Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 5. 07:42
Ma megyek az utolsó röntgenre...azt mondták kb. egy hónap mire hatása lesz.
122. xti_ (válaszként erre: 121. - 85d66c4539)
2011. nov. 5. 00:05

"Ha visszaáll a láb statikája, megszűnik a fájdalom."


A torna, amiről írtam, azt hiszem, épp ezt próbálja helyreállítani.


Sok sikert és gyógyulást kívánok mindenkinek!

2011. nov. 4. 21:40

Sziasztok!

A lábboltozat statikája megváltozik.

Pl. lúdtalpnál, tartós túlsúlynál.

A megváltozott statika miatt, egy állandó kompenzáló szerepre vannak kényszerítve az ott lévő izmok és az inak. Az állandó irritáció miatt,a sarokcsont csonthártya-gyulladás lép fel, majd csontfelrakódás -sarkantyú- képződik.

Önmagát rontó folyamat.

Rtg-vel szokták besugározni, ami átmenetileg csökkenti a fájdalmat.Egy időre megoldás. Igazából erre a fájdalomra nem hatnak a fájdalom csillapítók, mert a sarokcsontnak rendkívül rossz a vérellátása. Gyakorlatilag nem jut oda a gyógyszer.

Torna, masszázs, segédeszközök a cipőbe stb.

Ha visszaáll a láb statikája, megszűnik a fájdalom.

120. Lencsy (válaszként erre: 117. - Xti_)
2011. nov. 4. 18:35

Szia !

"rengeteg mozgástól és némi súlyveszteségtől nekem végül elmúlt. " Biztos lehetsz benne, hogy nem ettől múlt el ! A súlynak nem sok köze van ahhoz ha már egyszer egy kinövés kialakult ! Attól, hogy lefogytál az nem tűnt el onnan , esetleg kevesebb a ránehezedő terhelés . Rengeteg mozgás ..hmm ..mozognék én is ha tudnék , de nem tudok ! Minden eddig megkérdezett orvos épp az ellenkezőjét javasolja ..PIHENTETNI NEM ERŐLTETNI ..pontosan a feszülő talpizom miatt ! A talp torna, masszázs jó , mert megnyújtja az összezsugorodott izmot és ezáltal kevésbé feszül ! A masszázsról viszont még annyit mondanék, hogy azt javasolják, hogy szakember csinálja , mert helytelen nyújtással lehet neki ártani !

2011. nov. 4. 13:13

Köszönöm szépen a választ!!


xti alig várom, hogy kipróbálhassam a tornát:))


Soha nem lehet tudni...

118. gyöngyi (válaszként erre: 117. - Xti_)
2011. nov. 4. 07:42
Na ezt még ma kipróbálom! Köszi!
117. xti_
2011. nov. 4. 00:44

sziasztok,


nekem az UH kezelés egyáltalán nem fájt, igaz, nem is segített semmit.

hordtam egy ideig lyukas talpbetétet,amibe elvileg bele kellett volna lógatnom a sarkantyúimat, hogy ne érezzem annyira - ez lehet, hogy jó ötlet, de énazt éreztem, hogy az enyém nem ott van, ahol a lyuk!

viszont a jó hír: meg lehet gyógyulni. rengeteg mozgástól és némi súlyveszteségtől nekem végül elmúlt. most a 12 kilós kisfiamat hordozom, órákat is akár, és nem jött vissza, úgyhogy azt hiszem, gyógyultnak nyilváníthatom magamat.

ami még sokat segít: TALPTORNA

csinálhatod bármilyen helyzetben, én azt írom,ami nekem a legkényelmesebb volt: hanyatt fekve, egyik térd kicsit felhúzva, hogy a talp kényelmesen a talajon legyen, a másik lábat ezen a térden kell bokánál megtámasztani úgy, hogy a lábfejed kényelmesen tudjon mozogni a következőképp:

1. húzd fel a lábfejed a térded irányába, a sarkad told az ellenkező irányba, és szorítsd "ökölbe" a lábujjaidat, de olyan erővel, mintha az életed múlna rajta, és tartsd pár másodpercig

2. engedd el, majd csináld az ellenkezőjét: tárd szét a lábujjaidat úgy, hogy az összes csont távolodjon, erősen, miközben nyomd lefelé a lábfejedet és húzd fel a sarkad (kb, olyan helyzet, mint nagyon magas sarkúban)


ezt kell váltogatni párszor, aztán egy kis bokakörzéssel kilazítani, és jöhet a másik láb ugyanígy. reggel és este is.

már pár nap után sokkal jobb lesz tőle, aztán végül el is múlik.

116. Mendy76
2011. nov. 3. 20:33
Sziasztok! Elutaztam néhány napra, és nem győzöm olvasni az új hozzászólásokat. :) Egy év után most először gyalogoltam a sarkammal több km-t. Rettegtem, hogy mi lesz a lábammal, de semmivel sem lett rosszabb, úgyhogy mostantól újra elkezdem a kirándulásokat. Az legalább a lelkemnek jót tesz, meg a nem létező izmaimat is el kezdtem érezni. Viszont nekem teljesen más emlékeim vannak az ultrahangkezelésről. Azt sem tudtam, hogy ez szétzúz. Tappancsokat sem kaptam, és nem is szúrt, csak húzogattak egy szerkezetet a sarkamon, és ennyi volt. És semmit sem ért. A steroid szuritól én is híztam, ráadásul le sem megy, és az sem ért semmit. A röntgen az egyetlen, amit még nem próbáltam.
115. gyöngyi (válaszként erre: 113. - Rózsakalap)
2011. nov. 3. 17:05
Nekem 2-2 tappancsot tettek a sarkaimra, bekenték valami szerrel és kb. 20 percig olyan szurkáló, bizsergető érzés volt. Ki lehet bírni, nem fáj, de nekem nem segített.
2011. nov. 3. 16:28
Voltál már rtg-n?
2011. nov. 3. 13:36

Sziasztok!


Le írná valaki részletesen hogy mit jelent az ultrahangos kezelés?? Azt hiszem azzal zúzzák szét a kinőtt csontot ha nem tévedek.

Gondolom nem fájdalom mentes, és mennyi ideig tart egy kezelés? Nekem tizet írt fel a doki és azt mondta van akinek már az első alkalommal szét tudják zúzni.

Már magától a "zúzni" szótól is kiráz a hideg:)


Köszönöm a választ előre is.

112. Lencsy (válaszként erre: 110. - Szemmelver)
2011. nov. 3. 13:10
Igen ..ezt én is halottam már hogy segíthet mint "tüneti kezelés" a magassarkú, mert akkor ugye járás közben nem a sarkunkon van a súlypont !
111. Lencsy (válaszként erre: 107. - Cooltim)
2011. nov. 3. 13:09
Csatlakozom Gyöngyihez ..valamiért az én orvosom is nagyon óckodik az injekciótól ! És igen, ahogy Gyöngyi is írta ..voltaképp csak gyulladás csökkentő, de magát a probléma forrását nem oldja meg ! Míg nem lesz gyulladt nem fog fájni aztán ha begyullad újra fájni fog !
2011. nov. 3. 10:30
nekem is van sajnos:( kaptam fizioterápiát, galvánkezelést akkor jobb lett, most csak 5 cm-nél magasabb sarkúban nem fáj
109. cooltim (válaszként erre: 108. - Gyöngyi)
2011. nov. 3. 10:17

Szia. Koszi a tanacsot!

Hat, nem is tudtam, hogy ezek szteroid tartalmu injekciok. Akkor tuti nem engedem! Igazabol mas betegsegem miatt is honapok ota huzok egy szteroid kezelest (Medrolt). Pont a meghizas miatt. Tegnap este beszeltem egy masik sokival (jobarat) es O azt mondta, h eloszor is ludtalpbetettel kezdjuk + fizioterapias kezeles. Ha az nem sgit, akkor kezdunk masba. O nem kezdene egybol a durvabb dolgokkal kezelni. Kedden megyek hozza, hogy megnezze!

108. gyöngyi (válaszként erre: 107. - Cooltim)
2011. nov. 3. 10:10
Szia! Néztem az adatlapodat és te még nagyon fiatal vagy, ha egy mód van rá ne engedd a szteroid injekciókat. Én borzalmasan meghíztam tőle, folyton hőhullámaim voltak és nem szűnteti meg a bajt, csak csillapítja a fájdalmat.
107. cooltim
2011. nov. 2. 20:42

Sziasztok!

Sajnos nekem is csatlakoznom kell a "klubhoz"!

Marcius ota iszonyatos sarokfajdalmam van. Ma vegre elmentem ortoped orvoshoz (ismeroson keresztul) es kiderult, hogy ugyanaz a bajom, kint itt sokmindenkinek. Csontkinoves!!!

:-(

A doki egybol injekciokurat ajanlott, fel is irta. Majd mondta, h valoszinuleg ezt mar csak videki patikakban lehet kapni, mert hianycikk! :-(

Nem is tudom, akarom e ezt az injekcokurat! Szerinte mas nem hasznal! Most van meg egy idpontom 17- re egy masik orvoshoz, kivancsian varom, hogy o mit fog mondani!

Iszonyatos fajdalmaim vannak mar. Nagyon nehezen viselem!

De gondolom ez itt nem meglepo!

Mindenkinek jobbulast kivanok!

2011. nov. 2. 18:46

Sziasztok!


Nagyon örülök, hogy rátok találtam. Én is ma voltam dokinál a sarokcsontommal.

Csak az egyik lábamon van kinövés de ott kettő.

Szomorúan olvastam az írásokat, hogy mi vár rám.

Fájdalom, fájdalom és fájdalom:((

Két hát múlva megyek az első ultrahangos kezelésre.

Hátra sikerül szét zúzni.

105. Lencsy (válaszként erre: 104. - Gyöngyi)
2011. nov. 2. 17:34
Köszönöm szépen a tanácsodat és utána fogok sántikálni, mert valóban már az életminőségemen is ront ez a dolog ! A minap egy állás ajánlatot voltam kénytelen visszautasítani, mert nem bírtam elmenni a próbamunkára :( Azért jó ide írni, mert pontosan tudjátok, hogy az ember mit érez ..
2011. nov. 2. 16:00

Szia Lencsy!


A műtétet nekem sem javasolták, de a sima lúdtalpbetétre egy fillért se költsél! Speciálisan olyan kell amit az ortopéd szakember a te lábadra készít. Én ilyet hordok most már több mint fél ével, anélkül menni sem tudnék.Mostanra már papucsot is csináltattam, amibe be van a betét építve.Eleinte próbáltam másik cipőt felvenni, amibe nem fért bele a betét, de gyorsan levettem, mert annyira fájt benne a lábam.Különben a körzeti orvosunk nekem már elsőre a röntgenbesugárzást mondta, de az ortopéd orvos azt mondta, hogy azt csak akkor, ha a többi kezelés nem használ. Hát pedig nem sokat használt egyik sem...azt hiszem ezzel kellett volna kezdeni és akkor már nem is emlékeznék rá!

Szerintem ne hagyd annyiban a dolgot, mert ez egyre rosszabb lesz, biztosan van a közeletekben olyan kórház ahol csinálják. Esetleg a megyeszékhelyen...?

103. Lencsy
2011. nov. 2. 13:01
Sziasztok !Nyitottam erről a témáról én is egy fórumot, mert nem vettem észre, hogy van már kettő :)Hát ez is csak azt bizonyítja , hogy sokan küzdünk ezzel az iszonyatos fájdalommal ! Én kb 8 hónapja egy rossz ugrás után vettem észre, hogy napról napra ugyanaz a reggeli éles fájdalom jelentkezik és ez már talán nem az ugrás miatt lehet , így elmentem a sebészetre ! A röntgen felvétel egyértelműen mutatta a kinövést ! A sebész azon kívül ,hogy kenegessem semmi mást nem mondott rá ! Felkerestem hát a háziorvost aki szerint ezt műteni kell ! Nem nyugodtam én ebbe bele és utána jártam a neten ! Megdöbbentem, hogy milyen sok fórum foglalkozik a témával, mert ez biza már népbetegség ... A különböző fórumokban , mint ahogy itt is említitek a lézeres terápiát, a jegelést..stb . így hát visszamentem a háziorvoshoz aki gyulladás csökkentőt írt fel és tovább küldött az ortopédiára . Az ortopédus megállapította , hogy a kinövésem azért keletkezett, mert magas a talpam boltíve , feszül az ínszalag így betud rakódni közé az a lerakódás amiből lesz a kinövés ! A műtétet nem javasolja , mert a boltozatomon korrigálni nem tud , így viszonylag rövid időn belül újra kinőne ! A lyukas talp betét sem megoldás ,mert nekem nem középen van a kinövés hanem kint a sarokcsont szélén . Az injekciót sem javasolta, mert túl azon ,hogy nagyon fájdalmas , nem is mindig segít ha nem találják el azt a pontot ahol van a gyulladás ! A röntgen és lökéshullám kezeléseket meg sem említette így feltételezem, hogy nincs hozzánk közel olyan kórház ahol végeznének ilyen beavatkozást ! Amit viszont javasolt, hogy olyankor mikor nagyon intenzíven fáj szedjek kúra képpen gyulladásgátlót illetve használjak sima lúdtalp betétet ! Pffff ..asszem ezzel nem vagyok kisegítve és itt szenvedek 35 évesen ki tudja még meddig ! Amit én használok és jó az a Flektor tapasz ..de ez csak tüneti kezelés .
2011. nov. 1. 12:16
Nem volt olyan, amit írtál. viszont velemszületett bütyköm és lúdtalpam is van, ami 50 évig nem okozott gondot. Úgy látszik eddig tartott a szavatosság))
101. szicsu1007 (válaszként erre: 98. - Mendy76)
2011. okt. 31. 18:57

Szia! Volt nálad olyan,hogy sokáig jártál nagyon magas sarkú cipőben, aztán hirtelen váltottál lapos sarkúra? Állítólag ez is okozhatja (nőknél).

Nekem most beállt egy adott szintre. Reggel nem fáj, aztán kertészkedek, délre megfájdul, párom borogatja, most este alig fáj. Ez így megy 2 hete. De van egy új jelenség: a bokám két oldalán naponta 2-3-szor felszalad egy szúrós fájdalom (ijesztő). Amúgy tanácstalan vagyok, hogyan tovább. Ha tudnám, hogy nem romlik tovább, becsszó elviselném hátralévő éveimben (könnyű nekem, mondanátok:-))).

2011. okt. 27. 16:11
A 3. kezelésen is túl vagyok, kicsit talán érzékenyebb, mint volt.Javulást még nem érzek.
2011. okt. 22. 16:00
Tegnap megkaptam az első röntgensugarat. Nem éreztem semmit, sem előtte sem utána..mondták, hogy kb. egy hónap után várhatón javulás-ha lesz. 5 kezelést kapok kettőt hetente.
98. Mendy76 (válaszként erre: 91. - Szicsu1007)
2011. okt. 21. 20:55
Szia, bizony, az adatlapodról tudom a korodat. Nekem 2010 december elsején kezdődött. Munka után itthon indult a 2. műszak, a főzés, lecke kikérdezés és egyebek mellett nem volt időm :) levenni a farmerom, így járkáltam az alján mezítláb. Az alján az a vastag rész pont ott nyomta a sarkam, éreztem is, hogy fáj, de ezidáig sosem hallottam erről a betegségről, úgyhogy még véletlenül sem hajtottam fel a nadrág szárát. Annyira nyilván nem is fájt. Másnap reggel csak sántikálva tudtam bemenni dolgozni. Egész nap nézegettem az asztal alatt, hogy mi baja lehet. Persze nem látszott semmi. Aztán közölték az SZTK-ban, hogy csonthártya gyulladás. A röntgen nem mutatott kinövést. Akkor. Utána jött az ultrahang kezelés, aztán lézer, 3 steroid szuri, közben jegelés, flector tapasz, krém, gyógyszer, talpbetét, kamillás lábáztatás, körömvirág tea, lökéshullám, 40ezres joya cipő. Mostanában pedig heteken át a nagymamámtól szedett csalánt beáztattam egy lavorba, és abba tettem a lábam esténként egy órára. Semmi nem ér semmit.
2011. okt. 18. 18:05
Három külön dolog, ebből én már kettőm voltam. Pénteken lesz a röntgen.
96. szicsu1007 (válaszként erre: 95. - Gyöngyi)
2011. okt. 16. 20:28

Egy kicsit összezavarodtam, oktassatok ki!

A lézer,

a röntgen,

a lökéshullám

ez három dolog, kettő vagy egy.

95. gyöngyi (válaszként erre: 94. - Szicsu1007)
2011. okt. 16. 16:16

Szó sincs női vagy férfi fórumról....mi csak beszélgetünk és akinek kedve van jön és mesél...

Úgy veszem észre ez a nyavaja lassan népbetegség lesz, lyan sokan vagyunk benne. Én most a nyáron tényleg lelkiismeretesen mindent kipróbáltam amit csak lehetett orvostól-orvosig. Különböző kezeléseket, kenőcsöket tényleg csak kutyasz...r nem volt még rajta! Mégsem segített semmi sem.

94. szicsu1007 (válaszként erre: 93. - Gyöngyi)
2011. okt. 15. 22:07

Előzményeim:

alacsony sarkú, vékony talpú cipő

városi futás kemény aszfalton

sok létrázás

lejtős telek

mászkálás ferde tetőn

sok ásás


És bocs; nem vettem észre, hogy női fórum - kirúghattok:-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook