Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) fórum

Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
10653. ade2e414b4 (válaszként erre: 10652. - Asparagus)
2017. márc. 20. 08:11
Aki elhiszi, hogy van olyan étrend ami alapból 10kg-t hízást, napi 30ml tejsavóval kiegészítve 10kg fogyást eredményez számára, annak gratula:)
10652. asparagus (válaszként erre: 10648. - Channa*)
2017. márc. 19. 19:31

Egy másik fórumon olvastam:

"Ha azt az étrendet betartod, regenor nélkül hízni fogsz!! Én iszom 3 hónapja én fogytam 10 kg-ot, apu csak az étrenddel próbálkozott és kb ugyan ennyit hízott."

10651. asparagus (válaszként erre: 10650. - Kör0)
2017. márc. 19. 18:52
Köszönöm, kedves vagy, írtam neki privát üzenetet.
10650. Kör0 (válaszként erre: 10646. - Getti)
2017. márc. 19. 18:33
Sziamia :) Ilyen spéci esetben inkább Asparágust várd meg - a mi tapasztalataink zömében normál - emésztési problémák, ízület, magas vérnyomás, stb. (nem műtött betegségek). Addig is érdemes lenne, ha a legelső beírástól olvasnád vissza a fórumot - sok tapasztalatot olvashatsz, recepteket stb. Lehet, hogy esetedben Szabó úrral lenne célszerűbb felvenni a kapcsolatot, pont azért, hogy mindennemű találgatásból eredő hiba, vagy félreértést elkerülj. Ebben is Asparágus tud segíteni, telefonszámot adni :) Érdemes a kúra elkezdésén gondolkodni :) nekem csak pozitív tapasztalataim vannak, februárban volt 1 éve, hogy szedem - de nem voltam műtve, ezért nem vagyok teljesen kompetens :) Szép Napokat Neked :)
10649. Guruljka
2017. márc. 19. 16:56
Jó a sajtója.
10648. Channa*
2017. márc. 19. 15:49
Egy kolléganőm apja és tesója is csinálja. Az eredmények jók, de a kolléganőm szerint nem kell a lötty, elég a diéta, amit ajánlanak hozzá.
10647. Getti
2017. márc. 19. 15:45
Regenor na
10646. Getti
2017. márc. 19. 15:44

Sziasztok!


Mostanában egyre több sikersztorit hallok a Regenirrol. Szeretnélek megkérni titeket,hogy írjatok le ezzel kapcsolatban a tapasztalataitokat.

Nálam plusz kanyar, hogy frissen műtöttek epével és pajzsmirigy alulműködésem van inzulin rezisztenciával turbózva.

10645. asparagus (válaszként erre: 10644. - Gbabi50)
2017. márc. 18. 00:01
Nem is írt ilyet.
10644. gbabi50 (válaszként erre: 10642. - Hmkk)
2017. márc. 17. 16:53
Igaz csak annyi a bibi hogy a tejsavnak semmi koze a tehenhez, a tejhez vagy barmi tejtermekhez. Az hogy a neve tejsav az nem jelenti azt hogy barmi koze lenne a tejhez vagy a tejsavohoz.
10643. ade2e414b4 (válaszként erre: 10642. - Hmkk)
2017. márc. 17. 10:25
Candida gombára tejcukor?:S
10642. hmkk (válaszként erre: 10639. - Gbabi50)
2017. márc. 17. 05:57
Jó is az és egészséges, de a regenor nem fogyókúrára van kitalálva, ha jól tudom candida gombára. Mivel az elszaporodott gombát kell visszaszorítani, ezért minden erjesztésre hajlamos élelmiszer kerülendő. Legalább is én így raktam össze. Márpedig a savanyú káposzta tejsavas folyamat eredménye.
10641. hmkk (válaszként erre: 10638. - Tavasziszél83)
2017. márc. 17. 05:51
Igen de ekkor magas hőmérsékletre kell melegíteni a tejet, ami szerintem károsítja a beltartalmat. Egyébként az így kapott terméket panírnak hívjuk.
10640. hmkk (válaszként erre: 10634. - Kör0)
2017. márc. 17. 05:49
van a neten fent egy videó, valami ilyen címe van: Közönség kérdéseire válaszol Szabó Szigfrid. Mintha ott mondta volna. Tavalyi felvétel, ha jól emlékszem. De már régen néztem, most nem tudom visszahallgatni, mert a gyerekeim elkobozták a hangfalat. Nem vagyok biztos benne, de mintha ott hallottam volna.
10639. gbabi50
2017. márc. 16. 08:06
En nem ertem mi a baj a savanyu kaposztaval, mindenhol dicserik a jotekony tulajdonsagait, itt meg tilos.
10638. tavasziszél83 (válaszként erre: 10633. - Hmkk)
2017. márc. 14. 08:58
Ez érdekes... Teljes tejből lehet savót nyerni simán citromlé (vagy ecet, de ez ugye a kúra alatt szintén tilos) hozzáadásával is, lehet, hogy hasonló módszert használnak.
10637. tavasziszél83 (válaszként erre: 10632. - Kör0)
2017. márc. 14. 08:52
Bocsánat, nem jelöltelek be, az előző válaszomat Neked szántam! :)
2017. márc. 14. 08:51
Abszolut igazad van, minden így működik! :)
10635. ade2e414b4 (válaszként erre: 10633. - Hmkk)
2017. márc. 14. 07:37
A regenorban ugyanolyan mennyiségben ott van a tejcukor, mintha te magad házilag állítod elő a tejsavót, vagy tejet iszol. (4,8g/100ml) Szóval éppolyan mértékben eteti a gombákat mint a tej :)
10634. Kör0 (válaszként erre: 10633. - Hmkk)
2017. márc. 14. 04:57
Sziamia :) Tényleg azt mondta Szigfrid, hogy lehet enni főzve savanyú káposztát ? Nem azt a fajta káposztából főzve amit Te csinálsz esetleg citrommal ? Mert, ha rábólintott, ma tutti székelykáposztát főzök - egyik kedvencem, és már eeeggyyy éve nem csináltam.....Asparágus is azt mondta, hogy a savanyú káposztából nem igazán lehet kimosni teljesen a tejbaktériumot - vagy ez a jobbik fajta lenne ? Köszi :) Regenoros Szép Napokat
10633. hmkk (válaszként erre: 10627. - Tavasziszél83)
2017. márc. 14. 04:17
Én személyesen rákérdeztem Szigfridnél, hogy a kúra alatt főzhetek e tejsavóval, mivel sajtot szoktam itthon készíteni, és nem minden tejsavót itatunk vissza a jószággal, van amit én főzök leveshez, főzelékhez. Azt mondta nem, mivel a sajtgyártásnál beoltom a tejet; kultúrát is adok hozzá, és a kúra alatt ugye kerülni kell a gombákat. Bár nem értem, ha a savanyú káposztát lehet fogyasztani főzve, akkor a tejsavóból mért nem lehet főzve enni.?Ezek szerint Ők valami spéci módszerrel vonják ki a tejsavót?
10632. Kör0 (válaszként erre: 10627. - Tavasziszél83)
2017. márc. 13. 14:19
Sziamia :) Teljesen igazad van, tejsavó ügyben :) Viszont annyit hozzá kell tennem, ha Szabó úr nem adja át egy cégnek a forgalmazást, akkor nagyon-nagyon-nagyon sokunkhoz nem juthatott volna el a termék, sőt, talán még nem is hallottunk volna róla - köztük én sem. Ugyanakkor, tényleg nem kell "harapni" a biocomra, mert nagyon sok kis embernek ad munkát, akiknek esetleg nincs más lehetősége pénzt keresni - pro-kontra, ki mennyire lelkiismeretes termék forgalmazóként. Viszont - gondoljunk bele, és talán egy gazdasági szakembert is bevonva, számoljunk csak utána, hogy mondjuk egy márkásnak mondott shampon, vagy arckrém -amik természetesen, lehet, hogy nem is tudják azt amit ígérnek - mennyit tartalmaz az árában marketinget, média reklám árát,gyártástechnológiát, logisztikát, és mennyibe is kerülne valójában csak maga a termék, önmagában. Szerintem a döbbenettől levegőt sem tudnánk kapni. Ezzel szemben én azt mondom, hogy nem gyarapítom a multikat, inkább a hazai kisembereket, vagy épp régiói jussanak ötről a hatra. Ha a másik felét nézem, a mérleg másik oldalán vannak azoknak a gyógyszereknek az árai, amiket esetlegesen csökkenteni lehet, vagy épp elhagyni.... nem írom ki, hogy miért :) de szerintem érted :) Hát, én hálás vagyok Szigfridnek, hogy nem hagyta annyiban annak idején ezt a "dolgot", lötyit, és addig gondolkodott rajta, míg a regenor megszületett, és hálás vagyok mindazon embereknek akiken keresztül eljuthatott hozzám is az információ, és maga a termék is. Manapság mindennek ára van - pénz beszél, kutya sz@r táncol - szerintem nem csillagászati ára van, pedig lehetne az is - gondoljunk csak erre a részére is.... :) Örülök, hogy pozitív tapasztalataitok voltak, vannak :) Regenoros Szép Napokat Nektek :)
10631. ade2e414b4
2017. márc. 13. 14:08

Összegezve:


"Az enyhén sárgás színű, áttetsző folyadék,amit a sajt lecsöpögtetése során nyerünk, maga a tejsavó, ez fordul elő a konyhánkban akkor is, ha aludttejet készítünk vagy túrót. Ha gyorsan szeretnénk tejsavót kapni, teljes tejet lassan forraljunk fel, majd nyomjunk bele pár csepp citromlevet és szűrjük le.



A tej ásványi anyagainak mintegy 80%-át a tejsavó tartalmazza, köztük a magnéziumot, cinket, vasat, foszfort, kálciumot, rezet és szelént, és akkor ott van még bőséges C-, B-, H vitamintartalma."


Mivel a tej része, ugyanazokat az ásványi anyagokat és vitaminokat tartalmazza mint a tej. Pár perc alatt előállítható, ha valaki szeretne hozzájutni a tejben lévő aminosavakhoz és hasznos tápanyagokhoz de allergiás a kazeinre.

10630. ade2e414b4 (válaszként erre: 10629. - Tavasziszél83)
2017. márc. 13. 13:15

Igen. A tejsavó a tej része, sajt és túrógyártás mellékterméke, 93%-a víz. Ugyanazok az aminosavak vannak benne mint a tejsavóban=regenorban + a kazein fehérje.

Ha valakinek tejallergiája van, annak valóban nem jó a tej, viszont egészséges azok számára akik nem allergiásak rá. A kazein egy lassú felszívódású fehérje amit önmagában is árulnak, csakúgy mint a tejsavófehérjét. Sokan a laktózra érzékenyek, ők pl. a tejsavót sem ihatnák. Szerintem ez teljesen témába illő, jó, hogy említetted :)

10629. tavasziszél83 (válaszként erre: 10628. - Ade2e414b4)
2017. márc. 13. 12:50
Szia! A tej és tejsavó élettani hatása nem egyenlő! A tej 87,9 % víz, 12,1% szárazanyag: tejzsír, tejfehérje, tejcukor, vitaminok, ásványi anyagok. A tejsavó a sajt és túrógyártás mellékterméke. Az eljárás során a tejsavóba csak a könnyen emészthető fehérjék az albuminok és a globulinok kerülnek bele, a kazein nem! A kazein az okzója a tejfehérje allergiának, ez egy nehezen emészthető fehérje! Az ásványi anyagok 80% a savóba kerül, viszont a tejzsírnak csak a 12%-a. A tejsavó maga az eljárásnak köszönhetően pre és probiotikus. Maga a termék/tejsavó valóban segíti az emésztést és számos jótékony hatása van. Nagyon nem szeretném ezt tovább ragozni és szét offolni a topikot, nem ezzel a céllal írtam ide! :)
10628. ade2e414b4 (válaszként erre: 10627. - Tavasziszél83)
2017. márc. 13. 11:49

Szia! Ez így van ahogy írod. Kicsit még továbbgondolva a dolgot:


A tejsavó kb 93%-a víz = a regenor kb 93%-a víz. (tartósító + ízesítőszerekkel) Második számú összetevője a tejcukor (laktóz) ~5%.

A hozzá fűződő lehetséges pozitív hatásokat a benne lévő fehérjékkel (tejfehérje, tejsavófehérje) próbálják magyarázni, ezekben vannak azok a bizonyos aminosavak és peptidek. (Minden fehérje polipeptid, magyarul "sok peptid"-ből épül fel mind)


A regenorban minimális mennyiségű fehérje van, 0,3g/100g, napi adagjában 0,09g = 0,09g aminosav...


1 dl tej ugyanezekből a csodás aminosavakból kb. 3,2g-ot, tehát 36x annyit tartalmaz...


Világos, hogy mennyire elhanyagolható mennyiség. Gondolom senki nem úgy tekint a tejre mint fogyasztószerre amiben ott úszkálnak a varázslatos aminosavak.


Persze leírják, hogy önmagában fogyasztva semmit sem ér, csak is akkor hathat, ha szigorúan betartjuk az étrendet... Ebben nincs semmi meglepő, mivel működő diéták lettek összeollózva, ketogén+paleo megfűszerezve a candida vonallal.


A meglepő az, hogy miután valaki fél éven keresztül tartja magát egy szigorú étrendhez és javul az egészsége, a napi 0,09g tejfehérjének tulajdonítja a "hatást" :)

2017. márc. 13. 10:50
Sziasztok! Régóta tag vagyok a fórumon, de még soha semmihez nem szóltam hozzá, eddig. Lehet hogy a hozzászólásom negatívnak fog hatni, de nem annak szánom, inkább segítség azoknak, akiknek drága a Regenor. A férjem is és én is "Regenorozunk", beléptem a Biocomba is, hogy olcsóbban jussunk hozzá a termékhez. Abszolut pozitív a tapasztalatunk, helyreállt az emésztésünk, javult a közérzetünk. A változásokat abszolut a terméknek tudjuk be, mert mi előtte is "zsírdiétán" voltunk. Viszont ami engem megdöbbentett amikor az első Regenort a kezembe vettem az az összetevők listája volt. 99% tejsavó. Én ezt így leírva a rendelésem előtt nem láttam. Tejfehérjés oldat, poli és oligo peptidek, c vitamin, grapefruit mag kivonat, ennyit találtam róla. Mivel igen elenyésző benne mind a c vitamin, mind a grapefruit mag kivonat, így a hatása egyértelműen a tejsavónak tudható be. Nagyon sokat kutattam a témában és igen, azok az élettani hatások amiket leírnak, hogy tapasztalhatunk a regenor fogyasztásakor egy és ugyanazok amiket magának a tejsavó fogyasztásának is tulajdonítanak. A poli és oligo peptidek azoknak az aminosavaknak a gyüjtőneve amik a tejsavót alkotják. Ugyanazt a hatást lehet vele elérni, mint ha megveszel egy tiszta tejsavót literenként 200 ft-ért. A tejfogyasztással viszont nem kiváltható! Nem akarok senkit lebeszélni a Regenorrol, csak itt is ugyanaz a helyzet áll fent, mint pl. egy gyógyszertárban kapható 2000 mg-os c vitamin esetében, fillérekből állítják elő és mi megfizetjük a marketinget, a köré épíett üzletet stb.... Remélem nem bántottam meg senkit, nem ez volt a célom! Érdemes utána járni a dolgoknak, én bánom, hogy ezt nem hamarabb tettem meg. Nincs negatív érzésem a céggel kapcsolatban sem, nem tartottak pisztolyt a fejemhez, hogy vegyem meg a terméküket, inkább hálás vagyok, hogy általuk megismerhettem a tejsavó áldásos hatását.
10626. gacslilla
2017. márc. 12. 19:55
Sziasztok! Bíztatni szeretnék. Múlt hónapig sikerült leadnom 8 kilót, eljutottam addig a súlyig, ameddig már kétszer más fogyókúrával gyötrelmesen eljutottam. Ennél lejjebb nem sikerült szűléseim óta, nagyon kíváncsi voltam, hogy most sikerül-e? Egy hónapig nem mozdult a mérleg, de láttam, hogy van cm-be változás. Ééés a mai mérésnél meglepődtem, átbillent a mérleg!!! Tartsatok ki! Fantasztikus érzés!
10625. beuska88 (válaszként erre: 10624. - Kör0)
2017. márc. 12. 11:32
Szia. Nagyon kitartó vagy, remélem vannak eredmények is, nem hiábavaló a kúrád. Én tavaly májustól októberig csináltam, akkor már úgy hagytam abba, hogy még fogom csinálni. Hamarosan kezdem. Szép napot!
10624. Kör0 (válaszként erre: 10620. - Beuska88)
2017. márc. 12. 09:07
Sziamia :) Dettó - nem vagyok egy iszákos, de kaptam eredeti házi birsalma pálinkát - birsalma darabokkal az alján :) Most még regenorozik a párom is, de már sanda szemekkel méregeti az üveget, ha vége a kúrájának megbarátkozik az üveggel és majd elmondja milyen is :) Ráfázott, mert eldugtam :P - mint egy zugivó :) de még nem ittam belőle, és a szaglászás még nem jutott eszembe - nem merem, mert lehet kísértésbe esek - inkább az epret szagolgatom :) Regenoros Szép Napokat Neked :)
❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook