Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Qlaira fogamzásgátló tabletta fórum

Qlaira fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


141. Domination (válaszként erre: 136. - B301545e50)
2010. jún. 18. 06:41

Sziasztok!


Ferrum, nekem is ugy irta fel a dokim, hogy nem kuldott vervetelre. Viszont hozza jarok mar 2 eve, es amikor kozoltem vele, hogy a yadine-tol rosszul vagyok, akkor azt mondta, hogy nekem ez lesz a megfelelo gyogyszer. Azt hiszem, elmegyek es lecsapoltatom magam:) Mert nekem meg visszeres a labam. Az egyik baratnomnek a belso combjaban alakult ki trombozis a fog.gatlotol. Persze o tulsulyos volt amugy is, de azert az orvos odafigyelhetett volna.

En tegnap este kezdtem a 2. levelet. Menetrendszerint megjott, uh most azt varom, hogy elmuljon. Remenykedem:)

Te mennyi ido utan hagytad abba? Mikor jelentkeztek a mellekhatasok?

2010. jún. 17. 14:20
szijasztok! most fejeztem be az 1. levél szedését de méég nem jött meg tőle viszontt a 27. szem után volt egy kis pecsételő de azóta semmi sem.....meg fog jönni a 2. levél szedése után???????? és ha nem akk forduljak orvoshoz vagy írassak lfe másikat? köszi előre is puszi
139. 2a44b32e51 (válaszként erre: 138. - B301545e50)
2010. jún. 14. 10:46
Ó, az nekem is magas volt pár hónappal ezelőtt. Lehet a gyógyszer miatt? (nem nőgyógyász küldött vérvételre). Hát jó tetted, hgy kidobtad :). Nem ér annyit az egész, hogy trombózist vagy ilyesmit kapjon az ember :).
138. b301545e50 (válaszként erre: 137. - 2a44b32e51)
2010. jún. 14. 08:50

Én voltam vérvételen.

Akkor derült ki (az 1. gátlónál), hogy iszonyat módon megugrott a thrombocyta számom. Aztán jön a nővér, hogy ha 30 éves korom körül is ilyen magas lesz a szintje, akkor valószínű, hogy trombózisom lesz, aztán mosolyogva odaadta a következő 3 havi adag receptjét. Ahogy odaadta, az 1. lépcsőfordulónál darabokra téptem és kidobtam.

137. 2a44b32e51 (válaszként erre: 136. - B301545e50)
2010. jún. 13. 11:14

Szia!

Igen úgy írták fel :(. Soha egyszer sem kérdezték pl. azt meg volt- e trombózis vagy egyéb betegség a családunkba, de még vérvételen sem voltam egyszer sem (állítólag évente kellene).

2010. jún. 13. 08:42

Kedves Domination!


Én pont az általad leírt tünetek miatt hagytam abba, mert nem elmúltak, hanem felerősödtek!


Többiektől kérdeznék valamit: Nektek is úgy írták fel a gátlót (bármelyiket), hogy nem vizsgáltak ki, csak a hasukra csaptak?

135. b301545e50 (válaszként erre: 117. - Niki85)
2010. jún. 13. 08:38
Az utolsó mondatoddal kapcsolatban kezet foghatunk! ...
134. Domination (válaszként erre: 133. - 2a44b32e51)
2010. jún. 12. 13:19
Szivesen:)
133. 2a44b32e51 (válaszként erre: 132. - Domination)
2010. jún. 12. 13:18
Köszönöm :-)
132. Domination (válaszként erre: 130. - 2a44b32e51)
2010. jún. 12. 13:11
Hizasrol nem tudok beszamolni, mert dietazom. nalam amugy is elofordul 3-4 kg sulyingadozas (65-69 kg).Azt nem allithatom, hogy a qlaira-tol van.
2010. jún. 12. 13:09
Nem tudom, hogy a gyogyszertolt vol-e, de 2-3 alkalommal a bal halantekomnal jelentkezett iszonyu fejfajas. Egyebkent soha nem fajt a fejem, es nem is vagyok nagyon betegeskedo. Lehet az ido miatt volt,(hogy hirtelen jott a meleg) lehet nem.Bar mostmar gyanakszom a gyogyszerre.
130. 2a44b32e51 (válaszként erre: 129. - Domination)
2010. jún. 12. 12:58
Fejfájásod van tőle? És híztál-e? Nekem azért írták máskor, hogy ettől majd nem fáj a fejem, csakhát a lábam kezdett zsibbadni. Egyébként mikor abbahagytam a szedését kb. két nap múlva elmúlt a zsibbadás.Mondjuk kicsit bekevert, hogy valahol a levél közepén hagytam abba.
129. Domination (válaszként erre: 127. - 2a44b32e51)
2010. jún. 12. 12:54
Hat az biztos, hogy macera van vele boven. En ennek ellenere beszedem a 3 havi adagot. Ha van kerdesed meg, hogyan alakulnak a tapasztalatok nalam, szivesen valaszolok.
2010. jún. 12. 12:51
Azt elfelejtettem, hogy a barna folyas mellett olyan szaraz lettem tole, mint a sivatag. Ezert sikositot hasznaltunk. Viszont az meg keveredik a barna folyassal, szoval eleg undorito. Kb ketszer probalkoztunk ilyen modon egyutt lenni a ferjemmel, azota inkabb kihagyjuk ezt a torturat.
127. 2a44b32e51 (válaszként erre: 126. - Domination)
2010. jún. 12. 12:49
Jó, hogy mindezt leírtad, mert most gondolkodtam, hogy újra elkezdem szedni. Nekem az volt a bajom vele, hogy zsibbadni kezdett a bal lábam ezért abbahagytam. No, de most már újra elgondolkodom...
2010. jún. 12. 12:40

Sziasztok! Nekem voltak nogyogaszati problemaim, ezert 2-3 evig nem szedtem semmit, majd mutetre kerult sor, ami nagyon jol sikerult. Aztan 3 honap mulva kaptam yadine-t, ami nagyon nem valt be. kb. allando hanyingerem volt tole. Ezert abbahagytam, es ujabb 3 honap gyogyszermentes idoszak utan elmentem a dokimhoz. Ajanlotta a qlaira-t.

Ma fogom bevenni a 24. szemet. nekem mar kb. az 5-tol jelentkezett ez a koztes verzes, inkabb barna folyasnak hivnam. nagyon kellemetlen, nem csak nekem, hanem a ferjemnek is. A szexet inkabb hanyagoljuk. Remelem a voros tablettak beszedes utan elmulik, mert mar nagyon unom. Sajnos plusz rossz tapasztalat, hogy a libidom csokkent tole, es egy kicsit ingerultebb is vagyok. De legalabb nincs hanyingerem:)

Remelem,a 3. honap utan rendbe jon minden. Ha nem, tuti abbahgyom, mert ezt igy nem lehet sokaig huzni. Lehet, hogy vedettseget ad, de nekem nem eri meg. Csak azt nem tudom, hogy mi lenne jo...

Szoval nekem ez a tapasztalatom.A dokim, es a tajekoztato szerint is normalis mellekhatasok ezek.Nem ajanlom olyan noknek, akiknek amugy is sok folyasuk van, vagy alapjaraton is kicsit ingerultebbek.

125. Clau30 (válaszként erre: 124. - Kya2266)
2010. jún. 10. 21:33
Szia! Ha szerencsés vagy még elmúlhat de mindenkinél más. Neken az első hónapban nem volt gondom a másodikban igen. Remélem a 3. levélnél elmúlik a vérezgetés de ez sajnos kiszámíthatatlan. A 3 hónapot érdemes mindíg megvárni mert ennyi idő kell, hogy hozzá szokjon a szervezetünk.
124. kya2266
2010. jún. 10. 17:32
sziasztok! én most kezdtem nemrég szedni a tablettát...és másfél hete múlt el a vérzésem.. de nekem is most eljött ilyen pecsételés... de nekem elötte rendszeres volt a vérzésem szinte napszakra pontossan... enynire bezavarhatja a gyógyszer ..és ez kb meddig fog tartani? a következő levélnél visszaállhat?
123. Clau30 (válaszként erre: 122. - Bongyoke)
2010. jún. 9. 13:25
Szia! Köszönöm a biztatást még a 3. levelet megpróbálom, nagyon szeretném ha jó lenne. Ha ez sem válik be műtét vár rám :-( azt mondta az orvosom. Remélem most már beáll valami normális ciklus mert már nem bírom ezt az összevissza vérezgetést. Nyáron meg főleg kellemetlen.
122. bongyoke (válaszként erre: 120. - Clau30)
2010. jún. 7. 14:57

Szia! Ne aggódj!!! Nekem is a köztes vérzés miatt írták fel, az első levélnél nekem hamarabb jött meg, és a közepén volt pecsételés is, akkor én is kétségbe estem, de a doki megnyugtatott. A pecsételés kb 1 nap volt, pár cseppecske, szal minimális az előzőhöz képest.

Azóta már most fogom befejezni a 4. levelet, és kezdem az 5.-et. Elmúlt a pecsételés is, igaz antibiotikum miatt, hamarabb jött meg 3 nappal, 1 napra, de azon kívül semmi, talán annyi, hogy fáj a fejem, de az eddig is fájt, a napját sem tudom, mikor nem fájt. Gyanú az mindig is élt bennem a gyógyszerre, de már nem emlékszem arra az időre, mikor nem fájt, azért eltelt azóta kb 5 év. :S Voltam fejfájás ambulancián, ott megnyugtattak, hogy az egyetem miatt van, ja és hogy egyek B vitamint, mert fogamzásgátló és egyetem mellé javalt. :D

Úgyhogy, nyugi, ha meg mégis annyira gáz lenne és nem múlik el, akkor hívd fel az orvosod, de szerintem tuti azt fogja mondani, hogy várd meg a 2. levelet, hátha bekövetkezik a várt eredmény.

121. Nencsike (válaszként erre: 120. - Clau30)
2010. jún. 6. 22:46
szija! én majdlassan a vöröseket szedem be de nekem eddig 1szer forult elő köztesv. de nekem teljesen elmúlt. puszi
120. Clau30
2010. máj. 29. 18:26

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy akinek volt köztes vérzése a gyógyszertől elmúlt-e miután hozzászokott a szervezete? Nekem az első levélnél nem volt semmi bajom nagyon örültem, mert nekem ez a tabi az utolsó lehetőség mivel eddig mindegyikkel véreztem. Most a második levél közepe óta rendes vérzésem van. Nagyon elkeseredtem!

2010. máj. 27. 21:56

Sziasztok!

ma vettem be a 9. szemet (tudom, hogy még nagyon az elején járok). ma viszot jelentkezett ilyen köztes vérzéshez hasonló..de nagyon kevés.....el fog majd múlni idővel az ilyen? vagy végig megy egész hónapban ameddig meg nem jön majd?:$

viszont a karomon a ragyák kezdenek eltűnni, szóval ennek nagyon örülök:D

118. Fiera
2010. máj. 26. 13:48

Sziasztok!

Én már a 2. levelet szedem, és még mindig jelentkezik a közti vérzés... most nem tudom, hogy beszedjem-e az utolsót is, vagy hagyjam a francba. Teljesen kivagyok már ettől a vérezgetéstől, ez már így megy kb. fél éve, tavaly nov. óta ez a 3. gyógyszer, amit kipróbálok és mindegyikkel ugyanaz a baj (összeségében meg már a nyolcadik!!!) Elkeserítő, hogy az orvosok össze-vissza kísérleteznek rajtam, ahelyett, hogy végre kiderítenék, hogy mi a frászkarikáért nem jó egyik sz*ros gyógyszer sem! 13 éves korom óta nem volt egy rendes ciklusom se, rengeteget kínlódtam az árvízszerű menstruációmmal, görcsökkel, cisztákkal, az arcom tiszta ragya, és egyik orvosban sem merül fel, hogy vajon miért?! Hát igen, egyszerűbb a bogyót felírni, és nyugtatgatni, hogy: "ez biztos jó lesz"...

117. niki85
2010. máj. 26. 07:35

Sziasztok!


Köszönöm szépen a segítségeteket. Szerencsére azóta megjött, úgyhogy megnyugodtam. Nem tudom mondjuk milyen lesz a következő hónapokban, mert a legutóbbi tabletta szünetkor 1-2 hetet csúszkált a 2-3. hónapban. Majd kiderül.

Egy jó darabig biztos nem fogok szedni most gyógyszert, de lehet, hogy soha. 1 életre elegem lett belőle.

116. gardenia77 (válaszként erre: 112. - Niki85)
2010. máj. 25. 12:08

Szia!


Azért írok, mert talán nekem hasonló (volt) a helyzetem. Februárban egyetlen hónapig szedtem, de nem volt rám jó hatással, sem lelkileg, sem fizikálisan, ezért abbahagytam. A dolog érdekessége, hogy abban a hónapban rendben volt a menstruációm, de azóta egészen mostanáig nem. Ez azt jelenti, hogy az utolsó három menstruációm az furcsa volt, de szó szerint: menyiségre alig, az is csak amikor wc-re mentem, fájdalom semmi. Tehát az egy hónapi gyógyszerszedés három hónapra bezavart. Bennem is volt aggodalom, de szükség van türelemre. Azóta most van az első normális vérzésem.


Így megmaradt két doboz, de ez érdekel a legkevésbé!

2010. máj. 22. 20:10
Sziasztok! első levél beszedésén vagyok túl , meg vagyok elégedve a gyógyszerrel volt 2 nap pecsételő vérzés és a 2. sötét tabinál megjött kevés volt és 3 napig tartott! :) eddig 7 nap és erős, de nem szedtem semmit. Ma vettem be a 2. levél első szemét és rá 2 órára volt egy pici hasmenésem de nem mondható szerintem ez súlyosnak. Azt olvastam csak súlyos hasmenés és hányás esetén kell ismételni a tablettát. ha csak egy kevés volt akkor ugye nem kell jól gondolom? Nem szeretnék terhes lenni.....!!!!
2010. máj. 21. 13:36
Csak mondom, hogy a cickafarkfű jó, én is ittam már többször és bevált :)
113. niki85 (válaszként erre: 115. - Csipkerózsika)
2010. máj. 21. 12:02

Szia!


Köszönöm szépen a válaszod. Megpróbálkozok én is ezzel a teával hátha segít. Szörnyű miket tud művelni a tabletta. Egy darabig asszem nem fogok szedni semmit. Remélem megjön hamarosan már.

Nagyon furcsa, mert eddig is volt hogy tartottam 3hónap szünetet, mondjuk az a lindynette 20nál volt és semmi gond nem volt utána, megjött rendesen, kisebb csúszással, de nem volt ilyen gondom.


Féltem ettől a gyógyszertől, és nem hiába látom. :(


Te most szedsz valamit?

112. niki85
2010. máj. 13. 08:04

Sziasztok!


Én is szedtem 2hónapot a qlairat, de aztán abbahagytam, mert több volt benne a rossz mint a jó. Az első levélkor nálam is kimaradt a menses, majd a 2.levél kb 10. tabijától kezdve egészen a végéig szinte köztes, barnás folyásom volt, hol jobban, hol kevésbé és hozzá még minden hónap elején kb 5napig hüvelyégés és fájdalom(mintha gombám lenne). Ezeket mind elmondtam a dokimnak, aki azt mondta a köztesre, hogy örüljek, hogy kevesebb van, meg tök normális, a másikra meg, hogy az nem a gíógyszertől lehet, mert az nem létezik. Végülis, magamban levonva a tapasztalatokat, úgy döntöttem abbahagyom. Még bevettem a 3.levél első szemét(nem tudom miért), de a fő bajom az, hogy azóta nem jött meg.

Az utolsó bevétel kb 2hete volt plusz lehet még pár nap.

Szerintetek mi a fene lehet. Az első hónap alatt végig gumival védekeztünk.


Nagyon idegesítő, hogy mióta szedtem, február óta, nem volt normális vérzésem.


Valamelyikőtöknél van/volt ilyen tapasztalat?

Véleményeteket szeretném kérni!


Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook