Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. szept. 10. 22:21

Sziasztok!

Én a Qlairát kaptam tavaly julius közepén,miután volt egy vetélésem,elötte, injekciós fogalamzás gátlót használtam kb 3 évig.A nevére nem emlékszem.Most majnem másfél év után énis ott tartok hogy akkor nincs meg amikor meg kéne lennie és elmulnia,és amikor elkezdem szedni a sárga tabit 2 nap mulva megjön, (ez már a második hónap hogy igy van mensesem ), amig elnem érem a következő havi adag 1 sorát.(barna tabletta felső sor,elvileg ebben az időben mulna el!Kicsit idegesítő,mert zavar hogy egyszer megvan egésznap,és este semmi,de reggel arra kelek hogy jé újra itt van!A párom már kezdi azt hinni direkt mondom hogy nekem havi bajom van,és nem tudom mikor múlik el mert folyamatosan megvan ez kicsiz zavar már!Azt nem tudom mivan akkor ha abba hagyja valaki A bogyó szedését,(azon kivül ha nem védekezik terhes lesz)akkor sem fog elmulni és beálni rendesen ?,mert a tájékozatató azt irja BÁRMIKOR ABBA LEHET HAGYNI.A sogornőm szerint (aki szülésznő)egy idő után ha nem használ, akkor kevés a hormon ami a bogyóba van, szerinte, sajnos ez baj ezekkel a tablettákkal hogy egy idő után kevés a hatóanyag a szervzetnek,és elkezd az ember vérezgetni.Én most gondolkozom a spirálon aminek van az a változata amitől nincs mensese az ember,sokan ajánljlák, aki teheti szerintem probálja ki, érdeklödjön utána vagy gondolkozzon el rajta.Igaz húzós az ára,de ha a qlairát nézem havi 10.000.- ,akkor ez a spirál 9 hónap alatt behozza az árát, és lehet tovább tart.Nincs veszély ha betegek vagyunk pl:(hasmenés,hányás,antibiotikum,stb)De ha van gusztusa valakinek igy szekszelni,(nekem nem volt) mindenképpen védekezni kell,és néha nézni egy tesztet is, mert lehet akkor is vérzés ha trhes vagy, és rá szeded a tablettát.

Üdv,mindenkinek.

Meli

290. sandy92
2011. szept. 2. 20:00
Valaki segítsen please!7 hónapja szedem a Qlairát eddig semmi bajom nem volt vele mindig pontosan megjött...elkezdtem a 6-dik gyógyszert és a 14..napon elkezdtem vérezni.közben megjött rendesen jött a 7.levél.most meg a 20.napon kezdte megint ezt a vérzést.terhes semmiképp nem lehetek ugye?
2011. aug. 29. 10:20

QLAIRA! Sziasztok! Aki ezt szedi, és jó neki, kérem írjon mert szeretnék kérdezni a bogyóval kapcsolatban.Félek elkezdeni.

Köszi!

Elérhetőség: schilt@pazmanykabel.hu

288. Upstairs (válaszként erre: 284. - Chajnalka)
2011. aug. 28. 16:47

Köszönöm a válaszodat:) Bár a helyzet azóta is változatlan: bár nem nagyon, de azóta is menstruálok! De egyéb panaszom nincs..

Úgyhogy türelmesen várok!:) Azért ahogy elnézem, jól megkavarja a nőket ez a gyógyszer:( (nemcsak ez, hanem mind) Neked meg sem jött az első hónapban, nekem meg nem múlik el:( Nem egyszerű ez sehogy:(

2011. aug. 28. 09:17

QLAIRA! Sziasztok! Az ezt szedi, és jó neki, kérem írjon az e-mail címemre, mert szeretnék kérdezni a bogyóval kapcsolatban.

Köszi!

286. selyemmacs (válaszként erre: 285. - Lina999)
2011. aug. 26. 22:48
Lina, nem csak azt kell csinálni, hogy szeded tovább rendesen, de a következő levél valahányadik napjáig óvszert vagy más fog.gátló módszert kell alkalmazni? Ha most elkezded a következő levelet, össze-vissza felborul a ciklusod/hormonháztartásod... (?)
285. Lina999
2011. aug. 26. 14:53
Sziasztok! 2. hónapja a Qlairat szedem és sajnos a 22. napon elfelejtettem bevenni. Azt írja a tájékoztató, hogy azonnal kezdjek új levelet és dobjam ki a megkezdettet. így akkor a megmaradt 7 tablettát ki kellene löknöm. Ha nem kezdek új levelet hanem folytatom a kimaradttól szerintetek gondot okozna? Mit tanácsoltok járt már hasonlóképpen valaki :) ? Előre is köszi!
284. chajnalka (válaszként erre: 283. - Upstairs)
2011. aug. 22. 22:12
szia szerintem semmi gond várj türelmesen mert igen 3hóamig megszokja a szervezeted!addig bármi lehet!nekem pl.az 1.két hóba megsem jött!de megnyugodtam!amugy az elsőnél nekem is volt pár nap mikor beteg voltam,de az semmi nulla!szerintem légy türelmes!mégbeválhat!
2011. aug. 21. 22:48
Sziasztok! Én is túl vagyok már egy csomó gyógyszerfajta szedésén (Triodena, Yadine, Diane35) és most a Qlaira. Mindegyikkel ugyanaz volt a problémám:köztes vérzés! Szinte végig, és mindegyikkel. Orvosom szerint nem olyan nagy probléma ez, de engem iszonyúan zavart!! (gondolom, Ti is így vagytok ezzel) A Yadine-tól ráadásul még olyan fejgörcseim is voltak, hogy sugárban hánytam napokig tőle:( Orvosom utolsó lehetőségként felírta a Qlaira-t. Bevallom, kicsit félve kezdtem el szedni, mert előtte elolvastam az itteni hozzászólásokat, és tágra nyílt szemekkel kérdeztem magamtól, hogy tényleg akarom -e ezt? (a sok mellékhatásra gondolok) Nos, az első levél szedésénél semmi gond nem volt..se köztes vérzés, se fejfájás, se mellfeszülés..hurrá, gondoltam, végre nem kell tovább sakkozni a gyógyszerek között, beválik ez...nem így lett. Most tartok a második levél 21. szeménél és legnagyobb meglepetésemre megjött a vérzésem..és még 7 szem van a levélben! Járt már így valaki ezzel a gyógyszerrel???? Lehet,hogy csak türelmetlen vagyok, mert "elvileg" 3 hónap az az idő, amíg megszokja a szervezet a gyógyszert! Az orvosom szabin van, még csak el sem tudom érni:( Megköszönném, ha válaszolnátok a kérdésemre:) PLS:))
282. seberika (válaszként erre: 281. - Chajnalka)
2011. júl. 14. 13:59
Szia! Nos, én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Most váltottam át egy másiktól és semmi jele a " piros napoknak".
2011. júl. 13. 23:22
sziasztok mint már korábban írtam,1hónapja szedem a qlairét,de még nem voltam beteg!már a második levélnél tartok,de már kész vagyok!még mindig semmi!dokim szabin van még elmenni se tudok!szerintetek lehetek terhes vagy csak kimaradt a gyógyszertől?köszi előre is
280. selyemmacs (válaszként erre: 279. - Kitti.0)
2011. júl. 11. 09:58

Köszi kitti, hogy lelket öntöttél. :-)

Most írta föl a dokim, hogy váltsuk le a régit erre és én is elolvastam a kommenteket itt és nem tudom elmondani, mennyire parázok az egésztől. Nem kezdtem még el, befejezem a régit és csak azután kell kezdeni, de eléggé félek. Köszi, hogy bátorítasz. :-)

279. kitti.0
2011. júl. 5. 10:23

Sziasztok!

Nekem teljesen bevált a Qlaira. Már a 3.levélnél tartok. Mindkétszer a 26.gyógyszer beszedése után jött meg és szerencsére 2-3nap múlva vége is volt :D

..ráadásul most nem is görcsöltem

Szerencsére semmi bajom nem lett tőle (hízás, fejfájás, hányinger..stb) , sőt pecsételő vérzésem is kb. háromszor volt a legelején.

Van akinek nem nem válik be, de van akinek igen.. és ők nem foglalkoznak azzal, hogy ide írjanak.

Az 1.tabletta beszedése előtt elolvastam a fórumokat a gyógyszerről...nem kellett volna

Láttam, hogy milyen sok nőnek milyen sok baja lett tőle :S ..alig mertem beszedni a gyógyszert.

Ezzel csak annyit akartam, hogy aki most kezdi el szedni ne féljen tőle előre.. úgy sem tudja, hogy rá milyen hatással lesz.

Sok sikert a szedéshez mindenkinek! :)

2011. júl. 3. 11:10
Köszi a választ! :)
277. Gdori (válaszként erre: 274. - Chajnalka)
2011. júl. 3. 09:58
Szia ! Amúgy a qlaira is 1 naptól kezdve vég, ahogy elkezded szedni, nem kell várni semmit, a tájékoztatójában ugyan nincs semmi írva, de én konkrétan a gyógyszergyártó céget hívtam fel ezzel kapcsolatban !
276. Gdori
2011. júl. 3. 09:56

Szia !


Tavaly én is ezt szedtem és alig volt tőle menses, de a doki mondta, hogy ez ennél a gyógyszernél " normális ", valakinek egyáltalán nem jön meg, ez nem gond. Állítólag ezért megy ez a gyógyszer jobban a skandináv országokban és kevésbé a délieknél, mert az jobban " szeretnek " menstruálni. Mindenki maga tudja , hogy jó, de ha nem jön meg csak éppen valami, nem kell aggódni, mert ennél a gyógyszernél ez van .

2011. júl. 3. 09:48
Sziasztok,én erős mensesre kaptam ezt a "csodaszert".Volt hogy napokig fájt a fejem.Tovább szedtem..Aztán elkeztem vizes lenni tőle( mellékhatásént szerepel)és nekem sem jött meg..csak vártam de semmi.Azelőtt napra pontosan megvolt....másél hónap után abbahagytam,utána két nap múlva megjött,remélem helyreáll a következőkben is...szóval bekavar nem is kicsit.
2011. júl. 1. 20:18
Sziasztok már korábban irtam,egy olyan kérdésem lenne,hogy elfogyott az első havi qlaira gyogyszerem 6.7.8.napon volt barnázás!a 26.tabinál megint de csak épp,hogy,és azota semmi!hasfájás,derékfájás ilyesmi volt,de beteg nem lettem!ma kezdem a 2.levél gyogyszert!elején védekeztünk pluszba ovszerrel!szerintetek mi lehet a baj?miért nem jött meg!köszi
2011. júl. 1. 13:58
Sziasztok! 20 éves vagyok, ez az első alkalom, hogy gyógyszert szedek. Én is a qlaira gyógyszert szedem, már a második levélnél tartok. Hányinger, hízás, fejfájás semmi szerencsére! De viszont nem jött meg...Rendszeresen szedem a gyógyszert, szinte minden nap azonos időben. A 11. napon voltunk együtt a barátommal, úgy, hogy már nem védekeztünk. Remélem nem ez az oka. Orvoshoz viszont csak a jövőhétre kaptam időpontot. Volt vkinek hasonló tapasztalata? Légyszives válaszoljatok!
272. adr (válaszként erre: 271. - Szilvi89)
2011. júl. 1. 09:06

Szia!

Én most fogom elkezdeni, és olvasgattam a tájékoztatót, és le van írva, hogy van benne laktóz. Lehet azért voltál tőle rosszul nem?

A színes, aktív tablettákban is van laktóz-monohidrát, ami fogalmam sincs, hogy mi, de lehet neked nem jó. :(

2011. jún. 26. 12:20

Sziasztok!


Nekem az orvosom azért írta fel ezt a Qlaira nevű gyógyszert, mert laktózérzékeny vagyok és ez nem tartalmaz semmilyen formában. A bajom az vele, hogy kb 2 hete vettem be az első szemet, egy hét után abba hagytam mert éreztem hogy rossz a közérzetem. Egy hete nem szedem, de még mindig fáj a tarkómnál, néha a halántékomnál is, illetve étvágyam se nagyon van ilyenkor. Van olyan nap amikor fáj a fejem, de van amikor nem fáj.


Ha valamelyikőtöknek van/volt hasonló tapasztalata ezzel a gyógyszerrel, légyszi írjon.


A héten egyébként mindenféleképpen felkeresem az orvosom.

270. dorkisz
2011. jún. 21. 19:42

Sziasztok!

Yasminelle-t szedtem 2 évig de most váltottam a Qlaira-ra. Már csak a két fehér bogyesz van és semmi panaszom nem volt. Kicsit feszült a mellem, de ezt betudom az első hónapnak, viszont a "bajom" a 23. szemnél megjött, vagyis barnáztam ami már 4 napja tart. Semmi vér vagy hasonló, semmi görcsök, de mégis aggaszt egy kicsit, hogy ez így normális? Főleg, hogy még mindig tart, az itt olvasottakban pedig mindenkinek 3-4 napig tartott. Szerintetek?

2011. jún. 21. 12:59

Sziasztok!

Én most szedem a 2. havi Qlaira gyógyszert. Az első adagnál a 17.naptól kezdve 3napig pecsételő vérzésem volt. Aztán a 26.tabletta bevétele után 1 napig 1-2 cseppnyi barnás vérzésem volt. Szóval rendesen meg se jött. Most értem 2napja megint a 17. szedéséhez a másosik adagban. És megint már 3 napja barna vérzésem van hol kevesebb hol több.

Szerintetek ez mitől van? Nem jó nekem a gyóygszer? Mert a legelsőnél elmentem orvoshoz és azt mondta h szedjjem türelemmel. Csak azért dühítő h a 17.napon vérzek :s

Előre is köszönöm a válaszaitokat

268. chajnalka (válaszként erre: 267. - Dórika0523)
2011. jún. 13. 22:32
Szia hát remélem nekem is jolesz,most tartok még csak a 1-s nél asszem,de eddig csak 3nap voltam beteg vagyis ahogy itt többen is irják nem is beteg hanem csak ilyen pár csepp barnás!és hány napig tartott neked a mensi?és erössége?valami görcs stb.?persze tudom mindenkinél más,csak azért mégis ki mit tapasztal!köszi
267. Dórika0523 (válaszként erre: 265. - Chajnalka)
2011. jún. 7. 17:44

Szia!


Én most szedem második hónapja, és nekem mind a kétszer megjött a 27. napon.

266. M0ncsa (válaszként erre: 265. - Chajnalka)
2011. jún. 3. 11:47
Elvileg, jah. Az en mensim 1,5 evre kimaradt a Qlairatol. Masok vereztek folyamatosan. Persze volt 1-2 akiknek bevalt. Olvasd el a postokat inkabb...
2011. jún. 2. 23:09
szia azt irja álltalában a 26.napon vagy az azt követő napokba jön meg!és amikor megjön elvileg akkor fog következő honapba is ugye?ELVILEG?azért köszi a segitségetremélem nem lesz vele gubanc
264. M0ncsa (válaszként erre: 263. - Chajnalka)
2011. jún. 2. 11:20

SZia,

irja a tajekoztatoban, elvileg azutan kellene megjonnie, miutan elfogy a 28 (!!!) tabid, amelybol az utolso 2 feher placebo, ki is dobhatod. Tehat, amikor kezded az elejen a kovetkezo levelet, a sarga tabiknal, ha jol emlekszem.

Azt viszont, hogy VALOJABAN mikor jon meg, csak a joisten tudja.

2011. jún. 2. 10:03
Sziasztok én is most kezdem szedni ezt a tablettát,hát eléggé tartok töle,jot és rosszat is olvastam rola!másrol váltok erre!egy olyan kérdésem lenne,hogy akkor fog megjönni a amikor elfogy a 21,tabim?abba a 7 napba ugyan ugy?tudom,hogy ezt szedni kell mindig,csak erre vok kiváncsi!köszi elöre is!
262. M0ncsa (válaszként erre: 258. - Iveconé)
2011. máj. 26. 23:34

Nem csak a hormonok, hanem minden mas vegyi hatas okozhat hasonlo eredmenyt. Ilyenek pl a dohanyzas, etelekkel bevitt anyagok (Vegeta, konzervek pl.!!! a zacskos levesrol ne is beszeljunk), de rossz hatassal van a szennyezett levego is, ha nagyvarosban laksz.

Tudom, hogy sajnos nem lehet minden behatast kikuszobolni, de azert celszeru minimalizalni :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook