Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


171. Pici69
2010. aug. 13. 18:08

Sziasztok!

nekem elöször a hangulat változás illetve libidó csökkenése okozott próblémát..most fejezem majd be a 4. levelet..mostanra a libidó nagyjából visszaállt valamint a hangulat változás se annyira durva mint az elmult pár honapban...viszont a havi vérzésem káosz lett, az elsö honapban jo volt..megjött a masodik sötétvörös tablettánál(ahogy az le van irva) es az uj levél kezdetenel mar majdnem el is mult és csak kicsit fájt a hasam..meg is örültem mert eddig (amig nem szedtem fogamzasgatlot)ugy görcsöltem, hogy sokszor agyban vergödtem végig az elsö napot plusz fajdalomcsillapitok szóval szörnyü volt..de ez az állapot se jó:( most mindíg máskor jön meg..15. bogyónál vagy a 17.-nél fáj a hasam is de nem olyan erös a vérzésem viszont a mult hónapban majdnem 2 hétig tartott!!!azthittem megbolondulok.most nemtudom , hogy adjak-e idöt a gyógyszernek és kiváltsam a következö 3 adagot vagy hagyjam a francba..

ami a tabletta mellett szól az az ,hogy nem híztam (ENNYI.)

mert igazából attól tartottam a legjobban mikor elkezdtem szedni..

2010. aug. 8. 17:46
Sziasztok! Én az elmúlt 1 évben meg voltam a gyógyszerrel elégedve. Az utóbbi 2 hónapban viszont mindentől belilult a lábam ha kicsit is hozzáért, és a bal zsibbadt is esténként miután bevettem. Énis abbahagytam.. mert megijedtem:( Egyelőre nem próbálkozok más bogyóval, pár hónap múlva kipróbálaom a hüvelygyűrűt, hátha az jobb lesz.
2010. aug. 6. 12:57

Sziasztok!


Sajnos nekem csak rossz tapasztalataim voltak ezzel a gyógyszerrel.2 hónapon keresztül iszonyú fejfájás gyötört.Az első levél beszedése után megjött a menszim,másfél napra...Következő hónapba 2 héttel hamarabb jött meg,most pedig 1 héttel hamarabb,folyamatos görcsökkel,holott nekem anno az első nap volt görcsöm,aztán semmi..Ja és általában 5 nap,míg megvan és most már a 7. napon vagyok és még mindig erős a vérzés.Nekem ez gyógyszer nagy csalódást okozott..Meg hát árban sem a legkedvezőbb..Barátnőim mind elcsodálkoztak,amikor mondtam mennyi a 3 havi adag,mert nekik max 6-7 ezer forintba kerül a 3 havi adag.Úgyhogy most leálltam a bogyóval,megvárom,míg a Miku eltávozik,aztán elmegyek egy orvoshoz és elmondom neki a kínjaimat...Mert amikor nekem felírta az orvos a gyógyszert,semmit nem kérdezett tőlem,hogy volt e a családban daganatos beteg vagy valami...Mert nálunk sajnos volt és ez elég fontos szempont egy gyógyszernél a szövődmények miatt.

Ne hari,hogy ilyen sokat írtam,csak szerettem volna megosztani a gyógyszerrel kapcsolatos tapasztalataimat.Akinek meg bejött és minden ok,annak csak gratulálni tudok.

2010. aug. 2. 09:32

Sziasztok!

Nekem most volt egy újabb pozitív tapasztalatom a gyógyszerrel kapcsolatban, mármint az első hónap sokszoros vérzései után. Ebben a hónapban (gyógyszer második hónapja) ugyanis a normális cikluson kívül csupán egyszer volt meg, de akkor is gyengén és nem számottevően, valamint a rendes ciklusom időben, enyhébb görcsökkel jelentkezett:)


Kérdés: nem érdekel valakit felbontatlan, 3 havi adag Samba? Ha igen, írjatok!

167. bongyoke (válaszként erre: 166. - Ataner87)
2010. júl. 27. 21:49

Köszi a választ!

Nekem is akkor jelentkezik, kb a 8. tablettánál, a nőgyógyászommal beszéltünk, és ahogy számolgatott azt mondta, hogy előfordulhat, hogy peteérésem van/volt, így ez okozhatja a vérzést. Erre azt mondta, hogy már nem tom melyik hormon kevés, vagy a gyógyszer nem szívódik fel normálisan az allergia gyógyszer miatt. Azonban minden gyógyszeremmel úgy jártam, hogy 3-4 hónapig jó volt, majd allergia gyógyszer nélkül is előjött ez, igaz a gracialt 2 évig szedtem, és az utolsó hónapokban jött elő csak. :S

Holnap megyek hozzá és megbeszélünk mindent, de ha jövő hónapban is jelentkezik, akkor nem kezdek bele egy másikba, így is gumival csináljuk, ha nem szívódik fel normálisan, akkor meg minek bombázzam feleslegesen hormonokkal magam. :S

166. ataner87 (válaszként erre: 165. - Bongyoke)
2010. júl. 22. 15:06
Nekem is áttöréses vérzésre írták fel, és tavaly májustól egy évig tökéletes volt, de az utóbbi 2 hónapban megint van 2 nap barnázás a 6-7.szemnél.. :( Énis nagyon elkeseredtem! Velem annyi változás történt h fogytam 5-6kg-t de másfél hónap alatt, tehát nem drasztikusan így nem hiszem, hogy e miatt. Énsem tudom mi lesz ha nem válik be, még kiváltok 3 havit és ha továbbra is fenáll abbahagyom és nem próbálkozom fogamzásgátló gyógyszerekkel többet (5 félét próbáltam).
2010. júl. 22. 13:43

Sziasztok!


Nem tudom, emlékeztek-e még rám. Én eddig elég sok jó dolgot írtam erről a gyógyszerről. Áttöréses vérzésre kaptam, hogy hátha ettől nem lesz semmi. Február óta szedem, júniusba és júliusba viszont újra jelentkezett, igaz mostmár szedek allergia gyógyszert is. A dokim azt mondja, hogy lehet emiatt van, hiszen eddig nagyon jó volt, semmi rossz tünetem nem jelentkezett, amivel riogatott a tájékoztató. Ma abbahagyom az allergia gyógyszert, meglátom mi lesz ha nem szedem. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Én nem tudom, hogy mi lesz ha ez a gyógyszer sem lesz jó. Férjemmel még nem tervezzük a babát, azt a pár évet meg nem szívesen élném gumival. :s

164. Adri.87
2010. júl. 10. 10:53

Sziasztok!

Akit érdekel 3doboz Qlaira fogamzásgátló 6000Ft-ért, szívesen eladnám!

2010. júl. 9. 16:05
Szóltam a nőgyógyászomnak hogy a qlairától rosszul lettem (ez enyhe kifejezés) de ő csak nevetett hogy milyen gyenge a szervezetem!Érdekes eddig egyetlen fogamzásgátlóra sem voltam érzékeny csak erre az egyre!Mióta pár napja nem szedem már jobban vagyok nem zsibbad a lábam és a többi panaszaim is megszüntek!Még jó hogy abbahagytam..
162. 2a44b32e51 (válaszként erre: 161. - B301545e50)
2010. júl. 9. 10:53
Igen, nekem is azt mondta a dokim mikor elmentem, hogy zsibbad a lábam, hogy azonnal hagyjam abba, mert még nagyon új a gyógyszer és nem ismerik pontosan a mellékhatásokat! Hát kössz, rajtam ne kísérletezzenek...
2010. júl. 9. 08:40

Ez a gyógyszer amúgy, ha jól emlékszem, 1 éve lehet talán forgalomban, tehát olyan hosszú éves tapasztalatok nincsenek róla. De a nőgyógyászok el vannak tőle ájulva, hogy lóösztrogén van benne, és a cél, minél természetesebb gyógyszereket előállítani ugyebár.

Amúgy tényleg hihetetlen, mennyire fellélegzett a szervezetem, amióta nem szedem.

160. 2a44b32e51 (válaszként erre: 159. - E1599fc4bc)
2010. júl. 6. 12:00
Na, akkor nekem sem vot képzelődés a lábzsibbadás, először azt mondta ugyanis a doki. Még jó, hogy nem lett komolyabb bajod:))).
2010. júl. 6. 10:54
Sziasztok!Olvasgattam a fórumoldalt és döbbenettel vettem tudomásul hogy nem csak én vagyok az eggyetlen aki pórul járt a Qlairával.Sajnos nekem a mellékhatások nagyon brutálisak voltak a lábzsibbadástól a légszomjtól kezdve minden volt.Miután a lában is bedagadt és erősen véreztem tájékoztattam az orvosomat aki azt tanácsolta azonnal hagyjam abba!De azért örülök hogy van akinek bevált ez a gyógyszer:Ha valakinel kell a maradék 2 levél jelentkezzen.
2010. júl. 4. 23:18

Sziasztok!


Lehet, hogy én vagyok az ellenpélda, de már a 3. levél felénél járok, eddig se köztivérzés, se barnázás, se görcsök, kevés vérzés, fejfájás nincs, libidó csökkenés sincs, annyi hogy kicsit nehezebben nedvesedek be. Nincs hangulatingadozás,néha csak egy kis hiszti, de egyébként még se hízás, csak a mellem nőtt meg 80A-sról 80B-sre. De szerintem ez nem gond! :) Szóval lehet "utálni", de nekem ez bevált, és kértem a következő 3 havi adagot.

2010. jún. 30. 11:22

Sziasztok!

Megvan az első pozitív tapasztalatom a gyógyszerrel kapcsolatban: napra pontosan megjött, se görcs, se rosszullét, mennyiségben is kevesebb:) Remélem így marad majd:)

2010. jún. 27. 12:12

Sziasztok!


Nem néztem be egy hete, de ha jól láttam azóta sem született sok pozitív tapasztalat a Qlairaval kapcsolatban. Az tény, hogy nincs két egyforma női szervezet, de amennyire látom a mellékhatások nagyon is hasonlóak (megkockáztatom ugyanazok), a különbség az egyes tünetek megjelenésének súlyában van.


Domination, a hangulatingadozás nálam is elég brutálisan jelen volt. Egyenesen elviselhetetlennek tituláltam saját magamat. Nekem is szinte azonnal jelentkezett ez a mellékhatás, ahogy elkezdtem szedni ezt a "gyógy"szert. De kb 2-3 hét után valamelyest enyhült. (Mostanra el is múlt, de csak mert már nem szedem.)


Tudom ez nem az a fórum, de már 1 hete nem szedek semmilyen fogamzásgátlót és leírhatatlan a különbség ilyen kis időn belül is. Ha valakit érdekel szívesen leírom. A megfelelő fórumban biztos ott lesz.

155. 2a44b32e51 (válaszként erre: 154. - Mirimari)
2010. jún. 25. 19:00
szivesen, ha segítettem ezzel :-)))
2010. jún. 25. 18:48
Okés, köszönöm a tanácsot:)
153. 2a44b32e51 (válaszként erre: 152. - Mirimari)
2010. jún. 23. 21:19
tudom, nekem azért írták fel, mert állanóan fáj a fejem és hogy majd ettől nem fog. igaz, nem fájt olyan gyakran. De nekem a lábam kezdett el zsibbadni és ezért még a ciklus közepén abbahgytam.Azóta a lábzsibbadásom megszűnt. Szerintem ezt az első levelet szedd végig, talán még a másodikat is hogy a szervezeted hozzászokjon, aztán menj el dokihoz.
152. mirimari (válaszként erre: 151. - 2a44b32e51)
2010. jún. 23. 21:11
De ezt a legújabb írta fel, akkor szépen megvizsgált, minden megvolt, minden teljesen negatív...azt mondta, hogy ez természetes és jobb:S
151. 2a44b32e51 (válaszként erre: 149. - Mirimari)
2010. jún. 23. 20:32

Szia!

Szerintem ezt a levelet szedd végig, aztán irány a doki!

150. Domination (válaszként erre: 149. - Mirimari)
2010. jún. 23. 20:26

Mirimari!


Amint gondolom lentebb is olvastad, mindenkinél más mellékhatást hoz elő a qlaira. Én biztosan elmennék az orvoshoz, kikérném a tanácsát, és alapos vizsgálatnak vetném alá magam. Nem hiszem, hogy itt bárki is adhatna neked tanácsot a kérdésedben, mivel nem vagyunk orvosok. Csupán a tapasztalatainkat osztjuk meg egymással.Azért mégis csak egy gyógyszerről van szó, nem egy vitaminról.

Sok sikert!

2010. jún. 23. 16:07

Sziasztok!

Kellene nekem valami használható tanács: egy fél évig a Milligestet szedtem, majd a Sambát és most kezdtem el a Qlairát szedni. A fő gondom az, hogy továbbra is túl erős a vérzésem és rettenetesen görcsölök (mielőtt gyógyszert kaptam, akkor is ez volt) és amióta a Qlairát szedem, szinte folyamatos pecsételő vérzésem van, pedig csak a 21. napon tartok az első levélből. Szerintetek szedjem tovább vagy inkább hagyjam abba?

2010. jún. 23. 08:59

Nekem is nagyon erős volt a hiszti, szinte azonnal jelentkezett.

A Lyndinette-től való nem szokványos fejfással kapcsolatban a vérvételi eredmény kimutatta, hogy trombózisgyanús, a trombocita szint emelkedett... :S

2010. jún. 22. 22:48

Sziasztok!

A második levél 5.bogyójánál tartok. Lekopogom, de elmúlt a szárazság ott alul, és a pecsételő vérzés is. Szóval e tekintetben minden a régi. A fejem az fáj még, mivel az amúgy alacsony vérnyomásom (90/) 120/-re emelkedett, ami nekem kicsit sok(természetesen rendszeresen mértem). Viszont ingerlékeny maradtam, ami alatt azt értem, hogy csak úgy a semmiből tör rám a rosszkedv, és szorongás, amiből fakadóan kicsit hisztis lettem:( És amit a párom is megfigyelt, hogy ez estefelé jön rám, pont, miután beveszem a bogyót (mondjuk rá 2-3 órára).

A vérvétellel várok a levél végéig, természetesen utána megosztom Veletek az eredményt:)

Nálatok mennyire jelentkezett ez a "hiszti" tünet?


P

146. 2a44b32e51 (válaszként erre: 145. - Csirke30)
2010. jún. 20. 12:50

Szia!

Én ciklus közben hagytam abba annyira zsibbadt tőle a lábam. Nem érdekelt, tudtam, hogy bekavarok, de jobb mintha valami bajom lenne. Azóta semmi baj a lábammal :). A ciklusod rendeződni fog, kicsit mondjuk maceránsabb így mint a gyógyszerrel (úgy percre pontosan jött meg). Jó, hogy nem lett komolyabb bajod :).

2010. jún. 20. 11:51

Tegnap hagytam abba, úgyhogy még friss a dolog. Az elhatározás már régebben megszületett, csak volt még pár bogyó. Nem akartam a mostani ciklusomba bezavarni. A következő hónapok úgyse lesznek egyszerűek. A fogamzásgátló előtt nem voltak gondjaim (csak a bőrömmel), kíváncsi vagyok az abbahagyása hogyan kavar be a ciklusomba.

Mindenesetre vissza fogok menni a háziorvoshoz és nézetek egy vérképet. Ha nincs semmi gubanc, akkor méregtelenítésbe kezdek, meglátogatom a bőrgyógyászt is. És persze a nőgyógyászom is lecserélem.

144. b301545e50 (válaszként erre: 142. - Csirke30)
2010. jún. 20. 11:20

Te szegény! :(

Nálam is ez volt, és 1 bőrgyógyász mondta, hogy nem is lenne szabad szednem fogamzásgátlót, ha ennyire érzékenyen reagálok rá. Mert ez a szar, ahogy Te is írod, megszünteti, elvékonyítja a nyálkahártyát, és ez még csak 1 a sok közül.

Persze, régen, zöldfülűen én is azt hittem, hogy oké, biztos a nőgyógyász tudja a legjobban, hogy mi a jó nekem. Aztán később elgondolkodtam, hogy nem véletlenül van annyi féle...

Még nem sikerült olyat találnom, akiben bíznék, addig gyógyszermentes leszek, vagy, ha találok is, nem tudom, hogy merek-e utána szedni újra valamit valaha...

És mikor hagytad abba? Kezdesz jobban lenni?

143. b301545e50 (válaszként erre: 141. - Domination)
2010. jún. 20. 11:14

Szia!

Nekem is, mindenféle vizsgálat nélkül közölték mind a 3 méregnél, hogy ez lesz a legmegfelelőbb!

Majd írd meg, milyen lett a vérvételi eredményed!

Én a Lyndinette 20-at 9 hónapig bírtam, megölt a fejfájás már... A Qlairat meg olyan 5 hónapig talán, mert annyira "érzéstelen" lettem, hogy félelmetes, és ezen egyszer elgondolkodtam, mondom, mi van, ha ettől? És a letételnek köszönhetem, hogy újra vannak "érzéseim", és nem vagyok teve a sivatagban... érted. Az is brutális volt!

Mellékhatás? Lyndinette-nél azonnal és aztán kicsit ritkult, 3 hetente jött elő a brutális felfájás, de csíkokban fájt. A Qlairatól is gyorsan jött, és szépen fokozatosan vette el a kedvemet.

2010. jún. 19. 18:21

Sziasztok!


Gondoltam leírom a tapasztalataimat erről a dilibogyóról. Sajnos van mit.

Egy kicsi előzmény: hosszú évek óta egy dokihoz járok, de még soha nem küldött vérvételre vagy egyéb vizsgálatra, amivel meg lehetne állapítani, hogy egyáltalán ildomos-e fogamzásgátlót szednem. Kb 6! éven keresztül "adagolta" belém a Diane35-öt. Tény, hogy én vettem be a tablettákat, de a nőgyógyászában megbízik az ember, nem? Többször próbáltam váltani, mindig lebeszélt róla. Tönkre ment teljesen a nyálkahártyám. Annyira, hogy a legapróbb érintésre is vérzés indult meg. Megjelent a Qlaira, hirtelen jónak találta a váltást. No, ez a csodálatos szer a következőket okozta: hízás-állandó éhségérzet, fejfájás, nagyon durva hangulatingadozások, pattanások, zsíros haj, zsíros bőr, gyomorfájás, bizsergés a lábamban és homloktájékon. Libidó... mintha nem is létezne. Volt, hogy annyira száraz lett tőle a bőröm, hogy odalent egyszerűen berepedt 5-6 centi hosszan. A sírás kerülgetett. Kérdés, hogy minek fizetek közel 8 és félezer forintot ezért a tablettáért!? Hogy élvezzem a mellékhatásait? Egyébként tényleg ez a legjobb fogamzásgátló: ha nem szexelsz, nem is tudsz teherbe esni.

Ha ez még ne lenne elég, tegnapelőtt elkísértem édesanyámat a háziorvoshoz, és ha már ott voltam, megemlítettem a fura fejfájásomat. Kiderült, hogy magas a vérnyomásom. A háziorvos azonnali beszüntetést javasolt. Nálam ez volt az utolsó csepp. Soha többet nem szedek fogamzásgátlót. 3 hónap alatt produkáltam ezeket a tüneteket, ráadásul úgy, hogy teljesen egészséges vagyok (? ezek után...), mégcsak a nátha se talál meg.


Ne haragudjatok, amiért ilyen hosszú lett, de fontosnak találtam elmondani. Gondoljátok meg nagyon alaposan mielőtt fogamzásgátlót választjátok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook