hogy milyen cipőt hord az ember.

A legtöbbet a lapos cipők ártanak, balerina pl.


Viszont fájdalom csillapításra nagyon jó a Flexagil krém (feketenadálytő gyökér folyékony kivonatot tartalmaz elég jó mennyiségben)

294. papája
2015. jún. 9. 15:05
Legalább 15 éve volt az első sarkantyús "élményem" Addig azt sem tudtam mi az!Őrületes fájdalom, elindulni,járni alig tudtam, azt hittem vége a világnak. Rtg: 0,8 mm csontkinövés!Kaptam Apranax 550 mg filmtablettát és láss csodát elmúlt! Azt mondta az orvos, hogy kizárólag vastagtalpú puha cipőkbe járjak.Vigyázzak, mert elég egy kavicsra rálépni és máris képes begyulladni, fájni. Évek múlva mégis megtörtént ekkor a másik sarkammal. Rtg: 0,5 mm.Dr. mondta, hogy ez egyformán nő mind a két sarkunkon, csak épp az fáj, amelyik begyullad.Kértem az előző gyógyszert, de megtagadta, mert ezt nem szedhetem ! Nem mondta miért, tehát "beszereztem" és meggyógyultam. Megjegyzem közben éppen tombolt az MBT cipő őrület, ami ez esetben igen hasznos volt. Mentesíti a sarkunkat a tehertől. Azóta jól vagyok, nagyon vigyázok arra, hogy milyen cipőt viseljek. Egyik ismerősöm is szenvedett a sarkantyútól, már minden kezelést kipróbált, műtétet javasoltak Neki. Én meg az MBT-t és a nem szteroid gyulladáscsökkentőt. Azóta jól van, a cipőt nem meri lecserélni.
293. saro44
2015. jún. 8. 19:19
Sajnos 5-milliméteres sarokcsont kinővésem van,mit javasolnak!Rozs Sándor
292. virkina (válaszként erre: 287. - Treschi)
2014. aug. 10. 17:33
Szia Treschi, igen érdekel továbbra is a téma és a talpbetét.
291. Emmus
2014. febr. 12. 09:00

Sziasztok, van egy eladó night splint-em, ha valakit érdekel írjon nekem privátban. Az én lábam teljesen helyrejött :))))


Ennek a lényege az lenne, hogy este alváskor a lábfejet a lábszárhoz fix szögben rögzíti – ezzel megakadályozva a talp mozgását – és segíti a gyógyulást. Nagy előnye, hogy amikor kikelsz az agyából akkor is segít a talp terhelésének enyhítésében.

290. trajbi (válaszként erre: 287. - Treschi)
2013. dec. 24. 23:55
Sziasztok,én is kipróbáltam már mindent, röntgen besugárzás ultrahangos kezelést szilikonos sarokemelő...stb.stb.Egy éve egy barátom tanácsára csináltattam egy számítógépes talpbetétet, azóta semmi fájdalom, és a munkahelyen is egész nap birok állni nem kell leülnöm 10 percenként mint korában.
289. Emmus
2013. dec. 20. 18:25
sziasztok, megírnátok azt nekem, hogy kívülről nektek látszik e valami? Meg van e dagadva? Van e ott valami érzés...Nekem olyan mintha ott lenne egy borsószem és azon járkálnék...:S
288. Emmus (válaszként erre: 287. - Treschi)
2013. dec. 18. 08:42

Szia Treschi, igen érdekel továbbra is a téma és a talpbetét.

Írok priviben is.

Nagyon köszi!

287. treschi (válaszként erre: 285. - Emmus)
2013. dec. 17. 18:38

Üdv a hölgyeknek!

Kettő személyes választ is írtam a témával kapcsolatban, melyben megírtam mindent. Azt gondolom leírom ide is, mert mindenki egy nagy, valami csoda megoldásra gondol, pedig igen egyszerű. Én sokat törtem a fejem mert kibírhatatlanná vált fájdalmam. Ennek nincs köze télhez nyárhoz, meg semmihez, csupán csak genetika, mert mi vagyunk magunk ilyenek. Egyébként nem értem, hogy a kedves orvosok miért nem mondják el, ahogy nekem sem. Elég sok ortopéd szakorvossal beszéltem és azt mondta mindegyik, sőt a netes okfejtések is igazolják, hogy nem tudják mitől nő oda az a csont. Most akkor zseni lennék, mert rájöttem józan parasztésszel?Tehát! Elmondom most a saját verzióm a témára.Persze nem vagyok orvos, de én erre a következtetésre jutottam:talpon átívelő vastag kötőszöveti szalag betegsége, a plantaris fasciitis. Ez a szerkezeti betegség abból ered, hogy ennek a szalagnak fontos szerepe van a talp izmainak és inainak, valamint a láb boltozatának a fenntartásában.

Ez a szalag a talp sarokrészének közepén csatlakozik, azaz tapad a sarokcsonthoz.Akinek szép boltíves lábfeje, azaz normális lába van, az az ember a talpán gördülve jár. Ezt anatómiailag el kell képzelni. Akinek a lábujjától a sarkáig egy lapos talpa van, azaz "lúdtalpas", annak nem gördül a lépése, hanem képletesen, mint az elefánt "lapcsog". Szóval ez utóbbi van nekem is. Ugye később jön majd a hátfájás, meg minden rákfene ami a lúdtalp okozta rendellenességgel jár.A lúdtalpasok csapatának sarkának terhelési pontja, vagyis ahova a testsúlya esik, az pont az a kis pontocska ahol az a szalag kapcsolódik. És itt van a baromi nagy baj, mert ez az állandó súlyunkkal történő irritáció, azaz minden lépéskor történő "rátehénkedés", csonthártya gyulladást okoz! A csonthártya gyulladás idültté, azaz nem normális "piszkálása" egy védeklező reakciót vált ki, ami csontsűrűséget eredményez az adott ponton. Na ez a sarokcsont, vagy ha úgy tetszik sarkantyú. Én is a magam 7 mm-es kinövésével lehettem az utca kakasa. Ha ezt szépen elhiszitek, mert ez sajna pontosan így van, akkor megértitek a megoldást. Van aki írta, hogy kivágta a talpbetétjét a sarorésznél középen, és milyen jó.Nem akarom elkeseríteni, de ideig óráig jó is, aztán majd megint fájni fog, mert a kiváltó okot nem szüntettük meg! Visszatérve a csontosádás folyamatára. Hát pont Ti hölgyek tudjátok igazán, hogy a tűsarkú is bőrkeményedést okoz, mert ott a testsúly okozza, ami állandóan a lábújjak felé esik. Aztán ott vannak a hegyes sexy tűsarkúak amiktől hegyesre tekerednek a lábújjak. A szervezetünk így védekezik! Azért nem végleges megoldás a műtét, mert ha nem szüntetem meg az okot, azaz továbbra sem teszek a lúdtalp ellen, akkor újra visszatér a baj. Ezért nem megoldás a fájdalomcsillapító sem betegség esetén, mert nem a kiváltó okot, hanem a tünetet szüntetjük meg.Én is elmendtem ortopéd szakboltba, és 8000 ft-ér kaptam talpbetétet ami természetesen nem vált be.Pedig olybá tűnt, hogy a saját lábamra készült, mert egy meleg gumipárnába léptem egy hőre lágyuló anyagra ami kiadta alábformám, de mégsem volt jó.

És akkor rábukkantam a megoldásra. Találtam egy szakembert akinek saját technológiája, szabadalma van kifejezetten erre a problémára. Készített egy kizárólagosan a saját lábamhoz való betétet. Na ezért írtam, hogy itt nem tudok segíteni, mert ide nem írogathatom le más telefonszámát, még az enyém sem , mert azt is blokkolja a rendszer, mivel reklámnak minősül és itt is bizony keményen fizetni kell érte. Aki nem hisz nekem,ahogy először én is voltam a téma kapcsán, az első síkon vegyen egy 2000 ft-os gördülőtalpű békapapucsot és rögtön ráérez, hogy mivel nem a saroknál támaszt alá, ezért már is jobb.Enyhül a fájdalom, de ettől még nem szűnik meg.A másik, hogy nem hordhatja egész nap. Én tavaly nyáron csak ebben voltam, aztán jött a talpbetét.Így most 3 pár betétem van amit variálhatok a lábbelikben. Épp a héten rendeltem még 3-at, hogy több cipőmbe, edzőcipőbe, stb. be tudjam tenni, és ne kelljen mindíg ki-be rakogatni. Gondolom a csontkinövéseim megvannak, de nem fájnak, így nem is érdekelnek.Szóval ennyi.Nyilván én nem vagyok cipész, ezért más dolgában nem lehetek garancia, de a magam nevében, és az elméletem szerint, biztos a tünetmentes életem!Kedves Emma! Ha ezek után is érdekel, akkor a másik emailemről megadom a telefonos elérhetőségem és akkor neked is segítek a talpbetétet illetően.

286. Emmus
2013. dec. 15. 21:39

sziasztok,

nekem nincs sarkantyúm a rtg-en szerint, de iszonyatosan fáj a bal sarkam:(

Még májusban kezdődött... A bőrgyógyászok tyúkszemre és szemölcsre gyanakodtak... Én elhittem:( és júliusban egy lézeres műtéttel kivágtak onnan egy darabkát... Majd 1 hét elteltével újra elkezdtem érezni a fájdalmat... Azt hittem valóban szemölcs és azok terjednek tovább... mivel volt egy szövettan és az a szemölcsöt igazolta... Na októberben elmentem fagyasztásra... Ekkor a második fagyasztáskor közölte az orvos,hogy ez bizony nem szemölcs... A fagyasztástól iszonyatosan fájt egyébként...

Na jó, akkor elindultam újra más irányba.. Ortopédia, sebészet, bőrgyógyászat... Igazából senki nem tudta megmondani, hogy mi ez...

Végül a sport kórház fizioterápiás főorvosa az aki segít most nekem:

- egyrészt egy rtg-en kiderítette hogy sarkantyúm nincs

- vérkép teljesen rendben

- szteroidos elektromos kezelést kaptam

- és lézer besugárzást.

- január 8-ra van időpontom a Kékgolyó utcába terápiás RTG-en sugárzásra.


A tüneteim nem sokat változtak.

Ja és akupunktúrára is járta 1 hónapot... 5%-os javulást éreztem kb.


Rendeltem a net-ről egy night split-et amivel éjzsakára sínbe tudom tenni és állítólag úgy regenerálódik az a terület..

5 napja használom.

Meglátjuk:)

Ez a 7 hónap nagyon megviselt lelkileg... Néha már nem hittem el azt amit az orvosok csináltak velem..:(

És még nincs vége:(


Azt szeretném kérdezni, hogy nektek van e ott ilyen kis borsószem szerű kemény rész, ahol a fájdalom van??

Nekem van és ez idegesít... Normális ez?


Bárkinek bármilyen ötlete van ezzel a betegséggel kapcsolatban akkor írjon!!!


köszönöm és kitartást, jobbulást kívánok mindenkinek!!!

285. Emmus (válaszként erre: 283. - Viczeferencne)
2013. dec. 15. 21:27
Én is írtam neki, de nekem sem válaszolt:(
284. Csipke50 (válaszként erre: 283. - Viczeferencne)
2013. dec. 10. 20:46
Nem.:(
283. viczeferencne (válaszként erre: 280. - Csipke50)
2013. dec. 9. 13:24

C

Csipke 50! Te kaptál választ a "treschtől" a megoldásra ?

282. summer40 (válaszként erre: 279. - 325b42d966)
2013. dec. 8. 20:57
Létezik bizony,nekem nyáron semmi panadzom nem volt.Ha jön a hideg,főleg a hó,azt nagyon érzem
281. Csipke50 (válaszként erre: 279. - 325b42d966)
2013. dec. 4. 18:33
Nem hiszem ,hogy az évszaknak köze lehet hozzás.
280. Csipke50 (válaszként erre: 274. - Treschi)
2013. dec. 4. 18:32
Én is várom a megoldási tanácsokat, ami biztos nem minősül reklámnak!
2013. dec. 3. 15:04
Sziasztok.Létezik hogy télen jobban fáj.Napok óta nagyon fáj.
278. szikmár (válaszként erre: 277. - Viczeferencne)
2013. dec. 3. 11:01

Őszintén sajnálom hogy nem hozták meg a várt eredményt ezek a kezelések. Azért is írtam, hogy nem olvastam el a kommenteket.


Viszont akivel eddig beszéltem, mármint akik elmentek a lökéshullámterápiára - azok mind meggyógyultak, hiszen eltünt a fájdalom okozója, ezért javasoltam csupán...

2013. dec. 3. 10:57
276. Szikmár. Ezen mi már mind tulvagyunk, eredménytelenül.
2013. dec. 3. 10:36

Sziasztok, nem olvastam végig minden kommentet, de lehet fájdalommentessé tenni a sarokcsontkinövést.

Kezelések: UH utána sugárkezelés -célzottan.

A fájó rész napontai kenegetése feketenadálytő krémmel. Az MBT cipő viselése is sokat segít, valamint a magas (nem túl magas) sarkú cipő is, hiszen a súly nem a fájó részre terhelődik...és a talp-torna!!!

Ezek elsősorban a gyulladás csökkentésére avagy megszüntetésére szolgálnak.

Valójában a fájdalmat nem talpi csontkinövés okozza, hanem a láb túlterhelése miatti csonthártyagyulladás.

Végső megoldás ami magát a problémát, a sarkantyút szünteti meg a lökéshullámterápia. 80%-ban eredményes!

2013. dec. 2. 19:51
274.treschi. szerintem azzal sok embertársadnak segítenél, ha részletesen leírnád, hogy mitől lett fájdalommentes a sarkad. A z nem minősül reklámnak,hisz mindenki leíirta mivel próbálkozott.Én várom a segítségedet, amit előre is köszönök.
274. treschi (válaszként erre: 248. - Szilviaeva)
2013. nov. 29. 16:52
Szia! Amit leírtál, a tornától eltekintve, én is végigcsináltam.(ezt a kálváriát)Nektek hölgyeknek nagy lehetőség a magas sarkú, mivel ebben az esetben a terhelés a lábfej első részére, a lábujjak irányába koncentrálódik. Talán nem túlzás 70-80%-ról beszélni.Kívánom, hogy Te legyél az akinek sikerül ilyenformán meggyógyulni, de tartok a kérdőjelektől. Távol álljon tőlem bármilyen negatív hang, inkább óvatosságról beszélnék az ügyben.A magassarkú viselet sok másra is megoldás, ezt a páromtól tudom, aki tanít, sokat áll és attól bizony sok minden fájhat.Visszatérve,rengeteget foglalkoztam a témával, mert így 50 évesen még elég sok dolog van nap mint nap amihez egésznek kell lennie az embernek. Tehát! Van az, hogy a sarokcsont kinövése az egy csonthártya irritációból fakadó válaszreakciója a szervezetnek. Csak baromi rossz helyen próbálkozik, hiszen pont azon járunk.Az injekció, amit én is bekóstoltam, az egy szteroid, ami megszünteti a gyulladást. Ezért van az, hogy 1-2 hónapig, magassarkuval akár ez kitolódhat hosszabb ideig, de látszólag tünetmentesen megszűnik a fájdalom.Az injekcióban lévő lidokain, mint érzéstelenítő, szinte azonnali javulást hoz.Viszont nem oldódik meg a probléma, mert az a fránya sarokcsont csak ott van ahol nem kéne. Tehát visszatér, visszatérhet az eredeti probléma a fájdalom és a mozgáskorlátozottság. Aztán megszületik a nagy döntés a már kibírhatatlan állapot miatt, hogy akkor le kell faragni onnan, azaz a műtét.Ez megint nem megoldás, mert ha hiszitek, ha nem, vissza tud nőni, mivel az ok, azaz az irritáció, vagyis a sarokhasználat, illetve az azonjárás nem fog megszünni.Az esetek nagy részében pedig vissza is nő. Persze vannak tünetkezelő megoldások, mint a lökéshullám terápia, vagy a röntgen, vagy a mezei fiziko terápia. Mindegyiknek megvan a maga baja.A lökéshullámos műsorhoz magas fájdalomtűrés kell, aztán később ismét visszatér a probléma, a röntgen káros, mert csak egy bizonyos mértékben lehet igényelni és folytathatnám.Ez egy ördögi kör,viszont van, illetve lehet megoldás, mivel nekem jó egy éve semmi problémám nincs már vele. Segítenék mindenkinek, csak ugye itt minden reklámnak számít.Tehát nem írhatom le a megoldást.Ha kitalálod hogyan oszthatunk meg kapcsolatot, akkor valószínű, hogy tudok segíteni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook