Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
261. bocsika78 (válaszként erre: 260. - 7d6d76a2fa)
2011. máj. 25. 15:13
Köszönöm szépen a választ!
260. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 259. - Bocsika78)
2011. máj. 25. 14:12
igen, rögtön kell kezdeni a Milligestet
2011. máj. 23. 21:47

Sziasztok!


Sajna nekem sem jött be a qlaira, a doki fel is írt egy másik gyógyszert. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy qlairaról hogyan kell váltani újra 21 napos (milligest) fogamzásgátlóra? A 28. nap után rögtön kell kezdeni az új gyógyszert?

Előre is köszönöm!

258. Iveconé (válaszként erre: 257. - M0ncsa)
2011. máj. 23. 21:46

Szia MOncsa!

Nagyon köszönöm az infót,több volt merni reméltem :) Én sem sietek sehová,inkább kivárom azt a 6 hónapot!Nekem már van egy fiam,sajna Ő is asztmás és allergiás,de az előtt a terhesség előtt nem szedtem gyógyszert,így nincs ilyenben tapasztalatom.(persze a többi veszélylehetőség még ijesztőbb,de ez is elég macerás egy kisgyerekkel)

Még egyszer nagyon köszi a segítséget!

Szép napot mindenkinek:Iveconé

257. M0ncsa (válaszként erre: 256. - Iveconé)
2011. máj. 23. 10:58

Szia Ivecone!

Orulok, hogy bevalt neked ez a gyogyszer, benne vagy a ritka 5%-ban :)

En ugyanezt a kerdest tettem fel anyukamnak, aki egyreszt orvos, masreszt meg biztos, hogy nem fog kodositeni, mint a tobbiek, es csak a legjobbat akarja.

O azt tanacsolta, hogy mindenkeppen varjunk 6 honapot a gyogyzser elhagyasa utan, mindegy, mennyi a hormontartalma, a hormon az hormon.

Kb. 3 honap, amig normalizalodik a hormonhaztartas (jo esetben), es kell kb. tovabbi 3 honap, amig a sejtekbe beepult idegen anyag kiurul a szervezetbol. Ennek ugyanis az a feltetele, hogy maguk a sejtek lebomoljonak, es ez voros vertestek eseten 120 nap kurol van (a tobbi meg tobb, de gondolom senki nem akar evekig varni).


Nem az a baj amugy, hogy nem eshetsz teherbe, mert teherbe eshetsz. Inkabb az, hogy az idegen anyag (itt nem csak hormonra gondolok,hanem minden egyebre, de a hormonokra kulonosen vonatkozik) karosan befolyasolhatja a baba fejlodeset. Amire kihat, azok pl az immunrendszer, idegrendszer fejlodese (ezek a legerzekenyebbek). Hogy volt valamilyen negativ befolyas, nem is derul ki azonnal, csak kesobb (pl. allergia, asztma, nehezsegek a tanulassal, koncentracios zavarok, stb.) persze ez nem azt jelenti, hogy BIZTOSAN igy lesz, csak fokozott a veszely.


Mindennek tudataban dontsd el magad, mit fogsz tenni, hiszen a Te eleted, Te gyermekedrol van szo.

En ugy dontottem, inkabb varok. Az a par honap nem eri meg a rizikot ;)


Remelem, segithettem,

Udv, Moncsa

2011. máj. 22. 21:38

Sziasztok!

Én csak jókat mondhatok erről a gyógyszerről!Nekem 5 napig tartott mindig a menstruációm,nem volt gyenge!Amióta szedtem csak 3 nap volt és nem voltak görcseim!Most viszont szeretnék babát,de nem tudom meddig kell várnom,sokan azt mondják 3 hónap,de már mondtak olyant is,hogy ezeknek a mai gyógyszereknek annyira alacsony a hormon tartalmunk,hogy akár 2-3 hét után bele lehet vágni!Aki nálam jobban informált kérem segítsen!Előre is köszi!

2011. máj. 22. 19:56
Sziasztok. Olyan panaszom volna, hogy a menstruációm után pár nappal újra megjön, vagy csak pecsételő vérzéssel vagy rendesen(akár az aktus után..ha úgy adódik) Most irta fel a doki ezt a gyógyszert hogy szedjem végig és menjek vissza hozzá. Már pár hónapja szenvedek ilyen gondtól. Ráadásul sokszor fáj az együttlét mostanában..ez előtt a 2 féle gyógyszert szedtem.. de nem tudom mit csináljak..:S
2011. máj. 12. 19:16
Én 1 hónapja szedem és nincs semmi komolyabb bajom tőle.. a melleim megnőttek, kicsit ingerlékenyebb vagyok és kb. ennyi panaszom van tőle! Úgyhogy nekem bevált! :)
253. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 252. - Smarties74)
2011. máj. 12. 18:51

Milyet kaptál helyette?

Milyen panaszod volt a Qlairától?

2011. máj. 12. 09:47

Üdv!

Túladnék 2 levél Qlaira-n, mert nekem sajna nem jött be ez sem.

251. M0ncsa (válaszként erre: 250. - Márti1981)
2011. máj. 4. 13:28
Hat nemtom, Marti, ha egy tabi egyszer mar bevalt, lehet, hogy erdemesebb annal maradni... ahogy gondolod
2011. máj. 3. 22:57
Sziasztok, nekem ezt a gyogyit írta fel a dokim el kell kezdenem s bármikor megjöhet de annyi rosszat írtok róla, tényleg ennyire rossz?akkor lehet maradok a régen szedett marcilon mellett, azt szedtem agyerekeim születése előtt s nem volt vele gondom.
249. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 247. - De65993010)
2011. ápr. 26. 12:20

Remélem nem.

Az előzőnél 2 hónap vérzés után kaptam ezt a "csodabogyót".

De szerintem ha hónapról hónapra több mennyiségű a vérzés, az nem megszokásra utal...

248. M0ncsa (válaszként erre: 247. - De65993010)
2011. ápr. 26. 12:14

Valoszinuleg, jah :(

Kozlom Veled, hogy nagyon valoszinutlen. A helyzet csak rosszabb lesz.

247. de65993010 (válaszként erre: 246. - 7d6d76a2fa)
2011. ápr. 26. 12:08
Több minnt valószínű, hogy azt fogja mondani, hogy majd megszokja a szervezeted... :(
2011. ápr. 26. 11:35

Nekem a 3. hónap,hogy 13-16 nap között pecsételő vérzésem van.

Akkor nem jó ez nekem, igaz?

Jövő hétre van időpontom orvoshoz, majd kiváncsi vagyok, mit szól :(

Az első hónapban semmi problémám nem volt.

245. M0ncsa
2011. ápr. 24. 22:28
Bocsi, a hajhullas es eroteljes szorosodes kimaradt a tunetek felsorolasabol. Ciki, hogy nem lehet javitani a hozzaszolasokat
244. M0ncsa
2011. ápr. 24. 22:25

Kedves Sorstarsaim!

Hosszadalmas bongeszes a neten, valamint a csaladom orvostagjaival valo konzultacio soran erre a kovetkeztetesre jutottunk (bar hormonvizsgalat nem tamasztotta ala, ugyanis DRAGA, keremszepen...):

A felsorolt panaszaitokat legnagyobb valoszinuseg szerint megnovekedett prolaktinszint okozza. Ugy latszik, a mi "csodagyogyszerunk" erosen befolyasolja a hipofizis mukodeset....

Tunetei: ( [link]

- Hízás

- Stressz

- Sápadtság

- Alvászavarok

- Fáradtság, gyengeség

- Apró lilás foltok megjelenése a lábakon

- Férfiaknál: merevedési problémák, impotencia

- Nõknél: libidó csökkenése, meddõség, fájdalmas szex

- Ciklusproblémák ( a menstruáció teljes elmaradása is )

- Terhességen kívüli tejcsorgás ( hiszen ez a hormon felelõs a tejelválasztásért )


Biztato, mi? :(


Szoval, ha tehetitek, nezessetek egy hormonszintet, mert ha a prolaktinszint nagyon magas, hosszu tavon igen karos lehet (cukorbetegseg, stb.)

243. MinnieMouse(: (válaszként erre: 240. - ClaudiaBettina)
2011. ápr. 18. 09:54
Nekem most telt le a 28.nap, 27.en kezdődött barnázgatás, várom, hogy megjöjjön, de idáig semmi görcsölés nem volt. Bár én alapból sem vagyok görcsölős típus.
242. MinnieMouse(: (válaszként erre: 241. - Dórika0523)
2011. ápr. 18. 09:45

Szia!

Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy egy hét, mire hat, de a tájékoztató biztosan írja. Én vártam 2hetet a biztonság kedvéért...

Most 1 hónapja, hogy szedem, nálam semmi panasz nem jelentkezett. A bőröm tisztult, a melleim úgy vettem észre nőtték, egyéb mellékhatást nem érzékeltem. Ezek meg szerintem minden fogamzásgátlónál így vannak.

2011. ápr. 18. 00:01

Sziasztok!


Köszönöm a választ az előző kérdésemre, még annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyi idő, mire hat a gyógyszer???

2011. ápr. 14. 14:17

Sziasztok!

Előző hónapban kezdtem el szedni a qlairát, nekem azt mondta az orvosom, hogy ne lepődjek meg, ha köztes vérzéseim lesznek. Az 1. levélnél a 21.napon jelentkezett a barnázgatás... és egészen tartott a 26.napig amikor aztán megjött... 2napig tartott a menszim. Most a 2.levelet szedem a 12.naptol megint barnázgatás...és ma (14.nap) menstruációs görcseim is vannak:S

Nektek társult görcs a köztes vérzések mellé?

239. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 238. - Dórika0523)
2011. ápr. 13. 12:24

Ennél nincs szünet.

A 28. napi tabletta után a következő nap a következő levél első tablettáját kell bevenni

2011. ápr. 11. 20:23

Sziasztok!


Nekem a mai nap írta fel a nőgyógyászom a qlaira nevű gyógyszer, mert eddig a symiciát szedtem, de attól nagyon fájt a hasam, mondjuk én még nagyon új vagyok ebben, az előző gyógyszert is csak 2 hétig szedtem. De nagyon megköszönném, ha tudna nekem segíteni, mert ehhez a gyógyszerhez nem volt betegtájékoztató és nem mondta el az orvosom hogyan is kell szedni...ha mind a 28 szemet bevettem, akkor utána a menstruáció alatt nem kell szedni, majd ki kell hagyni itt is 7 napot és úgy újra kezdeni szedni a legújabb adagot, vagy ezt szedni kell mindig???


Előre is köszönöm a segítséget!!!


Dóri

2011. ápr. 11. 17:02

Sziasztok!

Én 4 nap múlva fogom elkezdeni a szedését, annak ellenére hogy sok negatívumot olvastam pozitívan állok a szedéséhez! Ezelőtt még nem szedtem semmit úgyhogy kíváncsi vagyok!

1 hónap múlva én is megírom a tapasztalataimat!

236. 2a44b32e51 (válaszként erre: 234. - Micimacko123)
2011. ápr. 5. 15:19

Ha nem szedtél eddig gyógyszert akkor a mensi első napjától kell elkezdened, és nincs szünet ezt folyamatosan kell szedni.


Ha szedtél gyógyszert, akkor a 7 napos szünet után kezded el szedni és szintén folyamatosan.


Szóval ezzel a gyógyszerrel nincs 7 nap szünet.


sok sikert:)!

2011. ápr. 5. 14:19
Ja, és az én orvosom pont azért írta ezt fel, mert állítólag nagyon jók a tapasztalatok vele... Hát nem tudom...
2011. ápr. 5. 14:17

Sziasztok!

Elég elkeserítő, amiket írtok erről a gyógyszerről... :S Nekem most írta fel az orvos, mert az előző gyógyszeremtől (Yasminelle) ilyen hólyagos kiütéseim lettek az államon, de ez is csak több, mint egy év után jelentkezett, azelőtt semmilyen panaszom nem volt a Yasminellel, lehet, hogy rosszul tettem, h mást irattam fel?! Én is kérdezném, hogy akkor most hogy kezdjem el szedni? Egyből az Yasminelle utolsó tablettája után, vagy ahogy megjön az első napon, vagy hagyjak egy hét szünetet, mint ahogy eddig tettem a másik gyógyszerrel? A doki nekem is azt mondta, h ugyanúgy hagyjak egy hét szünetet és utána ezzel folytassam, a betegtájékoztatón viszont nem ez áll. Most nem tudom, h mit csináljak. Ha amúgy is ilyen problémás ez a gyógyszer, nem szeretném rögtön az elején elrontani. Amúgy meg adok neki egy esélyt, hátha én leszek az a 10 emberből 1, akinek beválik és semmilyen problémát nem okoz! :) Csak hát mivel az előző gyógyszeremmel semmilyen panaszom nem volt a kiütéseken kívül(se vérzési, se libidó, se fáradtság, se fejfájás, semmi), így elég ijesztő, amit itt olvastam... :S

233. tomger
2011. ápr. 4. 00:29

Bocs az összeg egy nullával kevesebb, de így is nagyon sajnáltuk.

Valamint elfelejtettem írni a hányingert, ami még nálam is az utótünetek között jelentkezett többször,kb 2 hónapig.

Le a kalappal, hogy valakinek bírja a szervezete!

232. tomger
2011. ápr. 4. 00:22

Sziasztok!

Több mint fél éve jártam itt. Kemény 1 hónapig szedtem a qlairát összefoglalnám a tapasztalataimat:nagyon sok panaszt okozott. A szedése alatt: Hasi panaszok, ahol már előtte is,(nekem endometriózis gyanu miatt írták fel) pecsételés, majd felment a vérnyomásom és az arcom is elkezdett zsibbadni.1 hónap után abba kellet hagynom. Akkor jobban lettem, de hamarosan újra kezdődtek a panaszok: arczsibbadás+ szédülés és fejfájások, végül alig bírtam már lábra állni és a neurológián köttem ki. A legveszélyesebbet (agyi trombózis) kizárták, de nem derült ki pontosan mi volt(2 hétig feküdtem a neurológián) mindenesetre több hónap alatt rendeződtek a panaszaim. A fogamzásgátló után 2 hónappal a hajam is elkezdett hullani ez kb 2 hónapig hullott. Az egy hónapos fogigátló annyira felborított mindent, hogy kb 4- hónap múlva lett minden rendben. A nyári kórház miatt le kellett mondanunk egy 1000000Ft-tal leelőlegezett külföldi nyaralás, előleg odaveszett, de ez semmi ahhoz képest mennyire rosszul voltam. Azelőtt soha nem szedtem fogamzásgátlót és ezután sem fogok semmilyet!!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook