Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2012. júl. 31. 21:06

Képzeljétek megjöttem az ortopéd orvostól de még mindig sokkos állapotban vagyok.

Nem válaszolt a kérdéseimre, csak csúsztatott, de először is azzal kezdte, mnikor mondtam, hogy egye hete nem fáj, hogy majd fog. És hogy ne aggódjak fog az még jobban is fájni, most azért múlt el, mert kapott egy röntgen sugarat, mikor röntgenezték. És hogy 1 hónap és újra fájni fog. Jól megnyugtatott, mi?

Aztán átküldött a recepttel a cipészhez a szomszéd szobába, hogy gyógycipő, de a cipész is csúsztatott. Mert hogy nem biztos, hogy jó lesz, meg nem muszáj nála rendelni, meg ez nagoyn ronda, valóban, ha hivatalba hordom, az ronda lesz. De egy szóval sem mondta, hogy segíteni fog a cipő, meg lúdtalp betétet akart modnani hogy vegyek, de az sem jó de mégis jó, stb.

Aztán átmentem a gyógyászati boltba ott nagyon kedves volt az eladó, azt mondta, ő 11 éve csinálja a boltot, és rengeteg ilyen ember bemegy hozzá. Nekem ráadásul ma derült ki, hogy terülős lábam van harántsüllyedéssel. Erre elég a cipőbe egy betét, és máris nem húzódik a bőnye. Ezt miért nem tudta javasolni a doki, szerintetek?

182. vakri (válaszként erre: 179. - Gitta19)
2012. júl. 30. 21:31
Én 6-ot kaptam 3 hónap alatt de minden injekció után kb 10 nappal ugyanúgy fájt.
181. f64f0d9a69 (válaszként erre: 178. - 325b42d966)
2012. júl. 30. 15:28

Igen. :(

A 145. hsz-ben én is épp ezt írtam.

180. Gitta19 (válaszként erre: 178. - 325b42d966)
2012. júl. 30. 11:14
Igen, az időjárás változásnál jobban fáj.
179. Gitta19
2012. júl. 30. 11:13
Sziasztok, nekem is van sarkantyúm, másképpen sarokcsont kinövésem.Minden elképzelhető kezelésen részt vettem, eredménytelenül, majd egy magán ortopéd orvos adott a sarkamba injekciót.A legelső injekciótól elmúlt a fájadalom, ha kiújúlt kb egy év múlva kaptam mégegyet, azóta nincs rá szükségem, de ha lesz inkább egy szúri, mint a műtét.
2012. júl. 30. 07:19
az időjárás hathat erre a fájdalomra? mert hogy egyik nap jobban máskor kevésbé fáj.?
2012. júl. 29. 14:51

Hasznosságok:


[link] gyakorlatok!!!

[link]

176. Lencsy (válaszként erre: 175. - Vakri)
2012. júl. 27. 19:11
Hát akkor nálad valóban nem volt más megoldás ! Kívánom, hogy ne újuljon ki , mert én viszont 3 embert is ismerek akinek 5-6 éven belül újra előjött :(
175. vakri (válaszként erre: 174. - Lencsy)
2012. júl. 27. 18:45
Nekem sajnos a gyulladásra nem volt jó semmi. Kaptam először gyulladáscsökkentőt, aztán fizikoterápiát, aztán 6 injekciót a sarkamba, de még csak nem is enyhült a fájdalom. Közben folyamatosan a fél év alatt jegeltem, rákentem vagy 10 tubus kenőcsöt, egy rahedli flektor tapaszt, vettem 3 féle sarokbetétet (2 féle zselés, egy egyszínű, meg egy olyan ami átlátszó és a közepe kék, meg egy olyat ami középen lyukas. Lúdtalpbetétet meg amióta az eszemet tudom mindig hordtam. Tehát mindent végigpróbáltam ami lehetséges, az orvosnak már csak ez az egy lehetősége volt. Akivel idáig beszéltem és megcsináltatta, senkinél nem újult ki. Pedig volt akit 20 éve műtöttek.
174. Lencsy
2012. júl. 24. 20:47
Nekem mindenféle beavatkozás nélkül majdnem egy éve hogy tünetmentes a dolog :) Az orvosom szerint a gond nem magával a kinövéssel van , mert a fájdalmat nem a kinövés okozza hanem a kinövés okozta gyulladás ! Amikor fáj elsődleges cél a gyulladás megszüntetése amire sima gyulladásgátló megteszi némi jeges borogatással . Ő a műtétet kifejezetten ellenjavallja , mert a sarkantyúcsont kinövés alkati kérdés ..a láb helytelen boltozata okozza amin ugye műtéttel segíteni nem lehet , így újra és újra kiújulhat . Mindenkinek gyógyulás kívánok :)
173. vakri
2012. júl. 24. 19:18
Megjöttem a kórházból, nem volt vészes a dolog, most 36 órával a műtét után azt mondom, kicsivel fáj csak jobban, mint a műtét előtt. De azt mondják sokkal jobb lesz. Inkább a viszketés kellemetlenebb mint a fájdalom. Eraanya! Kérj beutalót ortopédiára, a háziorvos nem sok mindent tud csinálni. Engem legalábbis rögtön oda küldött. Igaz egy évet kínlódtam, de remélem most már jobb lesz. Jobbulást mindenkinek!
2012. júl. 24. 17:45
sziasztok! de jó hogy megtaláltam ezt a fórumot,hosszú hónapok óta szenvedek a satkammal orvosnál még nem voltam de mindenféle kencét már kipróbáltam de semmi,,, 4-gyerek mellett nincs idő magamra de már annyira fáj hogy ha ülök nehéz elindulni,ha valamelyik gyerekkel orvosnál várakozunk és behívnak sántikálva tudok menni percekig(amíg bejáratódik) éjszaka is fáj,eleinte azt gondoltam hogy a visszér lehet hogy még mellette az is (nagyim trombózisban halt meg,anyukám is ezzel küszködik)és hát túlsúlyos is vagyok.,és a visszereim is igen kidagadtak de pár hónapja megjelent a kinövés a sarkamon előtte iszonyú fájdalmaim voltak de csak pár percig és egyre sűrűbben,az a baj ha elmegyek a háziorvoshoz egyből azzal kezdi hogy fogyjon le ,ami persze igaz de attól még fáj.Mit tegyek?ettőlérezhetem azt hogy az egész jobb lábam fáj?és szokott zsibbadni is,ez normális?köszönöm a választ előre is.
171. geridina (válaszként erre: 170. - Summer40)
2012. júl. 23. 20:39

Hát, azért még ott van az a pár százalék, hogy tumor lesz sajnos.

De a magas sarkú cipő nem rossz rá, azt mondták.

Ilyen szilikon betétet mindenképpen veszek.

Ez olyan mint a zselés?


Amúgy a doki nem akart felírni gyulladáscsökkentőt, mert hogy lehet hogy nem gyulladás. Aztán mikor kiderült hogy csak egy hét múlva tudok menni a másik dokihoz, felhívtam hogy adjon valamit. Végülis felírt valami marha drága gyulladáscsökkentőt, már egyet be is vettem. Reggel 11 kor fájt utoljára, de már félek az éjszakától. Így szokta, hogy egy jó pár órát nem fáj aztán utána éjszaka nem tudok tőle aludni

170. summer40 (válaszként erre: 169. - Geridina)
2012. júl. 23. 20:12
Hát megjöttél? !Ugye mondtam én,hogy nem sarokcsont kinövés.Öreg róka vagyok én már...:)és láttam egy s mást..Rendbe fogsz jönni.csak idő kérdése,ahogy én is.Irassál fel cataflamot és kúraszerűen szedd.Nekem ez segitett a legtöbbet.Tűsarkút felejtsd el amig nem leszel tünetmentes,3-4 cm az ideális sarok,legjobb a szilikon sarokbetét,én orthodédiai(gyógyászati)szakboltban vettem 2900,-ft-ért.Ezt erre találták fel.Csak erre,mert sok embernek van ilyen problémája.Azóta mióta kétlábra álltunk,felegyenesedtünk.Aztán van a Flector tapasz..Nekem 2007-ben volt már ilyen panaszom.utólag azt gondolom,hogy a westwern csizmától alakult ki,ami nagyon menő volt az új hosszú fekete bőrkabátomhoz,de a sarkamnak nem tett jót.Ráadásul erőltettem a 10-12 órás gyaloglással a munkahelyen.Ápolónő vagyok s nagyon sokat kell trappolni,képzeld éjszaka közel 100 emberre vagyunk ketten.Emberséges ugye?Én most is ugyanúgy csinálok mindent mint 5 évvel ezelött és megspóroltam magamnak az orvosi vizitet,úgyis csak ezt mondaná most is.Rendbe fogunk jönni.Bizni kell magunkban.
2012. júl. 23. 17:11
Megjöttem a háziorvostól, nem sarokcsont kinövés de fogalma sincs, hogy mi ez. Kis százalékban nem zárja ki a tumort sem Ezt az ortopéd orvosnak kell megmondania, de egy hétig nem tud fogadni senki a környéken, szabadságon vannak. Addig meg őrjöngjek a fájdalomtól és a bizonytalanságtól.
168. geridina (válaszként erre: 167. - Summer40)
2012. júl. 22. 21:18

Kérdeztem a háziorvostól mikor beutalót kaptam a röngtenbe, hogy más is okozhatja e? Mondta, hogy kicsi a valószínűsége, de lehet valami ideg is. Most viszont kezd bizseregni már a másik sarkam is.

Az is érdekes, hogy mikor először jött a nyilallás, akkor kifejezetten a sarkamban éreztem, egészen hátul, aztán ahogy jöttek az újabb fájdalmak, mindig beljebb, már a talpamban. Most újra a sarkamban érzem.

167. summer40 (válaszként erre: 166. - Geridina)
2012. júl. 22. 21:06
lehet valami in szakadt meg,nemcsak a sarokcsontkinövés okozhat panaszokat.Nálam megváltozott a lábboltozat statikája,azt vettem észre,hogy meg van dagadva mindkét lábam,nem jók a tavalyi Flip-flop papucsok.Újat kellett venni.Elöször azt hittem a melegtöl dagadt meg,de szinte ezzel egyidőben kezdasszirozgattam,és azt figyeltem meg nem mindegy milyen cipő,papucs van rajtam.
166. geridina (válaszként erre: 165. - Summer40)
2012. júl. 22. 20:53

Igen, rá pár napra. Dehát látszani kívülről nem látszik semmi.

TEhát nem sértettem fel, nincs semmi sem.

165. summer40 (válaszként erre: 164. - Geridina)
2012. júl. 22. 20:37
És utána kezdett csak el fájni?Elötte sohasem?Ez elég érdekesen hangzik.Érdemes elgondolkodni rajta.
164. geridina (válaszként erre: 163. - Summer40)
2012. júl. 22. 20:24

Érdekes dolog történt:

A fájdalom jelentkezése előtt 2 nappal fogtam az eddig még használaton kívüli sarokreszelőmet és, mivel ilyenkor nyáron ugye mezítláb hordja az ember lánya a magas sarkú papucsot, hát nekem is elég csúnyán bekeményedett. Gondoltam, itt az ideje, hogy kipróbáljam. Megreszelgettem, de nem szárazon, hanem benn a vízben. És utána meg egy másik fajtával, ami ilyen köves vagy milyen. És mikor jött az első fájdalom, azonnal arra gondoltam, hátha ahol berepedt, oda belement valami erről a kőbizgentyűről (tököm tudja hogy hívják:)

de ezt elmondtam a dokinak is és majdnem kiröhögött:)

163. summer40 (válaszként erre: 162. - Geridina)
2012. júl. 22. 20:09
Nem történt valami sérülés azon a helyen? Valami csontszilánk vagy ilyesmi?Törésnél fordul elő,a fiamnak a bokasérülésénél volt ilyesmi ,igaz otta bokaszalag is elszakadt.
162. geridina (válaszként erre: 160. - Summer40)
2012. júl. 22. 17:35

Igen, próbáltam rákeresni hogy mi lehet a bajom, ha nem sarkantyú,mivel a tünet az amit mondanak, de nem folyamatos. Nem is értem

de a röntgenen meg valami látszik mi lehet akkor az a 8x5 mmes valami?

Szerencsére nálunk nincs időpont kérés, sorszám húzás van az ortopéd orvosnál

161. vakri
2012. júl. 22. 15:11
Én most indulok a kórházba, reggel műtét, szorítsatok nekem lécci. Teló lesz nálam, majd felnézek, beszámolok :-)
160. summer40 (válaszként erre: 159. - Geridina)
2012. júl. 22. 14:33
Elolvastam a hozászólásaidat és az jutott eszembe,hogy neked nem biztos,hogy sarokcsontkinövés okozza a panaszt.Én azt gondolom,hogy nekem sem ,mert akkor folyamatosan fájna és nem lettem volna 5 évig panaszmentes.Azt mondják,hogy a kinövés már következmény és nem oka a tünetegyüttesnek.Direkt nem irok betegséget,nehogy bevonzzam.Az a késszerű fájdalom Nálad ami nem folyamatos nem tipusos,mindenképp,minél elöbb lásson orthopédus.Csak az a baj,hogy ilyenkor nyáron szabadságolások vannak és nem könnyü időpontot kérni.nekem legalábbis nem sikerült,de olyan ügyesen kúráltam magamat,hogy már anélkül is jobban vagyok.
159. geridina (válaszként erre: 157. - Summer40)
2012. júl. 22. 10:08

A lapos talpú cipővel nekem nincs gond, hogy vigyáznom kéne rá, mert nekem nincs lapos talpú cipőm:)

otthon is most már papucsban vagyok, de az nem emeli meg a talpamat. De ha utcán vagy melóban vagyok, mindig magas sarkúban, mégis kialakult nálam is

2012. júl. 22. 09:41
És igen szertenék többet mozogni.Sétálni,kocogni.De azt most nem lehet.Nem akarom megeröltetni,mert úgyis attól alakult ki,hogy eü.dolgozóként trappolok napi 12 órát sokszor ülés nélkül.
2012. júl. 22. 09:39
A jegeléssel óvatosan kel bánni.Én reggel és este szoktam de csak rövid időre.Azt mondják a Flector tapasz nagyon jó de nekem a járás miatt nem nagyon maradt meg a sarkamon.De biztos segitett mert a nagy gyulladás lement.Most inkább csak arra vigyázok,hogy ne járjak mezitláb és lapos talpú cipőben,mint előtte mert érzem,hogy az nem tesz jót.Hát ilyenkor nyáron sportcipőt hordani talpbetéttel,szilikon sarokbetéttelnnem lehet hozzá semmit felvenni..hát mindegy
156. Maryja
2012. júl. 21. 23:58
Nekem a rtg felvétel sarkanytyút igazolt,műteni akarták amit nem engedtem.2012feb,és októberében 2x5 mélyterápiás besugárzás kaptam ami teljesen megszüntette a fájdalmaimat!!Bütykő is van a lábamon arra is kaptam azóta az sem fáj.Olyan szinten fájt már a lábam,hogy rálépni sem tudtam és nyugalmi állapotban is elviselhetetlen fájdalmam volt.
155. geridina (válaszként erre: 153. - Vakri)
2012. júl. 21. 21:15

Igen, jól emlékszel, állandó fogyókúrán élek én is:)

igen, naplóm is van, bár a régit többen olvasták, kb 2 éve titkosítottam.

Én nem mondanám hogy folyamatosan mozgok és tornázok, bár most 10 kilótól megszabadultam megint januártól szobabicaj és haspad segítségével, végre valami amit élveztem és jobban bevált, erre kiújult a gerincsérvem, úgyhogy abba kellett hagynom. Most meg ez.,


Szerdán kezdett el fájni, csütörtökön voltam a röntgenen ami tulajdonképpen még nem mutatta ki magát a csontkinövést, de gondolom az a folt már jelez valamit, amit találtak. Azt mondta a háziorvos, hogy ha sarkantyú, akkor ad beutalót ortopéd orvoshoz, ha nem akkor tovább agyalunk, de 99 a tünetek alapján. Meg lehet valami ideghúzódás. De nem hiszem, annyira egyértelműek a panaszok. és most már kezdem a másik lábamban is érezni. Létezhet, hogy ennyire egyszerre jön a baj?


Ja, és én még félek a talpbetéttől is. Főleg most nyáron, magas sarkú papucsban járok, abba ugye nem lehet betenni a betétet. Ráadásul én tűsarkús típus vagyok, a gerincem miatt megtiltják, emiatt meg majd a laposat fogják megtiltani:)

154. geridina (válaszként erre: 152. - Summer40)
2012. júl. 21. 21:09

Én úgy vagyok vele, hogy megyek a dokihoz kedden és csináljon velem amit akar

bár az injekcióktól azért félek.

a jegelés folyamatosan csináltad, vagy csak amikor fájt.

mert én hiába jegelem ha fáj, akkor üvöltök és nem használ az sem. A kenőcsöt is próbáltam, lóbalzsamot is meg flectort is, semmi.

Fájdalomcsillapító sem hat mivel nem folyamatos fájdalom amit el kéne mulasztania

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook