Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rotavírus elleni védőoltás fórum

Rotavírus elleni védőoltás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
65. azure_
2009. nov. 19. 08:54

Sziasztok!

Lassan 7 hetes a kisbabánk és a védőnőnél érdeklődtünk, hogy a rotavírus ellenszérumot beadassuk e a babánknak. Azon kívül azt mondta mivel drága senki nem adatja nem tudott mit mondani róla. Azt sem, hogy adassuk be és miért és azt sem, hogy ne adassuk be és azt miért ne.

Szóval infó semmi róla, viszont gondolkozunk, hogy beadatjuk neki.

Van tapasztalatatok ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

64. Serry (válaszként erre: 63. - 1eb84e4bad)
2008. ápr. 21. 10:56
Így van egyetértek veled, h a szülő észre veszi. Bocs ha félre érthető voltam.
63. 1eb84e4bad (válaszként erre: 62. - Serry)
2008. ápr. 17. 19:22
pont azt írtam, hogy észreveszi az anya, ha hasmenése van a gyereknek :-)
62. Serry
2008. ápr. 17. 10:56

A mi doktor nénink azt mondta vannak fontosabb védőoltások.Ezt csak akkor érdemes, ha van nagyobb testvér aki közösségből hazahozhatja. Ráadásul nem véd csak 3 évig. 3 oltásból áll különben és a gyerek 6 hónapos koráig érdemes ha rászánod magad. Ugyaniyg ha már átesett a fertőzésen az is 3 évre teszi védetté.

Nekem a nagy fiam 8 hónapos volt mikor átesett rajta a család: igazi közzösségi virust szedtünk úgy össze, hogy nem járt bölcsibe, én sem dolgoztam csak a férjem. Azt hiszem mi anyóstól kaptuk el, de, h oő honnan hozta? Nekik mindig van vmi nyavalyájuk. Szóval 8 hós volt az elsőm mikor elkapta, doki bácsi (azóta van doki nénink) antibiotikumot akart neki adni. Ő most már 4 éves ovis.

Sajnos ez a rossz körülmények duma olyan általános, hogy akik használják nem gondolják sokszor végig mit beszélnek. Nem szeretem az ilyet. A közösségi virusokhoz: rota, calici, influenza, nátha baci, bárányhimlő nem kell különösebben szegénynek, vagy kissebséginek lenni.

Egyébként szerintem azok a babák száradnak ki vészesen ahol valamiért nem tudják a folyadékot pótolni. Nem kell megvárni, hogy szomjas legyen a gyerek ha hasmenése van... olyankor érdemes egy kis folyadékkal vizzel, de legjobb a sós viz megkiínálni fél óránként ha megiszik egy evőkanálnyit már sokat tettél. Persze nem mindig múlik a gondos ápoláson és nem itélek el senki azért ,mert egy ilyen virus miatt kórház lett a vége. Sokszor nehéz. S még annyit,hogy azzal nem értek egyet "hogy nem veszi észre" anyuka ha hasmenése van a gyereknek. Elég nehéz nem észre venni.

Nálunk a második most megkapja, mert szerencsénkre ő ingyen kaphatja meg, hála az ANTSZ-nek és a cégnek akik ingyen oltóanyaggal ajándékozták meg a helyi gyerekkörzeteket. S igazából azért szántam rá magam,hogy elkerüljünk egy nagyobb bajt amíg lehet. A bárányhimlőt is megkapta a nagy, gondolván a szövödményekre és tudván, hogy ettől még lehet beteg, csak enyhébb lefolyással.

2008. ápr. 16. 15:39
Én azt hallottam, hogy sok értelme nincs beadatni, mivel maximum egy kórházi infuziós pár napot úszik meg a baba vele. Hasmenéssel és kiszáradással jár, ami halálos lehet, HA nem veszik észre időben. De ha figyelsz, észreveszed, hoyga gyerek szomjas, száraz a szája, és még hasmenése is van... Én nem adatom be.
60. virgilius (válaszként erre: 59. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 21. 13:44
Röviden és tömören. Igaza van.
2008. márc. 21. 13:16
Nekem azt mondta a dokinéni, hogy ez egy új vakcina amit most fejlesztettek ki, és azért nyomják ennyire mert el kell adni, valahogy, ő nem javasolta.
58. virgilius (válaszként erre: 57. - Munya)
2008. márc. 21. 13:12
Szerintem azért adják pénzért, mert igazából nem érdemes beadatni. Ha arányban lenne a rota veszélyessége meg az oltás eredményessége, akkor biztos felvennék a kötelezők közé. De úgyis baromira megterhelik a babák immunrendszerét pár hósan a kötelezőkkel, ha nem muszáj, nem kéne pluszban is terhelni egy bizonytalannal. Egy pár hós baba igen kis eséllyel találkozik a rotavírussal, akkor szoktak átesni rajta, amikor közösségbe kerülnek.
57. Munya (válaszként erre: 56. - Virgilius)
2008. márc. 21. 12:32

Akkor mikor az Öcsém volt beteg még akkor sem volt oltás (98-ban), de nagyon gyorsan lefolyik ez a betegség, nekünk is azt mondták, ha anyám egy fél órával később megy be az ügyeletre a gyereknek annyi!

Engem csak az bosszant, hogy esetleg segíteni lehetne egy ilyen oltással, és akkor is pénzért adják!

56. virgilius (válaszként erre: 55. - Munya)
2008. márc. 21. 12:30

És nektek nem azt mondták, hogy az oltás úgysem véd minden fajtája ellen?

(Mondjuk amikor az enyémek voltak fél évesek, még nem létezett ez az oltás.)

55. Munya (válaszként erre: 54. - Virgilius)
2008. márc. 21. 12:19
Sajnos nekünk is :(
54. virgilius (válaszként erre: 53. - Munya)
2008. márc. 21. 12:16
Azért ez túlzás. Észre lehet venni idejében, és a kórházban nagyon jól kezelhető. (Tapasztalat.) :(
53. Munya
2008. márc. 21. 11:58
engem felbosszant, hogy ehhez a betegséghez, miért nem lehet ingyen beadni az oltást. Könyörgöm egy nap alatt el tudja vinni a gyereket!!!!
52. kisnyú (válaszként erre: 42. - Perfi)
2008. márc. 20. 23:47
Nem-nem. Két oltásból áll és a baba 6 hónapos koráig lehet beadni, de úgy, hogy a két oltás között 1 hónapnak kell eltelnie. Vagyis az első oltás akkor ugye max. 5 hónapos korig adható. Én is most érdeklődtem utána. A doktornőnk egyáltalán nem javasolja, mert szerinte felesleges pénzkidobás az alább - többiek által - említett okokból. De persze ránk bízta a döntést. Most én sem tudom, hogy mit csináljak. Kissé elbizonytalanodtam. :)
2008. márc. 11. 18:28
ŐRÜLET, HOGY MINDÉG VAN VALAMI ÚJABB VÍRUS.ÉS BIZTOS, HOGY VÉDŐOLTÁS TÉNYLEG MEGVÉD?
50. LoLiNa
2008. márc. 1. 06:36
amint ideér a környékünkre a rota, megint kiveszem a nagyobbikat az oviból.
2008. febr. 29. 22:03
A tudásbázison, meddig fertőz a rota kérdésre válaszolva leírtam a történetünket. Tegnapelőtt jöttünk ki a kórházból.
2008. febr. 29. 08:31

Régi fórum de előszedtem....ép most szoltak az iskolában(ahol ugyebár nem picikék vannak,viszont influenzavírus és bárányhimlő után van sok gyerek,tehát gyengébb az immunrendszerük).Van aki kórházba került anyukástol,elkapta az egész család,a nagylányt apuka otthon ápolta,a kicsivel anyuka volt kórházban.

Tartok nagyon tőle,mert főként a nagyfiam elég legyengült állapotban van,január óta volt visszatérő lázas betegségünk,tüdőgyuszi,bárányhimlő....heteken át otthon volt,együtt tanultunk,most első osztályos....tartok tőle,mert hét-8 gyerkőc már beteg:((

47. Borsóleves (válaszként erre: 46. - Virgilius)
2007. nov. 15. 23:10
ok:))
46. virgilius (válaszként erre: 45. - Borsóleves)
2007. nov. 13. 23:48

Tudom, hogy nem Te találtad ki, ez egy bevett szöveg - csak sajnos nem igaz. :( A rota vírusnak vannak nagyon durva változatai, egy elefántot is legyűrne. Semmi köze a körülményekhez, olyan, mint az influenza, azt is megkaphatja bárki, ahogy ezt is. Az oviban nem volt egyébként hátrányos helyzetű vagy nagyon szegény gyerek. Nem sértődésből írtam, csak cáfolni akartam ezt az elterjedt véleményt.

Egyébként ennek ellenére sem adatnám be a védőoltást, méghozzá azért nem, mert ez a rota egy variálódó vírus, és mindegyik fajtája ellen nem ad védelmet az oltás szerintem. Pont mint az influenzánál. Ahhoz meg egyrészt drága, hogy ne is hasson, másrészt meg túl pici korban kell kezdeni.

45. Borsóleves (válaszként erre: 43. - Virgilius)
2007. nov. 13. 23:27

szia

"rossz körülmények"

én ezzel nem akartam senkit megbántani!!!!!!!Sőt nem én találtam ki!!!De nem mentegetőzök.

Ehhez nem neked kell rossz körülmények között élned, hanem ha óvodás, vagy bölcsis a gyermeked, és oda olyan gyermek is jár, aki "rosszabb körülmények" között él, sajnos előfordul.....erről nem tehet senki!

44. Évke
2007. nov. 13. 15:01

Mi nem adatjuk be, minden ellen úgysem lehet oltást adni. És valóban iszonyat drága, nem tudom, ezt hogy gondolják....:(((

És hallottam olyat is, hogy a baba az egészet kiköpte a dokinéni arcába (mivel ez szájon át adható), na gondolhatjátok, ez a rengeteg pénz, sutty, ki az ablakon!.....

2007. nov. 13. 14:51

Szerintem ha nincs nagyobb, közösségbe járó testvére, akkor nem érdemes beoltatni.

A lányom bölcsiben, majdnem 3 évesen kapta el a rotát, és sajnos kórház lett a vége. Nagyon kiszáradt. Azt mondjuk nem mondanám, hogy különösebben "rossz körülmények" között élnénk, és a fél csoport kórházba került, még az egyik gondozónő is. Mi felnőttek meg a nagyobbik gyerekünk is elkaptuk, de nálunk nem volt annyira durva a lefolyása.

42. perfi
2007. nov. 13. 14:51

Sziasztok!


Most 5 hetes a kisfiam.

Nekünk is felajánlották, hogy van lehetőség beadatni a Rota vírus ellen a védőoltást. Ez 3 oltásból áll, aminek darabja 17e Ft. Sőt az első oltást a baba 6 hetes koráig kellene beadni.

Szerintem egy kicsit borsos az ára és lehet, hogy töt feleslegesen vennénk meg.

2007. nov. 13. 14:47

én az interneten olvastam róla...elmentem a gyógyszertárba hogy kérdezzek felőle, mielőtt még a dr. nénihez mennénk érdeklődni, a gyógyszertáros nézett rám bután, hogy az meg mi?????

Félek az ilyen betegségektől de ha mindig minden ellen beoltatnánk őket....ezek a betegségek igazából, "csak" azokat veszélyeztetik, akik rossz körülmények között élnek, stb.

40. Jucus77 (válaszként erre: 39. - Kincsem13)
2007. nov. 13. 09:14

Szia!

Nekem 9 hónapos a kisfiam, én kikértem a doktornénink véleményét. Megmondom őszintén, hogy régen vol és nem emlékszem miért, de azt mondta, hogy nem biztos, hogy érdemes. Persze a döntést ránk bízta. Csak azt tudom javasolni, hogy kérdezzetek meg egy szakembert.

Jucus

2007. nov. 7. 20:06
3 hónapos fiú csecsemő unokám van. Mi a véleményetek, beadassuk-e a "ROTA -vírus "elleni védőoltást?
38. p.ani
2007. jún. 1. 11:39
NEKEM A NAGYOBBIK FIAM VOLT ROTÁS ELÉG CSÚNYÁN BELEKEVEREDTÜNK MERT AZ ELŐZŐ HÁZIORVOSUNKNAK FOGALMA NEMVOLT,HOGY MIAZ A ROTA!!3ÉS FÉLHÓNAPOS VOLT A FIAM ÉS 4 ÓRA ALATT ÚGY KISZÁRADT,HOGY A FERTŐZŐN CSAK ANNYIT MONTAK NEKÜNK,HOGY TELEFONON ÉRDEKLŐDJÜNK,HOGY MEGTUDTÁK-E MENTENI A FIUNKAT?BORZASZTÓ VOLT AZ EGÉSZ 5 HÉT MIRE KIKERŰLT A FERTŐZŐRŐL!!EZEK UTÁN TANÚLVA A 6 HETES FIAMNAK MÁR BESDATOM A ROTA ELLENI CSEPPEKET NEMAKAROM MÉGEGYSZER BELE ESNI!KERŰL AMIBE KERŰL CSAK NE ESSEN BELE!!TUDOM.HOGY MINDEN ELLEN NEMLEHET ŐKEZ BEOLTANI DE AKI MÁR EGYSZER ÁTÉLTE TUDJA,HOGY MIRŐL VAN SZÓ!!!!!!
37. vála asszony (válaszként erre: 32. - Tiop)
2007. máj. 11. 22:50
Hát végre megkaptuk a második adag vakcinát, ettől is belázasodott a pici, de legalább túl vagyunk rajta! Némi oltóanyag kifolyt a száján, de a dokim azt mondat ennyi veszteség belefér.
36. 8da8a563b7 (válaszként erre: 16. - Tiop)
2007. máj. 2. 14:25
Így van, 17ezer egy adag.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook