Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 15. 20:07
Sziasztok.A rtg-besugárzás után ált.3-4 hét eltelik,mire beáll a javulás.Egy jó lúdtalpbetéttel viszont a sarokcsontot a hosszboltozat megemelésével lehet tehermentesíteni,a lényeg hogy ne készen,polcról vásárold,hanem csináltass egyedit.Ettől még jobb de sokkal drágább megoldás lehet az MBT-cipő is,vagy a Ryn.A ryn picit olcsóbb,és sztem minőségben jobb..
32. a74de3d08a (válaszként erre: 31. - Teltzsu)
2008. szept. 4. 09:57

kérdezz meg több orvost.

én ezt nem így tudom.

31. teltzsu (válaszként erre: 5. - E71af41436)
2008. szept. 4. 09:50

Nekem azt mondta az orvos, h csak elvileg műthető.

Gyakorlatban, ha megcsinálják a műtétet, akkor összeomlik a lábboltozat...Most akkor kinek higyjek? Vagy menjek el másik dokihoz? :(

30. Sandoki (válaszként erre: 29. - 0d32c1589e)
2008. aug. 28. 06:13
Írd be a keresőbe: MBT és találsz fórumot a cipővel kapcsolatban. Ott sok érdekes dolog van. Ajánlom olvasásra, én ezzel kapcsolatban kerestem infót, úgy jutottam ide a hoxára. De cipőt még nincs.
29. 0d32c1589e (válaszként erre: 27. - Teráz)
2008. júl. 4. 22:40

Majdnem elfelejtettem megkérdezni a legfontosabbat tőled. Miért javasolta neked azt az orvos, hogy csak akkor műtessed meg ha már "kaparod a vakolatot"?


És milyen az az MBT cipő, és hol lehet venni. Az árára is kiváncsi vagyok.


Előre is köszi szépen!

28. 0d32c1589e (válaszként erre: 27. - Teráz)
2008. júl. 4. 22:36

Nekem is van sarokcsont kinövésem, sajnos már 4-5 éve. Már mindent kipróbáltam, de most is fáj a sarkam. Ezt a röntgen dolgot igaz még nem, de emlitettem a házi orvosomnak, és ő ezt nem halotta. Lézer kezelést mondott Siófokon, de az sem igazán hatásos, vagyis akit oda küldött az sem gyógyult meg tőle. Nagyon ronda nyavalya, és már szavazást is irtam ki ez ügyben, hogy mi tévő legyek. Most már feladom azt hiszem a kezeléseket bele fáradtam. A szavazást nézve is arra jutottam, hogy a mütés ami marad számomra. Nagyon félek, mert szerintem ezt gerinc érzéstelenítésel fog történi. Ami nálam tuti nem fog egyszerüen sikerülni, mert... ott is vannak gondjaim. Hát jól esne ha valaki aki ezt most olvassa, és neki volt ilyen mütétje egy kis infót adna róla.


Köszi!

27. Teráz (válaszként erre: 25. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 18. 21:38

Egyáltalán nem vigasztal :(( .. jobbulást kívánok Neked !!

Nekem az orvos azt javasolta , csak akkor legyen műtét , ha már kaparom a falról a vakolatot .

Valamelyest csökkent a fájdalmam amióta kaptam a Férjemtől egy MBT - cipőt .

2008. jún. 8. 20:54
Nekem bokacsont kinövésem volt.Nem tudtam csizmát,cipőt hordani.15 éve műtötték.Azóta nincs vele gondom,bár az időjárást megérzem,de előtte is éreztem.
2008. jún. 8. 20:36
Nekem bütyköm van, ha ez vigasztal. Néha bizony fáj, főleg időjárásváltozáskor. Amúgy jól megvagyunk, nem igazán szeretném megműttetni.
2008. márc. 28. 21:50

Sziasztok!

Volt pár használt bioptronom, és örülök, hogy ezek a használt készülékek itt ilyen hamar gazdára találnak!

Ugyanis majd' mind elment, elvittétek :-)


Egy komplett kis készülék színnel, állvánnyal van még...


Huhh, lehet abbahagyom, nem segítek többet, ma kimentem szivességből a Wekerle telepre vagy hova ezügyben!

Szó szerint fél napom ráment.

23. Teráz
2007. nov. 26. 09:35
Nekem eddig a bioptron lámpánk csak csalódást okozott , de kipróbálom most erre a problémámra, már az oxi spray hűsítő fádalomcsillapító hatása is biztatóan hathat . Eddig nem gondoltam , hogy kipróbáljam erre, köszi :)
2007. nov. 25. 23:20

Kezdeti stádiumban jó eséllyel csökkentheted a fájdalmat bioptron lámpával.

Attól tartok nálad már nem kezdeti stádiumról van szó, azért érdemes lenne megpróbálni.

21. Teráz (válaszként erre: 20. - Margitnéni)
2007. szept. 20. 12:06
Sajnos nekem is csak ideiglenesen segít minden kezelés :(
2007. szept. 20. 08:19
Nekem is van mind a két sarkcsontomon sajnos. Sugárkezelést kaptam, de semmit nem ért szinte. Közben az ortopéd orvos felírta a lúdtalpbetétes cipőt is. Kb. két évig sántikáltam,szinte elviselhetetlen fájdalommal, semmi nem volt jó. Aztán valahogy elmúlt, de van helyette más, begyulladt a sarokcsontnál a burzám, ez is már két éve fáj.
2007. szept. 20. 08:17
Anyukámnak is volt, 3 röntgensugár után elmúlt és többet nem is volt vele gondja.
2007. szept. 20. 07:30
Ezt kizárólag orvossal kell megbeszélni.
2007. szept. 19. 10:18

Nem műtét, nem fájdalom.

Ortopéd orvos.


Először sugárral kezelték: Semmi fájdalom közben. Olyan, mint amikor röntgenezik a lábat, csak itt nem egy pillanatig tart, hanem percekig. Általában 5-10 ilyen besugárzást írnak fel, kb 2 naponta. Azóta semmi bajom azzal a lábammal, évekkel ezelőtt kaptam a kezelést. Aztán elvitték a kórházból ezt a gépet. Kis magyar egészségügy....

Utána ajánlotta a drnő az injekciót, de kértem, előtte valami light-osabb módszert próbálnék ki, ha van. Akkor volt az elektro-terápia + mágneses terápia. Kicsit tovább tartott, kb 2-3 hétig, ez a másik lábamon, de azon sem jött vissza a fájdalom azóta. Pedig annyira fájt, hogy már az injekció is kellemesnek tűnt volna.

16. 3c6116b73f (válaszként erre: 2. - E71af41436)
2007. szept. 19. 09:55
Heló!Kedves pitzburg!Nekem is ilyen prpbéma van a sarkammal.Most jelenleg az első injekciónál vok tul.Hétfőn megyek a másodikra.jelenleg nem fáj a sarkam csak egy kicsit.Én is hallotam a rontgen besügárzásról.Ez nem fájdalmas,és nincs semmi veszélye sem???Gondolok itt a sugárra???Még mindig fájdalom mentes ez a terület??? Várom tanácsodat.Köszi.csincsekati...
2007. szept. 13. 11:42

NEm akarok neked, hülyeséget mondani, és reményts em ébreszteni, de azt tanította egy tanár a suliban, hogy általában műteni szokták, de ő tud róla, hogy antibiotikummal kezeltek egy beteget és elmúlt neki.

Egy infó:Kezelés


A faszciát érintő terhelés és fájdalom csökkenthető, ha a beteg rövidebb lépéseket tesz, és nem jár mezítláb. A lábat terhelő tevékenységeket, így a kocogást, abba kell hagyni. Szükség lehet fogyásra. A lábszárizmok nyújtásával rendszerint meggyorsítható a gyógyulás. Megfelelő, támaszt nyújtó cipőbe helyezett ortopéd betétek segítenek kipárnázni, megemelni és megtámasztani a sarkat.


A fentieken kívül bepólyázás vagy boltívet támasztó kötések, jeges masszázs, nem-szteroid gyulladáscsökkentők, sarok területébe adott kortikoszteroid injekciók, fizikoterápia, betétek használata, és éjszakai alváskor a lábszárizmok és a faszcia nyújtására sín is alkalmazható. Ha ezek az eljárások nem elegendőek, esetenként műtét szükséges, hogy a talpi ínat részlegesen felszabadítsák a nyomás alól, és a kinövést eltávolítsák. ((A Lektor megjegyzése:A bőnyetapadás átmetszése elegendő.))

14. Teráz (válaszként erre: 13. - E71af41436)
2007. jún. 22. 15:09

Köszönöm !!

:O)

13. e71af41436 (válaszként erre: 12. - Teráz)
2007. jún. 22. 07:19

akkor passz...

keresd meg itt a fórumon szika nevű társunkat,neki a párja akupunktúrára járt,neki az segített.hátha tud elérhetőséget adni :)

12. Teráz (válaszként erre: 11. - E71af41436)
2007. jún. 21. 21:51
Kb. fél éve ! :(
11. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Teráz)
2007. jún. 21. 14:16
és mikor volt a besugárzás?
10. Teráz (válaszként erre: 9. - E71af41436)
2007. jún. 21. 13:54
Már mindenen túlvagyok,az a baj ,ideiglenes megoldás minden eddigi beavatkozás.:(
9. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Teráz)
2007. jún. 21. 12:16
Te nem voltál még ilyen besugárzáson?
2007. jún. 21. 10:24
Ezt csak szakoprvos tudja.
7. Teráz (válaszként erre: 6. - Riaria)
2007. jún. 21. 09:55
Irigyellek!!!
2007. jún. 8. 14:10
Sziasztok! Én is Rtg besugárzáson voltam, a 4 kezelés után egy kicsit jobban fájt, de egyszer csak azt vettem észre már nem fáj. Ez még 2005-ben volt. Azóta tünet mentes vagyok.
5. e71af41436 (válaszként erre: 4. - Teráz)
2007. máj. 22. 15:58
műteni akkor szokták,amikor a rtg besugárzáson túl van az ember. tessék megkérdezni az orvosat. hidd el,segít.
4. Teráz (válaszként erre: 3. - Ági640109)
2007. máj. 22. 14:27
Szia,nekem krémet adott az orvos.Este bekenem,rá fólia,reggel lemosom.Nem sokat ér.Azt mondta ,ha végképp nem bírom már a fájdalmat elviselni,csak akkor javasolná a műtétet.Kegyetlenül tud fájni,nem is gondoltam volna ,hogy ilyen nyavalya is létezik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook