Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
333. törpicsek40 (válaszként erre: 332. - Viva70)
2018. márc. 21. 18:44

Viva!

Kérlek írj, ha kipróbáltad a sarokfagyasztásos kezelést! Mi a tapasztalat?

Köszi: Edina

332. viva70 (válaszként erre: 330. - Smart63)
2018. márc. 4. 20:24
A Verlon szandálját ki fogom próbálni mindenképp a nyáron. A sarkam jelenleg ott tart, hogy mérsékeltebb a fájdalom, de még mindig nem az igazi. Függ időjárástól, cipőtől, terheléstől... Valami helyi kezelés még kellene rá. A lökéshullám terápiában is gondolkoztam, de hallottam bizonyos sarokfagyasztásos-lézeres kombinált kezelésről, amit Pesten csinálnak az Ormos intézetben. Nem olcsó, de állítólag hatásos. Ennek fogok utána érdeklődi majd...
331. Mezei Virág (válaszként erre: 330. - Smart63)
2018. márc. 4. 14:37

Sok szerencsét neked!

Nekem teljesen elmúlt a gyulladás, és a fájdalom a jegeléstől, kenegetéstől. Azért egy kis talptorna is belefért.

Már nincs balerina cipőm...

330. smart63 (válaszként erre: 329. - Viva70)
2018. márc. 2. 22:25

Már nagyon rég jártam errefelé.A Verlonnál követhető a cipőméret. Nekem 24 cm a belső talp hosszan, ami a 37-nek felel meg. Tökéletes!

Most próbálom a lökéshullám terápiát.(2.kezelés),

6-ot fogok kapni. Ez az utolsó próbálkozás, hogy meggyógyuljon a sarkam.Nagyon bízom benne!

Ismerősömnek bevált, ezért is próbálom meg.

329. viva70 (válaszként erre: 328. - Smart63)
2017. aug. 16. 19:22
Már én is gondoltam rá, hogy ki kellene a Verlont próbálni. Tavaly ősszel Joyat vettem, de az nem kimondottan gördülő. Inkább csak puha. Az MBT-t én még jónak éreztem tavaly, de idén már azt sem. A cipőm sajnos teljesen szétment, a szandálomban meg valószínűleg a szenzor mehetett tönkre, mert már nem gördül. Ráadásul nem is esik jól a sarkamnak a kemény talprésze, ahogy mezítlábra felhúzom. Korábban ez nem okozott problémát. Egyszer majd megnézem közelebbről is a Verlont, csak az a baj, hogy felénk nincs ilyen üzlet, netről cipőt rendelni meg nem szeretek.
328. smart63
2017. aug. 15. 20:54

Én a VERLON cipőre esküszöm.Az MBT-t csak próbáltam, de nem volt kényelmes.Nekem ez a 3. cipőm.Van egy fűzős /gyengébb teleken/ van egy tépőzáras, ez kicsit nyitottabb, ez tavasz-ősz-re, és most rendeltem egy szandált.

verlon.hu / gördülő cipő. NEM a kényelmi!!

327. Mezei Virág (válaszként erre: 326. - Viva70)
2017. júl. 27. 19:07
Attól függően, mennyire fájt. Csak arra kell ügyelni, nehogy a csont megfázzon. Utána mindig bekentem valamilyen gyulladásgátló krémmel. Sokféle van, ami hasznos lehet.
326. viva70 (válaszként erre: 325. - Mezei Virág)
2017. júl. 27. 18:46
Te milyen gyakran jegelted?
325. Mezei Virág (válaszként erre: 323. - Viva70)
2017. júl. 27. 07:07

Lassan jön ez csak rendbe. Nekem már csak nagyon ritkán fájdogál, még hosszabb mászkálás után is.

Ha fájni kezd, rögtön kezelni kell. Nekem a jegelés vált be legjobban.A gyulladást ez vitte le leggyorsabban.

324. viva70 (válaszként erre: 319. - 325b42d966)
2017. júl. 26. 19:09
Én még nem kértem időpontot, még kicsit várok és reménykedem...
323. viva70 (válaszként erre: 320. - Mezei Virág)
2017. júl. 26. 19:08
Szia! Én is próbáltam már mindkettőt. Sőt még a gyógymasszőr ismerősömmel is átmasszíroztattam párszor. Igaz, csak pár alkalommal. Lehet rendszeresebben kellene. Érdekes módon nekem nem kimondottan reggel a legrosszabb. Hanem huzamosabb menés után. A balerina, meg egyéb lapos lábbeliket rég kiiktattam már. De, a zárt cipőt sem szereti hosszabb távon a sarkam. Hiába hordok viszonylag puha egyedi talpbetétet. Sőt a Joya cipő sem az igazi. Pedig abban igencsak puha a járás. Szóval nem egyszerű...:(
322. Mezei Virág (válaszként erre: 321. - Júliusi)
2017. júl. 26. 19:03
Én is tettem a cipőmbe, tényleg jó!
2017. júl. 26. 19:00
Most olvastam egy jó tippet, megosztom veletek.Egy fórumon olvastam, hogy egy fizikoterápiás asszisztens javasolta a betegének.Ragasszon dörzsi szivacsot a cipőbe papucsba.Én most kipróbáltam az otthoni papucsomba, épp volt otthon szivacs...:) sokkal kényelmesebb, nem fáj annyira..
2017. júl. 26. 18:17

Sziasztok!

Valaha én is tag voltam - más néven ezen a topikon.

Nem mentem orvoshoz. Jegeltem a sarkam, hogy a gyulladás lemenjen, és a fájdalmas részeket masszíroztam.

Nyáron csak puha talpú papucsokban közlekedtem.

Majdnem teljesen helyrejött a lában. Néha érzem még, ilyenkor megmasszírozom.

Egyébként annyira fájt, mikor kezdődött, hogy reggelenként nem tudtam ráállni. Minden cipőben fájt, míg kezelésbe nem vettem.

Kis méretű jégakkut használtam a gyulladás elmulasztására és gyulladásgátló, fájdalomcsillapító krémeket. Hosszú idő volt, míg ennyire rendbe jött.

Balerina cipő miatt volt az egész :(

319. 325b42d966 (válaszként erre: 315. - Viva70)
2017. júl. 26. 14:38
Igen ma valóban ezt mondta a doki.De időpontom szeptemberre lett.Addig Apranax.
318. viva70 (válaszként erre: 317. - Júliusi)
2017. júl. 26. 13:25
Veszíteni valód nincs vele.
2017. júl. 26. 13:17
A szilikonos darokeket en is kiakarom probalni hatha segit
316. viva70 (válaszként erre: 314. - Papája)
2017. júl. 26. 12:04
Valószínűleg ott szúrtam el én is, hogy a tünetek jelentkezése után hosszú hónapokig nem tettem a cél érdekében semmit. De, nem gondoltam rá, hogy ez lehet a probléma. Sok mozgásszervi problémám volt/van, amik azért hellyel-közzel idővel rendeződni szoktak. Úgy gondoltam megoldódik majd ez is. Tévedtem.:(
315. viva70 (válaszként erre: 313. - 325b42d966)
2017. júl. 26. 11:53
Hát igen sajnos..., vannak, akiknek semmi nem segít. Sem sugár, sem lökéshullám, sem műtét. Meg olyanok is vannak, akiknek magától helyre jön különösebb kezelés nélkül. Talpbetéttel, vagy csak egy szilikonos sarokékkel. Mindegyikre van példa a saját környezetemből. Eddig még nekem sem segített semmi. De, majd még próbálkozom tovább...
314. papája (válaszként erre: 313. - 325b42d966)
2017. júl. 26. 10:25

[link]

A cikk szerint sajnos vannak makacs esetek. Remélem és kívánom, hogy találd meg a megfelelő gyógyírt. Az biztos, hogy amint jelentkeznek a tünetek azonnal érdemes gyógyszerelni, frissen hatásosabb.

313. 325b42d966 (válaszként erre: 312. - Viva70)
2017. júl. 25. 21:34
Én szedem már jó ideje az Apranaxot,mydetont,contrexturbet ezt lehet hogy nem jól írtam.Szóval már jó ideje izom-izületi gyulladásra de ettől még fáj a sarkam is.
312. viva70 (válaszként erre: 311. - 325b42d966)
2017. júl. 25. 21:21
Amit papája írt lejjebb, hogy 10 napon át napi két szem.
311. 325b42d966 (válaszként erre: 309. - Viva70)
2017. júl. 25. 21:08
Miből áll az Apranax kúra?
310. viva70 (válaszként erre: 306. - Papája)
2017. júl. 25. 15:37
Valóban jó cikk, már olvastam korábban.
309. viva70 (válaszként erre: 307. - Júliusi)
2017. júl. 25. 15:36

Kenalog+Lidocaint kaptam januárban én is. De, csak kb. 2 hétig volt igazán jó hatása. Úgy volt, hogy két hónap múlva kapok még egyet, de másik dokihoz kerültem és az a röntgensugaras terápiát írta ki. Örültem neki, mert egy-két ismerősnek valóban segített, hosszú évek óta panaszmentes mindegyik. Volt, aki mindkét lábára kapta felváltva.

Kicsit még várok hátha lesz hatása a sugaraknak, aztán csinálok egy Apranax kúrát. Ha nem lesz pozitív változás, akkor visszamegyek majd az ortopédiára. Bár, sok lehetőségem már nincs...

308. júliusi (válaszként erre: 306. - Papája)
2017. júl. 25. 14:29
Jo kis cikk,elmentettem,koszi.
2017. júl. 25. 14:26

Nekem tavaly csak a szteroid inj.hasznalt,a pattano ujjamra,amit meg akartak muteni.Ugy okoskodtam,h gyulladasban van az inhuvely,azert pattan,mert cso.o keletkezik rajta,es nem tud atsiklani siman.

Ezert nem hagytam muteni.Egyszer visszajott,fe az izuletbe adott egy db.Kenalog inj. helyrehozta.


Azert irom ezt,h valtozo,kinek mi hasznal.

306. papája
2017. júl. 25. 14:05
[link] Ezt a leírást találtam az imént. sok újat nem mond, de talán érthetőbb miért szenvedünk annyit.
305. viva70
2017. júl. 25. 09:52
Én már több mindent kipróbáltam (1 db szteroid injekció a sarkamba, Mesulid nem szteroid gyulladáscsökkentő tabletta 2x1 szem/15 nap, 6 röntgenbesugárzás, 9 fizioterápia, egyedi talpbetét, szilikonos egész talpbetét, szilikonos sarokék, Joya cipő, MBT szandál, gyógypapucsok, masszázs, különféle krémek, de ezidáig sajnos semmi nem segített rajtam. Néha kicsit enyhül, aztán kezdődik elölről minden. Már több, mint egy éve kínlódom a jobb sarkammal. A március végi röntgen szerint 6 mm a csontkinövés rajta. Hosszabb terhelés után a balt is érzem kissé, de pihentetésre az még szerencsére rendeződött eddig. Azon még nem volt márciusban csontkinövés. Azóta nem tudom... Az Apranaxot is szedtem már többször, de csak pár napig. Azt inkább menstruációs fájdalmakra szoktam használni. Mindenképp kipróbálom majd kúraszerűen is, csak kicsit még várok, hátha lesz még eredménye a sugárkezelésnek. Igaz, lassan 3 hónapja, hogy befejeztem a kúrát, de vannak, akiknek csak jóval később lett hatása. Tényleg hihetetlen, hogy nem lehet kikeveredni ebből.:((
304. papája (válaszként erre: 302. - Júliusi)
2017. júl. 25. 08:36

Az Apranax nem szteroid típusú gyulladáscsökkentő. Kúraszerűen kell szedni. Én 10 napig szedtem 2x1-et naponta. Előtte kb. fél évig szenvedtem, kipróbáltam talpbetétet, sarokvédőt eredménytelenül. Csak a gyógyszer segített és mellette hordtam az MBT cipőt nagyjából egy évig.

A sarokkinövés sarkantyú nem múlik el. Az most is ott van a sarkam "alatt" Az, hogy fáj-e azon múlik, hogy be van gyulladva, vagy sem. Tehát a gyulladást kell megszüntetni és vigyázni kell rá, hogy ismét be ne gyulladjon. Azt mondta az orvosom, hogy elég egy kavicsra rálépni a sarkunkkal, hogy a kinövés begyulladjon és akkor kezdődik minden előröl. Most télen egy rosszul megválasztott (kemény sarkú) cipőtől gyulladt be a sarkam és fájt nagyon. Mivel ismerem már a tüneteket azonnal lecseréltem a cipőt, így kb. 2 hét alatt gyógyszer nélkül rendbe jötte. Sokat pihentettem a lábam. Csontkinövés sajnos mindkét sarkamon van 6, illetve 8 mm-es. Tehát ez "időzített bomba" Vastag, puha talpú cipőt hordok, azóta nincs bajom. Mindenkinek jobbulást kívánok !

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook