Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
243. summer40 (válaszként erre: 240. - F64f0d9a69)
2012. nov. 12. 12:12
Baranka!Drága vagy! De én már mindent próbáltam.A jégzselé már július óta a barátom.Reggel 5-kor mikor felkelek a kávéivás mellett állandó ceremónia lett.Kávézgatás közben,jegelem a talpam,igy eltudok indulni dolgozni.Antiphlogoistikus kenöcs+vizes ruha,befóliázva a lábam este mikor lefekszem.napközben meg váltogatom a betéteket,cipőket.Ja és lábtornát is végzek,nyújtájt amit orthoped orvos javasolt,Pilatesre is járok,ahol elég sok a lábfejgyakorlat,masszörhöz talpmasszázsra.Ideig-óráig jobb.És voltam a lökéshullánómon 5 alkalommal.Egy hete kaptam végre egy steroid inj.-ot az izületbe,és azt mondhatom tökéletes a lábam.Köszönöm az ötletet.Még nem láttam ilyet.Thai-lábmasszázs? Most már értem miért vagy jobban.Hiszek ebben.
242. f64f0d9a69 (válaszként erre: 241. - Geridina)
2012. nov. 12. 10:39

:))

Tégy úgy mintha...!

241. geridina (válaszként erre: 233. - F64f0d9a69)
2012. nov. 12. 10:25
ez oké amit írsz, de nem tudom, hogy elmúlt-e.
240. f64f0d9a69 (válaszként erre: 239. - Summer40)
2012. nov. 12. 10:07

Próbáld ki a jegelést, vagy a hűtőben lévő sörös,- üdítős flakont! Nekem ezek a legjobbak.

A gyulladást le kell hűteni.

Na és persze óvatosan tornáztatni a lábat.

Bármivel jó megmasszírozni, ami le van gömbölyítve. Kézzel is szoktam, de fával sokkal jobb lett az eredmény.

Éjszakára tegyél rá valamilyen pl. már bevált gyulladásgátló kencét.

239. summer40 (válaszként erre: 238. - F64f0d9a69)
2012. nov. 12. 07:34
Köszönöm a válaszod.Én is sokat borogattam ami ideig-óráig használt is.Csak az a probléma ,hogy amikor dolgozom napi 12 órás müszakokat,akkor újra belobban.Nekem sincs lúdtalpam.Igy van ahogy irod, a talpi bőnye ún.talpi fascalis feszülése az oka a gyulladásnak.Keresek mén is valami fa talpi masszirozót.
238. f64f0d9a69 (válaszként erre: 234. - Summer40)
2012. nov. 11. 09:17

Igen, almaecettel és kicsi jégakkuval.

Vagy a hűtőben lévő sörös dobozzal :))

A masszírozás csak a fával volt hatásos és van egy elektromos kézi masszírozóm is.

Minden ami serkenti a keringést és gátolja a gyulladást tökéletesen jó.

Paprikás Inno rheuma krémem is van.

Nekem egészen jól beválnak ezek, csak nagyon sokat kellett kutakodnom, hogy megtudjam mi a legfontosabb. A gyulladáscsökkentés!

237. f64f0d9a69 (válaszként erre: 235. - Mari20)
2012. nov. 11. 09:13

:((

Nekem nincs lúdtalpam...

Nagyon vékony talpú cipőben gyalogoltam a betonon és begyulladt a talpi ízület. :((

Ez az oka a csontosodásnak. A gyulladást kell csökkenteni.

Akinek persze lúdtalpa van, azt kell megszüntetni.

236. Mari20
2012. nov. 10. 19:18

kicsi gyerekek tornája, ha kitartóan csinálod megerősiti az izmokat, maci járás külső élen, majd forditva belső élen,


ortopédián irnak fel gyógycipőt

amit a lábodra szabnak, és kényelmes

nem látszik rajta hogy gyógy


nekem évek óta van és nem fáj a lábam azóta

235. Mari20
2012. nov. 10. 19:17

nem rég hallotam a sarkantyú óka a ludtalp

ha nem kezeled a lúdtalpadat, vissza fog jönni a sarkantyú


nem mindig a kés segit egy problémán, hanem az életmód váltás

2012. nov. 10. 19:05
Sziasztik! De jó,hogy irtatok.Baranka Te almaecettel borogatsz?A a talpmasszirozóra én is gondoltam már,mert néha nem fáj,csak olyan érdekesen bizsereg a talpam.Gyöngyi jól emlékszem,hogy Te a röntgensugárt emlitetted,hogy Neked az segitett? Nálunk a városban szerintem ilyen nincs,,mert meg sem emlitik mint lehetőséget.Edina nagyon szerencsés vagy,valószinüleg más okozta a panszokat,mint nekünk.Kivánom,hogy soha ne legyen rosszabb.
233. f64f0d9a69 (válaszként erre: 228. - Geridina)
2012. nov. 9. 11:53

Jobb lenne, ha arra gondolnál, hogy elmúlt! Rendbe jött.

Még a végén bevonzod!!!

Vagy gondolj az agykontrollra.

Ne adj parancsot az agyadnak, hogy előjöjjön! :(

232. gyöngyi (válaszként erre: 225. - Summer40)
2012. nov. 9. 08:53
Én most tünetmentes vagyok, de valóban a régi cipőidet eldobhatod, ha azok tűsarkúak, vagy nem fér a betét beléjük. Én állandóan olyan cipőt hordok most már 3. éve, amibe a betét is belefér. Szerencsére az ARA cipők elég szélesek hozzá és aránylag szépek is.(Sajnos nem olcsók)
231. geridina (válaszként erre: 230. - F64f0d9a69)
2012. nov. 8. 18:21
az a gond, hogy tulajdonképpen még nem is lett kimondva, hogy nekem ez a bajom, csak ugye ott volt a röntgenen a 8x5 mmes cucc
230. f64f0d9a69 (válaszként erre: 228. - Geridina)
2012. nov. 8. 14:27

Na akkor remélem neked már rendbe jött teljesen!

Én sem nyugszom addig, míg teljesen el nem tűnik.

Az időjárás változást az én lábam is megérzi -még... :(

229. f64f0d9a69 (válaszként erre: 227. - F64f0d9a69)
2012. nov. 8. 14:25

Jav.:

"mert úgy látom nektek SEM volt sok haszna. :(( "

2012. nov. 8. 14:07

Sziasztok!


Nekem azóta nincs tünetem, bár minden percben az agyamban van, hátha előjön. Úgy fekszem, úgy kelek, úgy megyek az utcán. Miikor az időjárás változások voltak, szurkált egy párszor, de azóta sem jött elő az őrült fájdalom

2012. nov. 8. 13:50

Sziasztok!

Nem túl jó, hogy teljes javulást még senkinél nem olvastam. :(

Nekem sokkal jobb már, de nem teljesen.

mondjuk kirándulni már elmerészkedtem fel a Budai várba.

Szerintem az almaecet és a jegelés a legjobb a gyulladás csökkentésére.

Nekem van egy kis thai masszírozó fám és ez nagyon jó.

Bármilyen legömbölyített kb. 1cm átmérőjű fa is jó helyette. Ahol fáj, ott mindig megdolgozom és egyre kevésbé fáj már. Gondolom azért, mert javul a keringés.

Nem is megyek orvoshoz, meg sehova, mert úgy látom nektek volt sok haszna. :((

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Minél előbb!

2012. nov. 8. 13:06
nekem sem jobb ,igaz most kevésbé fáj de ha véletlenül beütöm vagy valamelyik gyerekem sarkon rúg véletlenül akkor még a szemem is könnyezik annyira fáj,meg akkor ha hozzá érek,nyomogatom,ja és 1 számmal nagyobb a cipőm hogy ne fájjon benne.
2012. nov. 8. 11:53
Sziasztok! Nem jár senki a fórumon?Én itt vagyok újra ill. még mindig.Lassan 5 hónapja,hogy kinlódok a sarkammal.de már olyan szinten,hogy az egész talpam,bokám fáj ha több órát kell állnom,mennem.Voltam lökéshullámterápián 5 alkalommal,egy pár hétig jobb volt,és kezdödött elölröl.Hétfön kaptam steroid injekciót az izületbe.Hát nem tudom meddig lesz jó.A régi cipőim közül semmit nem tudok hordani,lehet,hogy dobhatom ki őket?El vagyok keseredve.
2012. szept. 12. 20:09

szia

dehogy gyógyultunk nekem most megint 2 napja szurkál. Remélem, abbahagyja, és akkor tudni fogom, hogy az időjárás. Most a hidegfront, múltkor a szé

2012. szept. 12. 18:52
Senki nem jár erre? Mindenki meggyógyult?
222. Tné (válaszként erre: 221. - Vakri)
2012. szept. 3. 13:40
Szia,sajnos nem jobb és ez is nagyon tud fájni.De majd csak javul ha több mindennel próbálkozom.
221. vakri
2012. szept. 2. 21:06
Aha, én most utánanéztem. A "klasszikus" saroksarkantyúnál a talpi részen van a csontkinövés, nálad meg eszerint a sarok és az achilles között? Az se lehet jobb :-(
220. Tné (válaszként erre: 219. - Papája)
2012. szept. 2. 20:19
Köszi a választ,olvastam vissza valamennyit de így senkinél nem volt fent azért kérdeztem rá.Az injekció pedig szteroid volt és azért lehet csak kevéset adni.De majd meglátjuk hátha ír valaki akinek úgyan ez a baja.De mégegyszer köszönöm és amit olvastam krémet és borogatást azt biztos kipróbálom.
219. papája (válaszként erre: 218. - Tné)
2012. szept. 2. 20:11

Írdd be a keresőbe "Haglund sarok" ott többet megtudsz róla. Injekció gondolom gyulladásgátló lehetett. Az később, akár egy hét elteltével hat.

Olvass vissza a fórumon, sok jó ötlet van a témával kapcsolatosan. Jobbulást kívánok.

218. Tné
2012. szept. 2. 16:53
Sziasztok!Olvastam a hozzászólásitokat a sarok fájdalomról.Na az sajnos nekem is van de itt írtátok hogy röntgenen voltatok én nem .Nekem az orvos azt mondta a vizsgálatnál hogy "Haglund sarok" elnevezésü problémám van .Írna valaki akinek úgyan ez van esetleg.Mert 3 injekciót kaptam de sajna nem ér semmit de már többet nem kapok kezelést javasolt még a mütétet pedig nem nagyon ajánlja .Úgyanúgy fáj és ez rossz így jó lenne rajta valamiképp változtatni.
217. summer40 (válaszként erre: 216. - Peppi)
2012. szept. 2. 16:34
Persze próbáld meg a gyógyszertárban.Nem hinném,hogy ebben lenne olyan hatóanyag,csak a jóindulaton múlik.
216. Peppi (válaszként erre: 212. - Shilladora)
2012. szept. 2. 08:39

De jó! Ha nincs ebben az iszaposban gyógyszer, akár elképzelhető, hogy reci nélkül is kikeverik, holnap meg is kérdezem, igaz, nekem a zsúrló borogatás is iszonyat sokat enyhít.

Képzeljétek, ha tornáztatom (hátra-oldalra feszítgetem a lábfejem), már alig érzem, és ennek nagyon örülök!

215. summer40 (válaszként erre: 212. - Shilladora)
2012. szept. 2. 08:37
Én is ezt a kenöcsöt kaptam.Ez a legjobb eddig.Próbáltam már Volarent,fekete nadálytő kenöcsöt,Lóbalzsamot.Ez a legjobb eddig.Ja és nekem a doki azt ajánlotta,hogy mielött beborogatom,dunsztolom,előtte kamillás áztatás bokáig a lábnak.gyulladáscsökkentő és jobban felszivódik a kenöcs.A löéshullám th.is nagyon jó.
214. summer40 (válaszként erre: 213. - Geridina)
2012. szept. 2. 08:34
Szia!Lehet a gyaloglás az oka.Mivel ülőmunkát végzel,a nyaraláskor ez felborult.A terhelés sokat ronthat rajta.nekem nagyon sokat javult a lábam.én is olyan ,,iszapos,, gyógyszertárban készitett kenöcsöt kaptam a z orth.-ai szakrendelésen.Antiphlogoistikus kenöcs a neve..Ezzel borogatom én is dunsztba és nagyon jó.Eddig három lökéshullámterápián voltam.Olyan 80%-os a javulás.nagyon elégedett vagyok.Igaz most három napja itthon vagyok szabadnapon,lehet ez az oka.De egy 10-12órás müszak vége felé már alig tudtam járni a héten.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook