Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rotavírus elleni védőoltás fórum

Rotavírus elleni védőoltás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
125. dio222
2010. ápr. 5. 12:25
Ja, és még valami! Felső légúti panaszokat is okoz ez a fránya vírus. Mi a 8 nap hányás-hasnemén után most itt tartunk: köhögés, torokfájás, rekedtség. De végre eszik!!!!!!! és iszik!!!!
124. dio222
2010. ápr. 5. 12:22
Sziasztok! Sajnos nincs időm végigolvasni az összes hozzászólást, DE!! Az én kicsim (2 éves) az elmúlt egy hétben kétszer volt kórházban a rota miatt. Amennyit ez a kisgyerek szenvedett, az elmondhatatlan! Olyan hasgörcsei voltak, hogy szinte magánkívül ordított, én kimentem már a lakásból és a mama volt vele, mert egyszerűen nem bírtam hallgatni... Semmi nem maradt benne, az örökmozgó gyerekem úgy feküdt, mint egy darab fa. Borzalmas volt!!! Én azt tanácsolom, aki csak teheti oltasson, mert ha egy pici esély is van arra, hogy ezt elkerülje, akkor tegye meg!!! Borzasztó betegség, és semmi gyógyír nincs, csak a csöpögő infúzió, és az idő!! 10 napig tart. Sajnos :(
123. Üveggolyó (válaszként erre: 122. - 2934fa17dd)
2010. febr. 9. 16:28
úúúúúú,szegény:(
2010. febr. 9. 08:59
A barátainknál másfél éves a kislány! Rota virussal fertőzött ! Hány ,tájog van a szájában,Pesten voltak vele orvosnál ,nem növi ki,gyógyszert kell szednie egész életében,de tünetmentes is lehet!
121. tündér74 (válaszként erre: 120. - Üveggolyó)
2010. febr. 9. 08:42

Szia!

Hát igen, sajnos ebben is megoszlanak a vélemények az orvosok között. A mi gyermekorvosunknak már unokái vannak és ő támogatja ezt az oltást is, de a döntés persze mindig a szülő kezében van.

Én nemcsak azért adattam be a kisfiamnak, mert a dokink támogatja, hanem a környezetemben sajnos történtek súlyos rotavírus fertőzések, aminek kórház lett a vége.

Persze megértelek, hogy összezavarodsz a sok info közt.

120. Üveggolyó (válaszként erre: 119. - Tündér74)
2010. febr. 9. 07:42

Szia!


Köszi, én csak azt írtam le, amit én hallottam ezzel kapcsolatban. Sajnos szerintem annyi féle nézet és verzi létezik, h sogy hogyan cseleksznk helyesebben. A i dokibácsink nem támogatja ezt az oltást. Négy kislánya van.....hát valakinke hinnem kell, h ne zavarodjak meg az elméletek közt;)

119. tündér74 (válaszként erre: 118. - Üveggolyó)
2010. febr. 6. 08:57

A rotavirus a vírusos eredetű hasmenéses betegségek leggyakoribb kórokozója csecsemő- és gyermekkorban, amelyek súlyos kiszáradáshoz, és kezeletlen esetben akár halálhoz vezethetnek.

Az igaz, hogy sok más vírus is okozhat hányást, hasmenést, de a legsúlyosabbat a rotavírus okozza.

A védőoltás a későbbi súlyos fertőzések ellen is jelentős mértékű védettséget ad, tehát nem értem, hogy miért írtad, hogy hiába oltatjuk be a piciket.

Egyáltalán nem fújták fel, ez a vírus nagyon régóta létezik.

Nem értem, hogy neked ebben mi az undorító.

2010. febr. 5. 20:49

Sziasztok!


Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de én is leírom amit tudok: a rota vírus okozta tüneteket egy csomó másik vírus is produkálja, szóval hiába oltatjuk be a piciket, az oltás csak a rota ellen véd, ugyanúgy lesz hasmenés, hányás, kiszáradás...

Szóval ezt ügyesen felfújták manapság, mint a h1N1-et:S

undorító!

117. rekka85
2010. febr. 5. 17:59
Köszi, akkor a gyerekorvosnál majd érdeklődöm, ha megszültem.
116. Manilu (válaszként erre: 115. - Manilu)
2010. febr. 5. 14:24
Ha jól tudom,akkor 6hónapos koráig megkell kapnia mindkettőt.
115. Manilu (válaszként erre: 113. - Rekka85)
2010. febr. 5. 14:24
2éve volt,és ha jól emlékszem a kettő együtt 36000ft volt.
2010. febr. 5. 13:06
Én két évvel ezelőtt fizettem egy oltásért 17 eFt-ot, de kettő kellett belőle.
113. rekka85 (válaszként erre: 112. - Manilu)
2010. febr. 5. 11:55
Tudom, hogy nem ingyenes. Mennyit kellett fizetned?
112. Manilu
2010. febr. 4. 21:00
Én beoltattam a kisfiam,nagyon féltettem ettől a betegségtől,mert szörnyű következményei lehetnek..
111. tündér74 (válaszként erre: 110. - Rekka85)
2010. febr. 4. 16:08

A tünetek pár napos lappangást követően viharos gyorsasággal kezdődnek, vizes hasmenéssel, napi 10-15 széklet ürítésével, hányással, lázzal. A tünetek 3-7 napig is eltarthatnak. A fertőzés legsúlyosabb következménye a folyadékvesztés, amely kiszáradást eredményez. Fontos szabály: minél kisebb a gyermek, annál könnyebben szárad ki.

Gyógyszerek adása nem indokolt. Sok folyadék, ágynyugalom.

110. rekka85 (válaszként erre: 109. - Tündér74)
2010. febr. 4. 15:57
Mik a tünetei? Mivel gyógyítható? bocsi a sok kérdésért, de negem tényleg érdekel ez a téma!
109. tündér74 (válaszként erre: 108. - Rekka85)
2010. febr. 4. 15:22

Életünk során többször is áteshetünk rotavírus-fertőzésen, azonban az életkor előrehaladtával a tünetek fokozatosan enyhülnek, felnőttkorban pedig előfordulhat a betegség tünetmentes átvészelése.

Az a kisgyermek, aki megkapta a védőoltást, elkaphatja így is a rotavírust, de nem súlyos formában.

108. rekka85
2010. febr. 4. 14:07
Én nagyon félek tőle. Mennyire biztos ha megkapja a védőoltást nem kapja el? Van valakinek tapasztalata? Bocsi, de még nem olvastam végig.
2010. febr. 4. 07:52
Klinikai vizsgálatok kimutatták, hogy a rotavírus-fertőzés előidézheti olyan krónikus betegségek kialakulását, mint például a lisztérzékenység, fiatalkori cukorbetegség, gyulladásos bélbetegségek.
106. fdóri
2010. febr. 4. 07:03

Sziasztok!


Amikor a nagyfiam kicsi volt, sztem még nem volt ilyen oltás. Kiscsoportos volt amikor elkapta, kórházba került, de 2 nap után vigan játszott:)

A kicsinek sem adattam be, mert a dokibácsi azt mondta, hogy olyanokat adat csak be, amiknek súlyosak a szövődményeik, kül. fölösleges. Most hogy 2,5 éves lett, még nem kapta el, viszont cukorbeteg lett. Ez azt jelenti nála hogyha elkapja, akkor nem kérdés hogy kórházba kerül-e, második hányás után indulunk. Szeptemberben kezdi az ovit, hát mit ne mondjak, nagyon félek tőle...


Szóval nem tudhatod, hogy addíg még mi történik, jobb beadatni ha megteheted:) Én ezt tanácsolom mindenkinek.

2010. febr. 3. 22:50

Az oltás fájdalmatlan, szájon át adják be a babáknak, szúrás nélkül.

A legsúlyosabb hányást és hasmenést a rotavírus okozza.

Én beadattam a kisfiamnak amikor még pár hónapos volt. Nekünk ajánlotta a gyerekorvos, mert mondta, hogy nem is szükséges közösségbe menni, akár az otthonunkba látogatók is magukkal hozhatják a fertőzést és csecsemőknél nagyon veszélyes lehet, mert hamar kiszáradhatnak.

104. Alexa77 (válaszként erre: 103. - Kingi7)
2010. febr. 3. 21:52

Tudtad pl, hogy a védőoltásokhoz szükséges sejteket hogyan tenyésztik? Elárulom: abortált babák szövetein. Régebben pedig kimetszett tumorsejteken. A baj csak az, hogy teljesen "tiszta" soha nem lehet az oltóanyag, mindig van benne maradvány. Vajon miért is lett annyi rákos megbetegedés a világon? Nem lehet csupán a környezeti ártalmakra fogni. Sajnos egyszerűen beleoltották az emberekbe, s bizony sokaknál "elszabadult". Nem csak azért nem ismerik a rákot bizonyos törzsek, mert stresszmentesen élnek. Főként azért, mert sosem oltották őket.

És még mennyi minden van, amit egyszerűen elhallgatnak!

Az is bizonyított tény, hogy a nagy járványok lecsengését nem a védőoltásoknak köszönhetjük, hanem a higiénés körülmények javulásának, a tisztább ivóvíznek, a rendszeres tisztálkodásnak. És persze a legtöbb járványos megbetegedés ellen ma már van gyógyszer.

103. kingi7 (válaszként erre: 102. - Alexa77)
2010. febr. 3. 21:32
Legegyszerűbb, fogj egy mérleget és dobd a két oldalára a valóságot...igen, de mi a valóság? No ez az amit nem tudunk, mert más amit leírnak és más a valóság...
102. Alexa77 (válaszként erre: 100. - Kingi7)
2010. febr. 3. 20:14

Vannak természetesen védőoltások, amiket az én gyerekem is megkapott - mondjuk azért is, mert kötelező - de nagyon soknál felét se mondják el az igazságnak és ha utánaolvasol, hát inkább menjen a hasa a rotától pár napig, mint az egyéb, gyakran jelentkező mellékhatások.

Amúgy tiszta vicc, a párom, amikor az USA-ban élt, kérdezték tőle, mi az a heg a karján. Mondta, hoyg a bcg hege. Erre kérdezték, honnan jött, mondta, hogy Mo-ról. Az volt a válasz: az nem lehet, mert Mo Európában van, de bcg ellen már csak az elmaradott harmadik világbeli országokban oltanak. :-P Ja és azt is hozzátették, hogy amúgy fölösleges, mert a tbc ellen nem véd, de rengeteg a mellékhatása. Szóval ez csak egy adalék, de aki komolyabban utánanéz a védőoltásoknak, az joggal válik igen erősen szkeptikussá.

101. Alexa77 (válaszként erre: 94. - Anyagi)
2010. febr. 3. 20:08
Még okosabbka, talán tájékozódj, mielőtt hülyeséget beszélsz.
100. kingi7 (válaszként erre: 91. - Alexa77)
2010. febr. 3. 20:06
Addig nincs semmi baj amig nincs, de mi van akkor ha van? Agyhártyagyulladás...gyermekbénulás? Kire mutogatnak? ki volt a hibás? És a gyerek egy életen át viseli,ha túléli!
99. kingi7
2010. febr. 3. 20:04
Én beoltattam, nem kockáztatok.
98. virgilius (válaszként erre: 97. - 2be2173d4b)
2010. febr. 3. 19:41

Nálunk dettó ugyanígy volt, 2 és 5 évesen kapták el, a kicsi kórházba is került. Mi is elkaptuk, felnőttek, de nálunk nem volt olyan vészes, meg a nagyobbik gyerkőcnél sem.

Ennek ellenére sem adatnám be, ha még egyszer kezdhetnénk.

97. 2be2173d4b (válaszként erre: 80. - Gne2)
2010. febr. 3. 19:38

Az én nagyobbik gyerekem 6 évesen kapta el. A kicsi 2 volt, nála kezdődött, másnapra az apjuk, harmadnapra a nagy is elkapta. Csak én úsztam meg. Úgyhogy el lehet kapni 3 éves kor felett is. Nekünk is javasolta a gyerekorvos, de sajnáltam a gyerekeket a szuri miatt, nem adattam be. Így utólag azt mondom, hogy ha előre tudom, hogy megszenvednek majd, akkor biztosan beadattam volna...

Szörnyű volt, és nem tudtam nekik segíteni. :(

2010. febr. 3. 19:19

sziasztok!

mi beoltattuk a kisfiunkat, igaz az eü kártyával fizettünk...tehát így könnyebb volt...de lehet hogy akkor is beoltattuk volna, ha kp-ba kell fizetni..nekünk kifejezetten ajánlotta agyerekorvos...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook