Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


93. gyöngyi (válaszként erre: 91. - Szicsu1007)
2011. okt. 15. 15:27
Jó, hogy írtad, le is mondtam a szoboszlót, mert langyos vízben meg minek fagyoskodjak? Én az 50 fokos infraszaunában még nem izzadok, az nem elég meleg. A héten megyenk röntgenbesugárzásra, majd megírom használt-e. Nekem egyértelműen a velemszületett lúdtalptól és bütyöktől van. Az én gyerekkoromban még nem volt "divat" a lúdtalpbetét.
92. szicsu1007 (válaszként erre: 85. - Mendy76)
2011. okt. 12. 16:08

Szia Mendy!

Rájöttem. Az adatlapomon van a dátum. De a memoriám...

91. szicsu1007 (válaszként erre: 87. - Gyöngyi)
2011. okt. 12. 16:04

Ne menj Hajdúszoboszlóra! Illetve mehetsz, majd együtt sétálunk a strand körüli tóparton.

Képzeljétek, hogy nekem 2011 március óta fáj a sarkam. De akkor még nem tudtam, hogy megsarkantyúztak. Elmentünk májusban HSzoboszlóra. Mondom a doktor néninek, hogy 2 hónapja fáj a sarkam. És mit szeretne rá? (Olvasást:-)) Hidrogalvánt (is) kértem, az legalább csak langyos víz. És naponta háromszor 40 percre beültünk a 35 fokos vízbe, meg szauna. Mondom a kedvesemnek, hogy egyre jobban fáj a sarkam. Mire ő: ez így szokott lenni, eleinte jobban fáj. Most megint megyünk Szoboszlóra, sajnos mozgásszervi dolgok miatt bizonyos kezelésekre szükségünk van, de egy biztos: a meleg vízbe nem megyek, majd szaladgálok a parton, mint a kotlós, amikor a kacsái fürödnek:-))

Más: való igaz ez a lyukas talpbetét. Úgy érzem, hogy nem középen vannak a csontok (mert kettő is van ám, láttam a röggönyön:-). Sőt a jobb sarkam hátán 2 cm (!!!) hosszú, de az azért nem fáj, mert azon nem járok. Szóval úgy érzem, hogy a lyuk pereme nyomja az egyik csontot. De mér'ne nyomná? Hiszen a számítógépes talpbetétkészítő bácsi nem látta a röntgenképet (csak én meg az orrtopéd).

Más: nagyon igaz: ne hűtsük le hosszú időre a lábfejet, mert más baj lesz belőle. Igaz, elég macerás rövid szakaszokban hűtögetni, de talán megéri.

Képzeljétek, én mindig lábfázós voltam (tök kihűlt). Most nagyon szeret a kedvesem, mert este előmelegítem az ágyát (ettől meg hűl a sarkam).

Könnyű nekem, mondhatjátok; én pár év múlva meghalok, és nem szenvedek tovább.

Addig is cserélgethetünk rögeszmét.

Például megírhatnánk, hogy kinek mitől lett ez a nyavaja. Mert én tudom (a nyavaja az LY ?)

90. szicsu1007 (válaszként erre: 85. - Mendy76)
2011. okt. 12. 15:47

Szia!

Megírtam én valahol, hogy 67 éves vagyok? Mert szerettem volna letagadni 37-et:-))Na mindegy:-((

2011. okt. 11. 11:24
Akkor csak valami hegyvidék lesz!
88. marel2 (válaszként erre: 87. - Gyöngyi)
2011. okt. 9. 21:12
Hát úgy tűnik, hogy nem! A meleg az akut gyulladást még jobban belobbantja :( De feltétlenül beszélj az orvossal erről.
2011. okt. 9. 18:13
Jajaj, pedig Hajdúszoboszlóra akartam menni az őszi szünetben...akkor az nem jó rá ugye?
86. marel2
2011. okt. 9. 17:00

Sziasztok! A lyukas sarok betét nem mindenkinek segít, mert ha nem pont középen van a kinövés vagy a gyulladás akkor nem ér semmit. Én sem tudtam használni. A meleg fürdő kifejezetten árt ha gyulladásban van a sarok. Hűteni kell, de nem átfázatni a sarkakat úgy, hogy pár percig törölközőbe csavart jégakut, tejes zacsit, mirelit zöldborsót :))) teszünk rá, majd kicsit levesszük aztán újra vissza és ezt ismételgetjük.

Nekem a röntgen besugárzás segített.

85. gyöngyi (válaszként erre: 83. - Mendy76)
2011. okt. 9. 16:27
Hát eddig nem sokat javult a lábam. Úgy tűnik nekem nem ez volt a megoldás...20-án megyen rtg besugárzásra. Remélem ez segít!
2011. okt. 4. 20:06

Sziasztok!

(Sajnos) csatlakozom hozzátok, pedig máshogy is lehetett volna. Nagyon fáj a bal sarkam, pedig már hordom a lyukas betétet.

83. Mendy76 (válaszként erre: 82. - Gyöngyi)
2011. okt. 1. 09:52
Szia Gyöngyi! Hogy van a sarkad? Használ valamit a lökéshullám? Én most tervezek újra menni néhány kezelésre. De már nem vagyok biztos benne, hogy érdemes.
2011. aug. 18. 08:42
2000 volt az első, csak az a baj, hogy nekem mindkét sarkamra kell kapjam.Bizony fájt nagyon a kezelés, tartott is szünetet félidőben a doktornő. Most még nem érzek semmit, de azt mondták, hogy az első alkalom után még rosszabb is lehet.
81. Mendy76 (válaszként erre: 80. - Gyöngyi)
2011. aug. 17. 19:50
És hol voltál? És mennyi kezelést kaptál? Én az első alkalommal 2000-t, a végén meg már valami 6000 volt a lökések száma, vagy minek hívják. Hullámzónak éreztem a hatását. Kb a 4. után jobb volt, aztán megint rosszabb. Már rég nem jártam kezelésre, amikor beállt egy kisebb fájdalom szintre a sarkam, és most azon stagnál hetek óta. Valamelyik nap takarítás közben megcsúsztam a parkettán, és hónapok óta először tejes súlyommal ráléptem a sarkamra. Nem esett jól, fájt. Szóval a gyógyulástól messze vagyok még. :( De mostanra már megtanultam vele együtt élni. Nem kenegetem, nem borogatom, megyek rajta, aztán jól van. Betudom öregedési folyamatnak. :) Van aki cukorbeteg, van aki lisztérzékeny, én meg sarokbajos vagyok, és kész. :)
2011. aug. 17. 15:56
Ma voltam az első kezelésen. Hát nem volt egy leányálom...de ki lehet bírni. Az lenne még a kérdésem, hogy mikor kezdted érezni a hatását?
79. Mendy76 (válaszként erre: 77. - Gyöngyi)
2011. aug. 16. 20:58
Véletlenül küldtem el az előzőt. :) Na tehát, a Kolosy térre jártam én lökéshullámra, de több helyen van. Ahol én voltam az a Dolomit-Med, (azt hiszem így kell írni). Július elején kaptam az utolsót, és sokkal jobb, de nem múlt el teljesen. A lézer nekem sem ért semmit sajnos. Úgyhogy bízom abban a 3 hónapban... mást úgyse tehetek. :)
78. Mendy76 (válaszként erre: 77. - Gyöngyi)
2011. aug. 16. 20:51
Szia Gyöngyi!
77. gyöngyi (válaszként erre: 76. - Eliza68)
2011. aug. 15. 17:14

Segíts kérlek! Ezt keresem hetek óta. Valaki ajánlotta itt a Hoxán, de nem találtam olyan helyet, ahol csinálnák.

Egyébként nem használt a lézeres kezelés sem, most várok a röntgenbesugárzásra, de októberre van időpontom és már nagyon nehezen tudok menni.

2011. aug. 15. 14:26

sziasztok!

leírom a tapasztalataim: Én mindjárt a legkorszerűbb kezeléssel próbálkoztam:

kipróbáltam a lökéshullám terápiát.Nagyon fájt-kibírtam.a kezelés után kb.3 hónapra elmúlt a fájdalom-amúgy alig bírtam menni egy évig. Azóta eltelt egy év.Tudok menni mezitláb, elmúlt a fájdalom.


eliza

2011. júl. 4. 08:07
Nem fáj a lábam!!!Úgy látszik, használt a lézer!
2011. júl. 1. 16:17

Ma elég rendesen fáj megint a sarkam. Nem tudom ez miért ilyen hullámó. Fogjuk az időjárásra, végülis elég szeles, esős idő van.

Kedden is voltam lökéshullámon. Pont semmit nem ért. Úgyhogy még egyszer megyek, aztán többet nem. Én hülye egy vagyont költöttem a kezelésekre. Hétfőn még elmegyek erre a kezelésre, aztán egy forintot többet nem áldozok rá. Ja, és ma idegbeteg is vagyok, úgyhogy lehet, hogy tényleg a szél az oka mindennek. :)

2011. jún. 24. 14:56
Ma voltam a 10. lézeren, sokkal jobb, de azért még vannak napok amikor nagyon fáj.Két hét múlva jön vissza a doki szabadságról, meglátom mi lesz addig.
72. marel2
2011. jún. 23. 22:20
Nekem is a röntgen besugárzás segített. Először még fájt, sőt a 6 kezelés után is, aztán egyszer csak észre sem vettem és elmúlt. Azóta sem jött elő! Gyorsan lekopogom!!! De az biztos, hogy a cipő sokat számít!!! Azóta nem veszek "vacak" cipőt, nekem nagyon bevált a Berkemann szandál és a Batz papucs. Az meg tényleg nagy h....lyeség, hogy 40 év alatt nem adható! Én még ilyet nem is hallottam!
71. Mendy76 (válaszként erre: 70. - Gyöngyi)
2011. jún. 23. 21:37

Szerintem ezek a frontok is befolyásolják. Persze az is lehet, hogy nem. Nekem az a lézer nem segített semmit, azt tudom.


Mennyire terheled a sarkad? Rálépsz rendesen? Én most már folyamatosan észre veszem, hogy automatikusan kímélem. Ha magasabb lépcsőről lépek le, az egészséges lábammal lépek előbb, a beteget csak mellé teszem, hogy ne dőljek el. :) De nem lépek rá.


Egy dologban biztos vagyok. Ha 60 éves koromban 80 kiló leszek, és azt meri mondani egy orvos, hogy fogyjak le, azt leütöm. :)

Nekem ez a nyavalyám 35 évesen jött ki, 53 kilósan decemberben. Mostanra 63 kiló lettem, mert jóval kevesebbet mozgok. Szóval nem a plusz súlytól jön ki, az már tuti.

2011. jún. 23. 07:48
Ma megint jobban fáj, mint szokott!
69. gyöngyi (válaszként erre: 68. - Mendy76)
2011. jún. 22. 16:54
Na végre, valami jó hír!
68. Mendy76 (válaszként erre: 67. - Gyöngyi)
2011. jún. 22. 14:25

Én még nem találtam kifejezetten erre gyógyvizet, pedig kerestem. Szerintem úgy általánosságban a meleg víz nem jó neki.

Viszont ez a lökéshullám még a végén jó lesz, ma egész jól van a sarkam. Még 2-3 kezelésre kell mennem.

2011. jún. 21. 13:40

Most 6 kezelés után úgy érzem minha jobb lenne...vagy csak bebeszélem magamnak, de végül is mindegy.

Fürödni nem nagyon szoktam, inkább zuhanyozok, de való színű a meleg víz nem jó neki....hacsak nem valami gyógyvíz, ami pont erre való! Esetleg Hévíz?

66. Mendy76 (válaszként erre: 65. - Gyöngyi)
2011. jún. 21. 10:30

Nekem olyan nem is volt, hogy jobban fájt, meg kevésbé. Úgy igazán még nem is fájt. De nem is járódik be teljesen a nap folyamán. Igaz nem is helyezem rá a teljes súlyom. Érzem mikor megyek, hogy automatikusan kímélem. Mondjuk míg az egészséges lábamra 60 kilót helyezek minden lépésnél, addig a 'rokkantra' csak 48-at. :)

Na akkor versenyezzünk. Én még csalánteát is ittam. :) Két héten át ittam körömvirág teát is. Mert úgy gondoltam, hogy az a gyulladáscsökkentő hatás esetleg eljut a sarkamba is. Nem jutott. De a gyomrom már köszönöm nagyon jól van. :)

Tényleg, és a meleg vízzel, hogy állsz? Mert én fél éve úgy fürdök, hogy kilóg a lábam a kádból. (azért néha megmosom. :) ) Szóval, fél éve nem fürödtem egy jót. Na tegnap betettem a kádba, mondván, már nem mindegy. És feszült a meleg vízben. Vagy húzódott, vagy nem is tudom mit éreztem. Nem volt jó. Megkérdeztem, állítólag a Nap nem árt neki.

2011. jún. 21. 07:17

Szóval...csinálj amit gondolsz, halagass arra az orvosra, aki szimpatikus és akkor majd talán lesz valami...ez jó!!!

Viszont úgy érzem használ valami a lábamnak, reggelente hamarabb bejáródik és kevésbé fáj.

Persze éjjelenkiként rajta van a pakolás és csak a papucsban járok.És persze naponta megyek lézerre.

Biptron lámpát én is használtam, sőt a mézes káposztapakolást is kipróbáltam...talán kutyasz..még nem volt a lábamon, de ahogy két hete fájt, azt is kipróbáltam volna, ha valaki ajánlja)))

2011. jún. 20. 17:50

Még valami, ami fontos... Ne járj lapos cipőben, mert akkor a sarkadra helyezed a testsúlyodat...


Kicsit legyen emelt a cipő sarka, ne nagyon, és akkor máris levetted a terhelést a sarkadról... Próbáld ki, és meglátod... Nekem is akkor lett sarkantyúm, amikor álló munkához lapos cipőt rendszeresítettem, miközben közel két évtizede már magas sarkú cipőkben jártam, és a csontozatom ahhoz szokott hozzá, a meszesedés annak megfelelő testtartásban indult be...


Ezt elmondta az orthoped orvos is, hogy aki magas sarkúban jár, és hirtelen lapos cipőt kezd el hordani, annak számítani lehet az amolyan csontozat, testtartás miatti megváltozására, hátrányos irányban...


Tehát, aki magas sarkúban járt évek óta, az maradjon is emelt sarkú cipőben, és ne vegyen fel lapos cipőt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook