Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rotavírus elleni védőoltás fórum

Rotavírus elleni védőoltás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
95. nixi. (válaszként erre: 89. - 9c74ec0b72)
2010. febr. 3. 19:18

érdekes, nekem pont azt mondta a gyerekorvosunk, hogy tök felesleges.

annyi ilyen vírus van, ami pont ilyen hasmenést okoz, ez csak egy a sok közül, az oltás a többi ellen nem véd.

94. Anyagi (válaszként erre: 91. - Alexa77)
2010. febr. 3. 19:18

Okoska!

Javaslom, hogy pl. a gyermekbénulás elleni szert se adasd be!!!

93. Anyagi
2010. febr. 3. 19:16

Hát, ha valaki már kipróbálta, hogy milyen görcsölni a vécén lavorral az ölében és öklendezni az üres gyomrából a semmit,

- hát az szeretné megkímélni a gyerekét tőle!!!!!!

2010. febr. 3. 19:07

Mi is beadattuk mielőtt még jött volna ez a ronda vírus.

Így megkíméltem a gyerekem egy csomó kellemetlenségtől!

2010. febr. 3. 19:06
Semmiképp, nem is oltattam. Ugyan sok gyrekdoki és majdnem minden védőnő ajánlja, de az igazán hozzáértők ellenzik. A legtöbb védőoltás - a tévhitekkel ellentétben - több kárt csinál, mint hasznot.
90. dyoo
2010. febr. 3. 19:05
Ha anyagilag megoldható akkor igen,mert nagyon csúnya hasmenést csinált a gyerekemnek és kétségbe voltam esve.
2010. febr. 3. 19:04
mi beadattuk, ajánlotta a gyerekorvos és a védőnő is
2010. febr. 3. 19:04
Nem. Mi 6 hosan atestunk rajta, de mint anyatejes baba, viszonylag jol viselte.
2010. febr. 3. 19:03
Nem,és a gyerekdoki nem is ajánlja!!
2010. febr. 3. 19:03
Nem
85. barbi6
2010. febr. 3. 19:02

Nekem a doktornénink ajánlotta,sőt kérte ha megtehetjük,oltassunk!

Beadattuk:-)

2010. febr. 3. 19:01
nem
2010. febr. 3. 19:01
1 oltóanyag:.17981 forintba kerül!!!
2010. febr. 3. 19:00
Rota virus!!!!! Te beoltatnád a gyermeked a virus ellen!??
81. azure_
2009. dec. 12. 18:00
Én is így gondolom! :)
80. gne2 (válaszként erre: 79. - Azure_)
2009. dec. 12. 16:38

A nagyobb gyerek átadhatja a vírust a kicsinek, és csak a kicsid lesz beteg. :( 3 éves kor fölött már nem betegíti meg a gyerekeket, de a picik nagyon megszenvedik. Az én kisfiamban semmi sem maradt meg, hányt és ment a hasa. A szopit is fel kellett függeszteni, nem ehetett (volna) semmit, mert a hányás nagyon megviselte, legalább ezt ki kellett iktatni. (De nem bírta ki, és így megengedték, hogy az infúzió mellett néhány kortyot szopizzon. Inkább csak a megnyugtatta szerintem.) Egy ilyen betegség még egy felnőttet is megvisel, hát még egy csöppséget! :( Ha viszed úgyis ellenőrzésekre, akkor ott mindenfélét elkaphat amúgy is, legalább eggyel kevesebb miatt kell izgulnod!

Adasd be és megnyugszol! :)

79. azure_ (válaszként erre: 78. - Gne2)
2009. dec. 12. 16:04
Ráadásul nem is neki kell kifizetni úgyhogy én sem értem. Van két kis unokatesó akikkel heti szinten találkozik már most. Ők pedig már oviba, iskolába járnak. Úgyhogy jobb félni, mint megijedni. Aztán meg kontrollra is kell hordanunk szemészetre meg járunk ugye védőnénihez, dokinénihez oltásokra. Ez éppen elég lehet ahhoz, hogy esetleg elkapja.
78. gne2 (válaszként erre: 76. - Azure_)
2009. dec. 11. 22:30
A legjobban a közösségben terjed: bölcsi, kórház. Inkább adja be és utálkozzon, mint hogy a gyerek lássa kárát! Bár nem igazán értem, hogy mi ezzel a gondja. A döntés a tietek, ha sokat jártok közösségbe, akkor érdemes szerintem!
77. azure_
2009. dec. 11. 20:04

és még valami:

itt egy fórumon egy kismami írta, hogy ők itt laknak a szomszéd településen és idén februárban rota fertőzéssel voltak a kórházban. A fertőző osztály tele volt pétfürdői betegekkel. Na ennyit arról, hogy rég nem volt itt nálunk megbetegedés..

76. azure_
2009. dec. 11. 20:02

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Tulajdonképpen úgy döntöttük beadatjuk, habár a dokinénink kimondottan nem ajánlotta. Azt mondta nem igazán volt itt a településen mostanában megbetegedés és különben is imádkozzunk. Na ezen kicsit kiakadtam. Néhány nap múlva szóltam, hogy kérjük a szérumot. Azóta a dokinéni rendkívül utálatos lett velünk. Ja: mi vagyunk a százból egy aki beadatja itt pétfürdőn...

Két hét múlva kell mennünk és akkor adja be.

75. gne2
2009. nov. 29. 16:14
A lányom ovis, még sosem kapott el még ilyen hányós-hasmenős vírust sem. A kisfiam 4 hónaposan egy kórházi kivizsgálás után néhány nappal lett beteg, az ÁNTSZ vizsgálatra beküldött minta mutatta ki a rota vírust. Pedig ő már kapta az oltást, mégis megbetegítette! Vissza is kerültünk a kórházba, infúziót kapott kiszáradás ellen, semmi sem maradt meg benne. Egy hétig nagyon beteg volt, senkinek sem kívánom! :(
2009. nov. 19. 09:11
En meg terhes voltam a nagyobbikkal, amikor lattam a szomszed kislanyt aki elkapta a rotat es vele egyutt a fel ovoda is. Szornyu volt! Akkor dontottem el hogy az en gyerekeim megkapjak. Tudom hogy van gyengebb lefolyasu is de sajnos az nem az volt:(
73. olivi
2009. nov. 19. 09:08
Heló! A rota vírus egy rendkívül fertőző,előre meg nem jósolható betegséget okoz. Minden 3 éven aluli gyermeket érint!!! A leggyakoribb kiszáradásos hányásos-hasmenéses megbetegedés. Nagyon súlyos és életveszélyes állapotot idézhet elő! A rota vírus mindenhol megél, még a fertőtlenített felületeken is... Adatsd be! + év felett a gyerekek már védekeznek ellene, van olyan fejlett az immunrendszerük. Csecsemőkorban kell az első szérumot megkapni, 6 hónapos korig a az oltási folyamatot be kell fejezni! Szájon át kapja meg a baba.
72. Diana80 (válaszként erre: 70. - Diana80)
2009. nov. 19. 09:08
Nalunk (Nemetorszag) a doki kifejezetten ajanlotta.
2009. nov. 19. 09:06
én utána olvastam, de mivel nálunk csak egy gyerek van nem kértem ezt az oltást-szerintem akkor jó ha több gyerek is van a családba-és nagyobb az esély hogy a nagyok hazahoznak valamit a közösségből-mert a pici babát még jobban megviseli a hányás hasmenés.az enyém 2 éves volt amikor elkapta a hányásos hasmenéses vírust-rajta gyorsan átment.
2009. nov. 19. 09:06

Szia,

Eleg szomoru hogy a vedononek annyi csak az infoja rola hogy draga:((

En mindket gyermeknek beadattam, semmi mellekhatasa nem volt, nincs.

Gondolj bele abba hogy megtudsz vele elozni egy- ket korhazba (rosszabb esetbe az intenziven) toltott hetet, nem szurkaljak tele infuzioval nehogy kiszaradjon, nem kell elviselnie a hanyas, hasmenes okozta fajdalmakat. Szerintem ennyi eleg ahhoz hogy meggyozzelek:)

2009. nov. 19. 09:05

Szia!

Nekem két lánypom van.

A nagyobbik idején még semmi ilyesmio ellenszérum nem volt, így nem is adattuk be neki.

Elég sokszor kapott el fosival-hányással összefüggő betegségeket, ami a rota egy -egy alfaja volt.

Ezért gondoltuk azt, hogy a kicsinek beadatjuk. Mert ha el is kapja akkor sem veszi le úgy a lábáról mint a nagyot.

Borzasztó volt, mikor a nagylánynak már arra sem volt ereje, hogy oldalra forduljon mikor rátört a hányinger.


Én most ismét babát várok, de tuti hogy Ő is mgkapja a rota ellenszérumot. Igen drága, de ha belegondolunk, hogy a különféle szerek amit ekkor adnak is elég sokba kerülnek. És azt se felejtsük el, hogy ha nagyon kiszárad, akkor kórház a vége.

68. Noj84
2009. nov. 19. 09:04
mi sem adattuk be. ha fontos oltás és nagyon veszélyes betegség lenne, akkor nem lenne ennyire piszokdrága, hanem finanszírozná a TB.
2009. nov. 19. 09:03
Szia! Én annyit olvastam egy cikkben róla, hogy 6 féle vírus ellen véd, viszont kb. 13 olyan vírus van, ami megbetegít. Mi egyik gyereknek sem adattuk be, a doki nem is ajánlotta, a védőnő szerint felesleges. Ha viszont lett volna közösségbe járó nagyobb gyerekem, lehet elgondolkodtam volna jobban.
66. lego
2009. nov. 19. 09:03

Szia!

Mi beadattuk a kicsinek,a doki ajánlotta.

A két nagy évente többször elkapnak valami hányós vírust,talán emiatt.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook