Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk fórum

Pelus mentesen nem szobatiszta, csak EC-zünk (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

155. XXXT (válaszként erre: 154. - Timycat)
2012. nov. 3. 00:44
Így van :)
154. timycat (válaszként erre: 149. - XXXT)
2012. nov. 3. 00:38

A gyerekorvos azt mondta, hogy fiúknál 4 éves korig sem kell kétségbeesni ha még kell pelus. Anyukák tornázzák magukat ezen, is. Komolyan ha nincs probléma akkor csinálnak.

A gyerek majd tudja, rájön, hogy neki nem frankó a kakiban ücsörögni és pláne nem menő ez már közösségben és maguktól elhagyják a pelenkát.

153. Iodine (válaszként erre: 150. - XXXT)
2012. nov. 3. 00:38

Szelloznek?Nem mondjatok nekem,hogy abba nem melegszik/fulled bele a gyerek altaja...

A bicajt,ulesfutest es egyeb dolgokat mar nagy koraban el tudja mindenki maganak donteni,hogy ki teszi e magat ilyen veszelyek-nek vagy sem.De egy gyereknel meg az anyja felelos ilyesmiert.

152. egypt (válaszként erre: 149. - XXXT)
2012. nov. 3. 00:37
Bevallom, én magasról teszek erre az egész szobatisztaság-dologra. A fiam 2,5 évesen szobatiszta lett erőltetés, idomítás és balesetek nélkül, soha nem pisilt be utána se oviban, se máshol. A lányomnál is biztos így lesz. Ő sokkal korábban érő és ügyesebb, de ez a dolog nem izgatja, ha kérdezem, mindig azt mondja, hogy nem akar bilibe pisilni, pelust kér. Nyáron vettem egy halom bugyit, gondoltam, majd próbálkozunk, de annyira nem volt rá vevő, hogy hagytam a fenébe. Lehet, hogy ha kitartóbb vagyok, akkor már szobatiszta lenne, de számomra vannak a gyereknevelésben ennél sokkal fontosabb dolgok is. Ősszel direkt örültem, hogy még pelusos, mert a homokozóban nem féltem, hogy felfázik, és télen is jól jön az a plusz réteg. Most nem is nagyon akarnék a témával foglalkozni, mert ha itthon nem adnék rá pelenkát, utcára meg igen, akkor cseszhetném az egészet. Pelenka nélkül viszont nem merném elvinni, pl. mikor a nagyért megyünk oviba, ami 2 órás út gyalog+busszal, mit csinálnék, ha bepisilne útközben a nagy hidegben? Ha valaki szerint emitt lusta vagyok, akkor az vagyok, nem érdekel.
151. timycat (válaszként erre: 147. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:35

Meg ez annyira gyerek függő; most akkor írhatnám, hogy az enyém a magam módján szobatiszta volt 6-7 hónaposan. Tényleg soha nem kakilt be, mikor kibontottam a pelust csak akkor, egyszerűen ő ilyen volt, nála tuti bevált volna ez a "bili" módszer is, de nem foglalkoztam vele.

Meg aztán sem bilizett, ő csak úgy mint a nagyok. 1 évesen már csak estére volt pelus, aztán 1,5 évesen bölibe került és 1 héten belül 100%-os szobatiszta lett, soha többet nem volt hajlandó pelenkát húzni (persze azért még volt baleset). Egyszerűen neki "igénye" volt rá, hogy ne ücsörögjön benne, más gyerek meg nem foglalkozik vele, elvan 2-3 éves koráig is vígan. Aztán épp ugyanolyan gyerek, majd felnőtt lesz, mint aki korán lett szobatiszta.

150. XXXT (válaszként erre: 146. - Iodine)
2012. nov. 3. 00:31
Persze, ebben is van igazság, de már írták, h a mai pelenkák szellőznek, hiszen a reklámokbna is ezt tolják. De a bicajozás, meg az ülésfűtés, meg a sok autóveztés sem tesz nekik jót :DDDDD
149. XXXT (válaszként erre: 144. - Timycat)
2012. nov. 3. 00:30

Na igen. Amúgy meg igenis érezni fogja a gyerek, ha már érett rá. AZ egyik rokongyerekünkkel volt az, hogy már kinézőben volt a szobatisztaság, többnyire siekrült neki bilibie produkálni, de ha hosszú útra vitték, rátették biztonságból a pelust. Ennek ellenére a gyerek szólt, h neki bizony dolog van, és nem érdekli a pelus. Ekkor pedig irány bokor :DDD


Az a bajom csak ezekkel a módszerekkel, hogy azt gondolják, hogy akinek a gyereke nem szobatiszta 2-3 évesen, annak az anyukája nemtörődöm, és kényelmes. Holott ez nem igaz, megsúgom, a gyermekgondozó képzésben végig ezt tanítják, hogy a 2, de inkább a 3 éves kor az ideális. Addig semmi ec és társai. Bár itt is lehet egy-két módszerrel vitázni, nyilván nem kell mindent szentírásnak venni.

148. egypt (válaszként erre: 146. - Iodine)
2012. nov. 3. 00:26
A mai papírpelenkák nem gumipelenkák, szellőznek.
147. egypt (válaszként erre: 144. - Timycat)
2012. nov. 3. 00:25
Egy gyereknél még oké, de kettővel szerintem a lehetetlenség kategória ezt megcsinálni, ha a nagyobbik is kicsi még és otthon van.
146. Iodine
2012. nov. 3. 00:25
Magyon leragadtatok a mergezo resznel.Volt ott sok mas erv is felsorolva miert is jo.Reszemrol ha masert nem ezert mar elgondolkoztato,leirom megegyszer:"Arrol nem is beszelve,hogy az urulogusok a gumipelenkazast is hibaztatak a sok ferfi meddosegeert,mert belemelegszik a gyerek hereje 2-3 even at.A kislanyoknal meg a coli bakterium,ami a szekletben talalhato, bekerulhet a huvelybe."
145. egypt (válaszként erre: 142. - Iodine)
2012. nov. 3. 00:24

Nem keresek a kákán is csomót, de könyörgöm, hogyne kéne már hozzá pelenka? Te nem használtál pelenkát, úgy csináltad? Újszülött korától fogva? Hogyan? Hiszen ez egy tanulási folyamat, nem rögtön így születik a gyerek!

Ez komolyan érdekelne, mert ilyennel nem találkoztam még, pedig több EC-ző ismerősöm is van, sőt egy tanulmányt is végigolvastam egyszer erről. A cikkíró is használ pelenkát még mindig:


"Az a ritkábbik eset hogy a pelusba kakil be- persze ez is előfordult néha."

144. timycat (válaszként erre: 143. - XXXT)
2012. nov. 3. 00:23

no meg útközben vagy ha nincs ott a bili, akkor mit csinál szegény gyerek? Bélcsavarodást kap?

Baromi nagy károkat tud okozni a túlspilázott szobatisztaság-mizéria; és ez hogy lesem a gyereket pár hetes-hónapos korától a nap 24 órájában mikor készül "üríteni" és ha akció van akkor felkapkodom és nyomom a bilire, nekem kimeríti a túlspilázás fogalmát, de hát ők tudják.

143. XXXT
2012. nov. 3. 00:18
Amúgy ennél az ec-nél éjszaka mit csináltok? Ott ültök és nézitek? Nyilván nem. ergo marad a pelus.
142. Iodine (válaszként erre: 139. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:17
Hu,latom a kakan is csomot keresel.Magahoz az Ec-hez nem kell pelus,mert bilibe csinal a gyerek.
141. XXXT
2012. nov. 3. 00:17
Akárhányszor elolvasom ezt a cikket, szerintem egy felesleges dolog ez az ec..legalábbis nekem az...4 naposan miért kéne erre "tanítani" ? Mert a pelenka mérgező? Persze, mikor nagyobb és otthon vagyunk, rohangáljon bugyiban vagy anélkül, nyáron, mikor már elég nagy, sokkal gyorsabban és gond nélkül fog menni. Látni rajtuk, elbújnak, guggolnak.
140. Iodine (válaszként erre: 138. - Iodine)
2012. nov. 3. 00:15

*eldobhato vs moshato...


de tok mindegy.En orultem,hogy errol is olvashattam.Ertelmetlensegekrol meg nem szeretek vitatkozni.Foleg ami nem is ugy volt irva,csak ki van szinezve meg forgatva stb...

139. egypt (válaszként erre: 138. - Iodine)
2012. nov. 3. 00:13
Hogyne kéne pelus? A cikkíró is használ és minden EC-ző ismerősöm.
138. Iodine (válaszként erre: 134. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:11
Ez most hogy jon ide?Itt nem az eldobhato pelus vs ragasztos pelusrol van szo.Ez a cikk az EC-rol szolt(ahol tobbek kozt le volt irva mibol van egy atlagos pelus)..Amihez nem kell se eldobhato,se moshato se semmilyen pelus!A cucc megy a wc-be,tal kimos es hello.Mit nem lehet ezen erteni?
137. XXXT (válaszként erre: 135. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:10

Na igen.

AMúgy kíváncsi lennék aki a nagy természetbarátok, mivel mosnak hajat, esővízzel? :D Na midnegy, nem erről szól a cikk. De nekem borsódzik a hátam ha iylen "új divatot"-ot hallok/látok, némelyik akkora baromság.

136. XXXT
2012. nov. 3. 00:09

Szerintem ennyi erővel ne is vegyetek levegőt, mert az ember is mocskolja a környezetét azzal, hogy lélegzik.

A vasalást viszont nem értem. Áramot fogyaszt az tény, de kisgyereknél főleg fontos, hiszen csírátlanítunk is vasalás közben....

135. egypt (válaszként erre: 132. - XXXT)
2012. nov. 3. 00:08
Ezt magyarázom én is... Hogy nem megenni kell, plusz nem mindegy egy anyag mennyisége, koncentrációja, összetétele, formája, stb...
134. egypt (válaszként erre: 131. - Iodine)
2012. nov. 3. 00:06
Környezetszennyező, az tény, de ugyanúgy környezetszennyező a rengeteg mosás, vasalás, fertőtlenítés, ami az eldobhatóhoz kell. Max. azon lehetne vitatkozni, hogy melyik kevésbé környezetszennyező.
133. egypt (válaszként erre: 129. - Timycat)
2012. nov. 3. 00:05

Így, így...:)

Fujj, pedig ha tudnák, mi minden van a textíliákban és miféle eljárással készülnek, micsoda vegyszereket használnak hozzájuk!:)

És a sok műanyag játék, amit ráadásul még a szájába vesz is a gyerek...


Na valamiben mi is egyetértünk...;)

132. XXXT (válaszként erre: 120. - Anig82)
2012. nov. 3. 00:04

Hm, nekünk nem is olyan rég tanították a textillel való pelenkázást, hogy kislányoknál, kisfiúknál hogyan kell hajtogatni. Néztünk is, h nagyon pofás, de ki csinálja ezt manapság? De tökjó ilyet olvasni, hogy van, aki ezt csinálja még :)


Jajj ugyan már, pelenka mérgező, hogyne... bemondták a tévében, hogy többen belehaltak, mert anno eldobható pelenkájuk volt. persze biztos van olyan anyag benne, ami önmagában nem jó...de nem mondok újat, ha elmondom, hogy ez a legkisebb veszélyforrás. Gondoljatok csak az élelmiszerre, egyszer látnátok húsüzemet belülről, soha többet nem adnátok húst a gyereknek. Vagy bármi másra. A lázmérőben meg higany van, de nem kiinni kell belőle. Az istenért, gondolkozzatok már.

131. Iodine (válaszként erre: 122. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:03

Ebben en nem latom,a kornyezettel nem torodom anyukak kifejezest.Csak azt,hogy kiknek ajanja.


Es attol,hogy sokan hasznaljak,meg kornyezet szennyezo.Ez csak az igazsag,semmi mas.

130. egypt (válaszként erre: 128. - Ad338a2ba0)
2012. nov. 3. 00:03

Az enyém sincs méregben, így az enyém is nyugodt.

Ezzel az ostobasággal le lehetne állni.

129. timycat (válaszként erre: 124. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:03

Tiltsuk be! Mármint a szoptatást, de ha tényleg jót akarunk akkor a terhességet is... agyrém, ez a ló túloldalára esés...


Persze nem meztelenül járatják a gyerekeket a nagy pelenka-ellenesek, pedig megérne egy misét maga a ruha összetétele, ami egész nap rajtunk van, pláne ha occó PET-palackos, plusz a mosószerek ugye S: és akkor még nem beszéltünk a nyalánkságokról, az élelmiszerként árult szemétről, a kenceficékről, multivitaminokról, ásványvizekről és még sorolhatnánk

128. ad338a2ba0 (válaszként erre: 126. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:02
Ne adj tanácsot....nekem nyugodt a lekiismeretem hogy nem méregben van a gyerekem!
127. ad338a2ba0 (válaszként erre: 113. - Egypt)
2012. nov. 3. 00:00
Bőrén keresztül szívja be télleg mérgező!
126. egypt (válaszként erre: 125. - Ad338a2ba0)
2012. nov. 3. 00:00
Kicsit gondolkodj el a mennyiségeken és hasonlókon, vagy inkább kérdezz meg egy orvost erről, majd elmagyarázza...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook