Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


63. Mendy76 (válaszként erre: 61. - 36a26f5226)
2011. jún. 20. 17:48
Hát ja. Erre nem is lehet.
2011. jún. 20. 17:47
Ha már semmi sem segít, akkor marad a gyógycipő...
2011. jún. 20. 17:45

Mégis mit lehet a sarkon tornáztatni?? mekkora hülye az az orvos!! Inkább kímélést írnak elő...


Sajnos nem tudok mit mondani...

60. Mendy76 (válaszként erre: 59. - 36a26f5226)
2011. jún. 20. 17:42

Velem meg végig járattak minden vackot. Ja, és azt is úgy, hogy én eröltettem. Úgy kellett kiimádkoznom egy röntgent a dokiból, hogy ugyan csináljon már. Folyamatosan azt hajtotta, hogy kenegessem, tornáztassam, betét.

Aztán olvasgattam a netet, és visszamentem egy hónap múlva, hogy elmennék egy ultrahang kezelésre.

Utána jött az ötlet, hogy Sportkórház, hátha ott több ilyet láttak. Az meg elküldött lézerre.

Aztán olvasgattam tovább a neten, és így jött a bioptron lámpa, homeopátiás bogyó, még káposztalevelet is tettem rá. De tényleg. Ne nevess! :)


Egyébként beszéltem már olyan emberkével itt a lökéshullám kezelésen, akinél a röntgen besugárzással kezdték a kezelést, és nem múlt el. Meg olyannal is, akit műtöttek, de semmit nem ért, sőt, rosszabb lett. Szóval, mindenkinél más válik be.

Engem csak az keserít el, hogy már mindent kipróbáltam, még szteroik szurit is kaptam, és még mindig ott tartok, mint decemberben. Ja, nem ott. A bankszámlámon kevesebb van. :)

2011. jún. 20. 17:33
Rögtön besugárzás, semmi cipő... De fel sem vettem volna... ja, ahogy emlékszem, megkérdezte a szakorvos, hogy melyiket szeretném, és a besugárzást választottam...
58. Mendy76 (válaszként erre: 57. - 36a26f5226)
2011. jún. 20. 17:29

Oké, úgyis kell mennem röntgenre megint, akkor most határozott leszek. :)

Nekem nincs is sarokcsont kinövésem. Csak spontán begyulladt december elején, és azóta nem tudok kilábalni belőle. Legalábbis az utolsó röntgennél még nem volt új csontocska, április 1-én. Aztán most ki tudja.

Én már jártam az SZTK-ban, a Sportkórházban, most maszekhoz járok.

És te kaptál spéci cipőt, betétet is? Vagy rögtön besugárzással kezeltek?

2011. jún. 20. 17:22

Azonnal kaptam beutalót az orthopediára is, és ott lejelentettek egy másik városba,ahol vannak ezek a besugárzások, és rá két napra már mentem is az elsőre... Minden másnap, és 6 alkalom... És mint írtam, 3,5 éve nem újult ki a fájdalom...


Ott azt mondták, hogy a sarkantyú az nem tűnik el, mert az egy lerakódott meszes réteg a sarok csonton, csak a körülötte lévő gyulladást szüntetik meg besugárzással...


De tényleg, akárki mondta, nagy baromságot mondott azzal, hogy 40 alatt nem lehet, ne higyjél nekik, biztos a pénzt várják, vagy azt, hogy menjél magánrendelőbe...


Említs meg nekik, hogy egy ismerősöd írta, hogy ő is 40 alatt járt sugarazásra, és azóta is él, és virul, nem halt bele... :))

56. Mendy76 (válaszként erre: 53. - 36a26f5226)
2011. jún. 20. 16:35

Hát ez szuper. Minden orvos mást mond tényleg. Viszont erre a besugárzásra egyik sem engedett. De ehhez kell beutaló, nem? És ha nem kapok, akkor hogy jutok be? Mennyi idő után küldtek el erre a besugárzásra?

Én például olyan gyógypapucsot sem kaptam, amiről a Gyöngyi írt.

Viszont ma voltam az 5. lökéshullámon. Hát majd meglátjuk.

55. gyöngyi (válaszként erre: 52. - Mendy76)
2011. jún. 20. 07:56

Az egyik egy ronda gyógypapucs, amit direkt a lábamra csináltak, folyton próbálgatni kellett, amíg az ortopédus azt nem mondta, hogy most már jó lesz. A másik egy műanyag cipőbe tehető betét, de azt nem sokat hordom, inkább mindenhova nadrágban és a papucsban megyek.

Hallottam én is már egy másik betétről, aminek lukas a sarka, de még nem ajánlotta az orvos. Azt viszont mondta, hogy az MBT-cipő nagyon jó,. de nem erre a bajra, úgyhogy tegyem le gyorsan!

2011. jún. 19. 22:15
Ja!! és 2008. óta nem újult ki a fájdalom!!
2011. jún. 19. 22:14

Milyen hülyeség, hogy 40 alatt nem lehet!!


Nekem 2008-ban volt, 6 alkalom, és akkor voltam 36 éves... és azt is elmondták, ha kiújul a fájdalom, akkor fél évenként meg lehet ismételni a besugárzást...


és aki rákos, és fiatal, azt akkor hogyan sugarazzák meg?? Akárki mondta, nagy baromságot mondott, nagyon okos lehet!!

52. Mendy76 (válaszként erre: 51. - Gyöngyi)
2011. jún. 19. 21:17

Én röntgenbesugárzást nem kaphatok, mert 40 éves kor alatt azt mondták, hogy nem lehet. Pedig már nem is érdekelnek a mellékhatásai, csak ez múlna el.

És milyen betétet kaptál? Mert én ilyen kemény műanyag, vagy nem is tudom milyen anyagú lúdtalpbetétet, amit kimondottan az én lábamra csináltak számítógéppel. Dr. Orto azt hiszem a neve. Viszont több orvos azt mondta, hogy ne támasszam alá azt a 'boltív' részt a lábamon, mert akkor még kevésbé dolgozik ott az a tartóizom. Hát én már semmit sem tudok, hogy is lenne jó.

2011. jún. 19. 08:41

Én is oda járok...Kőbányáról. Két óra, ha kocsival megyek akkor is, plusz a várakozás, ami kiszámíthatatlan. Van, hogy 10 perc, van, hogy egy óra.

Betétes papucsot, cipőt hordok már hónapok óta. Most a Sportkórházban felírtak egy pakolást, azt minden este felteszem és reggelig a lábamon van.Azt mondták, ha nem lesz elég, kapok még röntgenbesugárzást is.

50. Mendy76 (válaszként erre: 49. - Gyöngyi)
2011. jún. 18. 23:26

Nem lehet tudni. Lehet, hogy neked segít. Minden test másképp reagál. Ezzel vígasztalom magam fél éve, hisz azóta mondják, hogy ne költsek rá egy vasat sem, úgyse múlik el ezektől. Majd elmúlik egyszer magától. Csak hát a remény... :)

Én is vettem olyan cipőt, ami annyiba került, mint az elmúlt 5 év alatti összes cipőm. :) És engem is lebeszélt a jelenlegi orvosom. Voltam vagy 6 dokinál. 3 szerint jó ez a cipő, 3 szerint inkább betét. Úgyhogy a lábamra bíztam a dolgot, és amelyikben menni tudok azt vettem meg. Ez az MBT Joya cipője. Tényleg a 'világ legpuhább cipője', nagyon jó. Egyébként engem is a Sportkórházban küldtek el lézerre.

49. gyöngyi (válaszként erre: 47. - Mendy76)
2011. jún. 18. 15:54
Ajaj! Pedig én nagyon bíztam ebben a lézeres kezelésben....
2011. jún. 18. 15:51

Lehet, hogy már nem jól emlékszem,de évekkel ezelőtt egy barátnőm fiának volt ilyen.

Le akarták fűrészelni. Szereztem neki Siófokon egy csontkovács címet. Ő azt mondta: ez nem csontkinövés, hanem a csontjai elmentek a helyükről ( sportolt a fiú)

Kikezelte!

2011. jún. 18. 12:56

Sziasztok!

Én is fél éve kínlódok ezzel, semmi nem használt. Voltam lézeres kezelésen, ultrahangon, bioptron lámpát is kölcsönöztem, gyógyszert is használtam, flector kenőcsöt is, tapaszt is. Most lökéshullám kezelésre járok. Már túl vagyok 4 kezelésen, és semmi javulás. Ez pokol. El sem hiszem, hogy egy ilyen kis szar betegség, és nem lehet meggyógyítani.

2011. jún. 17. 19:12
4. kezelésen voltam ma, reggel kicsit könnyebb volt felkelni és ráállni.
2011. jún. 15. 19:24
Ma voltam a 2.lézeres kezelésen a Sportkórházban, felírtak még egy pakolást is éjszakára, remélem használ.
44. Berenik (válaszként erre: 43. - Gyöngyi)
2011. jún. 13. 20:46
Én ultrahangos kezelést kaptam rá. A kezelés után még kb. 2 hónapig fájt, és aztán el is múlt. Azóta sem érzem a fájdalmat. Ennek már 2 éve. Ortopéd szakorvos írta fel a kezelést.
2011. jún. 13. 19:54
Holnap megírom mire jutottam.
2011. jún. 13. 08:26

Fél éve kínlódok vele. Van már betétem, betétes papucsom, amit a lábamra csináltak. Vette, Mbt-cipőt is, de az ortopédus azt mondta, hogy tegyem el, mert erre nem jó.

Holnap megyek lézeres kezelésre. Talán ér valamit!

41. Zsú1965 (válaszként erre: 40. - Eliza68)
2010. júl. 21. 08:53
A fodrászom most jár ilyenre. A tél óta kínlódik, semmire nem múlt a fájdalma. 2 alkalmon van túl, állítólag már sokat javult azóta. Azt mondja, hogy a kezelés fáj, mert hogy pont a kinövést nyomják ezek a lökések, de kibírható. Ha jól emlékszem cca. 5e Ft egy alkalom, és kb 6-10 kell. Sztem ennyibe az orvos/hálapénz/táppénz is belekerülne.
2010. júl. 21. 07:25
Sziasztok!A napokban olvastam,hogy a sarokcsontkinövés gyógyítható lökéshullám terápiával.Van valakinek tapasztalata e téren?Megköszönném, ha megosztaná velünk. Köszi,legyen szép napotok!
2010. júl. 14. 11:47

Sziasztok!

Az egyik munkatársamnak is sarkantyúja van a lábán.

Ő is betétet hordott, de most valami lézeres kezelésre küldik.Érdeklődött már róla és eddig csak biztató dolgokat mondtak neki.Majd kiderül, ha túl lesz a kezeléseken.

2010. júl. 14. 08:14

Sziasztok Sorstársak! Nekem is lett sakantyú mindkét sarkamon.

Légyszi írjatok,aki túlvan már a műtéten,hogy milyen volt, és jobb lett-e utána!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem azt mondta egy sebész főorvos, hogy 6 hétig nem lehet lábbra állni a műtét után,és annyira nem ajánlja.Pedig gondolkodom rajta,elegem van,hogy alig tudok mozogni, reggel nem tudok lábbra állni, csak lábujjhegyen.Hiába hordok magasabb talpú cipőt, meg betétet így is fáj a sarkam minden nap. Írjatok,köszi!

37. eliza68 (válaszként erre: 6. - Riaria)
2010. júl. 14. 08:05
Szia Riaria!Azt írtad,hogy tünetmentes vagy.Tart még a mai napig?
36. bbzbbz
2009. jan. 11. 20:23
Egyik ismerősömnek valami lökéshullám terápia segített afájdalmain.
35. NOA (válaszként erre: 34. - Csipkerózsika)
2008. okt. 18. 19:08

..én már az első gyakorlattól összehányom magam.

Csontkinövekedést nem szüntet meg azért nem akkora csoda a tibeti.Életmódváltás is szükséges hozzá.

2008. szept. 23. 01:01
Az 5 tibeti jógagyakorlattól elmúlik, mint sok már egészségi probléma. A fiatalság forrásaként is ismert

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook