Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


2010. máj. 6. 17:40
én majd most kezdem el szedni kb 5-6 nap múlva.... viszont nekem amióta megszülettem lyukas a szivem, de már 2évvel ezelőtt szerettem volna szedni antibaby tabit és akkor azt mondta a karidológusom, hogy szedhetek. viszont ezen az áll, hogy nem ajánlott...kiváncsi vagyok, hogy hogy fog rám hatni...remélem nem lesz semmi bajom tőle....majd még írok, hogyha elkezdem szedni
110. Gdori
2010. máj. 6. 08:25

Sziasztok !


Én egy hete kezdtem szedni a qlairat, furcsának tartom, hogy nincsen rajta, mikortól ad védelmet, ezért tegnap felhívtam a Bayer Hungaria-t,mint gyártó céget ! 061/487-4100 Itt azt az információt kaptam, hogy már az első naptól védemet nyújt, akkor is ha korábban nem szedett az ember semmit és a ciklus első napján kezdte el szedni ! Amúgy a Gracial is ilyen ! Nem értem, miért nincs ezzel kapcsolatban rendes információja sem az orvosnak, sem a gyógyszerésznek !

109. Pici69
2010. máj. 4. 17:24

én egyelőre nem híztam tőle..remélem nem is fogok..

kíváncsi leszek , hogy a mostani (második) levél végén meg jön-e majd..

2010. máj. 3. 18:46

Nos, én is szedtem ezt a valamit...

5 éve először Yadine-t szedtem, szépen fel is híztam tőle kb. 5 kg-t, amúgy minden rendben volt, a vérképet leszámítva. Abbahagytam.

Tavaly elkezdtem szedni a Lyndinette 20-at. Ilyen brutális fejfájásaim még az életbe nem voltak! 9 hónapig bírtam.

Majd jött ez a Qlaira nevű ... olyan lettem tőle, mint a sivatag, gyakorlatilag megszüntette a nyálkahártyámat is... Ja, és híztam ettől is olyan jó 5-7 kg-t.

Maradok a guminál egyelőre!

107. 2a44b32e51 (válaszként erre: 106. - Bubu88)
2010. ápr. 28. 15:56
Én elég parázós vagyok, szóval mindig megvárom az 1 hónapot, mindegy mit mondanak:),most még nem akarok bébit.
106. Bubu88 (válaszként erre: 105. - 2a44b32e51)
2010. ápr. 28. 11:37

Szia!

Köszi a választ!:) az első naptól kezdtem el szedni... csak nagyon fura Nekem hogy már 2hét után védelmet nyújt míg más gyógyszereknek állítólag kell 1 hónap! egy kis félelem azért van bennem:)

105. 2a44b32e51 (válaszként erre: 104. - Bubu88)
2010. ápr. 28. 10:45

Szia!

Mikor szedtem azt mondta a doki hogy a 15. gyógyszertől! Ha persze a mensid első napjától szeded!Ha nem akkortól, akkor 1 hónap.

Szia :)/remélem segítettem :)/

104. Bubu88
2010. ápr. 27. 21:01

Sziasztok!

Az iránt szeretnék érdeklődni hogy a Qlaira mikortól nyújt teljes védelmet? Általában mindig azt olvasom hogy valaki 2hetet míg más 1hónapot javasol! Én most kezdtem először fogamzásgátlót szedni! Előre is köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 26. 05:59

Szia, Nem szedtem előtte semmit. Köszi, most van 3 havi adagom először tesztelem, de ha bejön és meg van még akkor írok. Köszi!

Azóta tegnap már megjött rendesen és szombat este elkezdtem.

2010. ápr. 24. 17:34
Sziasztok! SOS segítség kellene, már két napja csak pár csepp vérzés jött meg, ma egy kicsivel több, el kéne kezdenem a Qlairát, azt mondta a doki a mensim első napján vegyem be a legelső tablettát. Ma bevehet már szerintetek? Meg szokott rendesen jönni de most.... mondjuk volt már ilyen lehet felfáztam de az előző két nap tuti csak jelzés volt ma meg ma sem az igazi.... tanácstalan vagyok... elkezdjem ma? Mi lehet ha nem jól kezdem?
101. szabozsuzska (válaszként erre: 100. - 2a44b32e51)
2010. ápr. 20. 22:17

Nagyon szépen köszönöm!

Ma voltam dokinál, és úgy beszéltük meg, hogy még ezt a levelet beszedem, de aztán abbahagyom. Állítólag utána rendesen 28 nap múlva kell megjönnie.Meg felírt egy gyógyszert, amivel tudom csúsztatni majd a menzeszt.

Köszike az infót.

100. 2a44b32e51 (válaszként erre: 99. - Szabozsuzska)
2010. ápr. 20. 16:55

Szia!

Nekem problémáim voltak ezzel a gyógyszerrel és abbahagytam a levél közepénél. Mondta a doki, hogy majd megjön tőle. Hát nekem két napra rá megjött(azt hittem csak később fog), hogy abbahagytam, és tartott normálisan 3-4 napig.

remélem segítettem. :). sok szerencsét a műtéthez :)

2010. ápr. 20. 11:52

Sziasztok!A Qlaira fog.gátló már kb. az 5. gyógyszer amit kipróbálok. Nem múlnak a köztes vérzések,a barnás folyások. Május közepén egy nagyobb műtétem lesz, és nagyon jó lenne, ha épp akkor tiszta lennék, nem lenne vérzés....stb.

Szerintetek ha a levél közepén abbahagyom a gyógyszer szedését, mikor fog megjönni?

Jelenleg nem érdekel a fog.gátlás....megoldom másképp, szóval az most nem fontos. A lényeg az lenne, hogy tudjam, mikor fogok legközelebb menstruálni, és hogy ki tudjam számolni.

Köszi ha válaszoltok.

Üdv,zsuzska

2010. ápr. 15. 07:52
ja igen...a ragyáim is eltűntek! Mint amikor kismama voltam, olyan az arcbőröm, hurrá!
2010. ápr. 15. 07:50
Már én is:)) nem hízok egyáltalán tőle, az első levélnél elmaradt a menszeszem, egy kis barna folyás jelezte (nagyon minimális), hogy azért van valami. Most a második levél utolsó fehér, lényegtelen tablettájánál tartok, tegnap megjött rendesen (kíváncsi vagyok, meddig fog tartani, én kb. gyógyszer nélkül másfél hétig menstruálok), se fejfájás, se zsibbadás, se hízás, se köztes vérzés. Eddig...majd másfél év múlva megmondom...a többi gyógyszernél is idővel jöttek elő a problémák (a Yadine volt eddig a legjobb, másfél évet húztam ki vele:))
96. Bettyh (válaszként erre: 95. - 2a44b32e51)
2010. ápr. 13. 13:54
Én is. :)
95. 2a44b32e51 (válaszként erre: 94. - Bettyh)
2010. ápr. 13. 12:10
Szia! Válszoltam :)
94. Bettyh (válaszként erre: 89. - 2a44b32e51)
2010. ápr. 13. 11:30

Szia csillagvirág11,

írtam privátba. Bocsi, ide akartam, de másodjára vagyok az oldalon és kissé elbénáztam. :)

Szóval: érdekel a megmaradt 2 levél gyógyszer, annak ellenére, hogy neked és sok más lánynak, nőnek nem vált be. Én először csak 1 havit váltottam ki - pénz miatt. Az első 2 hétben fájt a fejem bal felső fele és a nyakam bal fele, de szerencsére ez elmúlt és nagyon remélem, hogy NEM is tér vissza!

Aki szedi, szeretném kérdezni, hogy hízást okoz a gyógyszer? Mert a nadrágjaimon érzem, főleg has, comb tájékán, hogy mintha szűkebbek lennének. Mert ha hízást okoz, abbahagyom én is...

Köszönöm a válaszokat, segítségeket!

B

93. 2a44b32e51 (válaszként erre: 92. - Nencsike)
2010. ápr. 12. 20:48
Szia! Szivesen segítek ha tudok:)))).
2010. ápr. 12. 20:40
szija! nagyon is sokat segítettél és köszönöm szépen:) én is remélem, hogy be fog vállni:) ha mást nem is de majd akkor itt megírom h mi is lett:) puszillak
2010. ápr. 12. 16:42

Szia!

Ha msot kezdesz el fogamzásgátlót szedni akkor a menstruációd első napján kell bevenni az első gyógyszert. Igen ezzel a gyógyszerrel nem kell szünetet tartani, folyamatosan kell szedned (nincs gyógyszermentes nap).

Nekem azt mondta a doki, hogy biztos ami biztos várjam meg a két hetet.

Nekem sajnos nem vált be, de remélem Te szerencsésebb leszel :).

Remélem tudtam segíteni :)

2010. ápr. 11. 21:12

szijasztok! nekem is felírta az orvos ezt a tabit de annyira érthetetlenül magyarázta el a dolgokat :S megtennétek h válaszoltok nekem párra?

1. mikor kezdjem el szedni? (először kezdek ilyet szedni életemben)

2. azt mondta a doki, hogy szünet nélkül szedjem....ha így szedem nem lesz gond?

3.mit várhatok a gyógyszertől? és mennyi idő után hat?

előre is köszönöm

2010. ápr. 1. 10:47
Sziasztok! tegnap este úgy döntöttem abbahagyom. Szóval, van kétlevél gyógyszerem, akit esetleg érdekel írjon. Sziasztok :)
2010. márc. 31. 19:46
igen én is alevél felénél vagyok kb., hát ha abbahagyom akkor megjön ezt mondta a doki.most is zsibbad az ujjam:(.
87. tomger (válaszként erre: 86. - 2a44b32e51)
2010. márc. 31. 19:05
Nekem egyenlöre változatlan,zsibbad az arcom. Sem jobb sem rosszabb. Én semmilyen fogigátlót nem szedtem eddig. Korábban alhasi panaszaim voltak, ezért irta fel a doki a gyógyszert. Már van két gyerekem és a védekezést amikor kell eddig is megoldottuk másként, ez a része nem érdekel a bogyonak. A zsibbadas viszont szerintem is aggasztó. Egyebkent nekem is a tabletta bevetele utan 1-2 óraval jelentkezett. A zsibbadás mellet a gond még az is hogy a levél közepén vagyok nem tudom, nem lesz e total cikluszavarom attól, hogy most abbahagyom.
2010. márc. 31. 16:55
ja, és egyébként nem dohányzom, meg nem vagyok túlsúlyos meg ilyesmi. pedg az ilyen zsibbadás a trombózis vagy egyéb komoly baj előjele lehet. vagyis a tájékoztatóban csak a trombózisnál olvastam a zsibbadásról. amúgy ilyedős vagyok :), az ilyen betegségektől. remélem Te már jól vagy :)
85. 2a44b32e51 (válaszként erre: 83. - Tomger)
2010. márc. 31. 16:48

szia! hát, hogy őszinte legyek továbbra is megvan a zsibbadásom, szombaton nagyon rossz volt. A bal lábam térdtől lefelé zsibbad és nagyon éleseket szúr bele.ja és este ha beveszem a gyógyszert utána olyan egy két óra múlva a kezem is szokott. pontosabban az ujjaim, bizseregnek.Azelőtt sosem éreztem ilyesmit. a gyógyszeren kívül mást nem szedek. Hétfőn elmentem a nőgyógyászhoz és azt mondta még vegyek be kettőt vagy hármat és ha még mindig zsibbad akkor hagyjam:(. Hát tegnep (kedden) az ujjam bizsergett este:(.

Nem tudom mit csináljak. Ebben bíztam, már annyi mindent kipróbáltam :(, csakhát azoktól meg a fejem fájt. Szóval azt mondta a doki ha zsibbad sürgősen hagyjam abba mielőtt nagy baj lenne. és azt mondta hogy Ő sem igazán ismeri a mellékhatásokat még:(.hát most tanácstalan vagyok. A gyógyszerba bízom leginkább, de most valami más után kell néznem.

84. melath
2010. márc. 31. 12:15

Sziasztok!

Nekem is Qlairát írt fel az orvosom szülés után, miután abbahagytuk a szopizást. Azt mondta, hogy egy új természetes anyagokból előállított új szuper fogamzásgátló, amit neki is nemrég ajánlottak, így nincs sok tapasztalata, illetve információja betegekről, akik már szedték.

Belevágtam, sajnos...

Amikor megjött a menstruációm, első nap elkezdtem szedni. Kb 4 napig tartott, utána 4 napig semmi, és a hátralevő 20 napot végig véreztem, néha görcsölgettem is. Sajnos nem pecsételő barnás vérzés volt, hanem mintha végig menstruáltam volna. Így én abbahagytam az első levél után, megbeszéltem az orvosommal, hogy ez így nem normális. Mindketten csalódtunk. A vérzés szerencsére meg is szűnt, és most várom, hogy újra megjöjjön, és elkezdhessek egy másik gyógyszert (Yadine). Remélem ez beválik.


Sajnálom, hogy én is rossz híreket írok, lehet hogy másnál beválik, nálam sajnos nem nyert.

Emiatt egyébként eladnám a megmaradt két levél gyógyszert. (Az árban megegyezünk.) Ha valakit érdekel, írjon.


Egyébként mivel gyógyszerek engedélyeztetésével foglalkozom, utánanéztem az OGYI honlapján, elég új ez a gyógyszer, tavaly májusban engedélyezték nálunk, így szerintem még nagyon kevés információ, és visszajelzés áll rendelkezésre azoktól, akik tartósan szedték.


Üdv.

83. tomger
2010. márc. 31. 11:53
Sziasztok, én két hete szedem a gyógyszert, eddig csak alhasi panaszokat és kis pecsetelest okozott. De most masodik napja zsibbad a bal arcom, mint amikor a fogászati érzéstelenitő már kezd kimenni. Felhivtam a haziorvost, azt mondta abba kell hagyni a gyógyszert, de ez számomra sem kérdes. Ha ennek ellenére romlik neurológushoz kell fordulni. Csillagvirag, kerlek ird meg nálad mi lett a folytatás.
82. 2a44b32e51 (válaszként erre: 81. - Ataner87)
2010. márc. 26. 12:57
köszönöm :). ma egyébként megint zsibbad a bal lábam (fejem is fáj), tenap nem zsibbadt. Én félek, hogy valami bajom lesz ettől a hiper-szuper gyógyszertől. :( Eltérőket olvasok egyes nőgyógyászoknál is, már ahol találni valamit erről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook