Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2017. dec. 14. 10:20
Sziasztok! Yasminelle tablettát szedek, 21nap tabletta, 7 nap szünet. A 7 napban is van védelem amikor nem szedem? Előre is köszönöm a segitseget!
2017. aug. 11. 09:30
Sziasztok! Szeretnék pár szót szólni a fogamzásgátló-témához. 38 éves leszek, kisebb (2 hónap) megszakításokkal 22 éve szedtem fogamzásgátlót, Mercilont (előtte Marvelont). Egy rutin vizsgálat során derült ki, hogy daganatok vannak a májamban, illetve tegnap kiderült, hogy a mellemben is. Még nem derült rá fény, hogy jó-vagy rosszindulatúak, várok a biopsziára. Onkológusom szerint a fogamzásgátló nagyon csúnya dolgokat tud okozni, azonnal leállított róla, ezért kérlek titeket, hogy óvatosan bánjatok vele és minden évben menjetek el hasi ultrahangra. Nekem a nőgyógyászom (már nem hozzá járok) vígan felírta, mikor rákérdeztem, hogy nem kéne-e már abbahagynom, azt mondta, hogy ááá, menopauzáig nyugodtan szedhetem, olyan gyenge. A jelenlegi nőgyógyászom el volt hűlve, mikor elmondtam neki és közölte, hogy lesz mit tenni velem...Hát így jártam, és örülhetek, ha megúszom jóindulatú daganatokkal a dolgot. Ha muszáj, csak rövid ideig szedjetek bármilyen fogamzásgátló gyógyszert!
283. life14
2015. júl. 4. 07:47
282. life14
2015. júl. 4. 07:46

A fogamzásgátló tablettákról és a szteroidokról

A fogamzásgátló tabletták két- vagy egykomponensű szintetikus szteroidok (szintetikus

ösztrogén és progeszteron vagy csak progeszteron tartalmúak). Arra hivatottak, hogy egy

genetikailag kódolt, természetes folyamatot állítsanak le a női szervezetben. Így általánosan

elmondható, hogy hatásuk káros a női egészségre.1

A fogamzásgátlók káros hatásai:

- a máj működését befolyásolják – az anabolikus és metabolikus anyagcsere folyamatok

megváltoznak1

- a cukorháztartás anyagcseréjét befolyásolják: inzulinrezisztens állapot létrehozásával –

a következményes hiperinzulinémia a szervezetben egyéb biokémiai folyamatokat

indít el – állandó gombásodás, valamint emésztési és étkezési zavarok stb. kialakulást

segíti1

- a tápanyagok felszívódását megváltoztatják: fehérjék, vitamin és ásványi anyagok

felszívódása nem kielégítő1

- korai életkorban előtérbe tolják a genetikai érzékenységeket: pl. endometriosis

kialakulásával, policisztás ovárium szindróma (PCOS) aktiválásával, metabolikus (X)-

szindróma elindításával, daganatos megbetegedések megalapozásával, a korai vagy

korábbi menopausa indukálásával, valamint autoimmun folyamatok beindításával stb.

maradandó károkat manifesztálnak a szervezetben1

Mivel a fogamzás gátlók szintetikus készítmények ezért sosem mosódnak ki a szervezetből,

nyomokban mindig megtalálhatók, mennyiségük a szervezetben történő állandó bekerüléssel,

az éveken keresztüli szedéssel összeadódik1

.

Elmondhatjuk, hogy a fogamzásgátlók a felsorolt hatásaiknál fogva egészségügyi (pl.:

cukorbetegséget, szív- és érrendszeri betegségeket, endometriosist, korai menopausát stb.) és

termékenységi problémákat okozhatnak és okoznak1

.

Több év fogamzásgátló szedés nagyban hozzájárul az endometriosis (vagy egyéb

nőgyógyászati betegségek és hormoneltérések) kialakulásához vagy visszatértéhez, mely

visszatérés már gyakran sokkal komolyabb és nagyobb tünetekben mutatkozik meg újból. Aki

szeretne megszabadulni pl. az endometriosistól és a betegség tüneteitől, annak érdemes

elhagynia ezeket a tablettákat, mert nemcsak az anyagcsere folyamatok útján, hanem a

méhnyálkahártya vérzékenységét kiváltva a havi ciklus alatt, állandó szedés mellett vagy a

folyamatos szedés alatt vérzés problémákat (áttöréses vérzést, pecsételést, szakaszosan ömlő

vérzés vagy folyamatos vérzést, vérzékenységet) okozhat. Ezek a vérzéses tünetek, mivel az

immunrendszert az állandó szteroid bevitel lenyomja, felrakódó endometriális cisztákban

nyilvánulhat meg a has vagy az alhas bármely területén (de akár a központi idegrendszerben

is tüneteket okozhat).

Kialakult endometriosisnál, az állandó és folyamatos fogamzásgátló szedés ingerli az amúgy

is igen agresszív betegséget, kórképet. A gyógyulás sokszor lehetetlenné válik, mert mindig

bekerül az a kemikália, amely miatt pl. kialakult valaha a betegség.

1

Mivel az endometriosis a leterhelt nők betegsége, így sokszor az a belső elhanyagoltság hozza

elő azokat a tüneteket, amellyel az endometriosis előtör. Nagy hiba rászedni ilyenkor a

kialakult kórképre kemikáliákat, pl. fogamzásgátlót, vagy akár egyéb (pl. humán vagy

növényi) szteroidokat, vagy GnRH analógokat, gyulladás és fájdalomcsökkentő tablettákat,

(Az étkezésből bevitt tápanyagok, egyéb hormonok és kemikáliák mennyisége is számíthat!),

mert a betegség sokkal erőteljesebben újulhat és újul ki, mivel az elhanyagolt és leterhelt női

immun- és hormonrendszer már nem tud megbirkózni egy-egy újabb terheléssel.1

A természetes – humán vagy növényi – szteroid szintén hatalmas megterhelés a szervezetre,

mert a plusz szteroid bevitelt a női test sem képes megtermelni egy havi ciklus folyamán. A

természetes szteroid bevitelnek ugyanolyan hatása van, mint a szintetikus társaiknak.

(A terhesség is hatalmas hormon stimulus, így humán szteroid többletet hoz magával, ahogy a

terhesség hétről hétre fejlődik – a női anyagcserét fokozottan igénybe is veszi: elhasználódik

az anyai szervezet.)1

Összegezve: a több évi fogamzásgátló szedés vagy egyéb szteroid használat hozzájárulhat és

hozzájárul a PCOS előtérbe kerüléséhez, az endometriosis kialakulásához és a metabolikus

(X)-szindróma és egyéb hormonproblémák, autoimmun betegségek, valamint a korai

menopausa stb. teljes manifesztálódásához is1

.

Ha valaki még nem szeretne gyermeket, mert még az élete nem került abba a szakaszba, hogy

ez lehetővé váljon, akkor is van rá lehetőség, hogy máshogy oldja, illetve oldják meg a

védekezést (természetesen ezt a partnerrel, házastárssal is meg kell megbeszélni).

1

: ©Németh Tünde, 2011.

2014. ápr. 20. 19:30
Sziasztok. A hónapban kimaradt 3szem fogamzásgátló. A 3.szemnél a párommal szeretkeztünk. Szerintetek nagy az esélye, hogy teherbe estem? Igazából az se nagy baj. :)
280. CsillagTM (válaszként erre: 279. - Airin)
2013. aug. 14. 14:40

én soha többet nem szeretnék foggátlót szedni. biztos nem olyan bikaerősek már, mint anno, de cserébe a levegő és az étel-ital meg sokkal mérgezőbb, károsabb, mint anno, ami sok betegség kifejlődésében "segít" - amire meg ráerősít a foggátló.

a pasiknak nyilván kényelmesebb, de ez van. a gumi nem mérgez, a hülye dumákra ("zokniban fürdés", "frusztrál", stb.) meg nem kell figyelni. aki igazán szeret és hosszú távra tervez veled, az nem akarja, h árts magadnak.

279. Airin
2013. aug. 11. 21:38

Sziasztok!

Én 1 éve szedek fogamzásgátlót.Nekem is találomra írta fel a nőgyógyász.Meg sem vizsgált előtte,mert még akkor nem voltam senkivel.Se vérvizsgálat semmi. Alapjába véve nagyon gyógyszer ellenes vagyok. Azért kezdtem el szedni,mert lett egy komoly kapcsolatom,akivel már 2 éve együtt vagyok,de gondolkodom,hogy leteszem,de félek.

Nálunk a családban a nőknek trombózisra való hajlama megvan.Anyának és a mamának is volt a gyógyszer szedése alatt(vízszeres a lábuk is nagyon,de ez a tabletta előtt is ilyen volt,de gondolom a trombózisban nagy oka volt a tablettának).Ismerősök meséltek még durva eseteket,amik megijesztenek.

Valamint gyanús..hogy az orvosok találomra felírják és semmibe veszik a többit.Múltkor benn voltam a háziorvosomnál alkalmassági vizsgálaton.Az első kérdése az volt,hogy gyógyszert is írjon fel nekem?(mármint újabb adag fogamzásgátlót).Gondolom ők ezek után kapnak pénzt is és azért figyel ennyire oda "rám".

A barátom inkább a gyógyszer mellett van..kényelmesebb ugye,de végső soron úgy is én döntök.Az én testemről van szó.Én nem várnám el azt a páromtól,hogy mérgezze magát. Nem tudom már,hogy kinek higgyek.Az orvosok szerint ezek a mai készítmények már nem olyanok,mint a régiek. Mit tudtok tanácsolni? Hülye vagyok,ha leteszem és annak hiszek,hogy nem jó ez a szervezetemnek hosszú távon vagy hihetek azoknak,akik szerint ezek már nem olyan veszélyesek?

278. Bea0124
2013. máj. 22. 16:21
Normálisan megvoltak a vérzéseid?Éltél némi életet?Természetesen lehetsz terhes.A hányingert meg sokmindenre lehet fogni.Ha kimarad a menzeszed tesztelj.
2013. máj. 22. 16:04
szted lehetsz? naná.
2013. máj. 21. 16:14
Sziasztok! Én tabizok két éve, de most a vizsgaidőszakban sajna kicsit összevissza szedem a tabit és 4szer elfelejtettem bevenni amit aztán másnap vagy aznap este pótoltam.. most meg émelygek, délutánonként ugyanabban az időpontban, már jó pár napja! Folyásom van és az lenne a kérdésem, hogy ki volt már hasonló helyzetben? Lehetek terhes? Még nem mennék nőgyógyászhoz.. és ebben a szituban a biztonságos teszteléshez mire figyeljek? köszi a válaszokat csajok! :)
2012. szept. 30. 08:05
Nekem nem jött meg a vérzésem symicia mellett.Hasmenésem volt az elmúlt hónapban.Most para, hogy mi lesz!
274. Kingling (válaszként erre: 271. - Baba1977)
2012. aug. 5. 15:12

SZia!


Nem olvastam végig itt az eszme futtatás,csak megragadott,hogy írtad hogy 15 kiló felcsúszott a fogamzásgátlótól!

Milyen gyügyszert szedtél és mennyivel utána jött fel a plussz?

Én is most pont ezzel küzdök....:S Szeptembertől tenném le a gyógyszert!

Várom válaszod!

Kinga

273. CsillagTM (válaszként erre: 272. - Bea0124)
2011. nov. 15. 14:27

jobban nem is foghattál volna mellé :D csupán gondolkodok és tájékozódok, mielőtt cselekszem.


részemről befejeztem az (el sem kezdődött) vitát! :)

272. Bea0124 (válaszként erre: 270. - CsillagTM)
2011. nov. 15. 10:36
Nem érzem úgy hogy lejárattam magam rossz aki rosszra gondol én arra gondoltam hogy te különleges vagy aki valószínű nem iszik semmi gyógynövényteát,nem eszik tablettákat mert a hozzászólásaidból csak ez jön le,hogy te mindent ellenzel annak ellenére hogy nem is ismered!
271. baba1977 (válaszként erre: 269. - Katica12)
2011. nov. 14. 11:18
Nekem "csak" plussz 15 kg lett:)De miota abba hagytam lassan megy lefelé.Mindenkinek másképp reagál a szervezete.
270. CsillagTM (válaszként erre: 268. - Bea0124)
2011. nov. 13. 02:29
kedves Bea...ezzel sikeresen lejárattad magadat, több szempontból is :)
2011. nov. 12. 12:40
Én nemrégen kezdetem el fogamzásgátlót szedni és eddig semmi bajom. az orvosnál kérnek se kellett a vérvételt, még vizelet vizsgálatot is végzett. Miután sok embertől halottam h meghízott a gyógyszertől megemlítettem, hogy olyat szeretnék ami nem hizlal. A válasz erre az volt, hogy a gyógyszer önmagában ne, hizlal, csak az étvágyat növeli. Tehát nagyobb étvágy több evés több kiló. Ezenkívül sok olyan gyógyszer van ami nem vízhajtó hatású, hanem pont megköti a vizet, az is plusz kilókat jelent. Anyukám már 20 éve szed fogamzásgátlót (neki muszáj, hogy legyen ciklusa)2 szülésen van túl és még mindig csak 52-53 kiló. Sajnálom azokat akiknek rossz tapasztalataik vannak. Remélem nekem nem lesznek.
268. Bea0124 (válaszként erre: 266. - CsillagTM)
2011. nov. 12. 12:12
Ez a tea nagyon sok embernek segített!!De látom te egy különleges....ember vagy!
267. baba1977 (válaszként erre: 260. - CsillagTM)
2011. nov. 11. 23:05
Nekem gyogyo szedése elött se volt rendszeres,aztán megszülettek a fiaim,a 3.gyerek után nagyon erősen véreztem,és tabival gyengébb lett.Most meg abba hagytam ,mert nincs kapcsim,és sehol semmi,néha ugy lever a viz mint aki klimaxol,de 34 évesen talán ez még korai lenne:S
266. CsillagTM (válaszként erre: 265. - Bea0124)
2011. nov. 9. 14:58
a cickafarkfű meg gyógytea...mégis állítólag cisztásít...
265. Bea0124
2011. nov. 9. 09:06
A PreMens egy gyógynövény tabletta....
264. CsillagTM (válaszként erre: 263. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 9. 08:40
akkor te a szerencsés kevesek közé tartozol...
2011. nov. 9. 06:37
Én Yadine fogamzásgátlót szedtem évekig,és semmi panaszom nem volt.Amikor abbahagytam,rendesen megjött utána a havim is.Nem híztam tőle.Most,mivel szoptatok még Cerazette tablettát szedek,és evvel sincs semmi problémám.Szerintem mindenki másképp reagál a fogamzásgátlókra.
262. CsillagTM (válaszként erre: 261. - Bea0124)
2011. nov. 8. 23:14
...de azért csak ésszel, ne kapkodjatok be mindent!
261. Bea0124 (válaszként erre: 259. - Baba1977)
2011. nov. 8. 15:27

Szia!Azonnal menj orvoshoz ő fog tanácsot adni!!Ez nem normális dolog!!!!

Amúgy ajánlom neked a PreMens nevű tablettát!!Nekem bevált!

Amúgy a doki szerintem Norcolutot fog adni!

260. CsillagTM (válaszként erre: 259. - Baba1977)
2011. nov. 8. 15:09

szerinted??

a nők jelentős hányada szenved attól, h foggátló abbahagyása után csak kínkeservesen, v sehogy nem rendeződik a ciklusa.

nem rád ijeszteni akarok...de még sosem hallottál ilyesmiről?!

2011. nov. 7. 20:53
Én márciusban hagytam abba a Sensonettét,azota nincs vérzésem:(Volt vkinek már hasonló problémája?
2011. jún. 22. 21:49

Jéééézusom!!!!szörnyű történet!!! :-O

Remélem most már jol vagy!!!!!


én Jasminelle-t szedtem rengeteget híztam.egy hete hagytam abba.Már nagyon bánom h elkezdtem.

Félek a következményektől. :-(

2011. máj. 5. 23:04
Mióta nem szedem a gyógyszert fáj a hasam másfél napig mikor megvan. De mostmár 3 napig van meg csak. Gyógyszer mellett 6 napig volt meg.
2010. nov. 4. 09:51

Sziasztok!

Én 17 évesen kezdtem gyógyszert szedni (Tri Regolt), mert 15- 20 napos volt a mensim és annyira görcsöltem, h nem tudtam iskolába menni... Közben váltogattam a márkákat ( a Yasminelle-re emlékszem), és az elmúlt 2 évben Milligest-et szedtem.

9 év után most hagytam abba (1 hete), mert nem sokára babát szeretnénk a férjemmel. Én nem tartottam a 9 év alatt szünetet a nőgyógyászom tanácsára. Elismert, nagyon alapos doki, de azért én rákérdeztem az évek során, h biztosan nem kéne- e az a 2 hó szünet... Megnyugtatott, h ezeknek a mai gyógyszereknek már annyira kicsi a hormontartalmuk, h nem szükséges felfüggeszteni a szedését.

Kíváncsi leszek a mellékhatásokra: legfőképpen arra, h a menszeszem mennyire lesz szabályos, és ugyanúgy visszatérnek- e az elviselhetetlen görcsök( bár gyógyszer mellett is az első napon mindig nagyon görcsölök, úgy érzem, mintha le akarna szakadni az alhasam...)... Az arcom alapjába véve nem problémás, a gyógyszer mellett is voltak mitesszerek az orromon, meg néha egy kósza pattanás... remélem, ez nem fog változni...

Kíváncsi lennék azok tpasztalatára, akik abbahagyták a gyógyszert, meghíztak- e? Tudom, h nem ez az elsődleges szempont, de érdekelne :)

Köszönöm előre is a válaszokat, szép napotmidenkinek:)!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook