Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Influenza elleni védőoltás pro és kontra. fórum

Influenza elleni védőoltás pro és kontra. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
169. tixtina (válaszként erre: 168. - Fanatic)
2013. febr. 28. 21:53

Sokan járnak így,mert a védettség két hét alatt alakul ki,és sokan összetévesztik az influenzát,az egyéb felső légúti megbetegedésekkel.

Pl.van a streptococcus kórokozó,ami egyértelműen baktérium fertőzés,semmi köze az influenzához-magas lázzal jár,tüszős mandula gyulladást,torokgyulladást okoz.

Míg az influenzát vírus okozza,végtagfájdalmakkal,és hirtelen felszökő,magas lázzal jár.

168. Fanatic
2013. febr. 28. 21:32
Én kaptam oltást, most mégis influenzás vagyok. Nem csak én jártam így.
167. tixtina (válaszként erre: 137. - 580dbd446c)
2013. febr. 28. 18:18

Pont ezért oltatnak évente,mert minden évben új törzsek jelennek meg.

2011-ben nem oltattam be magam,és márciusban kaptam el-ráment a gégémre,hetekig lázas voltam-a harmadik antibiotikummal sikerült levinni a gyulladást!

Azóta oltatok,mert nem szeretnék egy komolyabb szövődményt-krónikus betegségem is van sajnos:(

166. Bugs02
2013. febr. 28. 14:51

Ez az oltás miézéria már inkább üzlet, mint az egészség!

Én nem oltattam be még magam soha, nem is fogom, hiába a propaganda!

165. dr.a.d
2013. jan. 22. 21:36
Nem oltás, hanem szelénium! [link]
2012. okt. 26. 17:18

Jó lesz ez nekünk az idén...



[link]

163. temmp
2012. okt. 24. 23:57
2011. dec. 23. 08:08
nem oltasd be magadat,egy ismerosom utana influenzas lett,es mastol is hallottam mar ugyanezt.inkabb egyel egeszsegesen ha tudsz nincs ennel jobb vedekezes.
2011. dec. 5. 12:11
Valakit beoltottak már az idén?
2011. nov. 18. 21:55

Nagyon leállt a fórum, vagy nincs oltás?

Vagy nincs vélemény?

Vagy senkinek sincs érdekeltsége?

2010. júl. 22. 06:45
Én még soha nem oltattam be magamat, de nem is fogom! /61 éves vagyok/
2009. nov. 8. 18:11
Viszont ha egyszer elkapod,akkor egy életre védett leszel!
2009. nov. 8. 18:09
ez az oltás is csak egy évig érvényes,ha minden betegség ellen védőoltást kérünk,mit csinál az imunrendszerünk?Jövőre bejön még egy fajta akkor már 3védőoltás kell beadatni?
156. rinike (válaszként erre: 155. - Kenzol)
2009. nov. 3. 20:40
Én ma adatattam be a két influenza elleni oltást magamnak. Nekem alá kellett írni, hogy vállalom a kockázatokat.
155. kenzol
2009. okt. 25. 10:49

Nagy dilemmában vagyok,tavaly a sógórnőm beadatta a gyerekeinek és maguknak is az influenza elleni oltást ,rajtuk kívűl az egész család beteg volt,amennyit gyógyszerre költött mindenki az nem volt semmi /az oltás árának a többszörös szorzatát/,ráadásul a férjemmel saját vállalkozásunk van ahova jönnek a vásárlók, és betegen is dolgozni kellett,nem tudom hány embert fertőzhet meg így valaki,vagy esetleg idén bennünket mások :( Szóval a körzeti dokival megbeszéltem,hogy mind a hármunkat be kellene oltani/a fiam is idejár már/,teljesen mellette volt,ezután elmentem a gyerekorvoshoz,hogy a kislányomnak is kiírassam,hát itt kezdődtek a problémák. Elém tolt egy ÁNTSZ-es papírt és elkezdte sorolni,milyen mellékhatásai vannak,ilyen-olyan bénulás esetleg halál és,ha igent mondok akkor írjak alá egy nyilatkozatot,hogy így is beadatom az oltást.Tisztára padlót fogtam :( Most mit csináljak??? Felhívtam a sógórnőmet,neki is alá kell írnia ilyen nyilatkozatot?? Vállalta a felelősséget,hogy megbénul esetleg belehal?Fogalma se volt miről beszélek....Ráadásul a doktornő azt mondta 1 hónap az oltás hatóideje,utána nem véd,hát ilyet még nem is hallottam.

Van egy oldal aki javasolja,most nem a reklámokra és a tv-re gondolok,hanem az orvosokra,de aki nem javasolja az aztán bedob mindent.

Azt mondják csak az egészséges embereknek adják be,apukám rokkant olyan lászárfekéllyel és annyi gyógyszerrel,hogy egyáltalán nem egészséges,nézzük a nyugdíjasokat akik tonnaszámra szedik a gyógyszereket,ezek szerint Ők se egészségesek,akkor,hogy hogy Ők eleve ingyen kapják,mert nekik fontos,sőt javasolják nekik. Ha az Ő gyenge szervezetük elbír a vakcinával akkor az én egészségesebb szervezetem nem vagy a kislányom megbénulhat attól amitől egy gyenge rokkant nem?

Totál dilemma az egész,szerdáig kellene eldöntenem,akkor megyünk a háziorvoshoz,hogy megkapjuk vagy mégse??!!

154. Anyagi
2009. okt. 14. 05:37

Én oltás párti vagyok! Eddig mindég beoltattam a családot hagyományos influenza ellen és nem is lettünk betegek!!!

Ez az új oltás azonbam gondolkodóba ejt. Valahogy túl sok a suskus körülötte és tényleg roham tempóban lett kipróbálva - és igen, én is érzem a gyógyszergyári lobbit körülötte nagyon.

Még gondolkodom.....

153. Rozália (válaszként erre: 151. - B18ad8b05f)
2009. okt. 14. 05:22
Meg itt most a hagyományos influenza elleni védőoltásról beszéltünk... Nem az újról.
152. Rozália (válaszként erre: 151. - B18ad8b05f)
2009. okt. 14. 05:21
Figyeljél ide, ha az embernek egyébként vannak egészségügyi problémái, nem elég a vitaminok szedése és bevitele. Nekem egy kialakult influenza sokkal többet ártana, mint amennyire így esélyem van.
2009. okt. 13. 18:18
Az én véleményem az,ha egy ember minden vitaminból vesz be kellö mennyiséget akkor az influenza nem támadja meg.Aki hisz a védöoltásban,hát áldásomat adom rá,de amennyi mellékhatása van,az influenzából lehet,hogy kigyógyulnak,de lehet hogy új virus lappang a szervezetükben
150. Rozália (válaszként erre: 149. - E5095c51f4)
2009. okt. 13. 16:46
Én is... A hagyományos az eddig is bevált, egyszer sem betegedtünk meg hosszú évek óta.
2009. okt. 12. 10:52

Minden éven oltatjuk magunkat a hagyományos influenza elleni oltással.

Beszéltem a gyerekorvosunkkal, aki kapásból azt mondta a H1N1 elleni oltásra, hogy : NEM

Indok: gyógyszerlobbi


Maradunk a hagyományosnál!

148. csingi-lingi (válaszként erre: 147. - Rozália)
2009. szept. 30. 09:43
Én sem fogom. Ez annyira új, és bizonytalan. Lányom kapja a sok vitamint, gyümölcsöt, zöldséget. Remélem, hogy ki tudjuk védeni.
2009. szept. 30. 08:39

Nah, és akkor most itt van a vadonatúj H1N1 elleni vakcina....

Ezt még én sem adatom be. Maradok a réginél.

146. direne
2009. aug. 3. 23:33

Én csak saját tapasztalatomat tudom mondani: 3 éve beadattam, és nem rögtön, de azon a télen hosszú hetekig kerülgetett a betegség (szar közérzet, kis nátha, húz az ágy,) majd egész télen így ment...kitörni valóban nem tudott rajtam...csak éppen, ami lezajlott volna kb. egy hét alatt, ha valóban elkapom, így tartott rövid szünetekkel egész télen át...

Nem szeretném beadatni többé.

145. renka82 (válaszként erre: 144. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 27. 14:46
SZia!én új vagyok most itt de szeretném megkérdezni tőled,hogy melyk az a megelőző készitmény,mert nekem is 5éves lessz a fiam és én is ezen rágódom,hogy beadassam e neki az influenza oltást vagy mégsem,az az igazság hogy nagyon beteges mikor oviba jár szinte minden 7 en beteg,de ha te tudnál segiteni inkább ezt venném meg neki.Előre is köszönöm!
2008. nov. 19. 11:01

Szia!


Én megkérdeztem a gyerekorvost, ő krónikus betegeknek javasolja csak. Van egy megelőző készítmény, azt ajánlotta, priviben szívesen megírom a nevét. Mi már tavaly ezt szedtük, nem voltunk betegek. Ja, és nem drága!

143. *bodza*
2008. nov. 12. 10:42
Én abban az évben voltam nagyon beteg mikor megkaptam a védőoltást.Azóta inkább nem veszem igénybe.
2008. nov. 12. 10:26
Nekem negatív élményem van az infulenza elleni védőoltással szemben. Nekem a nagymamám kapott egyszer oltást és akkor majdnem meghalt, mert olyan beteg lett tőle, hogy még a tüdejére is ráment. Pedig az infulenza ellen kapta és nem hogy segítet volna inkább ártot. Azóta nem oltatja be magát soha és nincs semmi baja hála isten.
141. Bogárka62 (válaszként erre: 140. - Varbóc)
2008. nov. 12. 08:21
Szia! Egyet értek veled én is minden évben kérek /tavaly sajnos kimaradt/ mert az influenza időszakban is csak egy kicsit voltam náthás betegebb nem lettem.
140. varbóc
2008. nov. 12. 08:13
évről évre igénybe veszem az oltást és hatásos
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook