Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. márc. 30. 13:38

Sziasztok!

A sok pecsételés miatt most nekem is a Clairát írta fel a doki. A rémhírek ellenére megpróbálom, hátha bejön, mert már nagyon aggaszt, hogy semmi nem használ. Az lenne a problémám, hogy a tájékoztató szerint másikról való áttéréskor az utolsó hatóanyagot tartalmazó tabletta után rögtön kell szedni, a doki pedig azt mondta, tartsak szünetet. Most kinek higgyek? Olvastam, hogy volt már ilyen másnál is. Ti végül is hogy kezdtétek szedni? Hogy volt jobb?

Előre is nagyon köszönöm, és várom a válaszokat.

230. M0ncsa (válaszként erre: 227. - M0ncsa)
2011. márc. 29. 21:47
Elfelejtettem a legelejen megemliteni, hogy amiota nem szedem, feleannyit eszem, nincs etvagyam... erdekes.
229. M0ncsa (válaszként erre: 228. - De65993010)
2011. márc. 29. 14:27

Hello Cynykus!

Nem, dehogy untattal! Koszonom, hogy szantal idot a valaszra!

Ajjaj, nem tul biztatoak a leirtak :( Bar nekem csak a libidom esett 0-ra, huvelyszarazsagom nem volt, szerencsere (najo, teny, hogy eletem parja megszenvedett erte :D)

Nem, egyaltalan nem vizsgaltak ki. Nem is eroltettem, kulfoldon elek es az effele kivizsgalasok draga mulatsag 8az alapellatas ingyenes, sot, a tabiert sem fizettem egy centet se).

Engem leginkabb a verzes kimaradasa aggaszt (volt mar, masik gyogyszernel, hogy fel evre kimaradt!!! a frasz kerulgetett), meg hat az alacsony libido... Es szamomra kicsit abszurdnak tunik, hogx hormonnal akarjak kezelni azt, amit egy masik hormonnal toltak el.

1 ev?! :( addigra en mar a babamat szeretnem varni... lassan 34 leszek, vegso ideje...

Ezeket a gyogyszercegeket buntetni kene, de tenyleg.

228. de65993010 (válaszként erre: 227. - M0ncsa)
2011. márc. 29. 14:05

Szia Moncsa!

Sajnálom, hogy Te is így megjártad! :(

Nyakamat rá, hogy a doki nem vizsgált ki alaposan, mielőtt felírta volna bármelyik gátlót! :(

Én tavalyelőtt télen kezdtem el szedni, 5 hónapig "bírtam". Előtte Lyndinette-t szedtem.

A helyzet így alakult: Lyndinette-t 9 hónapig szedtem, hízni nem híztam, DE olyan migrénes durva fejfájásaim voltak 2-3 hetente, hogy azt hittem, megőrülök, előtte SOHA nem volt ilyen problémám! Aztán nagy nehezen felírt 1 másikat, ezt a .... Qlairát.

Sok panasszal felkerestem, a válasza ez volt a nőgyógyász FŐORVOSnak: "ilyenről még nem hallottam".

A tünetek ezek voltak: 0 libidó, extra hüvelyszárazság, értsd: a tampon is alig ment fel... :(, hízás, visszér, hangulatingadozás, fogínyvérzés.

A bőrgyógyászom mondta, miután normálisan megvizsgált, hogy gyakorlatilag megszűnt a nyálkahártyám a gátló miatt és hagyjam abba a szedését, ha van eszem. Ez áprilisba volt.

Azóta nincs hüvelyszárazság, se fogínyvérzés.

De a libidó továbbra is 0. :(

Felkerestem 1 állítólag nagyon neves orvost, aki hormonkezelésnek akar alávetni, hogy visszaálljon a libidóm. Nem merek hinni neki...

Keress rá a progeszteron krémes topicokban, ha érdekel.

Azóta legalább 5 dokit megkérdeztem, hogy mennyi idő, mire ez kiürül, normális választ nem kaptam, döntő többsége 3 hónapot mondott, én már 1 évnél tartok. :(

Én is gondoltam tisztító kúrára, meg arra, hogy vajon segít-e, ha leadom azt a 10 kg pluszt...

Bocsi, hogyha untattalak, csak gondoltam, elmesélem. :(

227. M0ncsa
2011. márc. 29. 11:44

Kedves Mindannyian!

Tanacsert/tapasztalatokert fordulok Hozaztok.

Masfel evig szedtem ezt a csodas szert (Minuletrol tertem at ra, mert attol meghiztam egy kicsit, no, ezzel se fogytam semmit...), cserebe kimaradt a verzesem teljesen. Ertsd: tavaly majusban, a szedes 6. honapjaban volt egy enyhe verzesem, azota semmi. A doki szerint nem gond, csak egy kis mellekhatas... Fejfajasaim gyakoriak voltak, foleg eleinte; inkabb az altalanos faradtsagerzet zavart es persze libido = 0 :(

Ket hete abbahagytam a szedeset, nogyogyasz tud rola. Azota szinte folyamatosan hanyingerem van, mint egy 2honapos terhesnek. Egyeb valtozast, javulast nem eszleltem... a verzesem se jott meg. Volt mar valamelyikotoknek hasonlo tapasztalata? Megis meddig tart, amig ez a mereg kitisztul a szervezetbol? Egyesek 2 napot irtak, masok 2 honapot... Gondoltam tisztito kurara is. Egyeb otlet?

Elore is koszonok minden hozzaszolast es jotanacsot:

Moncsa

2011. márc. 11. 18:47
Hát elkiabáltam,nem javult,azaz javult egészen 1 nap erejéig,aztán ma még több :O...hát ezt már nem értem!A vitaminokat elkezdtem,folsavat nem talältam,de rajta leszek az ügyön,nem tudom mi ez,de lehet a kukäban végzi ez a gyógyszer,bár a barätom nagyon ellenzi a dolgot,amin jól össze is vesztünk...hät így ällok ezzel a csodälatos gyógyszerrel...
225. cs91brigi (válaszként erre: 221. - Ataner87)
2011. márc. 10. 13:27
Köszönöm a välaszt:)...most úgy tünik javul a helyzet,mär csak nagyon miniälis van,remélm el fog múlni,majdnem egy hét volt :O...megfogadom a tanäcsod,és ma a boltban az elsö dolgom lesz,h ezeket beszerzem :)...ha pedig hazamegyek,megyek a dokihoz is,bär ezt a részét annyira nem värom!
224. de65993010 (válaszként erre: 222. - 7d6d76a2fa)
2011. márc. 9. 20:19
Igen, akkor is hat.
223. ataner87 (válaszként erre: 222. - 7d6d76a2fa)
2011. márc. 9. 19:43
Én már sajnos nem emlékszem, hogy mikor jött meg, talán az utolsó sötétbarnánál, de rég volt már tavaly augusztus.. Egyébként nekem a lábam zsibbadt, húzódott tőle, úgyhogy el tudom képzelni, hogy a fejfájásod is ettől van.
222. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 221. - Ataner87)
2011. márc. 9. 09:14

Amikor előjön a pecsételő vérzés, akkor is hat a tabletta?

Nekem kb. 4 évente kell cserélni a pecsételések miatt. A Qlairából most szedem a 2. levelet, de a fejfájáson kívül nincs panaszom (fejfájás lehet akialvatlaságtól is, és lassan egy szemészeti kontroll is aktuális már, tehát nem a gyógyszerre fogom egyelőre).

Nekem a 28. nap jött meg a múlt hónapban.

Nálad melyik tablettánál szokott megjönni?

221. ataner87 (válaszként erre: 220. - Cs91brigi)
2011. márc. 8. 15:57
Ismerős helyzet.. :S Véget nem érő pecsételő vérzés. Nálam valamennyi tabletánál kijött egy idő után, hol 2 év, hol pár hónap így ennél is. És ez sajnos (legalábbis nálam) ha egyszer előjött csakk rosszabodott, először csak 1 nap, majd 2 és volt hogy egy hétig is. Én végleg fenn hagytam a bogyókkal, mert már lelkileg is megviselt az állandó kudarc, hogy egyik sem megfelelő számomra :( Annyit tudok tanácsolni, hogy szedjél vitaminokat, főként folsavat, C, B és E vitamint ideig-óráig nekem jobb lett tőle. Aztán ha hazajössz irány a doki, és esetleg prókálkoz más gyógyszerrel.
2011. márc. 8. 13:45
Nekem valami nem tetszik most ezzel a tablettäval kapcsolatban!Most szedem az 4. levéllel,az elmúlt hónapokban pontos volt a menzeszem,de most megjött 16 napra,és mär vagy 5 napja tart(eddig mindig csak 3 nap volt)és fäj a hasam is hozzä.Orvoshoz viszont nem tudok elmenni mert külföldön vagyok,és kicsit dräga lenne,meg mär megvettem a következö 2 hónapra is a gyógyszert!
219. de65993010 (válaszként erre: 217. - 7d6d76a2fa)
2011. jan. 23. 14:49
Nekem anno a doki azt mondta, hogy ne lepődjek meg, ha nem fog megjönni, mert ez is 1 lehetséges mellékhatás, ami elég gyakori.
2011. jan. 23. 00:30

Sziasztok! Nekem semmi gondom a qlaira-val, sőt, kifejezetten szeretem. A havim a kezdetektől pontos, és már nem zöldülök be a görcsöktől, nem szakad le a mellem hó vége felé közeledve a begyulladt mirigyektől. Egyszóval visszavett a lendületéből az egész pms.

Mellékhatások nálam nem jelentkeztek,jelenleg kiegyensúlyozottabb vagyok a hormonális mizériák nélkül - libidóra sincs panasz. :)

217. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 216. - De65993010)
2011. jan. 22. 20:36

nekem még mindig semmi, de teszt negatív.

2-ből 2 netes doki írta, lehet a Qlaira elkezdése az oka

2011. jan. 22. 12:48
Nekem igen.
2011. jan. 21. 15:02
Nekem olyan kérdésem lenne, aki gyógyszerváltáskor az előző aktív tamletta után kezdte el szedni, annak akkor jelentkezett a megvonásos vérzése?
2011. jan. 15. 21:40
Sziasztok! Én tavaly novemberben kezdtem olvasni ezt a fórumot, és igencsak elriasztott a Qlaira szedésétől a sok negatív tapasztalat. Nagyon féltem tőle! Most a második levél felénél tartok és semmi komoly mellékhatás nem jelentkezett nálam. Eddig csak pozitív véleményem van a tablettáról. Igaz, hogy én már 41 éves vagyok. Valószínű hogy nekem jót tesz a hormon a korom miatt. (A hozzászólásokból nem derült ki, hogy hány évesek a tablettaszedők) Csak azért írtam, hogy végre jó vélemények is legyenek a sok rossz között. Remélem nem kiabáltam el előre...
2010. dec. 16. 12:49
Sziasztok! Nekem most fogott el az első levél, de semmi problémám vele. Meg is jött rendesen, bár én nem bánnám, ha kevesebb napig lenne meg.
212. pannika82 (válaszként erre: 211. - Brujada)
2010. dec. 15. 15:58

Szia!


Ne izgulj,én ugyan így jártam ezzel a csodával!

Három hét után jött meg nekem!

211. brujada
2010. dec. 9. 13:48
Nekem is csak negatív tapasztalataim vannak...kb. minden mellékhatás jelentkezett nálam is, amiket felsoroltatok(iszonyú lábfájás, légszomj, a combom és alkarom tele lett kis pattanásszerű valamikkel, nulla libidó...stb! Ráadásul én 2 havit szedtem be, egyik levél után se jött meg, és már majdnem 2 hete abbahagytam és még mindig nem jelentkezett a miku...(már csináltam 3 terhességi tesztet is, negatívak lettek, meg dokinál is voltam) Vissza akarok térni a lyndinette-hez, de ahhoz meg kéne jönnie, hogy el tudjam kezdeni szedni...de basszus meddig kell még várnom, mi a fene van?? nem volt valakinek hasonló tapasztalata? szerintetek nem lehet elkezdeni az új bogyót csak úgy??mi van ha hónapokig nem akar megjönni?
210. Pablina
2010. nov. 17. 23:03

Sziasztok!


Nem sok jó tapasztalatot olvastam a Qlaira-val kapcsolatban. Nekem semmi bajom nincs tőle. A legjobb azok közül amiket szedtem eddig. Persze mindenkinek máshogy reagál a szervezete. Szóval nekem bevált.

Ha valakinek van felesleg, szívesen átvenném, mert pont elfogy a hétvégén és a nőgyógyászom szabin van. Sürgős lenne.

209. figiri
2010. nov. 12. 14:52

Sziasztok,

Sajnos en is negativ tapasztalatokkal jelentkezek.

Valaki irta lentebb hogy nem jott meg neki az elso level utan. "Megnyugtatom" hogy a 4. levelet szedem es a masodik utan volt fel napig pecsetelo verzesem es ennyi. NEkem meg se jon mondhatni 4. honapja :S.

Elso honapban volt durvan mellekhatas: hanyinger, szedules, rosszkedv, ingerlekenyseg, faradsag... aztan ezek elmaradtak. Jott helyettuk hajhullas, most pedig libido csokkenes es szarazsag a legujabb. :( A gyogyszert elhagyom. Volna esetlek akit erdekelne 2 level azok kozul akiknek bevalt? Ahhoz eleg draga volt hogy a szekrenyben taroljam. :(

208. 72d5bd92b0 (válaszként erre: 207. - Ilyennemlétezik)
2010. nov. 6. 00:37
Javasolnék egy patikát!!! Meg utána rendszeres védekezést!
2010. okt. 31. 21:28
Sziasztok! Azért ide írok mert látom viszonylag sűrűn írtok ide, és kicsit kapcsolódik: esetleg nem tudja vki h Szegeden hova lehet fordulni ha 72 órás bogyóra van szükség??? Annyi itt a klinika meg az orvos és nem vagyok szegedi, lövésem sincs merre menjek! Tud vki vmit? A gugli meg rengeteg nem releváns dolgot ad ki. :(
2010. okt. 31. 21:07
Nekem most írták fel ezt a fogamzásgátlót, mert 45 éves vagyok, a spiráltnem bírja a szevezetem, szóval vagy ez, vagy az elkötés.Kíváncsi vagyok, nekem hogy jön majd be.
2010. okt. 26. 13:48

Szia Kemili83!


Szerintem igen. Nekem a Lyndinette20-tól voltak olyan durva fejfájásaim, hogy heti 3-4 fájdalomcsillapító kellett az első 2 hónapban, utána már kevesebb, de valami elviselhetetlen volt!

A szemöldököm felett és a halántékomnál fájt.

Ja, és jól meghíztam attól is. De a nőgyógyász természetesen itt is esküdözött, hogy milyen csoda gyógyszert írt fel nekem...

2010. okt. 26. 10:33

Megmondom nektek őszintén, hogy én abbahagytam. Visszaálltam a Yadine-ra. akkor írta fel a nőgyógyászom ezt a szuper qlaira-t, amikor vérzési panaszokkal fordultam hozzá. Szerinte megunta a szervezetem a Yadine-t. Kiderült a valóság: nem működik a pajzsmirigyem, ez okozta a pecsételő vérzést.

Egyszer vettem egy havit a qlairaból, és egyszer egy 6havi adagot. 7 hónapig szedtem. Veletek ellentétben egy szemernyi vérzési problémám nem volt (persze miutan rendbeszedték a pajzsmirigyemet), minden hónapban órára pontosan megjött, max 2-3 napig tartott, és nem is volt nagyiintenzitású.....de a többi tünetem kikészített.

Amiket lejjebb írtam(mellfájdalom és nulla szex)

Viszont amit utólag raktam össze képet, azt még megosztom veletek. A fórumolvasás után gondolok csak erre, hogy ez is a qlairatol volt, de nem 100%. Fájt a fejem. De nem úgy, mint egy front közeledtével, hanem a hipofízisnél: a fejtetőmön, egy kicsit balra....de annyira, hogy már CT-re akartam menni. Szerintetek ez is lehetett a gyógyszer oka?

Most egy hete szedem ismét a yadine-t....csak remélem, hogy visszatér a régi életem :)

e.

203. Pici69 (válaszként erre: 193. - 72d5bd92b0)
2010. okt. 25. 12:22

SZia kemil83


qlaira, biztos, hogy attól van..

szerintem hagyd a fenébe az egészséged többet ér, én már csak tudom én is sokáig szenvedtem, hogy hátha jobb lesz meg megszokja a szervezetem ..de NEM.


jobbulást!

202. Pici69 (válaszként erre: 197. - De65993010)
2010. okt. 25. 12:19

Szia Cynykus


az orvosom egyenesen el volt ájulva tőle..(nem úgy mint én)

szerintem is mindegy hogy mennyi hormont tartalmaz , mert így vagy úgy de megkavarja a szervezetünket.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook