Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


81. ataner87 (válaszként erre: 79. - 2a44b32e51)
2010. márc. 24. 19:43
Nekem is volt az első hónapba lábzsibbadás.. ha jól emlékszem. De már nincs, és a gond nálam is az volt, hogy mindegyiktől vérezgettem összevissza! Ezt 5. hónapja szedem, a mensim 3 napos de nagggyon kevés, viszont 1x a hónapba a 2-3 hét között van 1 nap barna :S Ez eddig mindig megvolt, de más gondom nincs vele, semmi mellfeszülés, hízás.
2010. márc. 24. 16:32

Sziasztok!

Bevettem az első levél tabit és eddig nagyon jó. Azért írta fel a doki, mert 3 gyógyszer mellett is volt köztes vérzésem és magas volt a prolaktinom,így tejcseppek is jelentkeztek. Viszont most az elmúlt hónapban minden jó volt, a mensim is pontosan jött, 26. nap egy pici, 27. napon "igazi". A hasam fájt, de egyáltalán nem annyira, mint az előzőektől. Szerintem jó gyógyszer, bár még megvárom a másik két hónapot és jelentkezem. :)

2010. márc. 24. 12:15

Sziasztok!

Szombat óta szedem ezt a gyógyszert. Tegnap estétől zsibbad a bal lábam, nem nagyon, de érzem! Leget ettől a gyógyszertől????Szerintetek ez jó gyógyszer? Én azért kaptam, mert mindig fájt a fejem, és talán ettől nem fog. Hát nem tudom. :(. Alig találni róla valamit:(.

Sziasztok.

2010. márc. 17. 17:35
Sziasztok! Ma szedtem be a 27. tablettát, semmi...nem volt sem köztes, sem rendes, bár holnap is még megjöhet. Viszont tegnapelőtt erős menstruációs görcsöm volt (ahogy anno régen, a gyerekek születése előtt) de semmi! Hát, kíváncsi vagyok és nem híztam tőle. (ja igen, mi nem voltunk bátrak, a mai napig is védekezünk másképp is, terhes nem lehetek)
77. k.susu (válaszként erre: 76. - Yxka)
2010. márc. 13. 19:06

Szia!

Nekem 10 napot javasolt az orvosom, de én csak egy hónap után voltam teljesen nyugodt, hogy most már biztos véd...

76. yxka
2010. márc. 13. 14:11
Sziasztok. Én tegnap kezdtem el szedni a Qlaira-t, de nagyon félek tőle. Eddig csak rosszakat olvastam, de gondoltam belevágok. Ez az első tabletta amit szedek. Tudja valaki esetleg, hogy mikortól nyújt védelmet? Előre is köszönöm
75. ataner87 (válaszként erre: 74. - Britney33)
2010. márc. 9. 22:14
Nekem nem a fejem hanem a cickóim fájtak az összes gyógyszertől, de ettől egyáltalán nem, semmikor se!:) (4 hónapja szedem)
2010. márc. 9. 21:11
Sziasztok! Én több éve küzdök erős fejfájással már több fogamzásgátlót kipróltam de nem volt jó most az orvosom felírta a qlairat hátha ettől nem fog fájni, vki nem tud ezzel kapcsolatban segíteni, vagy tapasztalatot megosztani??
2010. márc. 3. 08:57

Sziasztok!

Eddig itt csak rossz tapasztalatokat olvastam erről a gyógyszerről.

Amikor megkaptam az orvosomtól a receptet,utánanéztem a tapasztalatoknak,és megmondom őszintén,majdnem nem is váltottam ki.

De úgy gondoltam,h mivel az előző 3 gyógyszer nem jött be(21 napból kb.felén barnáztam)mit veszíthetek...

Azért írok,mert eddig nekem jó,15 napja szedem,és semmi mellékhatás,és jó,ha tudja,aki ide látogat,hogy ilyen is van:-)

remélem ez így is marad:-):-)

72. mysty
2010. febr. 22. 21:37

Sziasztok!


Én is eladnám 2 havi adagomat szintén 5000ft-ért.Én abbahagyom a gyógyszerszedést,mert eddig nekem még egy sem volt jó,mindegyiktől problémám volt előbb vagy utóbb.Ezt a gyógyszert egyébként dicséri a nőgyógyászom,nekem nincsen tapasztalatom,mivel csak egy adagot szedtem be.

2010. febr. 16. 21:56

Sziasztok!

Én a héten fejezem be a 2. hónapot és nem is fogom ezt tovább szedni. 5 napot leszámítva az egész 2 hónap alatt mindig barna voltam. Ha valakit érdekelne 2 havi adag 5000,- Ft-ért, annak eladnám. Én visszatérek a Tri-Regol szedésére.

70. k.susu
2010. febr. 15. 16:13

Sziasztok!

Nekem nincsenek most jó híreim... A 4. levelet szedem, de az előző mensimhez képest 23. napra jött meg...Az előző 3 hónapban 28. napra jött meg, úgyhogy most is akkorra vártam...Kicsit meglepődtem...és iszonyatos görcsökkel járt ez a mostani 3,5 napon keresztül... Nem fura ez gyógyszer mellett???

2010. febr. 15. 12:18

Sziasztok!

Na most fejeztem be a 2. levél szedését...2. piros tabletta után meg is jött, mint az első levél után...de most a fél nap helyett, már 2-3 napig tartott a mensi, szóval ezt előrelépésnek veszem. Bár azt még mindig furának tartom, h tök gyenge a vérzés, mert eddig nekem mindig 5 napig tartott és az első két nap erős volt...most meg alig van...na majd meglátjuk mi lesz a 3. levél után...

2010. febr. 9. 16:53
Örömmel olvasom (bár kívánnám, hogy ne lenne senkinek sem baja vele), hogy nem csak nekem okoz gondot a barna folyás. Én lassan két hónapja szedem ezt a gyógyszert, amit arra kaptam, hogy ne legyek mindig barna. Sajnos ez nem segített. A menstruációm 2 napig tartott, de 5 napot leszámítva két hónapja folyamatosan barna vagyok. Pedig az orvosom azt mondta, hogy a második levél elkezdésénél már el fog ez múlni. Mivel kiváltottam a három havi adagot, így beszedem, de utána én abbahagytam. Egyszerűen semmiféle partnerkapcsolatom nem lehet, már hónapok óta! :(
67. ataner87 (válaszként erre: 66. - Bongyoke)
2010. febr. 6. 18:55
Mintha az én problámámat olvastam volna! Annyi különbséggel h én más gyógyszerekkel próbálkoztam de egyébként detto. Már majdnem ráment a kapcsolatom is:( De mostmár minden oké, remélem neked is jó lesz!! :D
2010. febr. 6. 16:11
Köszönöm a válaszod, mondjuk én is úgy vagyok vele, hogy ha a gyógyszer melletti 8 napról lecsökken 2-3-ra akkor tényleg jó, csak annyi, hogy akkor a romcsis utazásokat kell úgy szervezni. :) De az tény, hogy ha nem lesz köztes vérzés, akkor én a fellegekbe leszek, mert így elég bosszantó volt a páromnak és nekem is, hogy havonta egy hét volt az az időszak, mikor aggódás és váratlan cseppek nélkül együtt lehettünk. Szal ez maga lesz a menyország, ha tényleg ez hatásos lesz. Mert Gracialról váltottam Cypromixre, majd Yadine-ra és mindre azt mondta a doki, hogy jó lesz, mert Yadine-t használtam a Gracial előtt és akkor nem volt vele gond, és most még ezzel is volt. Úgyhogy mind a ketten tanácstalanok voltunk, egészen tegnapig.
65. ataner87 (válaszként erre: 64. - Bongyoke)
2010. febr. 6. 15:35
Hát sztem nemigazán eltolni, a tájékoztató se írja ha jól tudom. De mondjuk nekem 3 napig tart a mensi az eddigi 8 helyett, és ez így kibírható. Én a helyedbe inkább nem próbálnám eltolni akármi is történik, mert anno énis ezzel "kavartam" be először. Én úgy vagyok vele, hogy örülök hogy nincs közti vérzés, pecsételés... és nemis kívánok többet:)
2010. febr. 6. 14:55
Sziasztok!Nekem tnap írta fel a dokim ezt a gyógyszert.Olvastam itt hideget-meleget is.Nekem is az volt a baj,hogy 4 gyógyszeren mentem végig és mindegyiknél a 8. tabi után köztes vérzésem volt, és nem csak pecsételgetés.Most reménykedem, hogy ez jó lesz. Kicsit megrémített,hogy írtátok, hogy nem minden hónapban jött meg nektek. Az lenne a kérdésem, hogy nektek a dokitok, hogy ezzel a gyógyszerrel is lehet késleltetni a mensit, vagy megváltoztatni a mensi időpontját? Nekem a dokim azt mondta, hogy a sárga tabikkal "elvileg" el lehetne tolni, de mivel nagyon új gyógyszer így nem tudja biztosra. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!
63. ataner87 (válaszként erre: 62. - Zsuzsanna002)
2010. jan. 26. 13:50
Ezzel énis így vok, 4 félénél vérezgettem össze vissza, hetekig. Qlairával most kezdtem el a 3. levelet és már a másodoknál is jobb volt, 3 nap volt egy csepp barna folyás nemtöbb és 3 nap mensi. Így magamból kiindulva remélhetőleg neked is jó lesz; és nekem továbbra is beválik, mert énis unom már és "utolsóként" tekintek rá!
2010. jan. 26. 13:37
sziasztok!! én vmikor hó elején kezdem majd el szedni a qlaira-t,de kétségbeeséssel olvastam a tapasztalatokat!! mivel nekem tabletta terén ez kb. az utolsó esélyem,ezért én biztos szedni fogom néhány hónapig, még akkor is ha nekem is ilyen kusza lesz a mensim, mert bízok hozzá, hogy ezek csak átmeneti gondok, míg a szervzet meg nem szokja a változást!!!! majd olyan fél év múlva megírom, hogy az én szervezetem hogyan reagált rá:)
2010. jan. 25. 01:14

Sziasztok!


Nekem az első levél után kb. csak fél napig tartott a menstruáció...állítólag ez normális, de akkor is elég idegesítő...ezelőtt a yasminelle-t szedtem, akkor az első levéltől kezdve mindig pontosan megjött...bár ezt a fura 'megjövést' a gyógyszerváltásnak titulálom...majd kiderül mi lesz a 2. levél után...

60. Kattuska (válaszként erre: 59. - Ataner87)
2010. jan. 24. 20:04

A gond igazából az, hogy 2 hónapja egyáltalán nem is jött meg (csak az első levél után)...

Amúgy azért írta ezt fel a nőgyógyászom, mert akkor még nagyon új volt-mondhatni reményteli, és az előző két gyógyszerem (Lindinette,Yasminel)nagyon nem váltak be. Az első miatt híztam vagy 15 kg-t, a második meg alaposan belekavart a ciklusomba is...

Azt hiszem lassan ideje lesz ezt is lecserélni...

59. ataner87 (válaszként erre: 58. - Kattuska)
2010. jan. 24. 08:40
Nekem is először 2és fél napig tartott, sztem most se fog tovább.. Én örülök neki, mert mindig 8 napig tartott, gyógyszer mellett és nélküle is. Sztem azzal nincs gond h 1-2 napig tart, mert ezt a bogyót direkt azoknak írják fel akiknek erős a vérzésük v rendszertelen, pont mint nekem (volt). De h neked ugye az volt a gond h kevés, uh. nem értem miért írta neked föl a doki..
2010. jan. 23. 17:23

Sziasztok! Ahogy látom, nem csak nekem vannak problémáim ezzel a gyógyszerrel! Én most kezdtem el szedni a 4. levelet. Az első levél után még jelentkezett "vérzés" (ha azt ugyan annak leheht nevezni, mert kb másfél napig tartott), de azóta semmi. Az előző gyógyszeremmel (Yasminell) is voltak hasonló problémáim, akkor vérzés helyett-a sokatok által is említett-barna folyás jelentkezett csak (az is csak alig 1-2 napig). Akkor az orvosom azt mondta, hogy nincs semmi bajom...

Akad még más is, akinek hasonló problémákat okozott a Qlaira? (Mert a betegtájékoztató szerint mellékhatásként előfordulhat ugye vérzéskimaradás... de hogy erre mi a megoldás?) Amúgy a gyógyszert pontosan szedem/szedtem, nem maradt ki egy sem, és nem szedek/szedtem mellette semmi más gyógyszert, ami a hatását csökkenthette volna...

57. Rika10
2010. jan. 17. 19:03
Sziasztok! én még csak most fogom kezdeni, ennek a gyógyszernek a szedését.De furának tartom hogy nincs az adagok között 7 nap kihagyás???!!! mint a "régi" fogamzásgálóknál,remélem hogy beválik, mert már 5 éve szenvedek a mensi problémákkal.3 gyerek után nemgondoltam volna, hogy ilyen jellegü gondjaim lesznek.
2010. jan. 16. 21:26
Sziasztok! Én 3 hete szedem ezt a gyógyszert. Nekem az volt a problémám, hogy két éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését és azóta nem jött meg. Teljesen egészséges vagyok egyébként. Viszont 2008. márciusban valami elkezdődött. 3 hónapon keresztül barna voltam és nem tudtak megvizsgálni. Szerencsére elmúlt és ezt a gyógyszert kaptam most. Azt mondta a doktornő, hogy ha megjön, akkor az első napon kezdjem el szedni. Ha csak barna jön, akkor a 2. napon. Így is tettem, de sajnos azóta is barna vagyok. Ez már 23 napja. :( Szexuális életem így egyáltalán nincs. :( Egyébként nem híztam tőle (szerintem inkább fogytam is), viszont látványosan nőtt a cicim. Ezek nagyon jók, de a barnát már nagyon utálom! :( Lehet, hogy visszatérek a Triregol szedésére. Sokkal olcsóbb és lehet is kapni a gyógyszertárakban megrendelés nélkül is.
55. 099c0bed40 (válaszként erre: 53. - Lilly_A)
2010. jan. 13. 12:31

Szia, az érdeklődéssel semmi baj nincsen, elbeszélünk egymás mellett, azzal van a baj. De már azzal se lesz, mert hagylak Benneteket tovább társalogni, én sem vagyok orvos, meg aztán vén is vagyok hogy belelotyogjak a fog. gátlós témába, mikor már nem is érint.

További szép napot és kellemes élményeket bárki bármit szed vagy próbál: E

54. k.susu (válaszként erre: 48. - Ataner87)
2010. jan. 13. 10:12

Úgy néz ki nekem is bevált ez a gyógyszer. Most érek a 3. levél végére és most már semmi problémát nem észleltem magamon. Talán csak annyit, h picit feszül a mellem, de belefér, alig veszem észre. A 3. levél alatt már semmi köztes folyásom nem volt.Még van néhány szem gyógyszer, remélem a végéig sem lesz...

Én kértem a következő 3 havi adag receptjét...

53. Lilly_A (válaszként erre: 51. - 099c0bed40)
2010. jan. 13. 09:32
mi a baj az érdeklődéssel? abban egyetérünk, h mindenkinek más a szervezete és más jó neki, de ha tök tanácstalan, akkor pl. kipróbálhatja azt, ami a legtöbb embernek volt jó...aztán persze ez sem garancia, de még mindig több esély van rá, mint arra, amit mindenki szid...
52. Lilly_A (válaszként erre: 46. - 099c0bed40)
2010. jan. 13. 09:28
nem vagyok orvos, szóval nem vagyok járatos benne...azt mondom, amit nekem mondtak...én nem akarok vitatkozni....kivételeket meg mindig lehet mondani...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook