Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rotavírus elleni védőoltás fórum

Rotavírus elleni védőoltás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
35. 8da8a563b7 (válaszként erre: 7. - 12667dcac6)
2007. máj. 2. 14:24
Magyarországon október óta lehet kapni.
34. 8da8a563b7 (válaszként erre: 3. - Figarina)
2007. máj. 2. 14:23
6 hónapos korig adják be. 2 részből áll. A 2 beadás közt 1 hónapnak kell eltelnie, és a 2.at úgy kapja meg, hogy még ne töltse a 6.hónapot.
33. 8da8a563b7 (válaszként erre: 1. - Tiop)
2007. máj. 2. 14:21
Sajnos ez a vírus nem válogat. Egyik barátnőmnek júliusba lesz 1 éves a kislánya, most hétvégét a kórházban töltötte a vírus miatt. Tiszták, ápoltak, és nincs legyengülve a gyerek immunrendzsere. Másik barátnőmnek most 5 hónapos és múlt héten megkapta az első adagot a cseppekből. A doktornő ajánlotta neki, mivel viszi babaúszásra.
32. tiop (válaszként erre: 31. - Vála asszony)
2007. ápr. 16. 10:35

Szia!

Nemm semmi!!!:(De én úgy tudtam,hogy a kruppot nem lehet elkapni!!!!!Valószínű,hogy a léguti fertőzést kapta ell a pici!!Amit viszont írtál,hogy 2x kell megkapniuk,én már leírtam nektek az elején!!!!!Igazad van,hogy beadatod(nyaralás stb.......)Könnyebben kapjátok ell így!

31. vála asszony (válaszként erre: 27. - Mothertiger)
2007. ápr. 15. 22:55
Mint kiderült kétszer kell beadni a gyereknek 2X17000Ft! EZ mellbevágott - hozzáteszem a dokim azt hitte(!), hogy csak egyszer kell. A leírt mellékhatáson kívül mintha kissé étvágytalanabb lett volna. Egyébként nekem az orvosom javasolta, mert babaúszásra szeretném a picit vinni, ill. a nyáron külföldre szertnénk menni nyaralni és ezért gondoltam, hogy jobb lenne beadatni. Az elhatározásra az vitt engem, hogy a tanácsadáson találkoztam egy anyukával, akinek a 4 hónapos picije épp átesett ezen a betegségen. Fél kilót fogyott és 10 napig kórházban voltak. Azért "ijedtem meg" mert már a városunkban is megjelet, s ekkor arra gondoltam ,hogy lehet hogy még többen is megkapják ezt a betegséget a helyi gyerekek közül. Ráadásul az az anyuka, akinek átesett a picikéje a betegségen elmesélte, hogy 40 ezer Ft-jába került a kezeltetés. Azért mert először nem is tudták, hogy mi a baja a gyereknek, és összerakták őket egy kruppos gyerekkel. Az anya ekkor attól félt, hogy még azt is elkapják a másik kisgyerektől ezért 30 000 Ft csúszópénz után (ő mondta ezt) külön szobát kaptak. Miután rájöttek a kórházban, hogy a Rota-vírust kapták el, a gyerek elkapott egy felső légúti hurutot is - az anya szerint attól a gyerektől, akivel egy szobában voltak. Hát ez a kis történet volt az, ami miatt úgy döntöttem, hogy talán jobb ezt megelőzni!
30. mothertiger (válaszként erre: 29. - Kangaroo)
2007. ápr. 15. 10:57

Nem koszfüggő a betegség, a levegőben is terjed. Iszonyat, ha jobban belegondolsz...

Az én kisfiam is ugyanígy nézett ki, teljesen kiszáradt a kis bőre is. Remélem soha többé nem tér vissza ez a betegség egyikőtökhöz sem!!!

Jó egészséget kívánok mindenkinek!!!!!!

2007. ápr. 14. 21:30

Sziasztok!

Sajnos mi is átestünk ezen a hülye rota-fertőzésen, pedig nálunk se eszi a kosz a lakást. Fiam akkor 2 éves, lányom 4 éves volt. 2 nap alatt annyira legyengültek a hányástól, hasmenéstől, h a fiam mozogni se tudott, ellilult, és szárazak, ráncosak voltak a végtagjai, nem reagált semmire. Csak feküdt, mint egy rongybaba. Nagyon megijedtünk! (Szörnyű látvány volt!!) Kortyonként adtuk a folyadékot, de az is szinte azonnal kijött. Lányom viszonylag elviselhető állapotban volt, neki még volt ereje ülni. Bevittük őket az ügyeletre, azonnal küldtek is át a kórházba, egy hétig infúzión voltak. Nem kívánom senkinek azt, amit akkor átéltünk! De ezt minden szülő tudja, hiszen mindenki aggódik a gyerekeiért. (Én hajlamos vagyok agyonaggódni magam értük amúgy is!)

Aki megteheti, szerintem adassa be az ellenszert. Ha előbb hallok erről, valószínűleg én is beadattam volna!

Tényleg többször is el lehet kapni? Nekünk a kórházban azt mondták, ezt csak egyszer lehet. :-O

28. tiop (válaszként erre: 26. - Vála asszony)
2007. ápr. 14. 18:46

Sorry!

Nekem azt mondták,hogy cseppek!!!

Sajnálom,hogy belázasodtatok!!Remélem mindenn rendben van már!!!!

27. mothertiger (válaszként erre: 26. - Vála asszony)
2007. ápr. 14. 12:34

Azóta történt valami?

Mennyibe került a vakcina?

Volt még valami mellékhatása? Neked ki javasolta?

Megköszönöm, ha válaszolsz!

26. vála asszony (válaszként erre: 24. - Tiop)
2007. ápr. 11. 21:12

Kedves Tiop!

Ezek nem cseppek, ez egy vakcina, amit fel kell oldani. Úgy néz ki, hogy a por alakban lévő oltóanyagot fel kell oldani vízzel- ez is benne van a dobozban. A leírás szerint kell elkészíteni -oldani- és a gyerek szájába beadni! Egyébként kedden kapta meg a picikém, belázasodott és nyugtalan lett tőle.

2007. ápr. 3. 19:07

Megkérdeztem, de a válasz elég kiábrándító volt...

Állítólag felesleges beadatni, mert a rotavírusnak nagyon sok alfaja van.

A hiedelemmel ellentétben pedig többször is elkaphatja a gyerek.:(((

24. tiop (válaszként erre: 23. - Vála asszony)
2007. ápr. 3. 16:06

Ezek cseppek!Kétszer kell kapnia a gyerkőcnek!

Üdv Kriszti!

Lejjebb már leírtam!!

23. vála asszony (válaszként erre: 22. - 12667dcac6)
2007. ápr. 3. 14:24

Szia Katalin 8080!

A védőoltást szájon át adják be, és 6 hetes kortól 6 hónapos korig adható csecsemőknek és kisgyermekeknek ajánlott. Az oltóanyag 17 000 Ft.

2007. ápr. 3. 07:15
Szia lányok,nem voltam gépközelben.Nos,én is megyek szerdán a védőnőhöz és megkérdezem ő mit tud a rotáról.Mert ha tényleg többször el lehet kapni,akkor miért cak 6 hetes korig érdemes beadatni???
21. tiop
2007. ápr. 3. 07:06

ok várom a válaszukat!

Tudod ahány orvos annyi féle!!!

Bárány himlős már én is voltam,de csak arra emlékszem,hogy viszkettek a pöttyök!!(azok piszkosúl)

Üdv Kriszti

2007. ápr. 2. 22:58

Hmmm, párom is ugyanezt mondta a bárányhimlő-oltásról... Én is ovis koromban voltam bárányhimlős, egyszerre a húgommal és halványan emlékszem, hogy piszokul szenvedtünk miatta. Mondjuk ez nem érhet a rota nyomába se...

Tényleg megkérdezem már a védőnőt a napokban, hogy mit javasol. Egyszerűen nem tudok dönteni. Meg még lehet, hogy a drágacuki házidokinkat is kifaggatom, ő is annyit segített már nekem mindenféle kérdésben. Majd megírom, mit mondtak! Pusssszzzz!

19. tiop (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2007. ápr. 2. 11:16

Szia mothertiger!

Szerintem a Bárányhimlőt szt jobb elkapni gyerekkorban mint felnőtkorban!Én nem adatom be!!!!!A pneumococcus az már egy komolyabb,én beadatom a gyerekeknek,ha a gyerek órvos is tanácsólja!De nekem mindég azt mondták,hogy feleslegesen ne szurkáljuk a gyerekeket!!Régen kb 7 éve vólt a nagy agyhártya járvány!Akkor az egész családnak beadattam!

Sziasztok !Szép napot mindenkinek!Kriszti!

18. mothertiger (válaszként erre: 16. - Tiop)
2007. ápr. 2. 10:20

Jesszus. Majd megkérdezem konkrétan a védőnőnket. Most amúgy is lesz egy nagy munkám, lehet erre költöm a bevételt. Attól függ, hogy igaz-e, hogy többször is megkaphatja...

A többi vakcináról mit gondoltok? Mármint a bárányhimlő, a pneumococcus stb.? Érdemes beadatni? Lehet hogy nem ide illik a téma, de érdekelne, hogy mit gondoltok erről.


Különben én mérsékelten vagyok "Domestos-os anyuka"... Néha talán kicsit jobban. Főleg a rotafertőzés óta...

17. vála asszony (válaszként erre: 12. - Tiop)
2007. ápr. 1. 23:53
Nem erről van szó, szerintem ez egy "lelki állapot" hogy valaki mennyire tisztaság centrikus.A nagyobbik fiam RENGETEGET volt beteg, nekem fontossá vált. Egyébként iskolában dolgozom és a gyereketől is minden nyavaját elkaptam. Engem a vakcinával kapcsolatban egy dolog motivál okos ember más kárából tanul. S ez nem tisztasági kérdés.
16. tiop
2007. márc. 31. 20:21
Állítólag 17000Ft egy adag és kétszer kell kapnia a babának!
2007. márc. 31. 18:26
Ki tudja, hogy konkrétan mennyibe kerül a csepp? Kíváncsi lennék rá!
14. cdc6d6d4be (válaszként erre: 8. - 12667dcac6)
2007. márc. 31. 14:02

Szia!

Írtad hogy gyerekorvos mondta hogy akinek már volt rota vírus fertőzése nem kaphatja el.Hát nálunk többször is előfordult mind a 2 gyrekemnél.Sőt ,mivel én gyerekosztályon dolgozom,volt hogy elkaptam és a gyerekeim is utánam.Ez a vírus levegő utján terjed,és ha valakinek legyengült az immun rendszere könnyebben elkaphatj többször is.Meg hát nálunk is volt több olyan beteg kisgyerek aki rota miatt bekerült hányással és hasmenéssel.Nem tudom hogy jó -e ez az oltás,de ha csecsemők lennének még a gyerekeim biztos beadatnám,mert ők vészélik át a legnehezebben.De ezt mindeki maga tudja.

13. 12667dcac6 (válaszként erre: 11. - Vála asszony)
2007. márc. 31. 12:39
Szerintem jól döntöttél,hogy beadatod a cseppet,és az a jó,hogy nem kell őket szurkálni.Így is szurkálják őket eleget.:(((
12. tiop (válaszként erre: 11. - Vála asszony)
2007. márc. 31. 11:38
Nem tudom!!!Én is takarítok!Nem vagyok egy "Domestoszos" anyuka,de nincsen kosz nállunk!Az én fiam iskolás,a középső lányom ovis és a legkisebb pedig 9 h-pos!Én nem adatom be nekik a cseppeket!Nem azért mert én nem félek,hanem azért mert nem védhetünk ki mindent valamilyen hiper szuper készítménnyel!!!!Annyi mellékhatásuk van ezeknek a szereknek!!!(na meg az ára sem utolsóóóóóóóóó)!Ki tudja lehet,hogy többet ártok vele??!!!De mindenkinek a saját dolga mit tessz!Lehet,hogy ezért azt hiszitek,hogy én egy nemtörödöm anyuka vagyok!!De ha így van akkor nem, ismertek!
2007. márc. 30. 23:13

Sziasztok!

én 2 hét múlva adatom be a kicsikémnek a vakcinát. Én azért döntöttem mellette, mert a nagyobbik gyerekem óvodás és bármikor hazajöhet a vírus az oviból. A másik ok pedig az, hogy babaúszásra viszem a kicsit 2 hónap múlva és ott aztán még inkább nagyobb az esélye egy ilyen fertőzésnek. Visszatérve erre a tisztaság dologra, véleményem szerint az kapja el ezeket a vírusokat aki tiszta, rendes. Aki meg fele annyira se törődik ezzel a tisztaság dologgal, azt általában elkerülik ezek a "terrorista" vírusok. Saját tapasztalatból beszélek. Én is Domestos-os anyuka vagyok, de csinálom,mert én meg csak így érzem jól magam.

2007. márc. 30. 20:57

Azt hittem, hogy csak túlzásba viszem az aggódást, meg a pánikot... Még a párom is rám ordított, mert annyira megijedtem, hogy mozdulni se tudtam, amikor ismét rákezdett a gyerek a hányásra. Teljesen lefagytam, kétségbeestem.


Valószínűleg neki volt igaza, de amikor már egy hete benne voltunk a betegségben, meg rám is jött ez a szemét vírus, alig aludtam két-három órát naponta, leblokkoltam...

Másnap meg, amikor csak aléltan feküdt a gyerek és nézett rám szomorúan meg fáradtan, csak zokogni tudtam. Már hányni sem volt ereje...


Napokig reszketett kezem-lábam az idegtől, meg a túlterheltségtől. Amikor elaludt, éberen őrködtem felette éjjel, nehogy hányjon álmában, ami már előfordult. Borzalmas volt, de most örülök, hogy végre kiadhatom magamból.


Csak javasolni tudom annak, aki még nem tette meg, hogy adassa be gyermekének a védőoltást/cseppeket!!!


Mindenkinek kívánok jó egészséget!!!!!!!

9. tiop (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2007. márc. 30. 11:13

Szia mothertiger!

Sajnálom ami veletek történt!!!!!!!Tényleg!

Nem vagy egyáltalán kényes majom!

Mi is sokat szenvedtünk a télen(igaz nem a ROTÁTÓL)!Vóltunk mi is korházban!(7 hónapos lányommal)December elején kezdődött a kálváriánk és monthatni,hogy most lett vége!!!KOPP-KOPP!!!Mindenki nállunk bele esett mindenbe egymás után!!

Vólt vérres széklettől kezde aszthmatikus hörghurutig mindenn!!!!Kösz,hogy te is írtál!

8. 12667dcac6 (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2007. márc. 30. 10:52
Gondolom mit éltél át,mert én is hasonló helyzetben voltam.Nekem a kicsikém akkor éppen 6 hónapos volt,a nagyobbik is megszenvedett vele..Nem kívánom senkinek.Ha lesz még egy gyerekem biztosan beadatom a cseppeket 6 heteskoráig.Egyébként nekem gyerekorvos mondta,hogy aki egyszer átesik rajta az többet már nem kapja el,ezért nem érdemes már nekik most beadatni.
7. 12667dcac6 (válaszként erre: 5. - Tiop)
2007. márc. 30. 10:47
Persze,nincs is semmi baj.Egyébként tényleg húzós az ára,és mikor az én gyerkőceim megszülettek én nem is tudtam erről a cseppről,de lehet ,hogy beadattam volna nekik.
2007. márc. 30. 10:14

Mi is beleestünk. Apa is, baba is, én is.


Érdekes ez az elmélet, hogy akinek egyszer már volt annak többször nem lesz... 3 teljesen tünetmentes nap után újult erővel tört rá kisfiamra a vírus, és pár óra leforgása alatt annyira legyengült, hogy mozdulni se tudott. Az első fertőzésnél kórházban voltunk két napig, ahol infúziós kezelést kapott.


A másodiknál már nem vittem kórházba, mert a többi gyerek egyfolytában felülfertőzte a másikat mindenféle vírussal.

Elmentünk a nagymamájáékhoz, mivel ott közel van a háziorvos, vészhelyzet esetére. Két nap alatt őket is megfertőzte... Pedig ők aztán nem piszkosak, vigyáznak a tisztaságra. A vírus az fertőz, akár tisztaság, akár rendetlenség vagy piszok van!


Ha tudtam volna erről a vírusról idejében tájékozódni, én bizony beadattam volna a cseppeket a kisfiamnak, akármilyen drága. Rengeteg szenvedéstől kíméltem volna meg magunkat. Mondhatjátok, hogy kényes majom vagyok, de amit átéltünk, attól még mindig nem szedtem magam össze idegileg.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook